Изследване ЕЕГ

  • 1 197
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте!

Тази седмица бях на невролог, поради оплаквания които имам от доста време. Той ме прегледа, изписа ми лекарства, които да пия и за след 1 месец ми назначи ЕЕГ. 

Някой, който си е правил би ли ми обяснил какво представлява точно, какво показва резултата и поради какви причини се назначава подобно изследване?

# 1
  • Мнения: 11 658
Здравейте,
Не се страхувайте от изследването. Миете си косат от предния ден. Сядате на стол и сестрата ви подготвя- слага ви мрежичка на главата и на нея закрепва електроди. След това ви отвеждат в стая, в която сядате на стол или лягате. От лекаря ще чувате инструкции - отворете/затворете очи, дишайте спокойно/ учестено/ с отворена уста, за изследване на фоточувствителност се пускат светлина към затворени очи. Важно е да стоите спокойно и да не се движите. Изследването не е свързано с дискомфорт, продължава 10-20 минути. Целта е да се запишат мозъчните вълни/ импулси и да се проследи дейността на мозъка, дали няма възбудно огнище и др. Специалистът разчита изследването, а неврологът назначава лечение, ако е нужно. Във вашия случай неврологът търси причината за главоболието или оплакванията, които имате.

# 2
  • Мнения: 131
Много благодаря за разяснението!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт