Какви бяха първите ви обувки за прохождане

  • 2 725
  • 16
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11
Здравейте!
Знам, че има много подобни теми, но съм с конкретен въпрос.
Беба е на 7 месеца и започнах да я слагам на проходилка, защото е изключително активна и се опитва да върви.
Ходихме на ортопед за профилактичен преглед за да знам дали е готова
и се оказа, че с едното краче стъпва леко на вътре, и ни препоръча да купим обувки с твърда подметка, за да не се развали походката, и да не остане накриво.
Четох много коментари за различни видове и марки, но не намерих мнения за специално този проблем, предпочитания към марка.
Ще ви бъда благодарна, ако някой е имал подобния случей,  да сподели какви обувчици сте използвали като първи.

Последна редакция: сб, 08 апр 2017, 21:50 от Радостина Цанкова

# 1
  • Мнения: 8 147
Бебе на 7 месеца не се нуждае от обувки.
Най-правилна походка и позиция на краката се получава при ходене бос.
Незнам какво ви е посъветвал доктора. Но аз на тази възраст не бих го слагала в проходилка. Цялата тежест пада върху ставите.
Та най-добре детето да е босо или с чорапки със силиконови подметки. След като направи първите самостоятелни крачки вземете обувки. На нашият пазар най-добрите според не са Кларкс и Рихтер.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11
Доктора ни каза, че вече има образувани кости, което означава, че се потготвя за вървене, и мога да я слагам проходилка или бънджи , но крачето стъпва леко навътре и поради тази причина е добре да се обуват обувчици, за да се нормализира стъпалото. А боса,след като проходи да я пускам на пясък.

# 3
  • Мнения: 6 990
Не съм си слагала бебето в проходилка или бънджи, не съм притежавала дори такива неща.
Босо проходи, не съм му купувала обувки за прохождане. Вкъщи си ходеше босо.
Лято беше, навън ходеше с някакви бебешки сандалки, колкото да има нещо да го пази от боклук.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11
Еовин , за проходилката и бънджито ще се съглася.
За обувките, ще обясня по-подробно.
Самото краче от вътрешната страна е по-издуто, и когато стъпва, стъпва на вътрешната част на кракът, а не на цяло стъпало, и поради тази причина, за да не остане походката неправилна, и да се изкриви кракът повече, било хубаво да се обуват обувки с твърда подметка, още преди да се е научило детето да ходи самостоятелно.
Било често срещано при бебетата, както и поправимо, затова се обърнах соециално към майки, на които дечицата са имали подобен проблем, за да споделят как са процедирали и дали е имало полза.

Последна редакция: сб, 08 апр 2017, 12:25 от Радостина Цанкова

# 5
  • София
  • Мнения: 38 116
И моите, понеже са зимни бебета, си проходиха вкъщи, по чорапи.
После пролетта купихме обувки. Първите твърди с подметка бяха от едно магазинче на Витошка - май още го има. Сетих се, че бяха на Бепи.

Последна редакция: сб, 08 апр 2017, 16:48 от Free Agent

# 6
  • Мнения: 832
Проходи по чорапи, понеже нямаше толкова големи буйки /23 номер/ - нали са най-удобни за прохождане,та исках такива,но са до 20-ти номер... Иначе му взех обувки ама не му бяха удобни,понеже не беше проходил още...,та по чорапки в къщи,но от тези които не се пързалят...  Peace Peace

# 7
  • Мнения: 442
Здравей! Синът ми проходи с обувки на К&K /Колев и Колев/ по преповъка на доцент Чавдаров. Тъй като му беше назначена рехабилитация до навършване на една годинка, имахме чести посещения при него. И при последното ни посещение, когато вече се очакваше синът ми да проходи, той обясни, че обувките, които трябва да му вземем, трябва да бъдат с твърда подметка и по- високи, за да е стабилно крачето, така има по- голяма упора. Под високи имам предвид, не с висока подметка, а високи да покриват глезена. Помолих го да ми препоръча марка, той ми каза, че от родители е чувал за "Колев и Колев" и "Капчица". Вече използваме трети чифт на марката "Колев и Колев" и сме много доволни. И по повод проходилката, беше категоричен и забрани да се използва, за да може детето само да се оправя и да си проходи по естествен начин, без помощни средства. Това беше при нас, дано съм била полезна. Но все пак при всяко детенце си е индивидуално.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11
На нас също се препоръча вусока обувка с твърда подметка, но специално за "колев и Колев " ме посъветва да не вземам, понеже моделите са с цъп оо средата и за прохождане може да изкривят крачето повече, а не да го стабилизират. За Капчица ще ги разгледам, просто незнам на коя марка да се спра, защото знам, че обувката е от голямо значение за походката, особено в нашия случей, за да не стъпва накриво.. за проходилка попринцип ми каза, ако я слагам, да не от типът паяк, а тези за бутане които са.

# 9
  • Мнения: 442
На нас също се препоръча вусока обувка с твърда подметка, но специално за "колев и Колев " ме посъветва да не вземам, понеже моделите са с цъп оо средата и за прохождане може да изкривят крачето повече, а не да го стабилизират. За Капчица ще ги разгледам, просто незнам на коя марка да се спра, защото знам, че обувката е от голямо значение за походката, особено в нашия случей, за да не стъпва накриво.. за проходилка попринцип ми каза, ако я слагам, да не от типът паяк, а тези за бутане които са.

И аз мисля, че са от голямо значение какви ще са обувчиците. На нас ни беше добре тази марка, но това не означава, че за всяко детенце ще бъдат подходящи. Наистина имат цип по средата, и трите чифта до сега бяха така, мисля че всичките им модели са с цип по средата, сециално за буйките говоря. Сигурна съм, че ще намериш най- доброто за твоето бебче.  На "Капчица" не съм ги виждала, защото намерихме тези на К&К. Дано те са това, което търсиш.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11
Nikoleta_joro ,благодаря ти много : )

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 199
На нас също се препоръча вусока обувка с твърда подметка, но специално за "колев и Колев " ме посъветва да не вземам, понеже моделите са с цъп оо средата и за прохождане може да изкривят крачето повече, а не да го стабилизират.
Много правилно ви е посъветвал. Т.нар "буйки" с цип през средата на подметката са българска измишльотина, абсолютно неподходяща за прохождане. Но мисля, че и Капчица са такива. Първите обувки на моя син бяха едни сандали Чипо с покрита пета и пръсти, но аз не съм търсила нещо специално.

# 12
  • Мнения: 442

Няма защо Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 38 116
Кой номер е момиченцето?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11
Крачето е 11 см, незнам на кой номер отговаря, но аз ще търся, когато започне сама да се изправя, просто незнам на коя марка да се спра

Общи условия

Активация на акаунт