Липса на пориви за изхождане по голяма нужда

  • 36 447
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Темата може да е страна или пък смешна за някой,но за мен е доста трудно.Случва се така ,че не усещам да ми се ходи по-голяма нужда.Ако ще и рециново масло да пия вместо вода все тая.Според лекърите се дължи на лениви черва.Моля всеки който е имал такъв проблем да ми пише как го е решил.При какъв лекар се ходи какво се прави,че в чудо със се видяла от ходене по докторих хирурзи гастроентеролози и прочие.Моля Ви сериозно по темата без подигравки.

Последна редакция: вт, 11 апр 2017, 22:45 от bubanka

# 1
  • Мнения: leet
Пробвай със свещички на първо време, но задължително се консултирай със специалисти. На мен ми се е случвало изключително рядко, но знам колко е гадно и никак не е смешно. Тогава ми помогнаха свещичките. Освен това трябва да ти изготвят и диета, но може би и някакви медикаменти.. успех!

# 2
  • Мнения: 4 711
Няма нищо смешно. Този проблем е сериозен. Стана ли ясно как се е стигнало до този проблем? Да не е било заради някакви медикаменти или диета?

Сподели с какво се храниш. На мен такъв проблем ми докара диетата на Дюкан преди години и от тогава също имам периодично такива проблеми.

Свещичките са добра идея ако е нямало скоро ходене по нужда.

# 3
  • Мнения: 3 157
Явно знаеш,че се ходи при гастроентеролог.По каква причина са лениви червата?Винаги ли са били такива или си прекалявала с разхлабителните и оттам са такива?Пробвала ли си по-дълго време пробиотици+повече фибри+някакъв хранителен режим?

# 4
  • Мнения: 11 234
Имаш ли постоянен запек?

Имала ли си фисура?

Пила ли си билки и правила ли си клизми?

А дали седиш правилно на тоалетната чиния? Не била да си изправена, а приведена.

# 5
  • Мнения: 17
Всичко започна по време на бременността.Почнах да ходя по трудно до WC-то,но овладях положението с киви.Изяждах по две кивита на ден и нямах никъкви пробреми.Никога не съм имала проблеми с ходенето понужда никога не съм пила никъкви разхлабителни.Но като родих и няма ходене нищо не помага какво ли не пробвах аз просто съм загубила усещането в аналната област(родих секцио).Ходих по доктори и на тях им звучеше страно това което им казвам ,но все има някъкво обеснение за това.Правиха ми и колоноскопия, и нищо само вътрешни химароиди.Даже и от прахчетата които дават за прочистване преди самото изследване (които са силно разхлабващи)аз едва усещах да ми се ходи до WCто.Хората се посират от това а аз сеедно пиех лимонада.Затова реших да питам тук във форума, дали на някой му се е случвало подобно нещо.Много е страно това което ми се случва.Иначе относно храненето си ям нормално ,хапво си плодове активия ям редовно вода пия много ,но уви незнам към какъв доктор да се обърна ,а и малко е страно моето положение..Преди от едно кафе сутрин и веднага си ходих, а сега какво е това чудо незнам.

# 6
  • Мнения: 11 234
Според мен има разлика, в това което описваш. Нямаш позиви за дефекция или имаш постоянен запек?

Като начало не става ясно като имаш растройство например какво се случва?  Пиеш разхлабващото прахче и какво става? Изпражненията нормални ли са или става разстройство? Ако имаш разстройство усещаш ли позив за дефекция?

Случвало ли се е да се изтървеш без да искаш?

Горещо ти препоръчвам  EVACOL. Малко известен в БГ препарат, който може да се приема с години дори от деца. Отначало се пие ежедневно. След нормализиране на перисталтиката и пасажа се пие през ден и после веднъж на седмица. Влияе на перисталтиката и самите изпражнения. Напълно безвреден.  Peace

# 7
  • Мнения: 3 157
Аз съм доволна от Омнибиотик 10 прахчета-за регулиране на червата.Взела съм си и фибри-Либрамед,но все забравям да ги пия,въпреки че имам познати,които са ги приемали и са много доволни.
Лятото е много по-лесно-основно плод и зеленчук+кисело мляко и даже успявам да сваля всичко,натрупано през зимата.Тая Активия изобщо не я коментирам-какво трябва да стане като ядеш нишесте newsm78
Щом с киви са ти се получили нещата през бременността,направи си някакъв режим,включващ киви за закуска примерно(ако нямаш някакъв гастрит,де).

# 8
  • Мнения: 15 025
За да не пускам нова тема ще попитам и аз тук
Имам проблем с ходенето до WC - ходя веднъж на 4 - 5 дни. От както се помня имам такъв проблем. От време на време пия един чай, който ми помага да отида още същия ден, обаче гледам да не прекалявам с него. За последните години съм ходила до WC-то без да пия чай не повече от 3 - 4 пъти. Иначе само с чая се оправят нещата. Някой ми беше споменавал за някакви хапчета Ойл нещоси, обаче така и не ги запомних.
Приемам всякакви съвети, защото не искам да си помагам с чай цял живот

# 9
  • Мнения: 13 478
С хапчетата е същото както с чай. Единствено с храни може да се опита за постигане на нормална перисталтика. Повече разхлабващи храни, повече вода и движение.

# 10
  • Мнения: 11 234
За да не пускам нова тема ще попитам и аз тук
Имам проблем с ходенето до WC - ходя веднъж на 4 - 5 дни. От както се помня имам такъв проблем. От време на време пия един чай, който ми помага да отида още същия ден, обаче гледам да не прекалявам с него. За последните години съм ходила до WC-то без да пия чай не повече от 3 - 4 пъти. Иначе само с чая се оправят нещата. Някой ми беше споменавал за някакви хапчета Ойл нещоси, обаче така и не ги запомних.
Приемам всякакви съвети, защото не искам да си помагам с чай цял живот

Чайовете имат този ефект - ставаш зависим към тях.

Горещо ти препоръчвам  EVACOL. Малко известен в БГ препарат, който може да се приема с години дори от деца. Отначало се пие ежедневно. След нормализиране на перисталтиката и пасажа се пие през ден и после веднъж на седмица. Влияе на перисталтиката и самите изпражнения. Напълно безвреден.  Peace

# 11
  • Мнения: 15 025
Много благодаря. Взех си го и започвам да го пия. Има ли значение по кое време на деня се пие и след колко време може да се види някакъв ефект?

# 12
  • Мнения: 11 234
Ако положението е много зле започнете с по 2 сашета на ден. Сутрин и вечер. Като започнете да ходите по голяма нужда всеки ден минете по едно саше по обед. Курса е поне месец, че и повече. После минавате на саше през ден и така 10 дни. После намаляте по едно саше през 2 дни и пак оставяте перисталтиката да се нагласи 10-на дни. Докато дтигнете 1 саше на седмица и така карате няколко месеца.

После се наблюдавате и ако пак започне да получавате запек пак подновете курса.

Всеки ден трябва да имате по една топла супа и по килограм и половина плодове и зеленчуци.
Намалете кафето  Peace

# 13
  • Мнения: 15 025
Безкрайно много благодаря за съветите  Hug
Аз вчера стигнах до един разхлабващ чай, че вече стана 4 ден, но сашетата си ги пия всеки ден по 1. Ще мина на 2, за да се задействат нещата и после по график, както си ми казала
Още веднъж едно огромно благодаря  bouquet

# 14
  • Мнения: 11 234
Внимавай с чайовете - те съдържат майчин лист и билки, които могат да предизвикат рак на дебелото черво при продължителна консумация.

Мюсли сутрин пробвала ли си?

Общи условия

Активация на акаунт