В басейна🏊

  • 5 540
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте,спортуващи дами!Има ли от Вас запалени по плуването?Какви аксесоари ползвате?Шапки?Бански?Очила?Последно ползвах Спидо и съм доста разочарована!От къде купувате бански и колко Ви издържат на хлора?Кои басейни посещавате?Ще се радвам да си направем групичка от русалки☺☺☺

# 1
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
На декатлон са доста издръжливи. Не съм "русалка", но съм придружител в класовете на дъщерите ми а също с тях редовно ходим по басейни.

# 2
  • Мнения: 54
На декатлон са доста издръжливи. Не съм "русалка", но съм придружител в класовете на дъщерите ми а също с тях редовно ходим по басейни.
За Nabaiji прадуктите ли говорите?В магазенете Декатлон има различни марки продукти?

# 3
  • Мнения: 10 256
И аз не съм русалка, но придружавам сина ми. Не знам колко години подред купуваме Speedo и очила и плувки и то тук в Щатите. Всичко боклуци, а сума и пари заради марката плащаме (за плувки никога по-малко то 40$, за очила никога по-малко от 30$). Знам, че има далеч по-скъпи, но като за дете и това ми се струва много. Или избледняват плувките или очилата се късат/чупят/избледняват на различни места.
Та ще се купува на килограм, то е ясно. На мен ще ми е повече от полза ако някоя от вас сподели как се предпазва от хлора, ако изобщо съществува нещо подобно. Четох, че има басейни които се пречистват с озон, вместо с хлор и не мирише толкова. Но за съжаление на този етап нямаме достъп до такъв. В басейна, който посещава сина ми толкова хлорират, та чак докато го чакам ми люти на очите. Ужас е някакъв. А без хлор не става пак. Пак в други форуми четох, че да не се абсорбира хлора в тялото, би било добре преди влизане в басейна тялото да се намаже с нещо мазно, като по този  начин се получавала нещо като бариера за хлора. След това пък било добре веднага с максимално топла вода да се измие веднага, и тялото да се пръска със спрей съдържащ витамин Ц, пак за неутрализиране на хлора. Иначе съм купила шампоан за косата, за след плуване в басейн, но другото ме притеснява. Надявам се да се включат по-опитни дами, а защо не и господа и да споделят нещо по въпроса.

# 4
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
На декатлон са доста издръжливи. Не съм "русалка", но съм придружител в класовете на дъщерите ми а също с тях редовно ходим по басейни.
За Nabaiji прадуктите ли говорите?В магазенете Декатлон има различни марки продукти?
ДА. Същите. Nabaiji.

# 5
  • Мнения: 54
И аз не съм русалка, но придружавам сина ми. Не знам колко години подред купуваме Speedo и очила и плувки и то тук в Щатите. Всичко боклуци, а сума и пари заради марката плащаме (за плувки никога по-малко то 40$, за очила никога по-малко от 30$). Знам, че има далеч по-скъпи, но като за дете и това ми се струва много. Или избледняват плувките или очилата се късат/чупят/избледняват на различни места.
Та ще се купува на килограм, то е ясно. На мен ще ми е повече от полза ако някоя от вас сподели как се предпазва от хлора, ако изобщо съществува нещо подобно. Четох, че има басейни които се пречистват с озон, вместо с хлор и не мирише толкова. Но за съжаление на този етап нямаме достъп до такъв. В басейна, който посещава сина ми толкова хлорират, та чак докато го чакам ми люти на очите. Ужас е някакъв. А без хлор не става пак. Пак в други форуми четох, че да не се абсорбира хлора в тялото, би било добре преди влизане в басейна тялото да се намаже с нещо мазно, като по този  начин се получавала нещо като бариера за хлора. След това пък било добре веднага с максимално топла вода да се измие веднага, и тялото да се пръска със спрей съдържащ витамин Ц, пак за неутрализиране на хлора. Иначе съм купила шампоан за косата, за след плуване в басейн, но другото ме притеснява. Надявам се да се включат по-опитни дами, а защо не и господа и да споделят нещо по въпроса.

Вие поне имате възможност за голям избор,не сте ли пробвали нещо друго,освен Спидо?А проблема с хлора наистина е голям.но чак да люти на очите...прекалили са!

# 6
  • Мнения: 10 256
Избор има, ама за дете което израства за няколко месеца хич не ми се дават повече от 40-50$ (за плувките говоря конкретно). Даже и тези са много, а очилата са с трайността на тези от 10$ да речем. Предната година пробвахме ефтини, ами и тези и онези всичко трае 2-3 месеца. Шапка не иска да носи, а ми се ще, че едно ме е страх от ушна инфекция и после косата му рано или късно ще пострада, независимо с какво я мием и купуваме.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 966
Шапка не иска да носи, а ми се ще, че едно ме е страх от ушна инфекция и после косата му рано или късно ще пострада, независимо с какво я мием и купуваме.
Това сериозно ли е? ooooh! Шапката предпазва не ушите и косата, а басейна, основното ѝ предназначение е да не падат косми във водата, принципно не е много приятно да ти се лепят чужди космалаци докато си плуваш. За косата не бих се притеснявала, освен ако не е професионален състезател, който кисне в басейна по няколко часа дневно и/или е с коса до кръста. Ушите е задължително да се подсушават хубаво след плуване, иначе стават инфекции, аз лично използвам и тапи за уши защото си плувам свободно, но за дъщеря ми избягвам защото с тапи трудно чува треньорката.
Аз харесвам Speedo, Arena, Adidas, на всички обаче хлороустойчивите материи - endurance+, waternity, infinitex и подобни, . Купувам си ги предимно от ebay, но и на разпродажбите в Спорт Депо се намират също на много прилични цени, на нормалните им за БГ цени не бих си ги купила. С години ми издържат, това с плуване 2-3 пъти в седмицата по 2-3км.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 419
Всичко купихме от Декатлон наскоро, че дъщерята започна да ходи на плуване.
Бански - 7 лв, дамски. Очила от жълтите, за 4 лв. Шапки купихме две - едната е от нещо като плат, за 15 лв, другата е силиконова - за 3-4 лв. Кърпа от попиващите. Раничка от малките. Само джапанки имаше от преди.

# 9
  • Мнения: 10 256
svetla81, да това сериозно Simple Smile. Гледам и другите деца не са с шапки, а има и момичета с коси наистина до кръста Sick. Моя син е с първи номер подстрижка така да се каже.Та косми едва ли пуска, но тези момичета, че и едни такива латиноси, с дебели, черни, дълги косми,  но не ни изискват шапки за сега, а не са ни правили и забележка.... newsm78 Уши подсушаваме, ама какво остава вътре кой знае. То е гмуркане на 3м, стоене по дъното. На времето бях взела една машинка от телешопа за изсмукване на ушна кал/вода. Тя пък боклук излезе и тя Crossing Arms. Нямаше никаква мощност. Иначе идеята и замисъла беше хубав. Та с клечки внимателно до колкото може подсушаваме. Да за децата тапи за уши не става, че наистина няма да чуват инструкторите.

# 10
  • Мнения: 6 528
очила - от професионалната серия на “арена“ и на aqua sphere (на тази марка взимам и антифог спрей за очилата); бански и шапка (платнена, заради дългата коса, която не мога да натикам в силиконова или латексова шапка) - aqua sphere. ползвам и бански на “спийдо“ и “арена“ - избеляват доста и бързо се разтягат, по-доволна съм от тези на “адидас“ - цветът избелява, но не губят форма така бързо. доволна съм и от банските на “о'нийл“.
други аксесоари - имам дъска и педълси на “спийдо“, ок са. не ползвам тапи за уши и щипки за нос.
купувам от различни спортни магазини (спорт депо, имакс спорт, адидас шоп) или он-лайн, особено когато има намаления.  Mr. Green
много си губя нещата, рядко нещо ми се износва до скъсване  Embarassed

# 11
  • Мнения: X
Аз съм доволна от марки в този ред:
1. Zoggs - намерено е съотношение цена - качество.
2. Arena - като качество са като Zoggs, но са по-скъпи.
3. марката на Декатлон - не много трайни, за около 3 седмици избледняват цветовете при плуване (и пране) 2-3 пъти седмично. Но пък са на добра цена и може да се сменят често.
4. От Delfina съм доволна, но и те са по-скъпи. Не мърдат по няколко години.

Speedo въобще не са в класацията, пълни боклуци. И като материя и като цветове, изобщо не издържат в баейн, а са скъпи.
 

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 08:22 от Анонимен

# 12
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
Шапка на Zoggs, очила на (от амазон)
очила AQUA SPHERE SEAL - имат видимост на 180градуса ( поръчах ги от Италия)
джапанки - спидо, водни обувки- Спидо -
хавлии, която грабне от тези за басейн
Банки - той има на 10 чифта, на различни марки....., аз има и аз толкова - най-разнообразни марки.
Няколко пареота и специални рокли/ризи за плаж

# 13
  • Мнения: 8 929
Всичко купихме от Декатлон наскоро, че дъщерята започна да ходи на плуване.
Бански - 7 лв, дамски. Очила от жълтите, за 4 лв. Шапки купихме две - едната е от нещо като плат, за 15 лв, другата е силиконова - за 3-4 лв. Кърпа от попиващите. Раничка от малките. Само джапанки имаше от преди.

Абсолютно същото и при нас.
Дъщеря ми плува от 4 години два или три пъти седмично и плува само с тези неща. Бански купих същия миналата година, когато старият ѝ стана малък, всичко друго си го ползва и не е мръднало.

# 14
  • Мнения: 54
Аз съм доволна от марки в този ред:
1. Zoggs - намерено е съотношение цена - качество.
2. Arena - като качество са като Zoggs, но са по-скъпи.
3. марката на Декатлон - не много трайни, за около 3 седмици избледняват цветовете при плуване (и пране) 2-3 пъти седмично. Но пък са на добра цена и може да се сменят често.
4. От Delfina съм доволна, но и те са по-скъпи. Не мърдат по няколко години.

Speedo въобще не са в класацията, пълни боклуци. И като материя и като цветове, изобщо не издържат в баейн, а са скъпи.
 

Благодаря за споделеното мнение.Ще трябва да се преориентирам в марките!

Общи условия

Активация на акаунт