Колко пари месечно давате за храна?

  • 168 839
  • 2 293
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 1 207
И аз тъкмо загледах аспержите, че бяха едно евро връзката, 300 или 350 грама. Това в супермаркета, по пазарите предполагам е по-евтино.

Мога да изям кило плодове на ден без проблеми. Особено лятото като излязат нектарините и кайсиите. В никакъв случай обаче не ми се случва ежедневно, целогодишно.

Ако ми си увеличи бюджета за храна, няма да има промяна в това какво купувам. Реално нямам определен бюджет за храна. Но явно наистина храната тук (Испания) е доста евтина, доста малка част от заплатата ми отива за храна.

# 1 036
  • Мнения: 22 036
Променя се "кошницата" с дохода. Спомням си, когато родих на 25 и останахме без моята заплата как парите заминаваха за памперси. Купувахме по 100 гр. синьо сирене и бутилка вино и се кефехме да си го сложим вечер и да се разплуем на дивана.

# 1 037
  • Мнения: 15 021
Това, ако разполагаш с много ограничен бюджет, после като имаш нормално, променяш. Обаче от нормално, да имаш много, не мисля, че ще се промени.

# 1 038
  • Мнения: 30 802
Английското масло да не се предполага, че е от пасищно отглеждани животни, съответно по-полезно?

Може би при по-висок бюджет бих минала на точно тия продукти, дето се взимат за едно, строго планирано готвене, не се замразяват и претоплят. При сегашния ми режим и липса на време за по-внимателно готвене е доста вероятно да ги похабя и да ме е яд. Освен това с риба и морски дарове е трудно да се запасиш, аз съм малко параноик за преснотата и ако не се изядат в същия ден, ме хващат нервите.

Всъщност не знам кой октопод е скъп, в някои магазинчета съм намирала малки гръцки гадини и на 13 лева килограма, но това преди години.

Аспержите са ми пълна мистерия, освен че са някакъв странен зеленчук, нещастно умиращ в супермаркета.

# 1 039
  • София
  • Мнения: 38 475
Повече - не, защото ще хвърляме. Но по-скъпа - да.
Ех, още помня евтините дебели скариди в Испания! Или пък не са били толкова евтини? 15 евро ли бяха?
Между другото, точно в последната година леко ни се вдигна дохода и аз леко вдигнах разхода за храна - примерно с 5 лв на ден, ама все е нещо.

# 1 040
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 239
Ех, още помня евтините дебели скариди в Испания! Или пък не са били толкова евтини? 15 евро ли бяха?

9,95  Laughing  Mr. Green

# 1 041
  • София
  • Мнения: 12 094
Евтино е в Испания, но зависи от храната. Купи си няколко пържоли иберико и истинско прясно мляко или масло, които обикновено са английски ако си на юг, и спира да бъде евтино. Просто трябва да ядеш определени неща и изобщо да не опитваш други, за да ти е евтино.

Това защо да го правя? Устройва ме това, което мога да си купувам в редовите магазини, не търся нито пържоли иберико, нито правя изследвания колко е истинско прясното мляко. Не припадам по био- еко- супер- дупер храните. И това, че е английско маслото, прави ли го истинско? Никак не ти схванах мисълта.
За истинско имам предвид като вкус. От 20 години живея през една част от годината в Андалусия и там с редки изключения млякото е просто белезникава течност, която не става дори да ти е в кафето. Същото се отнася и за маслото, а масовото кафе е безумно евтино, но също е отврат. Свинското месо, което не е иберико също не става и като цяло, на база на дългогодишен опит смятам, че е евтино ако не опитваш да ядеш каквото и да е, което обичам в България като храна. Важи и обратното, защото пък в България никога нямаш толкова лесен достъп до чудесна морска храна и хубаво говеждо. Само казвам за протокола, защото се носят едни легенди за евтината храна в чужбина, които за мен изобщо не отговарят на истината. Ако пазаруваш от промоция в Лидл и в България няма да е по-скъпо, разликата остава само в стандарта, което вече прави всичко безумно скъпо у нас.


Сирен, просто в Андалусия няма трева, няма крави и съответно пресните млечни продукти са някакво жалко подобие като вкус. Изобщо нямам био уклон аз и не се задълбочавам кой как е живял преди да даде мляко. Mr. Green

# 1 042
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако имах по-висок бюджет, щях да купувам някои неща, от които се ограничавам сега. Телешко примерно. И повече риба и морски. Абе доста неща има, които подминавам заради цената. Закодирала съм си в акъла "еди кой си продукт до еди-колко си лева" и си карам по този "списък".

А калкан как ми се яде.Не,че е безумно скъп,но да дам ей така 60-70 лв. за едно ядене Rolling Eyes.И няколко омара бих омела Crazy

# 1 043
  • Мнения: 22 036
Ако имах по-висок бюджет, щях да купувам някои неща, от които се ограничавам сега. Телешко примерно. И повече риба и морски. Абе доста неща има, които подминавам заради цената. Закодирала съм си в акъла "еди кой си продукт до еди-колко си лева" и си карам по този "списък".

А калкан как ми се яде.Не,че е безумно скъп,но да дам ей така 60-70 лв. за едно ядене Rolling Eyes.И няколко омара бих омела Crazy

На мен кебабче ми се яде и цаца.

# 1 044
  • Мнения: 10 993
Около 40% от доходите ни отиват за храна. Ток обаче плащам по 30-40 лв. Месечно, а през лятото и по 25 лв. Килограм плодове всеки ден яде само големият ми син.

# 1 045
  • Мнения: 30 802
Откъм пазаруването обожавам две неща: млекоматите и Лидл.

Първите по света щяха да са нелегални, защото продават сурово мляко- ако си маниак на тема сурово мляко и ти стиска да рискуваш с бруцелоза и туберкулоза, може и да се пробваш. Но млякото си е хубаво, а сега е сезона, в който става най-полезно, защото животните май вече са навън и пасат. Няма нищо общо с млякото на хранени с фураж крави.

А Лидл скоро щяли да правят магазини в Северна Америка, та там ги обявили за куул марка от ранга на Епъл, заради минималистичния подход. Точно това ме кефи- ограничен избор, намалява ми стреса. Макар че не разбирам защо се опитват да ми продадат умиращите аспержи- някой път ми идва да си ги купя от жал, но се въздържам.

# 1 046
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Около 40% от доходите ни отиват за храна. Ток обаче плащам по 30-40 лв. Месечно, а през лятото и по 25 лв. Килограм плодове всеки ден яде само големият ми син.

Къде е този ток,че на мен и крушките ми горят повече  Shocked

# 1 047
  • Мнения: X
Аз от големите скариди много обичам, но за да се навечерям ще ми излязат златни... Laughing
Същата работа.

Мамасита, за съжаление, октопод по 13 лв. килото отдавна е само спомен. Cry

# 1 048
  • София
  • Мнения: 12 094
Около 40% от доходите ни отиват за храна. Ток обаче плащам по 30-40 лв. Месечно, а през лятото и по 25 лв. Килограм плодове всеки ден яде само големият ми син.

Къде е този ток,че на мен и крушките ми горят повече  Shocked
Понеже постоянно чувам такива неща и затова все опитвам за попитам за тока за готвене. Иначе не сравнявам по никакъв начин приготвянето на храна вкъщи с купуването на готова, последната не мога да ям по ред причини и почти всичко ми се струва по-добро, дори да е само филия с шарена сол.

Морски продукти у нас не си струва да се ядат ако не са български. Цените са потрес, поне от моя гледна точка, и за това, което се продава. Попчета, цаца, вероятно скумрия и миди през лятото и то на морето, и това е, което има някаква логика. Не е като при плодовете и зеленчуците, поне според мен.

# 1 049
  • MI
  • Мнения: 11 803
По повод шкембето, да си призная че не пия концентрати, дамо вино и бира. Което обяснява липсата на тренинг. Не ми понася твърдия алкохол на стомаха, става ми зле преди да се напия  Sick

Общи условия

Активация на акаунт