"Събиране" и замразяване на яйцеклетки за ИКСИ при нисък яйчников резерв

  • 2 186
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте, дами!

Не намирам тема, за това, през което минавам аз, затова пускам нова и се надявам да има други дани в моето положение и да можем да си даваме подкрепа и съвети тук.

Аз съм на 39 години, а АМХ 0.5. Спермиограмата ни е лоша, решението с лекарката от клиниката, в която сме (в Германия) бе да направим ИКСИ. Ние си плащаме сами, касата не ни покрива нищо, та планът ни за действие е да 'събираме' яйцеклетки няколко месеца и тогава да направим ИКСИ, за да имаме по-голям шанс. Започнахме стимулация с Кломид 2-8 ден по две хапчета на ден, 8-11 ден по 150 Менопур както и по една Оргалутрон на ден, Овитрел 36 часа преди пункцията. Два доминантни фоликула, в крайна сметка една яйцеклетка след пункцията, която замразиха. Сега чакам новия цикъл и пак почваме с Кломид, като този път преглед ще имам на 6 ден, за да видим как да продължим. Има ли някой в такава ситуация? Много ми е трудно да приема факта, че толкова бавно ще събираме и... после при размразяването може някои да не са годни за оплождане. Както и ме притеснява, че лекарката твърди, че ако минем само на инжекции не може да ми гарантира, че ще имаме повече фоликули и респективно яйцеклетки.

Объркана съм много. Ще се радвам на всякакви съвети и мнения.

# 1
  • София
  • Мнения: 233
Здравей Dessi1977, аз също съм с намален яйчников запас, а съм на 30г., спермограмата ни е ок. Лекуваме се тук в България, с вече 2 неуспешни опита, сега следва 3ти. До сега и на 2-те пункции са ми вадили по 1 яйцеклетка, но не са ни предлагали да се замразяват. Еда сега на 3тия докторката каза, че ще замразяваме направо ембриончета. Досега не съм имала стимулация, този месец ми изписа Фемара по 1 таблетка 2 на ден и има резултат (5-6 добри фоликула). Дано всичко мине добре и имате успех от първия опит.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 48
Иве, благодаря, че се включи!
5-6 фоликула са добра реколта, стискам палци да има зрели яйцеклетки в тях. Казаха ни да замразим яйцеклетките, защото ще е по-евтино, и общо взето това е препоръката на лекарката. Според нея е добре да имаме около 8-9 яйцеклетки, преди да започнем с ИКСИто. Това от опит някакси го препоръчва, за да има накрая барем 1-2 ембриона за трансфер. Дано реагирам сега по-добре на стимулацията, защото.... А парите летят, няма да ви обяснявам как. Поръчала съм сега CoQ10, селен, цинк, вземам пчелен прашец... Не знам вече и аз как да стимулирам този хардуеър. Чудя се да тръгна ли на акупунктура.
Пожелавам ти успех. Ще поддържаме връзка!

# 3
  • София
  • Мнения: 233
Аз бях на акупунктура миналия път, честно казано не знам дали има някакъв ефект. Много от момичетата с които бях на трансфер не бяха правили. Колкото до замразяването, може би са прави защото всеки трансфер и медикаментите след него са си доста пари. Надявам се да се похвалим с добри резултати след това.  Heart Eyes

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 377
Здравей Dessi1977, и аз като теб съм с изчерпан резерв и много опити неуспешно инвитро. Последния успешен опит е точно от замразени Я. Пациент съм на д-р Стаменов в клиника Надежда. В продължение на една година събрахме 8 Я. Стимулираха ме с клостилбегит всеки месец, защото така или иначе с инжекции пак правех максимум 2 Я и затова избрах хапчетата, хем по щадящо и хем по евтино. При размразяването от 8 Я станаха  само два ембриона и единия се захвана. Вярно, че отне доста време и средства цялото това нещо, но в крайна сметка при мен се получи. Пожелавам ти и на теб същия успех и скоро да се похвалиш Simple Smile

# 5
  • Мнения: 48
Здравей Dessi1977, и аз като теб съм с изчерпан резерв и много опити неуспешно инвитро. Последния успешен опит е точно от замразени Я. Пациент съм на д-р Стаменов в клиника Надежда. В продължение на една година събрахме 8 Я. Стимулираха ме с клостилбегит всеки месец, защото така или иначе с инжекции пак правех максимум 2 Я и затова избрах хапчетата, хем по щадящо и хем по евтино. При размразяването от 8 Я станаха  само два ембриона и единия се захвана. Вярно, че отне доста време и средства цялото това нещо, но в крайна сметка при мен се получи. Пожелавам ти и на теб същия успех и скоро да се похвалиш Simple Smile

Петра, мила Петра, така ми вдъхна надежда, че съм на прав път, който е ясно, че може да не е лесен, но поне е правилният! Аз малко се бях объркала и почвах да губя доверие в лекарката, защото всеки ми казаваше, че не е чувал за такъв подход, че това са глупости. Значи, тя все пак има право, като казва, че ако държа може да опитаме и с само с инжекции, но спред нея няма да имаме по-голем успех отколкото само с хапчета и с няколко инжекции. Бройката 8 пак потвърждава нейния съвет, че за да имаме реален шанс ни трябват около 8-9 яйцеклетки! Радвам се! Благодаря ти! Много се радвам за теб! Не знам още ли си бременна или вече си родила, но ви желая здраве и сбъднати мечти и занапред!

Поздрави,
Деси

П.С. Аз си мислех, ако не стане тук, да пробваме и в БГ точно при Стаменов, защото тук повече от един опит след няколко месечно събиране на Я просто няма да можем да си позволим. Един ИКСИ цикъл е 8 000 евро. Ние с това събиране ще минем тази сума... Но човек дава мило и драго, както всички в този форум добре знаем! Сполука!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 377
Благодаря ти, Деси.Родих, момченцето ми е на 1г 10 месеца почти.Сега започнах отново да събирам Я за братче или сестриче. Дано при вас се получи от първия път и не се налага да стигаш до следващ опит, но ако държиш за др.Стаменов, моят съвет е от сега да си запазиш час за него, защото се чака поне една година за да ти дойде реда. Така, че не пречи да си запазиш час от сега, а ако се случат нещата винаги може после да се отмени.Пожелавам ти успех, мисля, че сте на прав път и ще успеете.Ако имаш въпроси, пиши .  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт