Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 46

  • 71 759
  • 744
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Д-р Начев е най-добрият ендокринолог, лично според мен, високо компетентен, бърз и кара по същество. Не само ще ти вкара хормоните в норма, но и ще ти каже кое как влияе на приема на тироксин, храни, други лекарства и т.н. Не случайно почти всички бременни са при него. Аз преди това съм обиколила  много други ендокринолози включително и покойния вече проф. Протич.

Мен само ме притеснява, че на места пише, че претупва набързо, за 2-3 минути и не те оставя да се изкажеш.. Може да е било единичен случай, не знам

# 286
  • Мнения: 9 276
Д-р Начев е най-добрият ендокринолог, лично според мен, високо компетентен, бърз и кара по същество. Не само ще ти вкара хормоните в норма, но и ще ти каже кое как влияе на приема на тироксин, храни, други лекарства и т.н. Не случайно почти всички бременни са при него. Аз преди това съм обиколила  много други ендокринолози включително и покойния вече проф. Протич.

Мен само ме притеснява, че на места пише, че претупва набързо, за 2-3 минути и не те оставя да се изкажеш.. Може да е било единичен случай, не знам

Преглежда бързо, но не претупва, просто бързо мисли и бързо говори и кара директно по същество.

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Д-р Начев е най-добрият ендокринолог, лично според мен, високо компетентен, бърз и кара по същество. Не само ще ти вкара хормоните в норма, но и ще ти каже кое как влияе на приема на тироксин, храни, други лекарства и т.н. Не случайно почти всички бременни са при него. Аз преди това съм обиколила  много други ендокринолози включително и покойния вече проф. Протич.

Мен само ме притеснява, че на места пише, че претупва набързо, за 2-3 минути и не те оставя да се изкажеш.. Може да е било единичен случай, не знам

Преглежда бързо, но не претупва, просто бързо мисли и бързо говори и кара директно по същество.

Ще го имам предвид, Lilly, благодаря! Peace Че съм малко по-специален случай, с непоносимост към синтетичния хормон и не знам, какво ще ме правят ...

# 288
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Пробваш други видове. Да не е само един Л-тироксин на света...

# 289
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Д-р Начев е най-добрият ендокринолог, лично според мен, високо компетентен, бърз и кара по същество. Не само ще ти вкара хормоните в норма, но и ще ти каже кое как влияе на приема на тироксин, храни, други лекарства и т.н. Не случайно почти всички бременни са при него. Аз преди това съм обиколила  много други ендокринолози включително и покойния вече проф. Протич.

Мен само ме притеснява, че на места пише, че претупва набързо, за 2-3 минути и не те оставя да се изкажеш.. Може да е било единичен случай, не знам
Винаги търпеливо е изчаквал да повторя всичко, което ми казва след като той приключи с предписанията и обясненията, за да съм сигурна, че съм разбрала правилно, защото бързичко си говори човека. Отговарял е на всичките ми въпроси. Притеснявала съм го и по телефона когато съм била извън града, а е било неоходимо да коментираме резултати. В последният случай по телефона не пое на сляпо отговорност, защото ситуацията беше усложнена и ми нареди да потърся веднага ендокринолог за среща. Така стигнах до доц. Тодорова. Peace

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз не съм сред най-големите фенки на Начев, но - да, добър е. За бременни - вероятно още повече. Peace
Така и не мога да разбера какво му харесват на Начев... държи бременните с ТСХ близо до нулата и им вади акъла със и без нужда... и ако първото е оправдано, второто за какво го прави не проумявам. Никаква загриженост, никакъв индивидуален подход към конкретния случай и организъм. Това си е мое мнение естествено, никой не ангажирам с него  Peace

Polqrna zvezda , със специалисти за Пловдив не мога да помогна, Б12 ти е критично, ТСХ и то. Ще се оправят обаче, спокойно. Аз бих сложила няколко инжекции за Б12, вече има и хидроксокобаламин, не са само цианокобаламин, каквито слагах аз преди да изчета всичко възможно. После подезични метилкобаламин и си ок. Гониш ниво от около 400-500, да знаеш. За ТСХ с подходяща доза ще се регулират нещата, не се шашкай излишно.
Аз оня ден бях на хематолог заради Б12. Много внимателна и мила лекарка, обаче не знаеше какви са оптималните стойности за деца и възрастни... Отчаях се, явно сама трябва да се оправям.

# 291
  • Мнения: 192
Ако мога да помогна, чувала съм много добри отзиви за доц.д-р Русев, работи в клиника Малинов.

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 44
Здравейте
Назад в темата четох доста за Б12 - днес с tsh реших да го пусна и него и резултатът е 55 при долна граница 145, tsh 26. Не знам дали двете имат връзка.
Предвид резултата за Б12 май не съм за самолечение ами направо за лекар - можете ли да ми препоръчате някой добър в Пловдив - предпочитам на частно?
Здравей, Полярна звезда. За Пловдив ти препоръчвам д-р Лидия Цветкова - много е адекватна и не е изобщо комерсиална. Работи със ЗК, ехограф си го заплащаш. Каб. й се намира до Гранда, където е Писанец, но на горния етаж. Според мен с това ТСХ и Б12 си за лечение. Поздрави 😊

# 293
  • Мнения: 680
Благодаря ви момичета
Аз имам ендокринолог - днес съм при него за tsh  - имам изписано лечение с л тироксин, просто пия и естрофем и той прецака май нещата...
А за Б12 не ми ли трябва хематолог?

# 294
  • Мнения: 11 737
И ендокринолог може, но аз бих отишла при хематолог.

# 295
  • Мнения: 680
Благодаря
Днес ще говоря с ендокринолога, а той евентуално може да ме пренасочи към хематолог... Имам и хетерозиготна мутация за усвояването на фолиевата киселина, така че една консултация с хематолог няма да е излишна ( планувам бременност, която явно ще трябва да отложа повече от колкото си мислех Sad )

# 296
  • Мнения: X
Мон, къде има ампули хидроксокобаламин? Единственото което намерих в нета е това - http://bilkolechenie.net/product.php?id=423

Такива ли е по - добре да се слагат, на теб лекар ли ти ги предписа?
На мен ми изписаха цианкобаламин, но не знам доколко са ок....

# 297
  • Мнения: 5 860
А читав хематолог за София да препоръчате? Знам, че този въпрос е задаван и преди, но май така си оставаше без отговор всеки път. Rolling Eyes

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Още веднъж благодаря на всички, които се отзоваха по моя проблем  Hug

# 299
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мон, къде има ампули хидроксокобаламин? Единственото което намерих в нета е това - http://bilkolechenie.net/product.php?id=423

Такива ли е по - добре да се слагат, на теб лекар ли ти ги предписа?
На мен ми изписаха цианкобаламин, но не знам доколко са ок....
Не знам къде другаде има, мои познати си бяха купили от чужбина. Аз си слагах цианокобаламин, в България по аптеките все още няма други. Лекар ми ги предписа преди, когато бях с б12 80 и малко. И ми каза, че за да не стигам отново до тези стойности трябва всяка година да си слагам. Няколко години сама се оправям, пускам редовно и следя Б12 как е, не действам наизуст.
Сега пробвам с подезични таблетки, другия месец ще проверя пак Б12 и ще знам дали ги усвоявам и колко го покачват при мен.
Лекарите у нас с много малко неща около Б12 са запознати... Хематологът оня ден пак инжекции цианокобаламин ми изписа, не знаеше има ли други, за подезични не можа да ми каже конкретна марка, доза и т.н. Не знаеше, че реф.стойности за възрастни и деца са различни, изобщо... При това иначе е добър хематолог и специалист.
Ако някой намери хематолог, който да е наистина наясно с Б12 нека сподели, моля.

Общи условия

Активация на акаунт