Пълнен хляб, или Бохча

  • 2 164
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 104
Здравейте  Hug
Сравнително нова съм в кулинарията и ако трябва да съм честна, засега не всичко ми се отдава еднакво добре.
От много време искам да си направя домашно приготвен пълнен хляб, който доколкото виждам е по-известен под името БОХЧА. Тък като с мъжът ми сме с различни режими на хранене (аз съм вегетарианка, а той не) ще го правя с две различни плънки.
По-големият ми проблем е, че искам аз да си направя хляба и да го оформя като дълбоки питки, за да може да е удобен за пълнене. От тук идва огромното ми затруднение, защото просто не се сещам как да постигна таза форма на питките. Правила съм хляб и друг път, но никога не съм гонила определн вид, просто слагам тестото във фурната и каквото излезне  Crazy
Знам, че въпросът ми е сигурно има някакъв много лесен отговор и ще се засрамя, че изобщо съм го задала. Просто от вчера се чудя как да подходя и нищо не ми идва на ум.

# 1
  • Мнения: 22 867
Погледни пълнената погача на пеп-4о.

# 2
  • Мнения: 18 860
Като омесиш тестото, като втаса и т.н., го сложи да печеш в малка и дълбока тавичка или подходяща метална тенджера, за да бухне до размерите на съда и нагоре по вертикалата. Не съм пекла хляб така, но съм пекла козунак в тенджера и ефектът е точно такъв - висок и пухкав козунак, така че няма логика за хляб да не стане.

п.п. Предполагам, че искаш да я дълбаеш питката и да я пълниш, нали, защото показаната рецепта не е точно такава.

Общи условия

Активация на акаунт