На море в Гърция 2017 - I

  • 121 395
  • 758
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 797
Аз казвам, какво видях. На 02/05 преди няколко пътувахме към Корфу и гледам 3 празни български автобуса. След ден-два се разбра, каква е работата. БГ тур-операторите са си мислели точно като теб, че ще е до обяд стачката, но не би! Били са принудени да наемат от развлекателните корабчета от Парга за да закарат поне хората до острова, без автобусите, в противен случай са били заплашени от линчуване. И аз да съм, и аз ще ги линчувам, при условие, че се знае за стачката, те да помъкнат маса хора и да ги подлагат на неудобства.

# 481
  • София
  • Мнения: 3 271
В събота заминаваме за Гърция. Този път ще сме в по-голям хотел заради бебето, макар, че за Великден и в по-малък си беше супер. Ще ходим в Athena Pallas Village за 6 дни.
За Великден бяхме пак в района - Неос Мармарас и макар да съм отивала там много пъти - просто беше страхотно. Освен хубавото време беше и много празнично и си искарахме супер.
Искам за юли или август /още нямаме консенсус с ММ/ да запазя за 2 седмици, като едната седмица с нас ще са родителите ми да можем и ние малко да си починем, че Магдалина е топка енергия затворена в тялото на сладко бебе  Joy  Обаче нямам никаква представа къде. Само ми се иска да не се ходи много с кола до хубав плаж, и плажа да е удобен за бебе. Честно казано и аз не съм много наясно, защото до сега като сме ходили сами с ММ все съм гледала да е по-диво и по-интересно, но сега още не смея. Даже смея да се надявам, че ще мога края на септември да "излъжа" ММ да отидем за 1 седмица на Скиатос  Mr. Green Все си мисля, че ще е по-спокойно тогава, а и има освен диви, но и по- урбанизирани плажове.

Та идеи къде да ходим? С годините съм станала много капризна и все искам да ми е удобно всичко, а сега с бебето, като знам колко багаж мъкна и направо се изприщвам предварително. До сега сме пътували с нея 5 пъти, като в средата на юни ще я водим и в Любляна, та е свикнала да пътува, ама аз не съм свикнала да опаковам по-малко  Joy

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
В последното десетдневие на юни ок ли ще е ако купя билети за ферито Нидри-Фискардо предишния ден от агент? Или да купувам още по-рано онлайн newsm78
Ако е с West Ferry - не се продават онлайн, обади се по телефона да си запазиш. Вземаш си го 1 час преди ферибота от пристанището.

Миналото лято запазих през онлайн формата. Получих потвърждение на мейла. Плащане - около 45 минути преди отплаване.

# 483
  • Мнения: 4 292
Evhen, може, но по принцип стачкуват до обяд, после са на пикник и барбекюта Simple Smile, като цяло 01.05. си е ден за всичко друго, но за работа.
Magnolia, Атина Палас на мен не ми хареса. Бяхме преди няколко години и беше първия ми сблъсък с различната категоризация на звездите. Имахме кофти стая по едни дълги коридори, гледаща към нищото, с паяжини на терасата. Като комплекс е симпатично иначе, но ми се видя далеч от 5-звездно. Има едно малко плажче пред него, достъпно по едни стръмни стълби. Най-лошото беше един сервитьор българин, който работеше на блок масата за закуска и не спираше да псува гърците, много грозно беше.

# 484
  • Мнения: 5 060
Магнолия, ние шяхме да ходим в Медитераниан вилидж в Паралия Катерини. Чувала съм много добри отзиви за него, подходящо е за бебета, защото къщичките са на плажа, а и не е далеч от София. Нямаше свободни места за нашите дати, обаче.
Благодаря на всички, които се вклщчиха с мнения за водата!

# 485
  • Мнения: 874
Един малко по- нестандартен въпрос! На ховърборда на детето в описанието пише, че литиевите батерии са опасни за пренасяне и не във всяка държава може да се пренесат. Някои преминавал ли е през границата с ховърборд, че се опасяваме , ако го вземем да не ни го вземат на границата? Утре пътуваме и благодаря предварително за отговора ! =)

# 486
  • Мнения: 11 063
Дори не са чували гърците за тази забрана Simple Smile А и тя не е точно забрана, а ограничение за САЩ и Великобритания. Иначе същите батерии имаш и в телефона, таблета и компютъра си (не е литиева, а литиево-йонна).

Ето повече подробности по случая https://www.cnet.com/news/why-are-hoverboards-exploding-and-catching-fire/
По същия начин преди време и телефоните Самсунг гърмяха и ги изтеглиха от пазара, за ховърбордите засега само са сложили дисклеймър, за да не ги съдят в САЩ.

# 487
  • Мнения: 874
Дори не са чували гърците за тази забрана Simple Smile А и тя не е точно забрана, а ограничение за САЩ и Великобритания. Иначе същите батерии имаш и в телефона, таблета и компютъра си (не е литиева, а литиево-йонна).

Ето повече подробности по случая https://www.cnet.com/news/why-are-hoverboards-exploding-and-catching-fire/
По същия начин преди време и телефоните Самсунг гърмяха и ги изтеглиха от пазара, за ховърбордите засега само са сложили дисклеймър, за да не ги съдят в САЩ.


Да, така е, но като прочетох това и реших да попитам. Значи можем да го вземем спокойно ? =)

# 488
  • Мнения: 3 015
Имам нужда от компетентен съвет. Синът ми и компания /8-10/ човека, в средата на септември са си букнали хотел на Закинтос. Летят до Атина и мислят да наемат коли, да пътуват до Килини /мисля, че оттам се взима ферибота/. Сега ме питат дали не е по-добре от Атина да вземат автобус до Килини /май билета е 30 евро, но не разбрах двупосочен или не/, да пътуват с ферибота като пешеходци и в Закинтос да наемат коли. Съответно да направят същото упражнение и на връщане. Не са младежи, по-възрастни са, но според мен не са особено зряли и първо действат, след това проучват Sunglasses

Ще съм благодарна на всяко предложение и мнение.

# 489
  • Мнения: 11 063
Фериботният билет за кола в посока е 30 евро.
Т.е. ако са 10 човека с две коли, ще похарчат във всяка посока 60 евро + малко гориво и пътни такси, а ако са с рейса - ще похарчат 300 евро за билети.
Оттам нататък остава да се сравнят цените на ренталите, давани под наем в Атина, и тези, давани на Закинтос. Но мисля, че дори да са малко по-скъпи в Атина, 200+ евро разлика в цената не се избива лесно Simple Smile

Това е математиката, би трябвало да са я минали в училище, оттам нататък те си решават Simple Smile
За двама-трима души действително има казус, но за компания с коли е несъмнено по-евтино.

Btw има и редовни самолети Атина-Занте, но нямам представа какви са цените, да си проверят.

# 490
  • Мнения: 3 015
Параход, благодаря! Аз ще им изпратя и сайта за Закинтос от 1-ва страница, в него мисля, че има доста информация и допълнителни линкове. Ние сме малко като "развален" телефон - един видял едно, друг друго, едно прочетено, друго непроверено... А, иначе половината от тях са учили и живяли малко или много в чужбина, така че не са неопитни. Просто не знаят как и къде да търсят информация и как да я систематизират. Аз се явявам "помощно" колело.

А по принцип трябва ли кола за острова /аз освен снимки/ друго не съм виждала и не знам. Предполагам, че има къде да обикалят, колкото за паркиране не знам дали ще бъде лесно.

Синът ми ми каза, че пътят до Килини май не бил много добър, но те преди 2 г. обикаляха Лефкада и Кефалония, така че не би трябвало да им е проблем. Но, с рентални коли е друго. Знам ли....

# 491
  • Мнения: 11 063
Трябва кола, да. Пътят до Килини вече е изцяло магистрала, преди месец-два я откриха. По южното крайбрежие на Коринтския залив, в Пелопонес. По северното си е планински път.

# 492
  • София
  • Мнения: 3 271

Magnolia, Атина Палас на мен не ми хареса. Бяхме преди няколко години и беше първия ми сблъсък с различната категоризация на звездите. Имахме кофти стая по едни дълги коридори, гледаща към нищото, с паяжини на терасата. Като комплекс е симпатично иначе, но ми се видя далеч от 5-звездно. Има едно малко плажче пред него, достъпно по едни стръмни стълби. Най-лошото беше един сервитьор българин, който работеше на блок масата за закуска и не спираше да псува гърците, много грозно беше.

Аз не очаквам точно 5 звезди, щото ми са ядни гръцките 5 звезди в повечето случаи. Аз уж съм резервирала стая с гледка към морето, пък да видим. Там /на Елия/ плажчетата не са големи но са чисти, ама сега с това слизане по стръмни стълби ме притесни, че с бебшоната хич не ми се правят упражнения.
Ама каквото - такова. Ся въпроса с истинската /същинската както му казвам/ лятна почивка виси. Ако сме си само двамата - лесно, ама сега с Магдалина... искам всичко да ми е по-близо.

Мохини знам ги тези къщички на Катерини. Единствения проблем там е, /изобщо на Олимпийската ривиера/, че е пълно със сърби имакедонци, много шумно, пренаселено и лудница като цяло. Конкретно там иначе изглежда много приятно, но ми се иска някой който е бил вече юли или август да ми каже как е.

# 493
  • Мнения: X
Атена палас е далече вече и от 4 звезди. Освен това не е като да не е посетен от българи и подобни. На Елия плажчетата бих ги сложила в кавички, но близо има други по-хубави. Но с кола. Писах ти преди за Сани. Всичките ти искания там са удовлетворени. Имат и ново крило прд най-хубави плаж. Отваря сега.

# 494
  • Мнения: 314
Атена палас е далече вече и от 4 звезди. Освен това не е като да не е посетен от българи и подобни. На Елия плажчетата бих ги сложила в кавички, но близо има други по-хубави. Но с кола. Писах ти преди за Сани. Всичките ти искания там са удовлетворени. Имат и ново крило прд най-хубави плаж. Отваря сега.


предстои ми пътуване до касандра утре
някой знае ли какво се случва чувам че има стачки  ???

Общи условия

Активация на акаунт