Сраствания на влагалището

  • 3 492
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,имам едно притеснение и искам някакъв съвет.Наскоро разбрах,че имам сраствания в интимната област.На 20 години съм.Също така разбра,че имам и кистозни яйчници.Някой да се е сблъсквал с тези проблеми и как се е излекувал?Ще съм благодарна на всеки който ми отговори.

# 1
  • Мнения: 375
За първи път чувам за сраствания във влагалището. Бихте ли споделили как ви ги откриха и какви са симптомите при вас? Ако се притеснявате може и на лично съобщение. bouquet

# 2
  • Мнения: 5 820
За първи път чувам за сраствания във влагалището. Бихте ли споделили как ви ги откриха и какви са симптомите при вас? Ако се притеснявате може и на лично съобщение. bouquet

    Добре е и тука да обясни. Интересно ми и на мене. Как до този момент не е разбрала, че има сраствания във влагалището. По време на сексуален акт, не е ли усетила, че има нещо нередно. Това би трябвало да боли много и също така и по време на менструален цикъл.

# 3
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
При мен се получиха сраствания след  тежко разкъсване по време на раждане  и около 50 вътрешни шева. наложи се след 6 месеца да ме оперират и да премахнат срасналата тъкан.
Незнам дали с това помагам на зададения въпрос . Според мен срастване може да се получи както при мен след оперативна интервенция от някакъв сорт.
 Hug

# 4
  • Мнения: 5 820
При мен се получиха сраствания след  тежко разкъсване по време на раждане  и около 50 вътрешни шева. наложи се след 6 месеца да ме оперират и да премахнат срасналата тъкан.
Незнам дали с това помагам на зададения въпрос . Според мен срастване може да се получи както при мен след оперативна интервенция от някакъв сорт.
 Hug

   Да, чувала съм, че след тежко раждане, може да се получат сраствания на влагалището. Трудно е да си жена. Затова мъжете трябва да уважават жените.

   Желая Ви да се оправите бързо.  Hug

# 5
  • Мнения: 375
При мен се получиха сраствания след  тежко разкъсване по време на раждане  и около 50 вътрешни шева. наложи се след 6 месеца да ме оперират и да премахнат срасналата тъкан.
Незнам дали с това помагам на зададения въпрос . Според мен срастване може да се получи както при мен след оперативна интервенция от някакъв сорт.
 Hug

Здравей мила, радвам се, че споделяш тази полезна за всички жени информация и съжалявам, че е трябвало да минеш през всичко това. Ако е удобно би ли описала какви симптоми имаше при срастванията във влагалището, как ги диагностицираха и с каква процедура ги премахнаха. Сега как си? Имаш ли оплаквания. Четох, че дори и премахнати определени сраствания пак се връщат, затова питам. Извинявай, ако въпросите ми ти се струват прями, но силно ме касае тази тема. Поздрави!  bouquet bouquet

# 6
  • Мнения: 349
Здравейте, момичета. Имам същия проблем - натрупване на съединителна тъкан, болка при секс и визуална промяна на влагалището.  Cry В друга тема ми препоръчаха съвсем нов лазер, внесен в БГ. Премахвал срастванията с няколко процедури и ставаш същата като отпреди да станеш майка. Ако не си раждала, но просто гравитацията си е казала думата, пак може да се използва за стягане и подмладяване. Предстои ми консултация в клиниката, която го е внесла. Информацията, която разбрах, ми допадна.. защото изглежда, че процедурата е безболезна и бърза.. Това искам и аз, че ми писна от отрицателни емоции, свързани с тази тема.  Cry Надявам се да се справя по-бързо с проблема, защото проблемът влияе пагубно на отношенията с любимия ми мъж.  Sad

# 7
  • Мнения: 4
Аз все още не съм майка,но някой ден много искам да имам дете.Обичам децата и много добре се разбирам с тях.С моя приятел нямаме проблем,че не правим редовно любов.Но по време на половия акт ме боли много и след известно време спира.
Освен оперативно предполагам няма как да се оправи този проблем,нали?

# 8
  • Мнения: 4
За първи път чувам за сраствания във влагалището. Бихте ли споделили как ви ги откриха и какви са симптомите при вас? Ако се притеснявате може и на лично съобщение. bouquet

    Добре е и тука да обясни. Интересно ми и на мене. Как до този момент не е разбрала, че има сраствания във влагалището. По време на сексуален акт, не е ли усетила, че има нещо нередно. Това би трябвало да боли много и също така и по време на менструален цикъл.


До този момент не съм разбрал,защото не бях правила секс. Цикълът ми закъснява с по ден два или пък подранява.Яйчниците ме болят преде цикъл,но това е нормално,а и както споменах имам кистизни яйчници. Аз за разлика от момичетата на моята възраст правих секс една седмица преди 17-тия ми рожден ден.Тогава естествено ме болеше,но не тече кръв. След това когато го правих усещах болка,но не мислех, че е нещо сериозно. По късно се раздели с бившия ми приятел и на скоро разбрах,за този проблем.

# 9
  • Мнения: 375
Здравейте, момичета. Имам същия проблем - натрупване на съединителна тъкан, болка при секс и визуална промяна на влагалището.  Cry В друга тема ми препоръчаха съвсем нов лазер, внесен в БГ. Премахвал срастванията с няколко процедури и ставаш същата като отпреди да станеш майка. Ако не си раждала, но просто гравитацията си е казала думата, пак може да се използва за стягане и подмладяване. Предстои ми консултация в клиниката, която го е внесла. Информацията, която разбрах, ми допадна.. защото изглежда, че процедурата е безболезна и бърза.. Това искам и аз, че ми писна от отрицателни емоции, свързани с тази тема.  Cry Надявам се да се справя по-бързо с проблема, защото проблемът влияе пагубно на отношенията с любимия ми мъж.  Sad


къде се намира този лазер, ти освен визуално отекло влагалище, болка и нещо като оток, имаш ли други симптоми като парене и сръбежи?  bouquet

# 10
  • Мнения: 11 235
Аз все още не съм майка,но някой ден много искам да имам дете.Обичам децата и много добре се разбирам с тях.С моя приятел нямаме проблем,че не правим редовно любов.Но по време на половия акт ме боли много и след известно време спира.
Освен оперативно предполагам няма как да се оправи този проблем,нали?

Има нещо което не са ти разяснили. След като има болка при секс то значи има някакъв проблем. Но за сраствания ... само един лекар ли ти каза това? Дали не е добре да се консултираш с още лекари, които ще те насочат как да се премахне проблема.

# 11
  • Мнения: 4
Аз все още не съм майка,но някой ден много искам да имам дете.Обичам децата и много добре се разбирам с тях.С моя приятел нямаме проблем,че не правим редовно любов.Но по време на половия акт ме боли много и след известно време спира.
Освен оперативно предполагам няма как да се оправи този проблем,нали?

Има нещо което не са ти разяснили. След като има болка при секс то значи има някакъв проблем. Но за сраствания ... само един лекар ли ти каза това? Дали не е добре да се консултираш с още лекари, които ще те насочат как да се премахне проблема.

Да,само един лекар. В момента нямам възможност да ида при друг,но другият месец ще мога. Надявам се да не е нещо сериозно само.

# 12
  • Мнения: 375
Аз все още не съм майка,но някой ден много искам да имам дете.Обичам децата и много добре се разбирам с тях.С моя приятел нямаме проблем,че не правим редовно любов.Но по време на половия акт ме боли много и след известно време спира.
Освен оперативно предполагам няма как да се оправи този проблем,нали?

Има нещо което не са ти разяснили. След като има болка при секс то значи има някакъв проблем. Но за сраствания ... само един лекар ли ти каза това? Дали не е добре да се консултираш с още лекари, които ще те насочат как да се премахне проблема.

Да,само един лекар. В момента нямам възможност да ида при друг,но другият месец ще мога. Надявам се да не е нещо сериозно само.


 Би ли споделила малко повече за това как ти сложи тази диагноза? С вагинален ехограф, с опипване, с оглед? Питам, защото и аз се блъскам по лекари в търсене на проблема.....

# 13
  • Мнения: 349
Здравейте, момичета. Имам същия проблем - натрупване на съединителна тъкан, болка при секс и визуална промяна на влагалището.  Cry В друга тема ми препоръчаха съвсем нов лазер, внесен в БГ. Премахвал срастванията с няколко процедури и ставаш същата като отпреди да станеш майка. Ако не си раждала, но просто гравитацията си е казала думата, пак може да се използва за стягане и подмладяване. Предстои ми консултация в клиниката, която го е внесла. Информацията, която разбрах, ми допадна.. защото изглежда, че процедурата е безболезна и бърза.. Това искам и аз, че ми писна от отрицателни емоции, свързани с тази тема.  Cry Надявам се да се справя по-бързо с проблема, защото проблемът влияе пагубно на отношенията с любимия ми мъж.  Sad



къде се намира този лазер, ти освен визуално отекло влагалище, болка и нещо като оток, имаш ли други симптоми като парене и сръбежи?  bouquet


Alone,  парене и сърбежи нямам. Имам болка и дискомфорт при сексуален акт. Визуално влагалището се отпусна и не изглежда както преди + тези ужасни сраствания.  Sad Не се чувствам пълноценна.  Confused Срам ме е да се събличам. Най-щастливата жена съм, че изпитах чудото да станеш майка, но се надявам и да си върна предишния външен вид и кофморт. Все пак още съм млада жена. Praynig А въпросният лазер се намира в болница Свети Лазар.

Общи условия

Активация на акаунт