Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 46

  • 71 634
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Писах напред за Невробекса, при мен това хапче се оказа вълшебно. Като започнах да го пия за невралгията ми подейства и на сърцебиенето (при мен кръвното обаче не е високо). Също и вече не ми се появява никаква пъпка. Преди не че съм имала големи проблеми, но излизаха, особено около М. Сега нищо Shocked
Да, то и ПМС-ът се свързва с хипофункция. Засилва се при такава. Включително и пъпките преди цикъл. Даже според някои, жените с добре работещи жлези почти нямат ПМС и това е нормалното.

# 736
  • Мнения: 46 403
Аз никога не съм имала. Включително, когато ТСХ ми е било високо. Само последните 2 месеца имах сърцебиене и се задушавах, затова се уплаших много   Tired

# 737
  • Мнения: 96
veskata, а кафе пиеш ли? И как си с килограмите?
Пия пи едно кафе на ден и то много слабо и дълго, пуша и имам излишни килограми. Трябва да взема мерки и по трите точки, но ми става все по-трудно. Но ще се взема в ръце.

# 738
  • Мнения: 5 792
1 слабо кафе на ден не би трябвало да е проблем. Peace

# 739
  • София
  • Мнения: 6 010
Да и аз така мисля за кафето, но килограмите ако са повечко може да имат влияние  Peace
За цигарите си знаеш.

# 740
  • София
  • Мнения: 1 213
момичета мили, ако може малко помощ  bouquet

За първи път пускам Вит.Д, вит Б12 и фолиева к-на

Витамин В12  165.9 pmol/l  /145 - 569/
Фолиева к-на  19.86 nmol/l  /10.4-42.4/
 25-OH-Vitamin D 24.43 ng/ml

Препоръчителни нива: >30 ng/ml
Достатъчност: > 20 ng/ml
Недостатъчност: 10-20 ng/ml
Тежък дефицит: < 10.0 ng/ml

вит Б12 ми се струва твърде нисък, към кого трябва да се обърна първо, към ЛЛ? При колко ниски стойности се бият инжекции?

/със Хашимото съм, нормални ст-ти в момента, СПКЯ, ИР, хипералдостеронизъм и аденом на хипофизата/

Много благодаря!




# 741
  • Мнения: X
Serenity__bg, за Б 12 директно към хематолог, ЛЛ вероятно няма да обърне внимание.
За инжекциите според мен при тази стойност трябва да ти изпишат, но зависи от лекаря...при всички положения си трябва някаква добавка дали инжекции дали под друга форма...

# 742
  • София
  • Мнения: 1 213
Калина, благодаря ти мила!
...досега само на хематолог не бях ходила  hahaha

някой да препоръча за София /може и за Пловдив/?

 bouquet bouquet bouquet

# 743
  • Мнения: 910
момичета мили, ако може малко помощ  bouquet

За първи път пускам Вит.Д, вит Б12 и фолиева к-на

Витамин В12  165.9 pmol/l  /145 - 569/
Фолиева к-на  19.86 nmol/l  /10.4-42.4/
 25-OH-Vitamin D 24.43 ng/ml

Препоръчителни нива: >30 ng/ml
Достатъчност: > 20 ng/ml
Недостатъчност: 10-20 ng/ml
Тежък дефицит: < 10.0 ng/ml

вит Б12 ми се струва твърде нисък, към кого трябва да се обърна първо, към ЛЛ? При колко ниски стойности се бият инжекции?

/със Хашимото съм, нормални ст-ти в момента, СПКЯ, ИР, хипералдостеронизъм и аденом на хипофизата/

Много благодаря!





Препоръчвам ти имунолог - доц. Русев в Клиника Малинов, София.

# 744

Общи условия

Активация на акаунт