Искам да накарам любим човек да спре да пуши!

  • 10 166
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, момиче съм на 16 години, имам голям проблем с баща ми, може би за някои не е толкова зле,  но за мен е ужасно. Баща ми пуши от 8 клас а сега е на 44 години. Ужасявам се от факта, че той пуши, защото знам колко е вредно и до какво може да доведе. Моля ви дайте ми някакви съвети, с които да го накарам да ги спре. Той самия казва, че не иска да ги спира, защото така убивал стреса и се чувствал по-спокойно, но аз не съм на неговото мнение. На никой друг от семейството не му прави впечатление, а само на мен. Моля давайте съветии какво да прявя!!!

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 21:26 от bubanka

# 1
  • Мнения: 50
Според мен е невъзможно.

# 2
  • зад кестените
  • Мнения: 791
Той самия казва, че не иска да ги спира, защото така убивал стреса и се чувствал по-спокойно,

Според мен е невъзможно.

За жалост докато сам не реши за спре, нищо няма да е в състояние да го откаже Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 1 609
И аз мисля, че няма да можеш да го накараш. Ако сам не поиска да се откаже, няма да се откаже независимо кой какво ще му говори.

# 4
  • Мнения: 14 654
Остави татко си на мира, бе момиче! Не знам откъде такава наглост да искаш другите да живеят, както ти смяташ за правилно.
Щом е казал, че с цигарите сваля стреса, значи си е намерил ритуал, който го успокоява и за него ще е по-вредно да не пуши, отколкото да пуши. Плюс това има поне 100 неща, които ползваме ежедневно и са много по-вредни от цигарите.
Това го пиша като непушач, уточнявам, за да се знае, че не търся начин да оправдая собствения си порок.

# 5
  • Мнения: 6 921
Цигари се спират след някой катаклизъм. Майка ми ги спря след бронхопневмония. Ама после пак пропуши. И тя сваля стреса така.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 609
А понякога и след катаклизъм не се спират. Баща ми е с ХОББ и си пуши. В едната ръка цигарата, в другата - инхалатора. И така.

# 7
  • София
  • Мнения: 24 839
Здравейте, момиче съм на 16 години, имам голям проблем с баща ми, може би за някои не е толкова зле,  но за мен е ужасно. Баща ми пуши от 8 клас а сега е на 44 години. Ужасявам се от факта, че той пуши, защото знам колко е вредно и до какво може да доведе. Моля ви дайте ми някакви съвети, с които да го накарам да ги спре. Той самия казва, че не иска да ги спира, защото така убивал стреса и се чувствал по-спокойно, но аз не съм на неговото мнение. На никой друг от семейството не му прави впечатление, а само на мен. Моля давайте съветии какво да прявя!!!

Нищо не можеш да направиш.
Има неща, които само от правещия зависи дали да продължи да ги прави.
Баща ти не иска да спре, затова спри да се филмираш- милиони пушат и нищо им няма, както и милиони, никога не пушили, се разболяват. Peace

# 8
  • Мнения: 14 478
Здравейте, момиче съм на 16 години, имам голям проблем с баща ми, може би за някои не е толкова зле,  но за мен е ужасно. Баща ми пуши от 8 клас а сега е на 44 години. Ужасявам се от факта, че той пуши, защото знам колко е вредно и до какво може да доведе. Моля ви дайте ми някакви съвети, с които да го накарам да ги спре. Той самия казва, че не иска да ги спира, защото така убивал стреса и се чувствал по-спокойно, но аз не съм на неговото мнение. На никой друг от семейството не му прави впечатление, а само на мен. Моля давайте съветии какво да прявя!!!
Според мен едва ли можеш да го спреш с убеждения. Толкова дългогодишен пушач вече не може да спре.

# 9
  • Мнения: 26
Аз в момента съм в такава позиция карат ме да спра цигарите , но нещо немога да го пожелая вътрешно . Гадни са ми знам , че е вредно обаче съм свикнал като ми е нервно , отекчено , скучно , самотно, разтревожено и да паля цигара Sad 
Знам , че мога да ги откажа , но само ако истински го поиска от вътре иначе няма как да стане , а в момента не ми е най спокойния период от живота малко на тръни съм и не мисля да ги спра

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 130
Цигарите изобщо не помагат за стреса, но това го разбираш като ги откажеш.Всичко е в главата и когато човек пожелае тогава става, насила не може.Това е зависимост и първо трябва да осъзнаеш, че я имаш.

# 11
  • Мнения: 168
Без той сам да иска, няма как да ги откаже. Предложи му никотинова терапия с лепенки Никорет/Никотинел или таблетки, електронна цигара. Поне при мен до някъде проработи, но навика надделя и отново пропуших.

# 12
  • Мнения: 25 398
Моля давайте съветии какво да прявя!!!

Нищо. Нищо не можеш, а и нямаш право да правиш.
Гледай ти самата да не пропушиш. И се концентрирай върху това как някой ден да опазиш собствените си деца да не пропушат. Не, че ще те питат, де...  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 650
Ох, аз какво ли не направих, за да откажа майка  ми от цигарите/ тя пропуши  късно -  на  37/ Надписвах ѝ всяка цигара с какви ли не пъклени надписи, а какви картинки ѝ рисувах по кутиите - тези днещните ряпа да ядат...ама не и не,  не можела. Накрая с пуберския си акъл реших да  пропуша, за да ѝ докажа, че отказването е  възможно. Ми  ...доказах обратното - все още пуша, а как ми беше гадно в началото  Sick ... Не прави моята грешка, остави  хората да си грешат на мира с техните си избори.  Ти си внимавай със своите. Peace

# 14
  • Мнения: 16
Благодаря на всички за съветите, но той ми е баща и няма да се откажа да му погна със спирането.

Общи условия

Активация на акаунт