Аборт в днешно време

  • 44 501
  • 672
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
Не бих могла да живея с параноик, за когото всичко несподелено е "криене". Здравните картони ли да разменяме преди да сключим брак? Ако някой е с хронично заболяване, или знае, че не може да има деца - редно е да сподели. За родени преди брака още живи деца - също.  Всяка друга информация е лична, със съпруг сте партньори и отделни личности, а не сиамски близнаци. Брак сключваш, защото искаш партньор; който си търси разплодна кобила, и без да е правила аборт, ако не може да забременее или износи, ще я изкара виновна.

За мен е част от медицинската история, която се споделя с лекари, но не е само медицинска процедура абортът - убиваш потенциал. Още повече след като родих и знам това мъничко нещо, което се виждаше на видеозона, в какво се превръща. Приемам такъв по медицински причини и след изнасилване. Не приемам оправданието за неподходящ момент или възраст, но уважавам правото на жената да вземе решение за собственото си тяло.

# 496
  • София
  • Мнения: 8 639
Естествено, че за жената не е просто медицинска процедура. Въпросът е, че по желание или не, самата процедура е еднаква. Т.е. 3 кюртажа ми вредят толкова, колкото 3 аборта по желание.Защото са едно и също...като процедура.
Та ако имам първи брак или дори по-сериозна връзка...имала съм бременност, нещо се е объркало, наложило се е да ме кюртират.Значи пак има възможност въпросния мъж да ме обвини, че сега не мога да имам деца, заради това  newsm78  Или ако има разлика-какво в еднаквата медицинска процедура, но различната мотивация, вреди повече на репродуктивните възможности.
 
И вината на жената не я разбирам.Ами, че то бившия "мъж " е по-виновен. Жената е забременяла, той не е поел отговорност, не е искал дете и на нея и се е наложило. Т.е. след време нея трябва да я е срам от ситуацията, не онзи "мъж".
Това малко на лицемерие ми прилича, утре ще си ходя по улицата и някой ще мине и ще ме плесне по задника...мъжът ми освен да ми се разсърди, че друг ме е пипнал  Laughing

# 497
  • Мнения: X
Кюретаж може да се наложи и като диагностична процедура без бременност.

# 498
  • Мнения: 2 157
Нямам аборт. Обаче имаше един момент, в който се бях уплашила, че белята е станала. И проучих евентуалните си възможности.
Наскоро покрай наши познати с приятеля ми се заговорихме по темата. Достатъчно наясно бях с нещата, че да ме пита откъде знам. Казах му, че е имало ситуация, в която съм мислела, че ще ми се наложи да направя аборт. Каза ми само "ОК" и толкова. Не се е възмущавал "Ама как така? Кога? Не се ли пази? С кого?".
Не виждам защо нормален мъж ще тръгне да "съди" жена си за нещо такова. Такава е била ситуацията - така е преценила. Всички решения, които сме взели до момента, са ни довели точно до този момент, за добро или лошо.

# 499
  • Мнения: 18 431
Въобще не искам да знам дали ММ е забременил някога някоя, не би ми хрумнало и да го питам. На него също. Имаме някакъв минимум данни от миналото, които сме си разказали и мълчаливо съгласие да не се разпитваме. Което не значи, че не си споделяме - напротив, млади и привлкателни сме и все още се случва да ни свалят. Такива случки си ги споделяме и са ни искрено интересни.

# 500
  • Мнения: 1 894
Редактирам си мненията защото имам право на това. Някоя скандалджийка като ме нервира, кипвам, после си викам кво да се впрягам... И понеже модераторите спят, сама си редактирам мненията, пък на скандалджийките нека седят.

Ако си свестен и коректен човек, ще си стоиш зад думите, а няма да предизвикваш хората, после да си изтриеш простотиите и да се кефиш как си ги набутала.

И да, имаш право да го направиш, но е силно нечистоплътно.

Ще нося с гордост ненавистта ти. Колкото по-негативни чувства изпитваш към мен, толкова по-добре ще спя.
Благодаря!

Към Модератор:
Ако NEG смята, че горното мнение е изключително ценно за форума, нека го остави. Аз скромно смятам, че нарушава правилата.
Докога ще толерирате потребители, чиято добавена стойност е да скандалничат? И ако искате аргументация защо мисля така: как се нарича човек, към когото не си се обърнал никога, но той просто те напада и започва да бистри личността ти? Да, има и други имена на това състояние. Wink

# 501
  • Мнения: X
Похватът "Крадецът вика "Дръжте крадеца" не се ли изтърка отдавна?

# 502
  • София
  • Мнения: 24 839

Ще нося с гордост ненавистта ти. Колкото по-негативни чувства изпитваш към мен, толкова по-добре ще спя.
Благодаря!



Не се ласкай- през ум не ми е минало да ненавиждам виртуална личност, хранеща се с отрицателните емоции- свои на първо място, и на другите, по форумите. Mr. Green

# 503
  • Мнения: 1 894
Ще оставя на останалите да преценят интелектиалното развитие и енергийния заряд на всеки.
Предлагам на някои хора да погледнат себе си първо пък после да говорят какви са другите.

# 504
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Призовавам ви, да не си чистите сметките в тази тема! Грозно е!
И Беки, към мен също не си се обръщала, но ще ти кажа нещо-прочетох ти всяко едно мнение, преди да успееш да ги редактираш. Ти влезе в темата с бутонките и желание да предизвикваш потребителите! Не е уважително спрямо всички, пишещи в темата, да изплескаш нещо, после да го изтриеш и да се оправдаеш, че бързо палиш, пък после ти минавало и няма смисъл да ти стоят мненията! Всички палим, но нито Уиш, нито Абсурт, нито аз си чистим мненията после, с цел да изкараме другите скандалджии!

# 505
  • Мнения: 6 690
Аз бях тийнейджър през 80 години на 20 век и тогава беше модерно да се плашат девойките с "женската съдба" - сватба, първо дете, второ дете и после аборти докато хващаш. Истинският мъж знае да те пази, това презервативи, спирали и хапчета не са надеждни и са за некадърници... Виждам че и в тази тема дами от това поколение са привърженички на пазенето от мъжа по този начин.
Иначе за споделянето си имам теория. Колкото по-млади и "чисти" започнат връзката си двама души, толкова повече си споделят. За бивши връзки, за партньори, за заболявания. С напредването на интимния стаж и възраст стават все по-пресметливи и няма толкова споделяне. Един аборт може да е причина за трудно зачеване и износване, дали пък не е честно да се сподели? Ако мъжът до вас е боледувал от заушка дали е добре да си замълчи?

# 506
  • Мнения: X
И какво ще промени споделянето? Ако ти каже, че е преболедувал заушка, ще го пратиш да се тества за стерилитет преди да се омъжиш? Гаранция никаква, че ще му шават сперматозоидите и без да е боледувал. Както и че жена без аборт ще може да забременее.
Което ми напомня за гнусното, според мен, подхвърляне от мъжки роднини - първо да забременее, за да се знае, че е ялова, пък после се жени.

# 507
  • Мнения: 6 690
Нищо няма да промени ако съм решила да се омъжа за него, но смятам за честно да го сподели.

# 508
  • Мнения: 1 894
Истинският мъж знае да те пази, това презервативи, спирали и хапчета не са надеждни и са за некадърници... Виждам че и в тази тема дами от това поколение са привърженички на пазенето от мъжа по този начин.

 bouquet

Абортът е лично решение, но е по-добре подобно решение да се налага при форс мажорни обстоятелства, а не като резултат от непремерен риск.

# 509
  • Мнения: 6 961
Нищо няма да промени ако съм решила да се омъжа за него, но смятам за честно да го сподели.
Да. Simple Smile Или, ако в рода си има психиатрични заболявания. Аз бих искала да знам. Някои такива истини ти дават преднина и опция да реагираш по-правилно на време. Например, ако съм на 27 (да речем, реално съм на 24), а мъжа ми има съмнения за възможностите си да ме забремени заради нещо в миналото - тогава би било разумно да започнем да правим опити за бебе по-рано, за да имаме повече време да се получи вместо да се сетим, когато стана на 35 и в крайна сметка да изпуснем момента. Въобще, аз намирам някои минали истории за важни. Ако, обаче, някоя жена е направила аборт преди Х години и медицинските прегледи показват, че няма последствия, аз не виждам какъв е смисъла да се обяснява без да бъде питана. Това си остава минало.

Общи условия

Активация на акаунт