Инконтиненция при жените

  • 7 937
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте,
В предаването "Преди обед"видях интервю на д-р Неделя Щонова с една жена с този проблем,както и с д-р Анита Гаурудер от болница Шерите Берлин.Интересувам се дали някоя от вас има опит с лечение в Германия на такъв проблем и да каже малко информация как се свързвате с клиника там,как протича такова лечение,колко приблизително е струвало?
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 820
   Включвам се да следя темата. Имам често уриниране.

# 2
  • Мнения: 4 322
Зависи каква е инкотиненцията,но бих ти предложила да напишеш и-мейл на д-р Джинович от Сърбия.Моята е постоперативна(срязан сфинктер ) ,в Бг съм обиколила всички светила(смяташе се за неспасяема,правила съм консултации в Германия и Турция)),благодарение на него,всичко вече е ок в това отношение.

# 3
  • Мнения: 35
При мен е от неврологично заболяване на гръбначния стълб и в последствие увреждане на пикочния мехур.В интервюто чух за поставяне на изкуствен сфинктер и за още други манипулации според случая.
Това е повода да се заинтересувам от тази лекарка в Берлин,но ако е възможно на друго място защо пък да не попитам.Кажи повече за този доктор от сърбия,как да се свържа с него?

# 4
  • Мнения: 4 322
Има писано за него в детската урологична тема и хипоспадията.
Но му напиши на и-мейл какъв ти е проблема(бъди настоятелна,повтаряй го докато ти отговори-обикновено късно вечер и през уикенда)и ще ти отговори дали е в компетенцията му.
За моя случай ,водещи урологични клиники в Германия,нямаха идея,а и парите бяха много.
Това е и-мейла:djinovic@gmail.com
Желая ти успех! Peace Hug

# 5
  • Мнения: 35
Много благодаря!
Извинявай за глупавия въпрос но на какъв език да му пиша,защото английския ми е мнооого зле,сръбски незнам?

# 6
  • Мнения: 4 322
Можеш и на руски .И моя английски е от гугъл преводач.Ще се разберете! Peace

# 7
  • Мнения: 5 820
При мен е от неврологично заболяване на гръбначния стълб и в последствие увреждане на пикочния мехур.В интервюто чух за поставяне на изкуствен сфинктер и за още други манипулации според случая.
Това е повода да се заинтересувам от тази лекарка в Берлин,но ако е възможно на друго място защо пък да не попитам.Кажи повече за този доктор от сърбия,как да се свържа с него?

    Какво ви наведе на мисълта да се насочите към невролог и как неврологът ви откри това неврологично заболяване на гръбначния стълб и оттам го свързаха с увреждане на пикочния мехур.?

# 8
  • Мнения: 4 322

Спина бифида е едно от тези заболявания.
Отделно инервацията на пикоч.мехур може да бъде засегната и по други причини.

# 9
  • Мнения: 1
Зависи каква е инкотиненцията,но бих ти предложила да напишеш и-мейл на д-р Джинович от Сърбия.Моята е постоперативна(срязан сфинктер ) ,в Бг съм обиколила всички светила(смяташе се за неспасяема,правила съм консултации в Германия и Турция)),благодарение на него,всичко вече е ок в това отношение.
Здравейте, а може ли координатите на този доктор- имейл, къде работи, в кой град и не на последно място колко ти струва тази операция? Имам стерсинконтиненция. Лекуваха ме най-напред с лекарства (ефект =0) , присаждане на стволови клетки (ефект=0) и операция, но също с временен ефект.
Предварително благодаря!

# 10
  • Мнения: 4 322
Написала съм по-горе и-мейла му.При мен не е стрес инконтиненцията,а от операция.
Той ще ти напише цената като му обясниш какво ти е,какво си правила.Ще ти напише какво той предлага.
Аз съм и с други урологични и аг проблеми ,и ми оперира и двете системи ,и оправя всичко.
Във форума има две теми,в които се пише за д-р Джинович.

# 11
  • Мнения: 35
Здравейте отново,
Както вече писах кандидатствах за лечение в Германия но сумата която ми искат е много голяма.Интересното беше,че там ме бяха насочили към гинеколог а не към уролог при който се лекувам до момента но без успех.Обясниха ми че става въпрос за уролог-гинеколог и тази специалност я няма в България.От всичко това си направих извода че основното заболяване Спина бифида което имам може да не е главния виновник за инконтиненцията ми както и за задържането на урина в пикочния мехур.В момента уролога който ме лекува ми предложи единствено разширяване на уретрата за да нямам това задържане,но въпроса ми беше дали това пък няма да засили другия проблем с инконтиненцията.След като не получих сигурност че това няма да се случи се отказах от манипулацията за сега.Моля някой ако има повече познания да ме посъветва какво да правя и към кой специалист да се обърна за лечение!

# 12
  • Мнения: 4 322
Пиши и0мейл на д-р Джинович в Сърбия-уро-генитален конструктивен хирург(и тази специалност я няма тук).Аз съм с малко по-сложна урологична патология от теб-и в Германия не бяха наясно как да постъпят,а се консултирах с двете водещи урологии там.Сумата беше ужасна.В Турция е по-малка от Германия,но също огромна,на и-мейл консултация нямаха много идеи как да постъпят.Д-р Джинович ми зададе най-адекватните въпроси ,за да се ориентира.Тъй като тук никой не беше изследвал в тази насока,бях при него на цистоскопия(цена-колкото в Бг),постави диагноза,предложи план на лечение.Ценат ми беше по-евтина отколкото клин.пътека в Бг-при мен се наложи операция на цялата урологична система +гинекологична,заради поразиите от операции в Бг.И аз от операциите в Бг ,бях в подобно положение като теб-остатъчна урина,която ми поддържаше непрекъснати инфекции +инконтиненция,заради срязан сфиктер.Дилатацията ,която описваш на уретрата,влошаваше инконтиненцията.
Горещо ти препоръчвам да му пишеш,да му обясниш проблема,приложи епикризи,снимки,каквото имаш(епикризите не ги превеждай).И-мейла е добре да ти е на руски или английски.Ако го напишеш на бг,отговоря на сръбски.И тук във форума има тема за него,отделно в нет-а също може да провериш-пациентите ми са от цял свят и в момента е от най-добрите в света.
За България -бих ти препоръчила-д-р Халачев от МВР болница-София.
Успех,каквото и да решиш!

# 13
  • Мнения: 5 820
Пиши и0мейл на д-р Джинович в Сърбия-уро-генитален конструктивен хирург(и тази специалност я няма тук).Аз съм с малко по-сложна урологична патология от теб-и в Германия не бяха наясно как да постъпят,а се консултирах с двете водещи урологии там.Сумата беше ужасна.В Турция е по-малка от Германия,но също огромна,на и-мейл консултация нямаха много идеи как да постъпят.Д-р Джинович ми зададе най-адекватните въпроси ,за да се ориентира.Тъй като тук никой не беше изследвал в тази насока,бях при него на цистоскопия(цена-колкото в Бг),постави диагноза,предложи план на лечение.Ценат ми беше по-евтина отколкото клин.пътека в Бг-при мен се наложи операция на цялата урологична система +гинекологична,заради поразиите от операции в Бг.И аз от операциите в Бг ,бях в подобно положение като теб-остатъчна урина,която ми поддържаше непрекъснати инфекции +инконтиненция,заради срязан сфиктер.Дилатацията ,която описваш на уретрата,влошаваше инконтиненцията.
Горещо ти препоръчвам да му пишеш,да му обясниш проблема,приложи епикризи,снимки,каквото имаш(епикризите не ги превеждай).И-мейла е добре да ти е на руски или английски.Ако го напишеш на бг,отговоря на сръбски.И тук във форума има тема за него,отделно в нет-а също може да провериш-пациентите ми са от цял свят и в момента е от най-добрите в света.
За България -бих ти препоръчила-д-р Халачев от МВР болница-София.
Успех,каквото и да решиш!

   Много си преживяла от некадърните доктори в България. Прегръщам те.  Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 4 322
За 17години операции,болници и лечения-роман мога да напиша.

Общи условия

Активация на акаунт