Проблем с месечния цикъл

  • 1 636
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Ще се опитам да бъда максимално кратка и изчерпателна, моля, ако някой е бил в подобна ситуация да ми напише как се е справил, приемам и препоръки за добри гинеколози, няма значение от кой град.

Аз съм момиче на 20г. От както имам МЦ никога не е бил редовен тоест понякога подраняваше, понякога пък закъсняваше, всеки път различно. Преди 3 години отидох на гинеколог, изписаха ми противозачатъчни jangee 0.2 за регулиране на цикъла. Лекарят ми каза, че трябва да ги пия около година и половина за да ми се нормализира МЦ и аз толкова време ги пих. Последната опаковка изпих през декември 2015г. След като спрях хапчетата, първия месец ми закъсня с 20 дена, след което последваха няколко нормални цикъла по 25-30 дни с кървене от 5-6 дена - всичко в рамките на нормалното. През май 2016 година обаче получих доста продължително кървене - 20 дена, от които само 7 нормално кървене, а през останалите зацапване. Отидох на лекар, каза ми че било от стрес, (имах матури тогава) макар че не се чувствах особено стресирана приех това обяснение. Изписа ми витамини за да спре кървенето. От тогава, до края на 2016г имах много кратки цикли 21-23 дена (понякога и по- малко) с кървене от 8-9 дена.

В началото на 2017 обаче цикълът ми спря, предпоследният ми цикъл беше около Коледа през 2016. В края на февруари отидох на гинеколог, изписа ми дуфастон и ми дойде на 13 март - т.е закъсня ми с 2,5 месеца.След като ми дойде, гинекологът ми назначи хормонални изследвания ( на половите хормони ) както и ми взе цитонамазка за изследване и ме прегледа на ехограф. Всички направени изследвания бяха наред.
Гинекологът ми каза, че съм здрава и ми изписа противозачатъчни, след като аз казах, че няма да ги пия, тъй като веднъж вече съм пила и е нямало ефект, той започна да ми обяснява как не били вредни, трябвало да ги пия цял живот, освен като реша да имам деца, нямало да ми поречи на забременяването и т.н. Добре де, не съм лекар, но доколкото знам противозачатъчните се изписват за регулиране на половите хормони? Моите са наред уж .. Освен това никой не може да ме убеди, че са безвредни, чела съм толкова много за отрицателните им страни, пък и аз самата съм потърпевша - преди да започна да ги пия ми идваше в по-нормални граници ... Отделно не ми се струва нормално да съм на 20 и да ми закъснява толкова и да ми предизвикват цикъла с хапчета все едно съм в критическата.   
Сега отново ми закъснява, 32 ден от цикъла ми е, знам че е нормално макс. 35 дни, за това ще изчакам още 3 дена преди да се консултирам с личния лекар, но бих искала да прочета и съвети от вас. Според вас имам ли повод да се притеснявам? Моля напишете всичко, което смятате, че ще ми бъде от полза! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
Аз съм на 32, с цикъл на 38-40 дена, престани да търсиш личният ти лекар , намери си кадър Аг, който да не те тъпче с противозачатъчни, здравната каса, няма да ти помогне, нужна тие консултация при кадър специалист, кървене 8-9 дена , не е нормално както и кратките цикъли21-23 дена. Само лекар може да ти изпише адекватно лечение, идаде консултаия и съвет ние не сме лекари.

# 2
  • Мнения: 711
Моят съвет е да идеш на ендокринолог и да се изследваш за ПКЯ  Peace

# 3
  • Мнения: X
Честно казано до раждането на първото ми дете и моят цикъл беше същия. По тази причина и терминът ми не беше правилно определен. Родих 10 дни след датата, на която ми бяха определили термин, без детето да има каквито и да е признаци за преносване. Минах по твоя път и чак след раждането цикълът ми стана като  часовник - 30-31 дни. Не искам да те плаша, но при някои жени просто е така. След като всички изследвания са ти в норма - няма причина да се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 21 155
И според мен трябва да се посети ендокринолог  Peace

Общи условия

Активация на акаунт