Ядливи диви растения

  • 11 175
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 353
Освен зелениите,бера къпини,диви мушмули.Трънки глог и шипки сега напролет ги пия на чай.Всяка есен събирам плодчета от бъзак.Бера мащерка ,мента,живовлек,риган,бял  равнец,червено подъбиче.
Но най доволна останах когато по миналата есен набрахме две кофи с шипки и си направих ИСТИНСКИ шипков мармелад - доста трудоемко но си заслужаваше.

# 31
  • Мнения: 108
Сега се бере шушана - от него се прави салата  и  туршия.

# 32
  • София
  • Мнения: 109
Сега се бере шушана - от него се прави салата  и  туршия.

Стана ми интересно какво е това шушан и потърсих в нета. Само че излезна, че имало друго растение, с което си приличат и което е доста отровно.

Цитат от друг форум: Листата на шушана са нежно копринени, приятно зелени и имат много приятен аромат.
Листата на бучиниша са със сив отенък,а аромата им е неприятен. - Това е отровното.

# 33
  • Мнения: 2 760
Виждала съм клипче как се готви пълнен цвят от тиква - напълниха цялата фуния с месо и разни други неща, но не помня как точно го приготвиха.

# 34
  • Мнения: 328
Виждала съм клипче как се готви пълнен цвят от тиква - напълниха цялата фуния с месо и разни други неща, но не помня как точно го приготвиха.
ОТ
Храна за мойте канибали

2 юли 2013 г.
Панирани пълнени цветове от тиквички
Цветовете ми са 3 на брой. Оказаха се доста големи (дълги) и тъй като плънката е сирене, ги напълних колкото съберат Simple Smile

Плънката:
100 гр. крема сирене
100 гр. бяло саламурено сирене (следващия път и други сирена ще участват Simple Smile)))
копър
2-3 скилидки чесън

за панировката:
3 яйца
50-60 мл бира
щипка сол и щипка сода за хляб
брашно

олио за пържене - маслена баня ( ~ 3 см.)



* Скилидките чесън се намачкват; копъра се нарязва на ситно и смесват с двата вида сирене.
* Обърква се добре.
* Яйцата се разбиват, прибавя се бирата, солта и брашното със содата - тук без мярка брашното- сместа трябва да стане по-гъста от боза, почти кексова.
* Цветовете се отварят - срязват се  по дължината с ножица, изрязват се тичинките и пълнят със с приготвената плънка.
* Потапят се в панировката (трябва да се задържа много добре по цветовете) и се пържат в предварително загрятата мазнина (не на мах, за да не прегорят, а на 2/3 от мощността на котлона).
* Изваждат се на кухненска хартия да се отцедят - под нея в повечето случаи, както и сега поставям скаричка, за да не се задуши и овлажни панировката.  

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
едно време тогавашният ми приятел ми подари една тънка книжки: да готвим с билки от природата или подобно заглавие, което предполагаше, че ще се готви с треви, набрани някъде.
отварям напосоки и чета първата рецепта: вземете един вол ...  hahaha

много се смяхме с тази книжка. повечето рецепти бяха подобни  Joy

# 36
  • София
  • Мнения: 109
едно време тогавашният ми приятел ми подари една тънка книжки: да готвим с билки от природата ...
отварям напосоки и чета първата рецепта: вземете един вол ...  hahaha
Тази книжка явно е с рецепти тип "супа от камъчета" от една българска народна приказка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт