Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 46

  • 71 749
  • 744
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 251
Грешката ми беше ,че тези две седмици приписвах всичките си оплаквания около грижите за беба.Като начало ми спря кърмата изведнъж (а аз си мислех , че защото нямах мн време да се храня).Надуха ми се лимфите и аз пак резултат от гърдите.Започнах да се измарям мн бързо,дори в безсънните дни не се чувствах такъв парцал.Ужасно главоболие придружено с повръщане(умната направих и тест за Б ).Подувах се цялата.Викам си пак задържам вода ,че почнах и хапчета .Но без резултат.Странно ми беше ,че килограмите не ми мърдат(забременявах 50 ,за цяла Б качих 14, и сега едни 7кг не мога да смъкна нито грам .)Сутрин съм с изтръпнали ръце .Страшни болки в мускулите.

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 23:44 от dididg

# 646
  • Мнения: 3 046
А преди и по време на бременността беше ли на лечение за Хашимотото? Ако си била, то не е трябвало въобще да се спира. След раждане е нормално да има промени в хормоните и именно такива скокове в нивата трябва да се предотвратят, а не да се спира хормона, защото "лятото не било хубаво да се пие" - що за глупост?! Лекарят е препоръчително да го смениш, аз не знам защо, но си помислих, че сигурно си в провинцията и може би няма голям избор.
Сега как си с кърмата? Обясниха ли ти как да пиеш хапчето спрямо кърменето?

# 647
  • Мнения: 1 787
Дидибг, аз също след раждането бях първо с Тсх 0.005 после намали драстично ти рок сина в резултат, на което Тсх скочи до 79,така че разбирам всичко. Моят съвет да си пиеш хормона, както ти е казал доктора и изследоване след месец и вече каквото ти покаже Тсх и другите фт3 и фт4 нова корекция на тироксина.
Спокойно, ще се нормализират нещата. Трябва време да мине.

# 648
  • Мнения: 251
Откриха ми заболяването по време на Б.Бях на л-тироксин, доза според изследванията, които правех на две седмици.От кърмата вече няма и следа.Какво ли не правих да имам лактация , но сега си мисля че природата си знае .Става въпрос все пак за хормони  (поне не съм срещала информация , само си мисля , че можеше да навредят на бебето -то постоянно беше с обриви по време на кърменето ,а сега няма и следа.Но подчертавам .че това е мое наблюдение.
smile_86 Ох , от това имах нужда да прочета ,че има и др с такива ст-ти , които са нормализирали. Praynig

# 649
  • София
  • Мнения: 808
dididg, и аз съм пример с висок резултат на TSH - 66.130, само че при мен беше при диагностицирането.  Wink
Сигурно няколко години съм си влачила Хаши без да знам..

А след раждане наистина отнема време да се нормализират хормоните. Точно в този период е добре да се следиш внимателно. Да се спира хормон с основанието, че е лято, ми се струва доста странно.. Имала съм след раждането момент, когато е трябвало да пия по над 75 mcg. По-точно 100 mcg и дозата я приемах "фракционирано", т.е 75 сутрин и 25 след обяд (поне 4 часа след хранене). Целта е именно превантивна заради кърменето, да не се приема прекалено висока доза на веднъж.

Не се притеснявай, просто според мен отиди при друг по-читав (относително) лекар.  Peace

# 650
  • Мнения: 910
Според прочетеното от мен излиза, че който е започнал Л-тироксин ще го пие до живот....така ли да го разбирам?  Cry

# 651
  • Мнения: 251
veseto5775 като знам аз как реагирах, ужаса при теб сигурно е  бил в пъти. Сега като отидох на преглед някак ми се стори , че доки искаше да се оправдае и каза, че освен жегите , др причина да го спре е да не вляза в хиперфункция (тогава бях с TSH 1,9)

# 652
  • София
  • Мнения: 808
Бях озадачена, но тогава дори не подозирах за съществуването на "Японеца".  Mr. Green
TSH 1.9 е далече от хиперфункция   Grinning

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 00:49 от veseto5775

# 653
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Според прочетеното от мен излиза, че който е започнал Л-тироксин ще го пие до живот....така ли да го разбирам?  Cry
С малки изключения, които се нуждаят от него само по време на бременност: да, но не заради самото лекарство/хормон, а просто заради увредената и неработеща щитовидна жлеза.
И е по-зле човек да стои с ТСХ 3,5-4 и да чака... По-добре, ако има проблем, да се започне лечение  Peace,

# 654
  • Мнения: 213
Ох, момичета, съжалявам че така все питам, ама съвсем се обърках и всичко ми е пълна каша...
Значи TSH 3.91, макар и в референтни стойности на лабораторията е вече проблем, така ли?

# 655
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Значи TSH 3.91, макар и в референтни стойности на лабораторията е вече проблем, така ли?
Да.
Обаче са важни и другите хормони, както и антителата, както и това дали имаш симптоми и какви, как се чувстваш като цяло.
Те референтните в Лина примерно са до 5,5, няма човек с такова ТСХ, който да е ок, аз даже не знам защо не променят горната граница... /не само Лина, по принцип говоря/.

# 656
  • Бургас
  • Мнения: 119
Здравейте!Имам постоянен световъртеж,който ужасно много ме притеснява.Установено съм с Хашимото от 4 месеца...но не се знае от кога го имам,защото го установих случайно след пуснати на моя глава изследвания.Първоначално TSH-18.Към момента съм на еутирокс от   
 100 мкг и TSH-2.92.Парадоксалното при мен е,че при това смъкнато TSH се чувствам още по зле отколкото преди.Много ще съм благодарна ако някоя от вас е имала виене на свят и го е преодоляла да ми пише.Хубав и усмихнат ден на всички!

# 657
  • Мнения: 5 853
Значи TSH 3.91, макар и в референтни стойности на лабораторията е вече проблем, така ли?

Да, проблем е. Много пъти е коментирано в темата, че TSH над 2, условно казано, вече трябва да се разглежда с повишено внимание. Peace

# 658
  • Мнения: 92
Момичета, привет... да се включа и аз.

Еутирокс пия от седмица едва (25 за старт). Не знам дали си въобразявам или е от адските жеги, но умората ми направо се удвои - влача се като парцал и като кача 3-4 стълби и се задъхвам. Възможно ли е за толкова кратко време да има някакво въздействие от лекарството или някаква друга причина да търся (примерно жегичката).

Госпожа Лаленце да знаеш и аз така се усещам в момента при всеки опит за спорт. И аз тренирах сравнително редовно преди... Преди години почти ежедневно, а допреди няколко месеца 3 седмично лек кросфит. Но постепенно това неприятно усещане стана все по-осезаемо и в момента не спортувам изобщо Cry Според мен има връзка с хипофункцията и то сериозна...

# 659
  • Мнения: 5 853
Еутирокс пия от седмица едва (25 за старт). Не знам дали си въобразявам или е от адските жеги, но умората ми направо се удвои - влача се като парцал и като кача 3-4 стълби и се задъхвам. Възможно ли е за толкова кратко време да има някакво въздействие от лекарството или някаква друга причина да търся (примерно жегичката).

Конкретно сега, заради жегите, и аз се чувствам доста по-уморена от нормалното. Мисля, че наистина горещините са главният виновник. В нас нямаме климатик, обаче, а аз работя от вкъщи и направо се задушавам, не мога да спя, глава ме боли почти постоянно. Дано по-бързо отмине тая огнена вълна, че да си отдъхнем малко. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт