Дневникът тема 78 - Да отслабнем всички заедно!

  • 47 147
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
Кайсия ти си по-напред от мен защото си спряла цигарите а аз пак ги започнах, но ако имаш като моята структура трябва наистина да се храниш с храни с нисък гликемичен индекс за да не те хване като мен синдрома вечно гладна Simple Smile
Духче и на мен постовете ти много ми въздействат Simple Smile

# 706
  • Мнения: 285
Здравейте, момичета Hug
Аз доста често си ви чета, но не ми остава време да ви пиша, защото имам изпити сега и е мъка. Crazy С храна се старая да не прекалявам, но невинаги се получава.
Виждам, че напрежението ескалира, но ще апелирам само към едно. Бъдете по-толерантни!!!
Ясно е, че ако можехме, всички щяхме да изглеждаме като модели, но не е възможно.

# 707
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
pvacheva,знам(за храните със нисък Ги)-аз тези дни се качих на въртележката-колкото повече сладко,толкова повече ми се яде-но от другата седмица ще гледам да компенсирам със ниско вх храни,за да може инсулина ми да влезе във релси и той.
Духче,симпатиите ни са взаимни. Hug.Всъщност много ми напомняш на моя близка приятелка-тя е обаче на моите години и  не е във БГ,иначе сте като духовни близначки. Винаги ми е приятно да те чета.

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 16:33 от Kaisia

# 708
  • София
  • Мнения: 3 414
Закуската беше днес 2 лъжици протеинов крем.Мързел ме беше да варя овс.ядки.Обяда приключи преди малко,пуешка много люта пържола на скара 1 карначе и салата дом.и краставици с руска извара.Лягам да спя,после скачане и вечерята ще е извара с к.мляко.
Утре разтоварващ ден.

# 709
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Аййй, не превръщайте темата в бит пазар  Peace
 ( харесвам всички независимо колко кг. имате да сваляте !!!)
Не можах да видя повечето снимки  Confused, по коментарите разбирам, че момичетата са постигнали много и това е похвално! Надявам се да ви видя следващия път. За съжаление в момента не ми остава много време да чета темата, да пиша в нея и въобще за форума....
Deziderata - на първата снимка изглеждаш страхотно  Hug
Скрит текст:
мисля, че снимките са достатъчно красноречиви и няма нужда от текста след това в стил " ГледайтИ, ЗавиждайтИ  Mr. Green
Признавам си, че не можах да разбера какво предизвика напрежение тук newsm78

  Госпожица Дух - с удоволствие те чета !
От понеделник смятам да пиша по-често.

# 710
  • Мнения: 10 008
Аййй, не превръщайте темата в бит пазар  Peace
 ( харесвам всички независимо колко кг. имате да сваляте !!!)
Не можах да видя повечето снимки  Confused, по коментарите разбирам, че момичетата са постигнали много и това е похвално! Надявам се да ви видя следващия път. За съжаление в момента не ми остава много време да чета темата, да пиша в нея и въобще за форума....
Deziderata - на първата снимка изглеждаш страхотно  Hug
мисля, че снимките са достатъчно красноречиви и няма нужда от текста след това в стил " ГледайтИ, ЗавиждайтИ  Mr. Green
Признавам си, че не можах да разбера какво предизвика напрежение тук newsm78





Благодаря ти!

Бързам да се оправдая- изобщо не е в стил "гледайтИ, завиждайтИ". Напротив. След второто и третото дете бях 70кг, но с усилия и инат влязох в релси.

С труд и постоянство става. Но става. Край на излъчването.
Всеки май ме възприема както му изнася.

Темата е за отслабване. Дойдох и отслабнах.

Успех на участващите.






# 711
  • Мнения: 3 067
Благодаря!!
Кайсия, ще ти пиша. Още веднъж благодаря за информацията за плодовете. Току що го прочетох и в книгата за зоната. А аз чела, но разбрала не до разбрала в последния месец ги избягвах и замествах с други неща, което не доведе до хубав резултат.

# 712
  • Мнения: 265
Егати писах писах и изрих...

Кратката версия - темата е прекрасна и всички често го казвахме, защото беше и се надявам да остане пространство на приемане и толерантност към различията и нуждите на хората. Живеем в свят, в който неразбирането и налагането на волята, осъждането са на всякъде около нас. Харесва ми, че тук до скоро не виждах подобно нещо. Моля ви, да върнем предишната атмосфера на темата, кой колко има за свалене, по какъв начин и как са лични, много лични преживявания и пътища, по които върви и никой няма право да съди. Тук беше спокойно, уютно място, в което виждах как жени се опитват да разберат нуждите и потребностите на останалите и да подходят адекватно и с подкрепа. От почти всяка научих по нещо и бих се чувствала много ощетена и тъжна, ако спрете да пишете и ни отнемете възможността да се обогатяваме! Подобни спорове са безсмислени и захранват само негативи. Егоцентризма, Кайсия   Hug каза къде и как можем да си го...

Номерчето и Маренка са прекрасни.
Ума, кака, много се радвам че си починала. А я кажи за кръста? Аз се надявах с новите стелки да се оправи и той, но уви Sad
Демирче ама то постите/веганството и вегетарианството са различни неща. И не мисля, че вегетарианството е опасно, особено ако се яде риба т.е. не се ядат бозайници. По време на постите пък се яде риба и миди и изобщо безгръбначните се водят постна храна та.... аз ги подкрепям Simple Smile

Аз нещо... мисля, че има нещо, което не е съвсем ОК с теорията за плодовете и инсулина... познавам хора от години плодоядци, ядат само плодове и твърдят, че им е естествената храна на човечеството. Те не са дебели, жизнени са и спортуват, значи нещо с инсулина и плодовете може би не е точно така? newsm78
Разбира се, че зная какво е постене, веганство и вегетарианството, Духче. Simple Smile
Може би се изразих прекалено кратко, а понякога подробностите са важни.
От 18 години съм с автоимунно заболяване. Моята цел е да намеря правилния начин на хранене, при което да съм в относителен комфорт. Холистичен лекар ми препоръча да постя с цел детоксикация. Спасих стриктно постене 2 пъти по 40 дни през Юни 2016 и коледните. Имах нагласата бавно и постепенно да премина поне към вегетарианството. Ревматология, който ме наблюдава през годините беше категоричен, че хората с моето заболяване не са за вегетарианско хранене, нито за постене. В последствие изследванията и общия ми тонус го потвърдиха.
Това, разбира се, е индивидуално. Познавам вегетарианци, които са в перфектно здраве с години.
И, въпреки, че съм нова тук, искам да вметна и нещо по последните постове, които прочетох. Единственият начин да има разбирателство е като не приемаме ничии думи лично. И говорим, пишем и правим нещата така, че да очакваме същото от другите.

# 713
  • Мнения: 3 743
На всички ви Hug

Духче, и аз като изключа напълно плодовете и винаги съжалявам Blush, но пък и като кайсия като започна да увеличавам сладкото и ми се яде все повече и повече. Затова един плод на ден ми е достатъчен, два са ми много Peace

за плодовете, аз бях споделила и мнението на Аюрведа за яденето на плодовете, аз по него се водя в момента Peace

# 714
  • Мнения: 3 067
Демирче, разбирам. Но да разбирам ли, че си избрала съветите на конвенционалната медицина пред другите за постенето? Аз честно казано съм чувала за ревматизъм и артрит, че гладолечението помага, но не смея да препоръчвам. Не съм опитвала да се лекувам така.
Галче, в зоната плодовете не се ядат самостоятелно. иначе и аз години ги ядях чисто или най много с ядки.

Интересно аз от седмица вече, не съм яла друга захар освен​ от банани,мед в кафето и днес няколко фурми. Сол ми се яде, но сладко или шоколад не. И съм сита, демек чувствам същото, което хората, на вм или нвх вм режим чувстват.
Почнах да чета Зоната. Сл. Закуска е кисело мляко с половин краставица и шепа черти домати и сурови ядки. Преди това имах банан и малко ягоди и пак кисело мляко. Честно казано Хич не ми е проблем,но нямам търпение вече за рибката довечера хахахаха яде ми се нещо по плътно вече Simple Smile


Ей група, тук прочетох едно момиче, има нужда от свежест и настроение! Дара888 честит рожден ден, бъди жива и здрава, пожелавам ти да намериш онова, което търсиш и да създадеш себе си по начин, по който да се чувстваш щастлива  newsm76 newsm59 newsm67 bigdance2

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 18:19 от Госпожица Дух

# 715
  • Мнения: 265
Демирче, разбирам. Но да разбирам ли, че си избрала съветите на конвенционалната медицина пред другите за постенето? Аз честно казано съм чувала за ревматизъм и артрит, че гладолечението помага, но не смея да препоръчвам. Не съм опитвала да се лекувам така.
Галче, в зоната плодовете не се ядат самостоятелно. иначе и аз години ги ядях чисто или най много с ядки.

Интересно аз от седмица вече, не съм яла друга захар освен​ от банани,мед в кафето и днес няколко фурми. Сол ми се яде, но сладко или шоколад не. И съм сита, демек чувствам същото, което хората, на вм или нвх вм режим чувстват.
Почнах да чета Зоната. Сл. Закуска е кисело мляко с половин краставица и шепа черти домати и сурови ядки. Преди това имах банан и малко ягоди и пак кисело мляко. Честно казано Хич не ми е проблем,но нямам търпение вече за рибката довечера хахахаха яде ми се нещо по плътно вече Simple Smile


Ей група, тук прочетох едно момиче, има нужда от свежест и настроение! Дара888 честит рожден ден, бъди жива и здрава, пожелавам ти да намериш онова, което търсиш и да създадеш себе си по начин, по който да се чувстваш щастлива  newsm76 newsm59 newsm67 bigdance2
Духче, до сега винаги търся да намеря все пак някаква златна среда. Разумен човек съм и зная, че със здравето игра не бива.
След 2 постенета резултатът беше албумин в урината, дефицит на В12 и позитивиране на антителата, рязко.
На кортизонова терапия от 12 години съм, но едновременно с това си помагам с йога от 4 години, масажи и медицинска козметика.
Духче, дано не се повтаряш, но може ли да ми кажеш мъничко за комбинациите, които се правят с плодовете. Нищичко не зная за това.

# 716
  • Мнения: 15 459
Здравейте момичета  Hug

Умишлено няма да се включа в разразилия се и вече почти утихнал спор, въпреки че изчетох всички постове. Както някой беше написал - няма да приемам нещата лично  Peace

Вчерашния ми ден на айрян беше провален, след като с баткото отидохме на кино - ще оставя менюто си от вчера в тайна, че е много ....  Mr. Green Та затова днес съм на айрян. И в сряда на луната също.

Върти ми се из главата един въпрос - след като има ВМ НВД, как ли би изглеждала НМ - ВВД /Ниско мазнинна, високовъглехидратна диета/ в диетичен вариант  newsm78

# 717
  • Мнения: 2 695

Върти ми се из главата един въпрос - след като има ВМ НВД, как ли би изглеждала НМ - ВВД /Ниско мазнинна, високовъглехидратна диета/ в диетичен вариант  newsm78
90 дневната диета е високо въглехидратна, по-точно на принципа на покачващи се въглехидрати.

# 718
  • Мнения: 14 064
Ех, Духче, златно момиче с голямо сърце си ти. Hug Благодаря ти! Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 15 459

Върти ми се из главата един въпрос - след като има ВМ НВД, как ли би изглеждала НМ - ВВД /Ниско мазнинна, високовъглехидратна диета/ в диетичен вариант  newsm78
90 дневната диета е високо въглехидратна, по-точно на принципа на покачващи се въглехидрати.

Хммм - не бях се замисляла за нея Simple Smile
Аз си представям нещо подобно

З - плодове или овесени ядки
О - картофи на фурна със зеленчуци или салата
В - 1 филия хляб със салата и малко сирене или 2 яйца със зеленчуци или ориз със зеленчуци или картофени кюфтета със зеленчуци

п.п. Може ли да споделите мнение за фъстъченото масло - полезно ли е, вредно ли е, мазно ли е - никога не съм го ползвала и ми е интересно Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 20:15 от Lady Cassiopeia Duval

Общи условия

Активация на акаунт