Колко пари месечно давате за храна?

  • 168 848
  • 2 293
  •   1
Отговори
# 2 280
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Картофите малко по-малко от половин килограм излезнаха 1,90 лв.
4 лв. килограм картофи?
В момента са горе-долу толкова. В Билла, пише "ранни"  3 и нещо, към 4лв. Money #Crazy

# 2 281
  • Мнения: 12 982
Янечек, аз ги наглеждам, сега от около 40 мин ги пека, почти са готови. Зависи как ги обичаш и колко месо имат. Иначе със зеле много ги обичам и аз, с кисело.

Последна редакция: сб, 29 апр 2017, 15:45 от JACKLIN*

# 2 282
  • Мнения: X
'ба си златните картофи. Знам си аз да ги купувам от селските баби по левче.

# 2 283
  • Мнения: 1 170
Янечек, благодаря, ще погледна във Фантастико.
Това са точно от онези дребните ранни картофи, купих ги от магазинчето до нас, където е малко по-скъпо от големите вериги, но съм сама с дребния и не ми се разкарва с него за няколко стотинки разлика.

# 2 284
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Днес издухах близо 50 лв за продукти за чийзкейк, пица и маджа грах, ама с дом. Месо.  ooooh!
 Тази вечер сме на пица, което вкл.и продукти за направа на млечен сос +кетчуп и чили сос.
 Чийзкейк на всички Ви е ясен какво съдържа, отгоре ще е с дом.сладко.
 Манджата е ясна, два пакета по 400 гр + подпрАвки, като за две вечери за четирима. Гаранция ще остане малка порция за довиждане.
 Забелязала съм, че като се правят разни такива пошибалки като пици, сладкиши, торти, сметката излиза солена.

# 2 285
  • Мнения: 1 170
Все се каня да предложа, защо не направите по една лава кейк с топка сладолед и да се свършат тея мъки с тортите?
Супер лесно става, замразяваш в камерата за извънредни случаи и е супер атрактивно за гости.
http://yoli-www.blogspot.bg/2009/09/blog-post_22.html

# 2 286
  • Мнения: 14 654
Ами защото някои не обичат десерти тип кекс, а тип крем. Пък и тоя лава-кейк изобщо не е върхът на сладоледа, че да е чак толкова ефектно, просто е един недопечен мъфин.

# 2 287
  • Мнения: 10 993
И аз от вчера след обяд до днес на обяд похарчих 60 лв. Боклуци съм купила само два шоколада милка на промоция и един боклучав сок. Всичко друго е храна нормална. Аз също ще правя пица, правих и лимоновия тарт, правих и супа от сьомга.
Завиждам и се възхищавам от дъното на душата си на всички, които харчат 400 лв. На месец за храна и си хапват каквото искат. Вие сте вълшебници. Аз ако можех така, щях да към обиколила света.

# 2 288
  • Мнения: 1 170
Е да, ама се приготвя много по-лесно, а и нали прочетох, че останалите десерти скъпо излизали, реших да предложа.
то и чийз кейка не е кой знае какво, ама въпрос на предпочитания Whistling

# 2 289
  • MI
  • Мнения: 11 803
На пицата какво й е скъпото, супер евтино излиза ако си я правиш вкъщи, само време иска.

За десертите, не правя редовно но не ми тежи да правя и по-сложни неща. Като ще е гарга, да е рошава.  Crazy

Аз съм от малкото, които не обичат ребра, ама хич. Много са ми мазни...

# 2 290
  • Мнения: 30 802
Скъпо излиза да отидеш в маркета и от нулата да зареждаш всички продукти.

Иначе принципно в една кухня винаги би трябвало да има съставки за базова пица.

Точно за днес и за уикенда нямаме специално пазаруване, решихме да караме на мързел. Взех 2л мляко, направих го със захар и какао- едновременно напитка и закусчица за който свари. Малко остатъци от пица, сандвичи, някоя и друга готова детска храна и това е.

Ребра не съм купувала никога, специално месо с кости не търся. Но явно и ребрата си имат публика.

# 2 291
  • Мнения: 2 843
На пицата какво й е скъпото, супер евтино излиза ако си я правиш вкъщи, само време иска.

За десертите, не правя редовно но не ми тежи да правя и по-сложни неща. Като ще е гарга, да е рошава.  Crazy

Аз съм от малкото, които не обичат ребра, ама хич. Много са ми мазни...

Ако пицата се прави с кренвирши, сигурно евтино излиза, но ако се прави с прошуто, сирена, риби, не е евтина. На мен и чийзкейкът не ми е икономичен, защото не го правя с извара и сирене крема, а с филаделфия и маскарпоне.

Предполагам, че заради подобни теми се е създал стереотипът за типичната bgmama - обсъждаща колко кюфтета яде мъжът ѝ, колко струва краставицата на пазара. Ама какво да се прави, ето че и аз се записах. Simple Smile

# 2 292
  • Мнения: 30 802
А знаете ли какво установихме един път? решихме да направим сместа за уикенд-кекса на мъфини. Излязоха 12 мъфина + един гигантски. И след 40 минути се търкаляха 2-3 самотни. Докато дегустираме дали са станали, докато децата награбят по един-два...

Странното е, че кекс от същото количество смес оцелява над 3 дни.

# 2 293
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Темата отдавна се изчерпа и залитна в отчетна с елементи на хвалби, рецепти и заяждания.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт