Възможно ли е, цикъл по време на бременност?

  • 2 948
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 71
Здравейте, от феяруари правим опити за второ бебе, но вече нямам представа дали са успешни. Два месеца си ми идваше не много редовно, но обилно. Сега започнах да усещам същите симптоми, които имах при първата бреченност със сина ми(пърхането в корема, лекото напрежение в таза). Него го усетих много рано(към трети месец). Възможно ли е да има бебе? До колкото знам тестовете отчитат началната бременност и ако навлизам в трети месец няма да са точни, а предните месеци не съм си правила,защото си ми идваше.
 Изчетох една камара статии, които обясняват какви ли не ситуации, в някои пише,че е възможно на хормонална основа, в други че не е възможно? Възможно ли е да си въобразявам?
Преглед при доктор е малко сложно, защото живеем далеч от кабинета, а имам двугодишен син, които трябва да водя с мен. Искам да знам имала ли е някоя мама подобен случай.

# 1
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Случва се кървене по време на бременност, но то не е нормално, а обикновено е свързано с някаква нередност. Не е регулярно и обилно като при цикъл.
Възможно е да си въобразяваш и още как. Дотолкова да си въобразяваш, че дори може да ти закъснее. Влез в Искам бебе и виж как момичетата имат подобни симптоми всеки месец.

Не се изключва варианта да си забременяла и след последната си М /не казваш кога е била/.
А тестът за бременност в третия месец трябва да покаже силно червена втора черта, не е вярно, че отчитат само начална бременност. Но ще те посъветвам да не се тормозиш с тестове преди закъснение.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ако правилно разбирам въпроса питаш, дали е възможно да си забременяла февруари, въпреки че ти е идвало два пъти след това. Според мен не.
Тестовете за бременност отчитат такава не само в началото. Иначе щяха да се казват по друг начин  Wink
Възможно е да си въобразяваш, разбира се. На всеки се случва. Един тест ще разсее съмненията ти.

# 3
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 056
Един тест ще разсее съмненията ти.
По-скоро ще ги засили - дали не беше развален, дали го направих правилно ...и после ще изчете всички форуми, за верността на тестовете:) Личен опит  Peace
По-добре е да се правят тестовете след закъснение.
Кръвният тест е друга бира, но не виждам нужда от него на този етап.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Е тя нали пита дали е забременяла през февруари, не този месец? Поне аз така разбрах.

# 5
  • Мнения: 2 473

Не знам каква камара статии си чела, но към 3ти месец от бременността, ЧХГ е в своя пик. Ако си забременяла февруари, и най-скапаният уринарен тест ще покаже ярка червена втора черта и то моментално. Ако не се е появила такава, значи не си бременна. А двата ти обилни цикъла дори няма да ги обсъждам.
ЧХГ нива по седмици от първия ден на последния менструален период (ПРМ) или в гестационни седмици*:
• 3 седмици от ПРМ: 5 - 50 mIU/ml
• 4 седмици от ПРМ: 5 - 426 mIU/ml
• 5 седмици от ПРМ: 18 – 7 340 mIU/ml
• 6 седмици от ПРМ: 1 080 – 56 500 mIU/ml
• 7 - 8 седмици от ПРМ: 7 650 – 229 000 mIU/ml
• 9 - 12 седмици от ПРМ: 25 700 – 288 000 mIU/ml
• 13 - 16 седмици от ПМП: 13 300 – 254 000 mIU/ml
• 17 - 24 седмици от ПМП: 4 060 – 165 400 mIU/ml
• 25 - 40 седмици от ПМП: 3 640 – 117 000 mIU/ml
• не бременни: <5.0 mIU/ml
• След менопауза: <9.5 mIU/ml

# 6
  • Мнения: 1 081
 Thinking Малко ми е трудно да го осъзная, защо не си направиш тест. Ние не бихме могли да ти дадем конкретен отговор, освен това съзнаваш ли колко опасно би могло да бъде кървенето по време на бременност? На твое място бих се молила да е точно обратното!!!  #Crazy

# 7
  • Мнения: 71
Така ми казаха, че теста е само за начална бременност и сега няма да действа. Но, да, ще си направя, макар че и мен силно ме съмнява че има нещо.

# 8
  • Мнения: 1 081
Моите извинения към авторката. Кой ти каза това нещо, че отчитам само начална бременност? Мисля, че темата е пързалка. Съжалявам, че се включих!

# 9
  • Мнения: 10 874
Така ми казаха, че теста е само за начална бременност и сега няма да действа. Но, да, ще си направя, макар че и мен силно ме съмнява че има нещо.
Кой ти каза подобна глупост?! #Crazy Да, жените си го правят в начална бременност (така де, когато имат съмнения за бременност), защото след като разберат, че са бременни е излишно да се тестват пак в пети месец примерно. Но това съвсем не значи, че един такъв тест не би отчел бременност тогава.

# 10
  • Мнения: 71
Аптекарката....
Засили ме да пиша факта, че наскоро разговарях с една жена с подобен случай, която е разбрала чак в 4-5 месец. Идвало си й е точно на датата в продължение на 6 месеца. Доктора й е казал че е на хормонална основа.

# 11
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Направи си тест. ако има бременност и то в 3ти месец няма как да не отчете.Теста отчита през цялата бременност, а не само в началото Peace

# 12
  • Мнения: 10 874
Аптекарката....
Засили ме да пиша факта, че наскоро разговарях с една жена с подобен случай, която е разбрала чак в 4-5 месец. Идвало си й е точно на датата в продължение на 6 месеца. Доктора й е казал че е на хормонална основа.
Да, има такива случаи, макар и много редки, но докато не си направиш тест и/или не посетиш гинеколог, можеш само да гадаеш какво се случва.

Последна редакция: нд, 09 апр 2017, 19:07 от Лале в дъжда

# 13
  • София
  • Мнения: 38 209
"Няма да си направя тест, защото вероятно съм бременна в 3 месец. "
Що за глупост?
Купи си тест без да говориш с аптекарката.

# 14
  • Мнения: 71
Еми, аптекарка е все пак, откъде да знам че не е компетентна....
Няма значение, отрицателен е, не е истина като са ти пуснали мухата какво прави човешкия мозък, щом може да симулира подобни симптоми  Laughing

# 15
  • Мнения: 5 468
Притеснително е, че аптекарка не знае елементарни неща. Хормонът на бременността се отделя през цялата бременност. Peace Ти си имала една бременност и би трябвало доста неща да са ти ясни. Твоите симптоми приличат по-скоро на ОКР, отколкото на бррменност.  Laughing Успех занапред и не го мисли толкова!

Общи условия

Активация на акаунт