Пролетта настъпва вече и за ЮЛСКОТО човече!

  • 49 679
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 782
Ами да се запиша и аз Simple Smile
Макар че днес бях на преглед и този термин все се мести Simple Smile
Не знам вече кое как да смятам, ама да сме живи и здрави и всичко да е наред Simple Smile
Аз се броя 27+4, бебо отговаря на 29 седмица и е 1260 гр., а по цикъл съм в 30 седмица....
Но каквото-такова Simple Smile
Записвам се, нали съм с вас отначалото Simple Smile

По злободневните въпроси :

Дразнят ме крайностите ... може би е от зодията! Или - или! Няма да мрем, я !
Аз съм от грешниците в болничен от + тест.
Бачкам като луда, но отвкъщи Simple Smile
Всеки си има история ...

NadyaNm , не знам какво работиш, но ми приличаш на мен Simple Smile
И аз все съм по пътища в БГ и чужбина и вися по хотелите като кукувица - бях де Simple Smile

Miroslava^, сега ли излязоха ?
Аз лекувах преди време ...2015-та година.
Сега имам нещо още отпреди - но не знам какво е и ще ходя на кожен да каже какво правим и какви са рисковете. Какво се случва при теб ?




# 16
  • Мнения: 411
Бебка,и аз лекувах преди 2-3г.,но от Август,Септември когато се мия с интимната пяна усетих,че има нещо.Консултирах се с двама лекари и уж не били кондиломи(те са 2-3 на брой),ами "някакви кожни бенки"...И на последния преглед и Китанова ги погледна и ме насочи към кожен лекар(венеролог мисля,че се води) и се оказаха кондиломи.Появили са се,поради отслабването на имунната системА в следствие на бременността(нали всеки си носи този папилома вирус) и не били опасни за бебето,проблем било ако ше се ражда естествено.
Сега чакам да влезна в 27-28г.с,за да ми ги махнат с някаква киселина.Абе много е неприятно Tired

# 17
  • Мнения: 1 782
Бебка,и аз лекувах преди 2-3г.,но от Август,Септември когато се мия с интимната пяна усетих,че има нещо.Консултирах се с двама лекари и уж не били кондиломи(те са 2-3 на брой),ами "някакви кожни бенки"...И на последния преглед и Китанова ги погледна и ме насочи към кожен лекар(венеролог мисля,че се води) и се оказаха кондиломи.Появили са се,поради отслабването на имунната системА в следствие на бременността(нали всеки си носи този папилома вирус) и не били опасни за бебето,проблем било ако ше се ражда естествено.
Сега чакам да влезна в 27-28г.с,за да ми ги махнат с някаква киселина.Абе много е неприятно Tired
Точно така активират се при срив на имунната система, което се случва по време на бременност. И аз за това ще ходя тия дни на венеролог да си каже думата. Тя ме третира с течен азот - не е нищо особено. АГ ми каза да се мажа с Кондилин, ама аз не смея на своя глава и ще чакам мнението на кожната.
И да, не може да се ражда естествено при наличие на активни кондиломи Sad

# 18
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 144
А аз съм от тези бъдещи майки, които хем са в болнични, хем работят...Демек точа държавата с болнични, но поне с тях си покривам лекарствата и прегледите на месец. Грам не ме интересува честно казано, при условие, че съм дала толкова пари за осигуровки, които не ми покриват нищо

# 19
  • Мнения: 1 262
Уж се записах в новата тема,но явно не съм!Айде пак цооп!Хубав ден и от мен!

# 20
  • Мнения: 87
Здравейте и от мен , по темата с болничните да се включа. Без работа съм , фиктивно назначена и в болнични . Не виждам какъв е проблема , след като с години плащаш на държавата , до сега не ми се е налагало да ползвам болничен , дори при ЛЛ ходя за трети път ! Така де , с години си плащаш, а когато ти се наложи държавата да е зад теб и да помага , не може , защото към момента на бременността си без работа .. айде бе !

# 21
  • Мнения: 411
Бебка,на мен венероложката и Китанова ми казаха,че "Кондилин"-ът е противопоказен при бременност.За това само с азот,или някаква киселина(забравих и името).Аз се отказах от азота,понеже ще ми излезе към 80-100лв,а с киселината независимо от броя кондиломи е 30лв.Било еднакво ефикасно.Дано успеем да ги махнем тия гадове!
Соши,тя държавата ни е за*бала отдавна   Grinning

# 22
  • Мнения: 1 782
Ами на мен АГ по ЖК ми каза за него, ама сама да се мажа не смея Sad
Леле, ама какви са тия пари ???
Аз ходя с направление и нищо не плащам ... няколко пъти съм била при тази кожна.
Иначе и на мен ми се ще с азот - раз-прас - бързо, лесно и ефективно.
То важно е да не излизат нови сега, а на мен това си ми седи отпреди...едно единично, никога не съм имала много .... и преди си бяха по едно-две.
Дано ги махнем завинаги!

# 23
  • Мнения: 411
АГ- то може ли да давА такива направления? С азота е на бройка- 20лв на кондилом.За направление венероложката нищо не каза..само ми обесни колко,ще струва Thinking Аз преди ,когато се лекувах се мажех с "Кондилин".Взимаш едно огледало и действаш Grinning В случая проблема е в самото лекарство.Наистина по- добре се консултирай с кожен,преди да започнеш да ги мориш PeaceТе и при мен са малко и само външни ( Слава Богу),но са много упорити да им се невиди!

# 24
  • Мнения: 250
Значии, единственият човек, който би намекнал за "осоляване", е свекърва ми. Ще я оскубя косъм по косъм  Mr. Green
Относно болничните: не съм взимала нито ден до момента, работя понякога по 10 часа на ден,  ама на макс, с хора, процеси и много отговорности...  Имам медицински причини да съм в болничен ако искам от втория месец, но не взех - не мога да си представя просто... Може някой ден да ми струва тъпо решение, например ако ме съкратят след целия зор  Mr. Green
Но все пак по настояване на лекаря, ще излезна преди 45те дни и ще стана домакиня  Mr. Green
Наистина всички случаи са различни, всеки си знае защо и как... Ама да се излезе безпричинно, само щото ти е паднало, и да се тъпчат бисквити по цял ден  Mr. Green не е много адекватен сценарий според мен. И такива дами съм виждала, мрънкала... (особено тези без странични интереси).

А чужденците как ни завиждат на 12те месеца платен болничен... Привилегия си е.. В щатите бил 6 седмици, скоро го разбрах.

# 25
  • Мнения: 7 987
Може някой ден да ми струва тъпо решение, например ако ме съкратят след целия зор  Mr. Green

Е, може да те съкратят, но чак като се върнеш след майчинство. То никой нищо не може да ти гарантира.
Аз пък много нездравословно се хранех докато бях на работа и хемоглобина много ми беше паднал. И супер много ми се доспиваше. И аз бях по 10 часа, но без никаква почивка. Аз така си го бях избрала работното време, за да мога да се прибирам по-рано от работа. В интерес на истината дори и да не бяха ме освободили, нямаше да искам да се върна в тази фирма. Мисля, че шеф беше наясно с това и затова ме освободи.

# 26
  • Мнения: 30
 в Израел  са само 3 месеца платено майчинство,а после можеш още 3 месеца неплатена отпуска  да пуснеш ако ти одобри работодателя и до тук,или се връщаш или напускаш.живеех там 2 години докато бях омъжена за първи път и само се чудех как милите мами дават на ясла децата си  на 6 месеца..но нямат особен избор...та като се разделихме с мажа ми  и се върнах в България много бях навита  да си имам работа и да мога после да ползвам 12 месеца с добри  пари за майчинството,т.к има трудов стаж в България  10 години някъде.
 за радост или съжаление не стана както искам аз:))) в момента в койтя бях с временен договор за 8 месеца, забременях и за жалост влязох в болница почти в края на този срок от 8те месеца,когато работодател вече почти ми предложи постоянен договор.в момента в който се върнах от 30 дена болничен където пишеше'' заплашване с аборт'',веднага ми казаха че нямат интерес да ми предлагат постоянен договор:) и така след толкова години постоянна  работа и добри пари, останах бременна без работа,без доходи:)) добре че имам любещ мъж до мен, ако не е той не знам как щях да се справям.та сега и аз фиктивно се регистрирах към едни приятели само да се водя  на трудов договор,та поне някакво майчинство да взимам...

имам един въпрос към вас мили дами,имате ли някой от вас състояние на тревожност и да ви се реве без особена причинна,от една седмица насам само рева и някой път ме хваща на спирката или ако съм на опашка в супермаркета доста неприятно не мога  да го контролирам..намирам си повод за самосъжаление сякаш...бях вече и на психолог..не помага. наскоро правих кръвни всичко е наред.

дали не отида по този въпрос на АГ която ме следи...
благодаря предварително ако някой сподели какво е правил в подобна ситуация.

# 27
  • Мнения: 1 782
АГ- то може ли да давА такива направления? С азота е на бройка- 20лв на кондилом.За направление венероложката нищо не каза..само ми обесни колко,ще струва Thinking Аз преди ,когато се лекувах се мажех с "Кондилин".Взимаш едно огледало и действаш Grinning В случая проблема е в самото лекарство.Наистина по- добре се консултирай с кожен,преди да започнеш да ги мориш PeaceТе и при мен са малко и само външни ( Слава Богу),но са много упорити да им се невиди!

Не съм плащала нищо, когато третирахме с азот ...
Да, АГ може да даде (ако иска и има), защото има връзка с раждането и е вжен въпрос, който трябва да бъде изяснен. Аз единствено с криотерапията съм дейставала, един спрей Глизиген, който си ползвам и сега + ябълков оцет Simple Smile Действа безотказно, но аз не съм от най-постоянните. Не си ли пробвала ?

# 28
  • Мнения: 411
Бебка,една от лекарките ми изписа "Глизиген"за онези " нещо като кожни бенки".Третирах ги известно време,но нямаше ефект и спрях.Поне се успокоявам,че има време докато дойде време за раждане и все,ще ги махна някак до тогавА Praynig
Хорааа,пулсира ми коремът Grinning Много е странно! Вътре има човек!  Shocked

# 29
  • Мнения: 316
първите няколко пъти азота ми беше безплатен, след това по 4лв. на мен ми изписаха едно много малко кремче алдара -10лв през ден. Притеснява ме това дали имам вътрешни и кка да ги позная, като казах на моето аг тя ми даде направление без да ме погледне, а при кожната често има и други хора и ми е неудобно да я накарам да ме погледне и навътре.

Общи условия

Активация на акаунт