На море в Гърция 2017 - I

  • 121 314
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 678
Резервирах за Торони хотел Blue Sea.
Дирекно от хотела.
Преведох капаро и сега не ми отговарят.
Даноне стане някой фал



# 31
  • Бургас
  • Мнения: 641
Не се тревожи.
2014-та като резервирахме през букинг, 21 дни преди настаняване трябваше да дръпнат пари от кредитната карта. Но бяхме забравили за това и тогава бяхме на почивка в Трявна - съответно нямаше толкова пари в картата и начин да я захраним.
Писахме им, ако може да изчакат и да не отменят резервацията. Отговор получихме чак като се прибрахме в Бургас Simple Smile

# 32
  • Мнения: 173
Здравейте, аз като търся в trivago.com и ми предлага най-ниска цена от сайта hotels.com. Странното, е че на сайта на хотела ми дава, че няма свободна стая, а в Trivago ми предлага.  Rolling Eyes Да се притеснявам ли или да резервирам смело  Sunglasses

# 33
  • UK
  • Мнения: 4 307
Благодаря за новата тема, записвам се и аз.
Продължавам с търсенето, предпочитам каравани или бунгала. 

# 34
  • Мнения: 10 967
Dejie, на Халкидики има доста къмпинги, които предлагат този тип настаняване, огледа ли ги?

# 35
  • Мнения: 7 214
Обмислям посещение на Санторини в края на октомври.

Бихте ли ме посъветвали в коя част на острова да търся място за нощуване.

Студио или малък хотел. /с хубава гледка е за предпочитане/

Благодаря! bouquet

# 36
  • Мнения: 10 967
Eми, изцяло зависи от бюджета ти. На калдерата е най-хубаво, но и най-скъпо. Възможно е да се намери тук-таме нещо по-бюджетно с гледка - с по-ранна резервация, с по-нисък рейтинг, с повече късмет.

Има по-евтини варианти, които са непосредствено до ръба на калдерата, но гледат на другата страна - навътре към острова. Аз съм била в такъв във Фиростефани (според мен оптимално място за настаняване). Оттам панорамната пътека е примерно на 50 или 100 метра, но не ти вземат тройно пари за непосредствената гледка от прозореца.

По-ниски цени като цяло са в Периса и Камари, долу на плажа. Но октомври не знам какво ще правите там.
Колата е задължителна за повечето настанявания. За Фира, Фиростефани и Иа (страшно скъпо - не само хотели, но и заведения, и най-красиво) единствено може без. Има автобус. Ползвали сме го, ОК е.

# 37
  • Мнения: 7 214
Параход, хиляди благодарности! bouquet bouquet bouquet

# 38
  • Мнения: 3 774
Ако не си в скъпите хотели с гледка към калдерата, то няма голямо значение, къде ще се позиционираш, разстоянията са малки. Все пак е добре, да е средата на острова, за да не минаваш по цялата ос север-юг или обратното. В Картерадос бяхме и единствено по-далечко ни дойде Ия.

# 39
  • Мнения: 132
Фран Дж., в Санторини сме спали във Villa Firostefani - резервация чрез booking.com, евтино, със закуска, на 10 минути спокоен ход до центъра на Фира и на 2 минути от площадка с изглед към калдерата. Най-важното е, че собствениците предлагат безплатен трансфер от- до  летището и пристанището, което си е голямо удобство! До хотелчето се намира и спирка на автобусите до Иа. В селцето Иа спахме в Christos Apartments и сме доволни. В центъра е, беше от евтините нощувки в Иа и наблюдавахме прословутия залез от терасата.

# 40
  • София
  • Мнения: 11 102
Здравейте!
Нямам представа дали питането ми е за тази тема, но...
Някой може ли да препоръча хубав къмпинг с възможност за наемане на каравана или кемпер по възможност с хубав голям плаж.
Благодаря!  Hug

# 41
  • Мнения: 799
Здравейте!
Нямам представа дали питането ми е за тази тема, но...
Някой може ли да препоръча хубав къмпинг с възможност за наемане на каравана или кемпер по възможност с хубав голям плаж.
Благодаря!  Hug

Линка го има на 1-ва страница:
http://www.greecetravel.com/campsites/

# 42
  • София
  • Мнения: 11 102
Здравейте!
Нямам представа дали питането ми е за тази тема, но...
Някой може ли да препоръча хубав къмпинг с възможност за наемане на каравана или кемпер по възможност с хубав голям плаж.
Благодаря!  Hug

Линка го има на 1-ва страница:
http://www.greecetravel.com/campsites/

Линкове из интернет бол, идеята ми беше да ми препоръчате, ако някой има лични впечатления.

# 43
  • Мнения: 10 967
Жгмъц,
погледни Талата и Арменистис. И двата са големи къмпинги с огромни плажове и добра инфраструктура. И доста хора. Първият е особено популярен сред българите.
Има и други на Ситония, които предлагат подобни опции, на по-малки заливи, според мен по-хубави (но аз не ходя на къмпинг, мога да ги оценя само като ландшафт).

Фран Дж., в Санторини сме спали във Villa Firostefani - резервация чрез booking.com, евтино, със закуска, на 10 минути спокоен ход до центъра на Фира и на 2 минути от площадка с изглед към калдерата. Най-важното е, че собствениците предлагат безплатен трансфер от- до  летището и пристанището, което си е голямо удобство!
Магика, напълно споделям това мнение, съвпада 100% с моите преживявания, въпреки че не сме били в същата вила.

# 44
  • Мнения: 7 214
Много благодаря за отговорите! bouquet Hug

Резервирах на две места/с безплатна анулация/. Те ме устройваха най-вече като цена и като рейтинг в букинг.
Не държа нито на гледка от прозореца, нито да съм в Ойа, нито близо до плаж. Така или иначе ще сме в постоянно движение и ще обиколим острова.
Промених датите за началото на октомври.

Моля за съвет относно местоположението на двете места за спане:
1.Alonia Studios-  Firostefani
https://www.booking.com/hotel/gr/alonia-studios.bg.html

2.Agia Irini-Imerovigli
https://www.booking.com/hotel/gr/agia-irini.bg.html

magika25, разгледах и твоето предложение, но ми дава две сжободни стаи за двама възрастни с дете, а ние не искаме трима човека да спим в две отделни стаи.

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 11:38 от Фран Дж

Общи условия

Активация на акаунт