Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 апр. 2017, 16:07 ч.

На море в Гърция 2017 - I

• 94 297
  • 758
  •   1
Отговори
# 480
  • София
Аз казвам, какво видях. На 02/05 преди няколко пътувахме към Корфу и гледам 3 празни български автобуса. След ден-два се разбра, каква е работата. БГ тур-операторите са си мислели точно като теб, че ще е до обяд стачката, но не би! Били са принудени да наемат от развлекателните корабчета от Парга за да закарат поне хората до острова, без автобусите, в противен случай са били заплашени от линчуване. И аз да съм, и аз ще ги линчувам, при условие, че се знае за стачката, те да помъкнат маса хора и да ги подлагат на неудобства.

# 481
  • София
В събота заминаваме за Гърция. Този път ще сме в по-голям хотел заради бебето, макар, че за Великден и в по-малък си беше супер. Ще ходим в Athena Pallas Village за 6 дни.
За Великден бяхме пак в района - Неос Мармарас и макар да съм отивала там много пъти - просто беше страхотно. Освен хубавото време беше и много празнично и си искарахме супер.
Искам за юли или август /още нямаме консенсус с ММ/ да запазя за 2 седмици, като едната седмица с нас ще са родителите ми да можем и ние малко да си починем, че Магдалина е топка енергия затворена в тялото на сладко бебе  Joy  Обаче нямам никаква представа къде. Само ми се иска да не се ходи много с кола до хубав плаж, и плажа да е удобен за бебе. Честно казано и аз не съм много наясно, защото до сега като сме ходили сами с ММ все съм гледала да е по-диво и по-интересно, но сега още не смея. Даже смея да се надявам, че ще мога края на септември да "излъжа" ММ да отидем за 1 седмица на Скиатос  Mr. Green Все си мисля, че ще е по-спокойно тогава, а и има освен диви, но и по- урбанизирани плажове.

Та идеи къде да ходим? С годините съм станала много капризна и все искам да ми е удобно всичко, а сега с бебето, като знам колко багаж мъкна и направо се изприщвам предварително. До сега сме пътували с нея 5 пъти, като в средата на юни ще я водим и в Любляна, та е свикнала да пътува, ама аз не съм свикнала да опаковам по-малко  Joy

# 482
  • Пловдив
В последното десетдневие на юни ок ли ще е ако купя билети за ферито Нидри-Фискардо предишния ден от агент? Или да купувам още по-рано онлайн newsm78
Ако е с West Ferry - не се продават онлайн, обади се по телефона да си запазиш. Вземаш си го 1 час преди ферибота от пристанището.

Миналото лято запазих през онлайн формата. Получих потвърждение на мейла. Плащане - около 45 минути преди отплаване.

# 483
Evhen, може, но по принцип стачкуват до обяд, после са на пикник и барбекюта Simple Smile, като цяло 01.05. си е ден за всичко друго, но за работа.
Magnolia, Атина Палас на мен не ми хареса. Бяхме преди няколко години и беше първия ми сблъсък с различната категоризация на звездите. Имахме кофти стая по едни дълги коридори, гледаща към нищото, с паяжини на терасата. Като комплекс е симпатично иначе, но ми се видя далеч от 5-звездно. Има едно малко плажче пред него, достъпно по едни стръмни стълби. Най-лошото беше един сервитьор българин, който работеше на блок масата за закуска и не спираше да псува гърците, много грозно беше.

# 484
Магнолия, ние шяхме да ходим в Медитераниан вилидж в Паралия Катерини. Чувала съм много добри отзиви за него, подходящо е за бебета, защото къщичките са на плажа, а и не е далеч от София. Нямаше свободни места за нашите дати, обаче.
Благодаря на всички, които се вклщчиха с мнения за водата!

# 485
Един малко по- нестандартен въпрос! На ховърборда на детето в описанието пише, че литиевите батерии са опасни за пренасяне и не във всяка държава може да се пренесат. Някои преминавал ли е през границата с ховърборд, че се опасяваме , ако го вземем да не ни го вземат на границата? Утре пътуваме и благодаря предварително за отговора ! =)

# 486
Дори не са чували гърците за тази забрана Simple Smile А и тя не е точно забрана, а ограничение за САЩ и Великобритания. Иначе същите батерии имаш и в телефона, таблета и компютъра си (не е литиева, а литиево-йонна).

Ето повече подробности по случая https://www.cnet.com/news/why-are-hoverboards-exploding-and-catching-fire/
По същия начин преди време и телефоните Самсунг гърмяха и ги изтеглиха от пазара, за ховърбордите засега само са сложили дисклеймър, за да не ги съдят в САЩ.

# 487
Дори не са чували гърците за тази забрана Simple Smile А и тя не е точно забрана, а ограничение за САЩ и Великобритания. Иначе същите батерии имаш и в телефона, таблета и компютъра си (не е литиева, а литиево-йонна).

Ето повече подробности по случая https://www.cnet.com/news/why-are-hoverboards-exploding-and-catching-fire/
По същия начин преди време и телефоните Самсунг гърмяха и ги изтеглиха от пазара, за ховърбордите засега само са сложили дисклеймър, за да не ги съдят в САЩ.

Да, така е, но като прочетох това и реших да попитам. Значи можем да го вземем спокойно ? =)

# 488
Имам нужда от компетентен съвет. Синът ми и компания /8-10/ човека, в средата на септември са си букнали хотел на Закинтос. Летят до Атина и мислят да наемат коли, да пътуват до Килини /мисля, че оттам се взима ферибота/. Сега ме питат дали не е по-добре от Атина да вземат автобус до Килини /май билета е 30 евро, но не разбрах двупосочен или не/, да пътуват с ферибота като пешеходци и в Закинтос да наемат коли. Съответно да направят същото упражнение и на връщане. Не са младежи, по-възрастни са, но според мен не са особено зряли и първо действат, след това проучват Sunglasses

Ще съм благодарна на всяко предложение и мнение.

# 489
Фериботният билет за кола в посока е 30 евро.
Т.е. ако са 10 човека с две коли, ще похарчат във всяка посока 60 евро + малко гориво и пътни такси, а ако са с рейса - ще похарчат 300 евро за билети.
Оттам нататък остава да се сравнят цените на ренталите, давани под наем в Атина, и тези, давани на Закинтос. Но мисля, че дори да са малко по-скъпи в Атина, 200+ евро разлика в цената не се избива лесно Simple Smile

Това е математиката, би трябвало да са я минали в училище, оттам нататък те си решават Simple Smile
За двама-трима души действително има казус, но за компания с коли е несъмнено по-евтино.

Btw има и редовни самолети Атина-Занте, но нямам представа какви са цените, да си проверят.

# 490
Параход, благодаря! Аз ще им изпратя и сайта за Закинтос от 1-ва страница, в него мисля, че има доста информация и допълнителни линкове. Ние сме малко като "развален" телефон - един видял едно, друг друго, едно прочетено, друго непроверено... А, иначе половината от тях са учили и живяли малко или много в чужбина, така че не са неопитни. Просто не знаят как и къде да търсят информация и как да я систематизират. Аз се явявам "помощно" колело.

А по принцип трябва ли кола за острова /аз освен снимки/ друго не съм виждала и не знам. Предполагам, че има къде да обикалят, колкото за паркиране не знам дали ще бъде лесно.

Синът ми ми каза, че пътят до Килини май не бил много добър, но те преди 2 г. обикаляха Лефкада и Кефалония, така че не би трябвало да им е проблем. Но, с рентални коли е друго. Знам ли....

# 491
Трябва кола, да. Пътят до Килини вече е изцяло магистрала, преди месец-два я откриха. По южното крайбрежие на Коринтския залив, в Пелопонес. По северното си е планински път.

# 492
  • София

Magnolia, Атина Палас на мен не ми хареса. Бяхме преди няколко години и беше първия ми сблъсък с различната категоризация на звездите. Имахме кофти стая по едни дълги коридори, гледаща към нищото, с паяжини на терасата. Като комплекс е симпатично иначе, но ми се видя далеч от 5-звездно. Има едно малко плажче пред него, достъпно по едни стръмни стълби. Най-лошото беше един сервитьор българин, който работеше на блок масата за закуска и не спираше да псува гърците, много грозно беше.

Аз не очаквам точно 5 звезди, щото ми са ядни гръцките 5 звезди в повечето случаи. Аз уж съм резервирала стая с гледка към морето, пък да видим. Там /на Елия/ плажчетата не са големи но са чисти, ама сега с това слизане по стръмни стълби ме притесни, че с бебшоната хич не ми се правят упражнения.
Ама каквото - такова. Ся въпроса с истинската /същинската както му казвам/ лятна почивка виси. Ако сме си само двамата - лесно, ама сега с Магдалина... искам всичко да ми е по-близо.

Мохини знам ги тези къщички на Катерини. Единствения проблем там е, /изобщо на Олимпийската ривиера/, че е пълно със сърби имакедонци, много шумно, пренаселено и лудница като цяло. Конкретно там иначе изглежда много приятно, но ми се иска някой който е бил вече юли или август да ми каже как е.

# 493
Атена палас е далече вече и от 4 звезди. Освен това не е като да не е посетен от българи и подобни. На Елия плажчетата бих ги сложила в кавички, но близо има други по-хубави. Но с кола. Писах ти преди за Сани. Всичките ти искания там са удовлетворени. Имат и ново крило прд най-хубави плаж. Отваря сега.

# 494
Атена палас е далече вече и от 4 звезди. Освен това не е като да не е посетен от българи и подобни. На Елия плажчетата бих ги сложила в кавички, но близо има други по-хубави. Но с кола. Писах ти преди за Сани. Всичките ти искания там са удовлетворени. Имат и ново крило прд най-хубави плаж. Отваря сега.

предстои ми пътуване до касандра утре
някой знае ли какво се случва чувам че има стачки  ???

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт