Ако можеше да пътувате във времето,какво бихте направили с това дете

  • 5 915
  • 56
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 585
На 20 април 1889 година, късно следобед в Браунау на Ин (в тогавашна Австро-Унгария), на митническия инспектор Алоис и Клара Хитлер се ражда още един син, когото два дни по-късно (на втория ден от Великден) кръщават Адолф Хитлер. Той е четвъртото от шестте деца в семейството. През 1892 година те се преместват на Капуцинерщрасе №5 в Пасау, Германия. Там Хитлер придобива долнобаварския акцент, който запазва до края на живота си. През 1894 година семейството отново се мести в Леондинг, близо до Линц, а през юни 1895 година Алоис Хитлер се оттегля в малко имение край Ламбах, където се заема със земеделие и пчеларство. По това време малкият Адолф Хитлер ходи на училище в близкото село Фишълхам. Той е щастливо и безгрижно дете, което непрекъснато играе на каубои и индианци, и, по собствените му думи, се запалва по войната.

Ако можете да пътувате във времето ... какво ще направите с това дете ?

# 1
  • Мнения: 1 154
Не бих променила нищо. Знам как звучи заради целия Холокост, но никога не се знае какво ще последва ако промениш дори и мъничко и наглед незначително събитие в миналото Simple Smile

# 2
  • Мнения: 25 398
Ще звънна на социалните да го приберат.  Laughing

Да не си чел/гледал "Момчетата от Бразилия"? "Мъртвата зона"? "Светкавица"? Нещо друго от сорта?  Simple Smile Naughty

# 3
  • Мнения: 30 802
Щях да се върна в Райската градина и да пречукам змията с лопата, преди да изкуши Ева:)

# 4
  • Мнения: 6 990
Ще звънна на социалните да го приберат.  Laughing

Да не си чел/гледал "Момчетата от Бразилия"? "Мъртвата зона"? "Светкавица"? Нещо друго от сорта?  Simple Smile Naughty
Ееей, мерси, Како Сийке, "Светкавица"-та съм я чела отдавна, наскоро се сещах за нея и нито заглавието, нито автора се сетих, само сюжета. Като я спомена и ми блесна  Grinning, ще си я потърся.

# 5
  • Мнения: 30 802
"Светкавицата" случайно да не е нещо от рода на "И гръмна гръм"?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 328
"ефектът на пеперудата" е опасно нещо, та не знам дали съм достатъчно смела за подобен експеримент...

# 7
  • Мнения: 25 398
"Светкавицата" случайно да не е нещо от рода на "И гръмна гръм"?

Ето я.

"11/22/63" на Кинг също е на такава тематика.

# 8
  • Мнения: 30 802
А във фантастиката нали знаете кое е обратното на "ефекта на пеперудата"? "Денят на мармота".

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 224
Щях да го изпратя да учи в Русия Mr. Green

# 10
  • Мнения: 4 841
Ако не беше Адолф Хитлер, щеше да е Ханс Фишер или Фритц Бауер, или ... който и да е там.
Хората са продукт на обществените нагласи и тенденции, а не обратното.
Олицетворяването на ЗЛОТО е елементарно и повърхностно; то служи само за да се оневини масата, да се снеме от нея бремето на колективната отговорност и да се продължи напред.
Адолф Хитлер е просто един човек. Свастиката е просто един графичен символ.
Историята е нещо, от което трябва да се учим и да  не повтаряме, а не да губим време и енергия "какво би било, ако..." Каквото е - случило се е.

# 11
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Потърсете в ютюб една забранена реклама на Мерцедес, разработена от студенти. С ключови думи Mercedes commercial Adolf излиза най-отгоре.
Това е едната от възможностите, какво да се направи, и щом такъв клип съществува, значи не малко хора биха постъпили така.
Аз лично не бих променила хода на историята. Ако не е Адолф, ще е някой друг.
По-добре е да съсредоточим енергия в настоящето и в собствените си градивни и общополезни действия.

# 12
  • Мнения: 2 843
Младият Хитлер е имал художествени заложби - за съжаление, явно са били в малко "суров", неотработен порядък, защото не е бил приет във Виенската академия за изящни изкуства, където кандидатствал. Ако тази травма от отхвърлянето е била спестена, ако заниманията с рисуване бяха насърчавани, ако... Но не би.
Ето някои негови картини:
https://offnews.bg/news/OFFTOPIC_18750/25-kartini-narisuvani-ot- … 1.html#ad-image-0

# 13
  • Мнения: 30 802
Хитлер е слаб живописец, но много добър графичен дизайнер- създал е най-влиятелното лого на Европа за 20 век:) също и дизайна на Фолксваген костенурка е негов, той е измислил по-скъсената предница, за да стане колата като бръмбарче.

# 14
  • Мнения: 14 478
Така е.
Фолксвагенът костенурка има класическият си вид благодарение на него. Оригиналният дизайн на Порш изобщо не е изглеждал така преди корекциите на Хитлер. Не само скосената предница-заоблените форми също са на Хитлер, предложението на Порш е доста по-ръбато. Част от униформите на Вермахта също са според корекции на Хитлер.

 Ако можеше нещо да се промени, то е точно това: Трябвало е да го приемат във Виенският университет по изящни изкуства и да тръгне по друг път. Колко мъки щеше да се спестят на цяла Европа. Но все пак и аз съм склонна да вярвам, че ако не е бил Хитлер, щял да се пръкне някой друг подобен.


ПП: Акварелите му също не са никак лоши за нешколуван аматьор.

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 14:50 от weissbier

Общи условия

Активация на акаунт