Засилено желание за сукане след 1 годинка

  • 2 168
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте всички, опитах да намеря нещо по въпроса, но не успях. Моята госпожица е захранена и не само, а яде почти всичко и като хала, няма наяждане. Освен това обаче мрънка и виси на цицата по цял ден, а и през нощта се събужда поне по два пъти да си суче също. Не мисля да я отбивам още, но тя е същинска ламя и малко ми идва нанагорно. Има ли други като нас и как се справяте да споделите? Поздрави на всички Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 8 598
Здравей, buritu . Страхотно е, че кърмиш все още, макар че детето е захранено и явно си похапва  Hug
Често се случва голямото кърмаче да засили желанието за сукане. Може да се дължи на различни неща-тормоз от зъбки, някакво притеснение у детето, промяна във ежедневието ви, предстоящо тръгване на ясла или на работа. Сукането не е само хранене, то е и утеха, контакт с мама, а понякога и разнообразие  Laughing  По-големите бебета/дечица вече приемат кърменето по-съзнателно, напълно целенасочено може да искат да сучат често, за да се успокоят или им е скучно.
Дали нещо у дома се е променило напоследък?Т.е. да съвпада със засиленото желание за сукане.
По колко пъти суче и по кое време от деня/нощта?

# 2
  • Мнения: 598
Ами нормално се държи детето. Иска си млекцето. Но, кърменето не е само за нахранване, то е и утеха, помощ при никнене на зъбки, комфорт, обич. Аз съм от дългокърмещите майки и не виждам никакъв проблем едно дете на такава възраст да иска да суче и то на често, въпреки че е захранено. Но, ако ти идва нагорно примерно нощното кърмене, може да опиташ някой друг да я утешава тогава? Или да я гушкаш. Или просто да се наслаждаваш на тези мигове, защото порастват децата и после не искат толкова да са гушнати от мама. И после може само с носталгия да си спомняме за тези мигове.

# 3
  • Мнения: X
Моето имаше периоди в които зачестяваше, и такива, в които имаше само по едно вечер и едно сутрин. Връзка със стрес по-скоро нямаше, а си бяха периоди, в които растеше по-бързо и дневните хранения (които не бяха изобщо малко) изглежда не са му били достатъчни. Уприто се хранеше на около три часа денонощно, понякога само обща, друг път искаше и гърда за десерт, нощем - кърма. Случвало се е и когато е болно и няма апетит, да мине изцяло на кърма за няколко дни. Идваше ми нанагорно, бях се отчаяла, че изобщо няма да се откаже, но се отби самичък когато му дойде времето Laughing

# 4
  • Мнения: 34
Благодаря за бързите отговори:). Не, нищо не се е променило, но малката хиена наистина е станала страшна хитруша. Да си призная нощното кърмене не ми е трудно. Спим заедно и сме намерили добър начин да се храним без много-много да се разбуждаме. Но през деня е трудно да кажа по колко пъти суче защото кърмя на поискване без да ограничавам дребосъчка, поне 4-5(може и повече) пъти ме дърпа за блузата. Няма мама иска- не иска, може-не може, тя си знае нейното. Пък и проходи на 9 месеца, та сме голям цирк - като реши, че е време да се намества за мляко върви след мен и ми подвиква "дя-дя-дяяяядяяяя". Имам и по-голям син. И той беше луд по сукането, ама малкото го бие по точки Wink.

# 5
  • Мнения: X
Когато започнат излизанията през топлото време ще се разсейва навън, и поне през деня ще се сеща само когато падне и се удари, или стане време за спане. Може да пробваш да обясняваш кога може и кога - не , но ако не си много упорита, вероятно ще схване чак когато стане на две. А и тогава ще има моменти, в които ако е по-изморена или нервна ще мрънка дай-дай и през деня  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 8 598
Може нещо да я тормози...зъбче например. Или покрай новите впечатления и способности, да иска по-често да се сгуши в мама.
Моят син е на 2г. и 4месеца почти. Все още го кърмя. До преди 2 месеца се случваше нещо подобно.Мисля, че започна от година половина. Не можех да седна вкъщи без да ме нападне.Намирах си всякаква работа, за да не сядам , а той ме подканяше, като тупаше дивана  Laughing  
При нас съвпадна с бременност, после  отсъствах една нощ(за пръв път) покрай загубата на бременността, след това тръгна на ясла, натрупаха се боледувания. Ако денем можех да контролирам, то нощем по цяла нощ бях налегната.
наистина е голямо удобство в този момент съвместния сън. Вярно няма къде да бягаш, но и не се налага да ставаш, да приспиваш, да лягаш пак.
Работещият начин при нас за печелене на време или пропускане на поискано кърмене беше разсейването- с играчка или ако сме навън през повечето време.Сега идва и топло време и ще е по-лесно.
Понякога, за да отмине кризата трябва просто да дадеш.Случва се да суче 2-3 минути и да замине по задачи. Т.е. това беше за мен по-лесния вариант, отколкото да му откажа и той да се разстрои, да плаче, да трябва да го успокоявам и след половин час така или иначе да стигнем до кърмене.
От няколко месеца при нас действа и фразата "После пак". Давам му да суче, изчакам около половин-1 минута и казвам "Хайде после пак" и той пуска. Понякога иска и втората гърда и при нея казвам "После пак" и така..общо за двете 2-3 минутки.
Позната брои до 10. Нейната схема е да дава, колкото пъти иска детето, но брои до 10 и то трябва да пусне. Естествено, ако се разстрои му дава пак и отново брои до 10.
От няколко седмици и при кърменето за заспиване имам успех с по-краткото сукане. Давам му да суче около 5 минути и казвам"Хайде мамо да спинкаме.Обръщаме се, завиваме се и спинкаме". Той се обръща на неговата възглавница,завивам го и го гушвам отзад...отцепва се до 1-2 минутки.
Естествено, той е по-голям вече  Peace С времето стават тези неща.Моят е доста бебешорест спрямо връстниците, та е възможно с друго дете да се постигнат по-рано.
Измислете си ритуали, фрази...ако нещо те натоварва или ти идва в повече в някои ситуации няма нищо лошо да се опиташ да го промениш.
Аз от преди годинката му имам периоди на неприятни усещания по време на кърмене, после и по време на бременността...та затова целта ми беше намаляване на времетраенето, защото отказът го разстройва.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 118
И моят син беше същата ламя след 1. Само да ме види седнала и се домъкваше при мен да търси цоки.

Общи условия

Активация на акаунт