Кога е най - добре да запиша детето си на пиано???

  • 1 728
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Здравейте мили МАМИ!! LaughingИскам да Ви попитам ,според Вас на каква възраст е най-добре да се запише дете на уроци по пиано.Синът ми е на 3.5г и снощи в градината госпожата им по музика ме посъветва да го запиша на пиано .Каза ,че е невероятно музикален и имал много добър слух.Каза да не губя никакво време и да го записвам от рано на уроци.Аз също бях забелязала че има такива наклонности и го влече музиката,но чесно казано не бях обръщала внимание. EmbarassedВ къщи има детско пиано и съм го чувала няколко пъти как се опитва да изсвири чута от телевизора мелодия./в повечето случаи доста успешно/ Но вчера е изсвирил в градината мелодията на "Мила моя мамо" цялата/не съм го учила ,защото аз хабер си нямам/ и госпожата се е шашнала,след това му е изтананикала нещо и той веднага го е изсвирил.И затова тя снощи каза ,че имал невероятна дарба и да сме я развивали.Но на мен ми се струва ,че е май малко рано за каквито и да е уроци. newsm78  Но пък ,ако наистина има дарба.......????? Thinking Thinking Thinking   Незнам Вие какво ще ме посъветвате.Много благодаря!!!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Щях да ти пиша, че е много малък, дори и от гл. точка на това, че ръчичката му трудно би се справила с клавишите на пианото, но след като прочетох постинга ти до край, мисля, че наистина трябва да го запишеш. Разбира се, стига на него да му е забавно и да прояваява интерес. Много малко са децата, които на тази възраст могат да възпроизведат мелодия и то на инструмент. Аз и сега не мога. Говори със сириозен преподавател, явно детето ти има талант.

# 2
  • София
  • Мнения: 298
Привет!

Синът ми свири на пиано от 4-годишен. Даже в неделя ще има концерт  Laughing.

Започнахме от  около 4 години, но полекичка, с малко свирене, без да учи нотите за начало и с доста пеене. Беше му горе-долу забавно. Но като всяко дете протестираше отвреме-нареме, че трябвало да свири. После вече му стана много интересно, защото усети, че може да си свири най-различни мелодии. Сега сам ходи на пианото.

Ще ти бъде малко по-трудно, при положение, че не си се занимавала с музика, няма да можеш да контролираш и помагаш. Но щом детето има талант, нека го развива. То ще си покаже с времето.

Така че - ако смяташ, че е способен да се съсредоточава за повече от 15-20 мин, защото един урок обикновено е поне 30 мин, давай! Ако не, изчакай още малко. А....... и пиано ще трябва да купувате, ако се захване детето сериозно. Успех!

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами синът ми искаше да го запиша в градината и го записах щом навърши четири години, но май можеше и по- рано. Много му харесва и госпожата казва че постоянно пита и е много съсредоточен в урока- друг път не му се случва често, но явно му харесва. Нямам амбиции, но на него му е забавно и ще караме така. Може би ще е с малко настояване в последствие от моя страна, че на мен навремето нашите за нищо не ми настояваха и пропуснах дори интересни за мен занимания само защото в определен момент не съм била на кеф да ходя и съм се отказвала. Laughing

# 4
  • Мнения: 2 922
По принцип е хубаво да се започне на не по-късно от 5 години.
Ако наистина има дарба детето трябва да го насърчавате и да свири! Успех!

# 5
  • Мнения: 200
Здравей, мам4етата са први: насър4авай го, но наистина ще е трудно  за вас "немузикалните"  Joy и аз съм в подобна ситуация. Сина ми свири от 6 годишен ама ние и бъкел не разбираме от музика  Embarassed Аз съм художник а мъжа ми инженер и от тази година реших да го насочим към рисуването... Поне ще разбирам какво прави  Peace Пък и той страшно се кефи  Peace Още си свири и ходи и на уроци .... Желая ви успех  Peace

# 6
  • Мнения: 723
Записвай го, щом има талант! Аз съм започнала от 5 годишна, а определено е можело и по-рано. Моцарт е започнал на 3 Peace Може твоето дете да е малкият нов Моцарт!
Това е прекрасен талант, нека го развива, нали скоро доказаха, че децата, които са се занимавали с музика, като порастнат имат по-висок коефициент на интелигентност Peace

# 7
  • Мнения: X
Само да добавя -много внимателно прецени на какъв педагог ще попадне детето. Прецени го не само като професионалист, но и като човек. Говори с родители на негови ученици...МНого е важно отношението към детето, особено в тази възраст.

Казвам го от опит - и за мен са казвали че имам талант и силен слух, свиря от 5 годишна...но с ужас си спомням уроците. Бяха си направо изтезание и психически тормоз. Така от мен не стана пианист, благодарение на моите учители по пиано.

# 8
  • Мнения: 1 883
Аз съм започнала на 6г и с доста мъка изкарах до 4клас  Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 3 740
Не е рано, щом проявява интерес, но много внимателно подбери преподавателя, защото може да го откаже завинаги. Отначало всичко трябва да прилича на игра, но трябва да си наясно, че овладяването на инструмент изисква много труд и постоянство - както от страна на детето, така и от твоя. Защото периодите на отегчение и мързел са неизбежни. И тогава ти го отнасяш.
Аз не съм музикален педагог, но и 4-те ми деца минаха през обучение по пиано. Каката изкара до 7 клас, дори е лауреат от градски конкурс. bowuu Но тя проявяваше най-голямо желание. Младежите са определено музикални, но целият труд и упражнения не им се видяха привлекателни. Друг много важен момент е детето да получава признание за успехите си - да се изявява пред близки и приятели, да получава похвали и аплодисменти. При нас каката, като първо дете, обра ентусиазма на родата, а за следващите пианисти останаха формални:"Браво, браво." Това беше една от причините да се откажат. А и аз не успях да се справя с този проблем.
Сега 6-годишната ми племеница учи пиано в подготвителния клас на Музикалното училище. Много бързо напредва. Тя е невероятно музикална, не знам откъде идва, защото е осиновена, но явно и преподаването има значение. Движи се през материала два пъти по-бързо от моите деца на същата възраст и се справя прекрасно. Може би е най-добре да се посъветваш с преподавател от Музикалното училище за обучението на детето ти. Те правят предварителни курсове преди предучилищната. Сигурно най-добре знаят как е правилно да се постъпи в случай като вашия. Успех!

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 23:48 от цвета

# 10
  • Мнения: 1 214
Рано е , рзабрира се.Чувството ти  не те лъже.Аз съм музикант и педагог.Работя точно с малки деца и много точно мога да ти кажа кога може да започне детето.Най-малката възраст наистина е 4 години , но това се отнася само за пианото , не за другите инструменти.За 1-ви клас се кандидатства задължително с инструмент - пиано ,цигулка , виолончело.С друг инструмент не е наложителен изпит , а само солфеж.Знам , че ви е рано за тази информация , но не е лошо да я знаеш.Ако си решила твърдо да е пиано мога да те насоча и към учител във Варна - учениците и до един са добри и носители на международни награди.
За сега се отдаьяде на учене на песнички  и танци (развиват ритмичното чуство).
Ако се интересуваш от нещо конкретно пиши.Името на госпожата ще ти дам на лични ако се интересуваш.Може още от сега да говориш с нея и  само да чакате малкият мъж да порастне достатъчно Simple Smile

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
според свекърва ми, която е музикален педагог и учител по пиано, сериозни и системни занимания не трябва да се започват преди петгодишна възраст, ръцете не са развити и може да стане увреждане. а и ако има талант детето, няма да се загуби, не виждам защо да се бърза толкова - има цял живот пред себе си. съгласна съм с PrincesaDundesa - на вашата възраст най-подходящи музикални занимания са са песничките и танците.

# 12
  • Мнения: 1 425
МНОГО БЛАГОДАРЯ на всички мами ,за отговорите!!! Hug  bouquet
Ще се вслушам в съветите Ви и най-вероятно ще го запиша като навърши 4г.Много благодаря и на PRINCESA DUNDESA.  bouquetМного се надявах да получа съвет от педагог.Благодаря.Много ще се радвам ако ми пратиш на лични името и телефона на преподавателката за да мога от сега да поговоря с нея/мисля че ще е от полза/ Снощи като се прибрахме поисках от сина ми да ми изсвири нещо и направо останах потресена.Боже, синът ми наистина има талант,а аз как не съм обърнала внимание.Направо голям срам......... Embarassed Embarassed Embarassed

# 13
  • Мнения: 1 416
Съвсем навреме е да го запишеш сега. Аз започнах на три години със солфеж и до 4-годишна имах леки занимания. След това ми купиха пиано...
Браво на момченцето ти, имаш дете с изключителен талант!!!  Hug Какво по-хубаво от това?

Общи условия

Активация на акаунт