Петна от пъпки.. Да споделя

  • 21 801
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Тъй като темата за петна от пъпки е архивирана, реших да създам нова и да споделя... От един месец си правя маската с мая и прясно мляко по три пъти в седмицата и съм влюбена в нея.Изсветляващ ефект има но е бавен, но за сметка на това кожата ми става уникална след това.Мека на допир и сякаш подхранена. Сутрин се мия с измивния гел на Акне аут.После матиращия тоник на Авен.Крема ми е Ефаклар дуо +.Обичам го и пак ще го купувам защото ми прави  кожата мекичка и гладка, но не мога да кажа ,че изсветлява петната.Тях отделно ги мажа с крем Пали. Вечер се мажа или с ефаклар дуо + или с крем здраве лека формула смесен с 5 ампули алое вера и шишенце витамин а/ витамин Е не слагам защото си го има в новата олекотена формула/. От преработения крем Здраве кожата става лъскава все едно съм я мазала с хайлайтър...Уникално ! Върху пъпките вечер си слагам Azulen paste/ Хит в Германия/- немски крем, който пресушава пъпките за една нощ/изпробвано/ и пише че помага и за петна, но аз не мога да кажа все още,защото го използвам от една седмица. Като цяло за един месец петната доста ми изсветляха от всичките тези кремове и маската, но ефекта е бавен. И понеже съм много умна Mr. Green и все искам ако може за една нощ да ми изчезнат петната си поръчах и турския крем expigment 4 % и се намазах и с него. На сутринта бях в шок!Всичките проблемни намазани  места бяха станали  червени като рак ! Направо умрях...Викам е сега се добих...!!! На втория ден червенините станаха кафяви и аз стисках палци тези кафеньоци да не ми останат завинаги......Четох тогава , че този expigment действал също като немския Pigmanorm....- зачервявания, покафеняване, беленици и т.н. На третия ден кафявата кожа започна да се бели и сега отново съм със изсветлелите петна отпреди expigmentа. Но знам едно -никога повече expigment ...това си е страхотна агресия срещу кожата.По-добре по-бавничко с маята и палито...отколкото да се оризеля с тоя хидрохинон. Купила съм си и Neostrata gel plus 15 AHA , но чета че си прави истински пилинг на лицето и не е за лятно време, та съм го скрила в хладилника за сега, да не взема да се окипараса напълно и народа да вземе да ме познава само по гласа и движенията.... #Crazy При вас как е с избелването бг мами ? Споделете....

# 1
  • Мнения: 442
Здравей, Leanel. На колко години си, откога са ти тези петна? Звучат ми рисковано всичките тези продукти и експерименти. Все пак с кожата на лицето трябва да се внимава. Защото и най-малките вреди после дават отражение, имай го предвид. Бих ти препоръчала да посетиш дерматолог, който да те насочи към точното решение за твоя тип кожа. Може накрая да се окаже, че ще спестиш и средства, и време. Друго е специалист да те погледне.  Peace Най-важното е, че ще предпазиш кожата си от излишни рискове. Успех ти пожелавам!  Hug

# 2
  • Мнения: 132
Имаш право.Всъщност ефаклар дуо + и здраве си ги ползвам за акнеичната кожа и ми понасят добре.Пали и азулен пасте са за петната и също нямам оплакване.С маята не може да се сгреши.Грешката ми беше expigment 4 % с отловния хидрохинон. А дерматоложката ми предложи да си правя пилинг.А аз не искам ....

# 3
  • Мнения: 2 838
На мен ми звучи безумно ползването на толкова много козметика. Защо не използваш само един крем за лице? Не мисля, че в домашна обстановка биха се махнали петната от пъпки. По скоро се консултирай с дерматолог и от там нататък действай при професионалист.

# 4
  • Мнения: X
Пробвала ли си цинкова паста върху петната? Ако да - би ли споделила ефекта от нея?

Сестра ми имаше голям проблем с петна от акне, които изчезнаха след като няколко вечери се маза с цинкова паста. И аз, и тя бяхме много изненадани. Затова сега ми е любопитно би подействала цинковата паста на друго момиче със същия проблем. Естествено, ако искаш да си направиш такъв експеримент. Peace

И да, аз също съм на мнение, че трябва да се внимава с количеството козметика. Понякога малкото е повече. Peace

# 5
  • Мнения: 132
До Succelent
Всъщност крем Здраве е равносилно на цинкова паста, защото основната съставка е цинков оксид.Azulen paste немският крем също е вид цинкова паста.В немските форуми много я хвалят, за пъпки и петна. И действително от нея пъпките изчезват за една нощ. За петната не мога да кажа още .Мажа се от 1 седмица и не мога да кажа, че са изчезнали. Но в немските форуми също твърдят, че кремовете с цинков оксид са много ефикасни срещу петната. Ще споделя по-нататък за ефекта...

# 6
  • Мнения: 15
До Succelent
Всъщност крем Здраве е равносилно на цинкова паста, защото основната съставка е цинков оксид.Azulen paste немският крем също е вид цинкова паста.В немските форуми много я хвалят, за пъпки и петна. И действително от нея пъпките изчезват за една нощ. За петната не мога да кажа още .Мажа се от 1 седмица и не мога да кажа, че са изчезнали. Но в немските форуми също твърдят, че кремовете с цинков оксид са много ефикасни срещу петната. Ще споделя по-нататък за ефекта...
Излишно се мажеш с много цапала-няма смисъл!Вземи си диамантено микродермаабразио за домашна употреба+дерморолер и сама ще видиш вфекта!На колко години си?

# 7
  • Мнения: 21 158
Трябва да включиш и някаква слънцезащита.  Peace

# 8
  • Мнения: 132
Plamenita 780 наистина ли има ефект от диамантеното микродембразио, но не знаех дали има ефект и не знам коя марка да избера. Ти можеш ли да ме ориентираш ! И наистина ли има ефект ?
Иначе слънцезащита ползвам също.

# 9
  • Мнения: 15
Plamenita 780 наистина ли има ефект от диамантеното микродембразио, но не знаех дали има ефект и не знам коя марка да избера. Ти можеш ли да ме ориентираш ! И наистина ли има ефект ?
Иначе слънцезащита ползвам също.
Да,има ефект,ползвам го от няколко месеца за белези по лицето-дупчици и петна,петна вече нямам ,ще ти пиша на ЛС какво съм купила и как го ползвам.

# 10
  • Мнения: 2 838
Пиши в темата, аз също се интересувам Simple Smile

# 11
  • Мнения: 15
Процедурата е следната,прилагам я и на клиенти,според мен дава най-добър резултат:
Първо порите на кожата трябва да се отворят,за целта се използва или пара,или крем или гел,който да отваря порите-за предпочитане са пред парата.Ползвам магнезиев скраб гел за отваряне на порите,като го държа на лицето поне 2 мин,леко щипе,може и с масажиращи движения,след което отмивате.Следва почистване на лицето с мокри кърпички,като не се стиска,а поскоро изцежда черни точки,ако имате подкожни пъпки,принципно не е хубаво да се пипат,но аз ги укам с игличка,купувам най-малките от аптеката,след като почистя слагам на лицето кокосово олио със скраб за лице,масажирам две минути,за да може червенината от стискането да се разнесе ,махате това ,което остава,после идва ред на дермаабразиото,работи се 5-10 мин с него,зачервява се леко,кожата става гладка,имам дермаабразио за домашна и за професионална употреба-вършат еднаква работа,след това слагате маска в зависимост от типа кожа,аз ползвам за мазна с ихтиол.След това отммивате.С това може да спрете до тук.По-нататък продължавам с дерморолер :първо слагам ампула хиларуонова к-на,която масажирам докато попие,след това работя с ролера 5-10 минути,след това пръскам с дизенфектант лицето и ролера и слагам крем алцина плодов пилинг и кожата свети,това се прави веднъж на една или две седмици.Ползвам също и дарсонвал ,но както казах,занимвам се с това и разполагам с нужната техника.Но първоначално можете да почнете с дермаабразиото,слагам линк на този,който си купх за домашно ползване:https://www.technomarket.bg/grija-za-tqlo/silk-n-revit-09138122

# 12
  • Мнения: X
Въпреки че съм с мазна, плътна и с изразени пори кожа, горната процедура ми се струва доста агресивна и няма да ми хареса, защото:

1. Магнезиевият гел е дразнещ и кожата ми реагира със стабилно зачервяване.

2. Кокосовото масло запушва порите доста ефективно. Не бих пробвала върху отворени и почистени пори. Има толкова други растителни масла, подходящи за масаж на мазна или за всеки тип кожа кожа - шипка, арган, гроздови семки, бадем, жожоба...

3. Всички козметични влажни кърпички, които съм пробвала, са ми раздразвали кожата. А и са страшно парфюмирани. Тампон с мицеларна вода ми се струва далеч по-подходящо и нежно. Трябва да сме нежни към кожата, така казват корейките, а те традиционно полагат големи грижи за нея. Peace

4. Ползвах ихтиол, когато бях млада и всичкознаеща. Гори кожата, в резултат на което се образуват и лющят корички. Добър е срещу циреи, но не е разхубавяващ. Мисля, че има по-модерни и по-нежни маски, които съвсем не са по-скъпи.  Peace

Но това е лично мое мнение. Различни хора - различни кожи.

# 13
  • Мнения: 132
Всъщност май и аз съм на мнението на succelent, че трябва да сме по-нежни с кожата.Откакто преживях шока с Expigment 4 % .... Всъщност Palomita днес се поразрових да се информирам повече за диамантеното микродембразио.Отзивите не са много добри.Май си е доста агресивен метод....След expigment предпочитам белезите да минат по-бавно ,но да щадя кожата си.Да не говорим, че сега идва лято...Ще си карам с немската Azulen paste и Пали ...поне спя спокойно...Пък като дойде зимата може да пробвам Neostrata gel 15 AHA ,който има пилинг ефект...но отзивите за дембразиото доста ме разколебаха.Да не говорим, че не било за пушачки, не трябвало да се пият някакви лекарства, трябвало да си здрава и т.н.....Таааа...доста ако има...

# 14
  • Мнения: 15
Всъщност май и аз съм на мнението на succelent, че трябва да сме по-нежни с кожата.Откакто преживях шока с Expigment 4 % .... Всъщност Palomita днес се поразрових да се информирам повече за диамантеното микродембразио.Отзивите не са много добри.Май си е доста агресивен метод....След expigment предпочитам белезите да минат по-бавно ,но да щадя кожата си.Да не говорим, че сега идва лято...Ще си карам с немската Azulen paste и Пали ...поне спя спокойно...Пък като дойде зимата може да пробвам Neostrata gel 15 AHA ,който има пилинг ефект...но отзивите за дембразиото доста ме разколебаха.Да не говорим, че не било за пушачки, не трябвало да се пият някакви лекарства, трябвало да си здрава и т.н.....Таааа...доста ако има...
Няма такова понятие "щадящ метод"за премахване на белези,а това за пиенето и пушенето при дермаабразиото е меко казано смешно-не знам къде си го чела.

Общи условия

Активация на акаунт