Избор на име на нашето момче

  • 7 067
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,искам малко помощ  bouquet след няколко месеца чакаме нашето бебче,което ще е момче.Искаме името да бъде с буквата "Г",а избора е по-ограничен отколкото при други буквички.Не искаме името Георги,просто не ни харесва,че красотата на името бива "претопена" в Жоро,Гошо,Геца и т.н.Чудим се на Генади и Горан(по-скоро второто)Какво ще кажете остарели ли са,как биха им казвали на галено и често срещани ли са в ясли,градини и училища?

# 1
  • Мнения: 5 314
Генади и Горан не ми харесват.
С Г много харесвам Галин  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 677
И Генади, и Горан не ми харесват. Генади много е ретро

# 3
  • Мнения: 624
Георги! Няма смисъл да се притеснявате от големите имена и съкращенията. Както си научите детето така. Като всички му казват Георги, и то да се представя като Георги, никой няма да му вика Геца. Laughing Името е българско, има си имен ден на голям празник. И много важно според мен - може да се използва в чужбина.

А на Генади,ако след 20 години отиде да живее някъде другаде ще му е много забавно да се представя.  Crazy

# 4
  • Мнения: 4 007
И аз съм за Галин или Габриел

Горан и Генади са ми леко остарели, Генади ще е Гена/Гената, Горан ще е или Гори/Горка или Горане като обръщение.

Както си научите детето така. Като всички му казват Георги, и то да се представя като Георги, никой няма да му вика Геца. Laughing

Да-да. В училище в класа имахме трима Георгиевци. И тримата се представяха като Георги. Съответно много рязко бяха прекръстени на Геца, Гога и Жоро, за да бъдат различавани. Имах и компания в тинейджърството, в която от 8 момчета 6 бяха Георги. Ей там какво изкилифинчване беше, да се различат. И на никой не му пукаше, че някой тропа с крак да му викат Георги. Колкото повече някой натъртва, че се казва точно еди си как, толкова е по-висок шанса напук да му лепнат най-омразното съкращение за него.
Ето аз например съм Александра. И колкото и да се опитвах в училище да се представям като Александра/Алекс, толкова повече ми викаха Саше/Сашке. Защото това са деца/тинейджъри и на тях не им пука, че майка ти вкъщи ти вика Георги. Те са решили, че си Гога и до там.

Последна редакция: ср, 12 апр 2017, 14:00 от Нервен_Хамстер

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Горан бива, Генади твърдо не.
Галин и Габриел лично на мен ми идват твърде женствени като звучене. Георги е най-хубаво. Защо си мислите, че ако го кръстите Горан или Генади някой няма да му измисли галено име, което не ви харесва?

# 6
  • Мнения: 2 817
Генади не ми харесва. Гена, Генчо, не, не звучи добре.
Горан също не ми харесва. На Горан кое е съкратеното или гальовното? Как ще се обръщат към него хората? Горане?

# 7
  • Мнения: 8 891
Харесвам Горан, но знам, че не се приема добре и едва ли бих кръстила мое дете така. Генади категорично не.
Габриел?

# 8
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
От именика на бг-мама се присетих за име с Г, което харесвам - Гълъбин.

# 9
  • Мнения: 5
Габриел,затова отпадна.Накратко Габи и незнаеш момче ли е момиче ли.Галин ....не.Да и за Генади съм съгласна-Гена  Thinking не е най-приятното обръщение.Май затова клоня към Горан,звучи ми достатъчно "мъжко" и за галено си мислех за Гори или Гого  newsm78 ох голямо чудене...затова и реших да се регистрирам,за да чуя повече мнения.
И напълно подкрепям мнението на Нервен_Хамстер  Peace колкото повече се мъчиш да "наложиш" нещо,толкова съпротивата е по-голяма.

# 10
  • Мнения: 8 934
Племенникът ми се казва Георги. Всички го наричаме Георги.
С Г харесвам Гаврил.
Галин и Габриел са ми женски някак.

# 11
  • Мнения: 1 030
От всички изброени до тук с две ръце за Георги!
Щом от Горан ще е Гого, защо да не е е Георги?

# 12
  • Мнения: X
Герасим

# 13
  • Мнения: 1 483
И аз харесвам най-много Георги.

Герасим - означава "почитан".

Григор - от гръцки произход, в превод "който бди" или "григорос", което значи "бърз". Имен ден празнуват на 25 Януари (Св. Григорий Богослов).

# 14
  • Мнения: 624
Е, може пък да се различават по фамилии. Георги Г. Георги Б. и тн. Laughing

От имената с Г само Георги ми е приемливо. Гълъбин? Не вярвам като порасне да си харесва името. Габриел ми е много момичешко.Галин също.  До колко всъщност държите на буквата?

# 15
  • Мнения: 1 030
стига бе хора -  бебе Герасим или бебе Гавраил, да силни имена са но са ми малко ретро и църковни

# 16
  • Перник
  • Мнения: 211
Григор и Георги звучат най-добре!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Горан наистина е малко остареличко, но пък звучи много мъжко и определено няма да има 15 деца в детската градина със същото име. Simple Smile
Според мен така си го кръсти, не се поддавай на Георги.

# 18
  • Мнения: 624
Горан на галено? Горане?
Може Гари. Grinning

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 275
Горан ми харесва.Силно мъжко име.И не е често срещано.
В класа на дъщеря ми има момченце Горан и името се възприема нормално.
Габриел в някои страни е женско име.И галеното Габи за момче не харесвам.
Сещам се веднага за Габриел от,,Отчаяни съпруги,,.

Георги също е много хубаво име,но пък е много разпространено.

# 20
  • Мнения: 5
Искаме да е с буквата на татко си....т.е. държим на "Г"- то Laughing Знам,че изключително голям процент харесва Георги,ама какво да правя като на мен не ми е ок  ooooh!
Герасим,Гавраил... Confused също не ми харесват.В последно време заради Гришо,доста бебета са с това име.
Добре де,кажете защо не харесвате Горан...старо е,кофти галено име,грубо....просто искам да преценя за себе си доводите поради които не се харесва името.Мерси много на всички включили се  bouquet,наистина не вярвах,че ще толкова трудно с избора на име  ooooh!
Humpty Dumpty ,много добра идея с Гари  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 211
Герасим е прекрасно име! Един глас и от мен!

# 22
  • Мнения: 1 413
Гавраил е хубаво име, пък е и един от архангелите и има хубав имен ден, а ако реши да ходи в чужбина там му викат на това име Габриел. Името е еврейско (Габриел -Гавриел и от там Гавраил)
Григор също е хубаво име, пък напоследък и модерно Wink
Гари е много готино и веднага го вързвам с Гари Каспаров  Flutter

# 23
  • Мнения: X
И аз съм за Горан, твърдо против Генади. Евентуално Габриел, но ако ти звучи добре. Изобщо не кръщавай с Георги, щом не ти харесва. Не съм почитател на имена без индивидуалност, с които има поне по 2-3 броя още в колектива, и име с което се обръщат, както и галено накрая става фамилията.
Като галено - казваш му както на теб ти харесва, Горан не е дълго име, и няма нужда от скъсяване, по-късно в училище може и G-man да е Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 5 954
Горан е хубаво име. Ако ти харесва, какво значение има, че на други не им харесва.
Иначе от другите само Григор ми харесва. Георги - не, защото има твърде много Георги. От модерните е.

# 25
  • Мнения: 624
Важно е и как ще се върже името с фамилията.
Горан с галено Гари ми е ок. А може и направо Гари.  Горан свързвам с Горан Брегович, Гари с Гари Каспаров. Все хора постигнали нещо. Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 22 943
Гълъбин направо е чудесно, пред Гълъб... ММ има колега в работата с това име, не му е лесно на човека. ooooh!

На мен с "Г" само Георги ми харесва, но щом не ви харесва - няма смисъл да кръщавате бебето така. Горан не ми допада, малко грубо ми звучи, Галин и Габриел са ми женствени. Григор и Гавраил никога не съм ги харесвала. Трудна буква е " Г", наистина.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 157
Габриел не е лошо.

# 28
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Горан предполагам може да  се възприеме от не малко хора като остаряло. Аз лично го харесвам.  Peace Други имена с Г, които харесвам са Григор, Галин, Габриел, Гавраил. Генади и Георги не харесвам. Предложените Герасим, Гари и Гълъбин също не харесвам.

На Горан не знам как биха му казвали, Генади ще е може би Гени.  newsm78

# 29
  • Мнения: 4 017
На мен Горан ми звучи сръбско име...
Габриел ми харесва.

# 30
  • Мнения: 2 756
И Горан и Генади не ми допадат. Звучат ми доста архаично и грубо. От изброените ми харесва само Григор.  Peace

# 31
  • Мнения: 2 699
На мен ми харесва Григор, пък и е интернационално.

# 32
  • Мнения: 182
Горян - със Я , по благозвучно ми е .
Генади не ми харесва . Герасим ми допада , Григор също .

# 33
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Горян ми звучи като Змей Горянин.

# 34
  • Мнения: 5
Не мога да го възприема Горян  Confused ,звучи ми странно честно казано.Да в Сърбия е често срещано Горан с ударение на ''о''.Гълъбин  или Гълъб ooooh! определено не.
Да ви кажа   Rolling Eyes....с ваша помощ ще се спра на Григор и Горан.Може би времето до раждането или пък в момента в който го видя в ръцете на лекаря ще реша кое от двете имена е неговото.
Бяхте ми полезни с мненията си,за което благодаря  bouquet

# 35
  • Мнения: 5 259
На мен ми харесва Горан, но все пак е важно как се казва таткото. Явно не е Георги, но дали ще звучи добре комбинациятаа от първото и второто име?

# 36
  • София
  • Мнения: 2 424
И аз харесвам най-много Георги.

Герасим - означава "почитан".

Григор - от гръцки произход, в превод "който бди" или "григорос", което значи "бърз". Имен ден празнуват на 25 Януари (Св. Григорий Богослов).


Имам приятел Григор - прекрасен млад човек, много успешен. Не бих се сетила за това име, ако не беше той, но заради него ми харесва. Викат му Гришата, Гришо. В чужбина (работи предимно там) му викат Грег или Грегъри.

# 37
  • Мнения: 3 788
Нищо с Г не ми харесва като цяло. Може би Галин ми е най-приемливо, въпреки че не обичам имена без нормални умалителни (нищо съвсем различно от името или пък завършващо на ЧО, напр. Галинчо или пък Геца за Георги..)

# 38
  • София
  • Мнения: 2 104
Какво му е на Горан? На мен много ми допада.

# 39
  • Мнения: 481
Галин и Григор.

# 40
  • Мнения: 1 796
Горан е чудесно име - силно и мъжествено, за разлика от Галин например Close
Генади не ми харесва.

Не бих използвала умалително за Горан Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 19 246
Колко хора кръщаваха Григор преди наш Гришо?

# 42
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Не ми харесва нито Горан, нито Генади. Галин също не. Георги е супер име, но наистина умалителните му са ужасни: то Гошо, Геш, Жоро... От изброените най-много ми харесва Григор. Габриел също е вариант, много нежно име, но на съкратеното сигурно ще е Габи, така че по-скоро не.

# 43
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
Горан ми харесва. Обмислях го и аз, но не можах да си представя моето бебе с това име, като цяло за бебе, защото е доста силно име и не ми се връзваше с един безпомощен вързоп. Обаче вързопът пораства и става мъж, за който Горан е повече от чудесно име. За галено Гари не е лошо също.  Peace

# 44
  • Мнения: 6
Герасим,Герман

# 45
  • Мнения: 569
От всички изброени ми допада само Горан.

# 46
  • Мнения: 2 807
Само Георги ми харесва.
Горан и Генади не ме харесват.
Малко харесвам Гълъбин, но няма хубаво галено име. Към Галин също не съм настроена много много.
Григор също ми харесва, но с много р-та не си падам по такива.

# 47
  • Враца
  • Мнения: 2 657
Горан  Peace

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 750
Горан е чудесно име, юнашко  Simple Smile едно от любимите ми мъжки имена. Ако не те притеснява, че звучи сръбско, защо да не го избереш. Аз съм против съкращаването на имената, особено на мъжките, и за сина си избрах име без галена форма. Много хубави имена се "развалят" от кофти галени. Георги не го харесвам, въпреки, че имам в рода си. Галин ми звучи много меко, Генади ми е остаряло. Григор вероятно е модерно покрай тенесиста, също е хубаво и силно.
 Бих предложила и Герман с Г, въпреки, че не го харесвам особено.

# 49
  • Мнения: 1 019
Ако е Григор, дълго време ще му е нужно да си научи името. Звучи доста мъжествено, на мен ми харесва.

# 50
  • Мнения: 481
Наскоро попаднах на името Гео. Лично на мен не ми допада, но се оказа, че около мен масово го харесват.

# 51
  • Мнения: 68 630
Аз не разбрах къде ще ударението на Горан - гОран или ГорАн  newsm78

# 52
  • Мнения: 18 551
Не харесвам нито едно мъжко име с Г. Ако трябва да избирам име с тази буква Галин може би.Но пак няма галено? Ще си е Галине, Гальо:roll: Горан не е лошо, но ми идва малко сръбско,в което няма лошо де. Simple Smile
Григор не ви ли харесва ?

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Харесвам Григор от тези Г най- много.
Също и Габриел, и е  интернационално Simple Smile

# 54
  • Мнения: X
С буквата Г ми харесва само Грифин.Wink Не е българско, но какво от това, то малко имена са. Останалите с Г са толкова масови и разпространени, а съкращенията им в повечето случаи - ужасни или нищо общо със самото име.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 292
Генади е хубаво име, но няма красиво галено. Горан също, но Гори не ми звучи добре. Ако е задължително да е с буквата "Г" Георги наистина е най-хибавото, но пък е много популярно, което на мен лично не ми допада. Не знам, ако на мен ми се налагаше все пак  бих избрала Георги. Все пак между двете предложени май съм за Горан

# 56
  • Мнения: 147
Градимир
Гордиан- римски император

# 57
  • Варна
  • Мнения: 737
Галин,Гавраил,Габриел,Григор,Градимир,Градислав,Гълъбин и Генади  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт