Помогнете, налага се спешно да отбия

  • 2 813
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 894
Здравейте! След по-малко от 2 седмици ще влизам спешно в болница, от 4 дни вече започнах да променям нещата, но имаме затруднения. Синът ни след седмица става на 8 месеца. Захранвам от 6 месец, като имах намерение да не бързам, да не замествам, да кърмя до годинка. До 4 си месец се хранеше и от шише, но го отказа. Проблемът ми е, че не пие ам от шише нито от преходно шише с мек или твърд накрайник. Вода - по 1-2-3 глътки по време на хранене. От 3 дни след събуждане суче, вкарах като втора закуска АМ с оризова каша, на обед зеленчуково/месно пюре, следобед плодово и вечер суче - към тази схема се стремя, като сученето да е заместено от АМ. Намалих за тези дни броя на кърмения в денонощие до 3-4, като преди беше на поискване, може би 6-7, т.е. сега кърмя на 6-7-8 часа, гледам да не прекалявам все пак. Вече не го приспивам на гърда, нито успокоявам така. Ще се опитам да си подредя въпросите.
1. Както съм описала с 5 хранения за деня подходящо ли ще бъде? Не бих искала всеки ден да яде каши, с какво мога да заменя втора закуска, така че пак да набутам вътре АМ?
2. Ако не успеем да го накараме да пропие АМ така че това да му бъде храната сутрин и вечер, течна храна, как да компенсирам този недостиг и на течности и на мляко? Вариант добро кисело мляко?
3. Някакви идеи как да пропие от нещо? Давам шишетата на татко или баба, с мен е абсурд, търси друго, но пак не става. А като се изнерви и реве...не ми се вярва на тая, че като огладнее ще пропие.
Моментът е за съжаление много стресов за семейството ни, как да намалим и този стрес и за детето да не е стрес...

# 1
  • Мнения: X
Влизането в болница само по себе си не изисква спешно отбиване. Когато те няма около него, ще хапва и ще пие, щом вече е захранено. Две седмици, според мен, е прекалено кратко време за плавно отбиване, т.е. не се мъчи излишно, гледай да си спокойна, а ако след изписването не трябва или не искаш да кърмиш повече, помоли да ти изпишат нещо за спиране на кърмата. Ще се отбие без теб, няколко дни може и да не се храни добре, но ще свикне.

# 2
  • Мнения: 2 760
Ако се наложи да пиеш хапчета за спиране на лактацията, имай предвид, че на някои жени действат тежко, включително и с халюцинации - визирам конкретно Бромокриптин, мисля, че има и по-нежни лекарства.

# 3
  • Мнения: X
И без хапчета може да понесе тежко спирането на лактацията, аз отбивах плавно, но беше ужас около месец след приключването. В родилното ми правиха една инжекция за спиране, доста успопокои нещата с препълнените гърди и нямах странични реакции.

Затова като цяло съветът ми е щом е в неприятна ситуация, да не се мъчи прекалено много да отбие за две седмици. Ако здравословно ще е проблем да кърми после, да помоли за нещо за спиране в болницата, а детето докато е без нея ще посвикне. Ако не се налага да приключва, може да се опита да поддържа някаква лактация докато е в болницата и постепенно да възобнови кърмене след изписването. Ако не трябва дълъг прием на противопоказни лекарства, ще се получи. Дори да спадне малко хемоглобина, ако не е лека интервенция. При положение че не се чувства зле, чисто психически и тя и детето ще се справят по-лесно със стреса без да се товарят с отбиване.

# 4
  • Мнения: 992
Аника, дано всичко мине благополучно! Може да изглежда трудоемко, но пробва ли да даваш мляко с мека чашка или с твърда такава? Моята бебка напоследък много пие и сама протяга ръце (а тя не познава нито шише, нито биберон, нито залъгалки). Не съм пробвала с кърма, но пише, че става и като цяло много се препоръчва за кърмачета:

https://www.amazon.de/CamoCup-Trink-lern-becher-Petrol/dp/B007MN … =camocup+hoppediz

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте
Аз съм със същия проблем
Моето бебе не иска шише
На 8 месеца е има заместени хранения кърмя я сутрин и вечер .
Как процедирахте вие намерихте ли решение

# 6
  • Мнения: 894
Ами да, изпълнихме плана както го бях замислила и за 2те седмици преди да вляза в болницата намалих кърменето до 2 пъти за денонощие. Прабвах с няколко шишета, в крайна сметка това на Чико му допадна като форма на биберона и започна да опитва на вкус АМ, като в началото му го предлагаше таткото или баба му, но не и аз. И така с упорито, но не насилствено разбира се предлагане по няколко пъти на ден и когато е в настроение, за няколко дни започна да пие от шишето. Изглеждаше ми невъзможно да засуче след като отказваше и да помирише биберон, но... всъщност се оказа съвсем постижимо. Успех! Сега все още го кърмя сутрин и вечер, но няма вече силен интерес от негова страна, суче вяло, кратко и се разсейва.

Общи условия

Активация на акаунт