На пазар във Варна - 46

  • 67 106
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Така е, но на тази цена другаде няма, специално дървените влакчета, писти и такива неща имам предвид. Те са точно като Брио, направо са 1:1, но с друг  бранд и съответно поне 2 пъти по-евтини. Дори в Алито са по-скъпи, специално за тях бих виснала, ама не и в другия край на града като съм на работа Crazy

# 736
  • Варна
  • Мнения: 1 730
Е не, сериозно ли сте виждали опашки час преди да отворят? Миналата година ноември като ходихме за играчки в Лидл на Мир, имаше хора, но и от персонала изкарваха още палети с кутии. Вече зависи в кой магазин по колко бройки носят, от дрешките понякога не всички зареждат. Иначе и аз ги чакам тази година дървените влакчета, бяха много хубави.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Не бих чакала за играчка или каквото и да е от Лидл, камо ли преди да отвори магазина. Непонятна и дори неуважителна ми е тази тяхна политика, със супер ограничените бройки от даден продукт. От Лидл започнахме да пазаруваме преди 3 години някъде, всички обекти бяха твърде далеч от нас. При едно спонтанно пазаруване попаднахме на влакчето с животните. Имаше достатъчно бройки. Оттогава знам, че имат собствена марка дървени играчки. Миналата година от магазина на Мир се сдобихме с всички желани дървени играчки без проблем. За някои неща следях и темата за Лидл, но според мен там нещата са излезли извън контрол. Просто има хора, които живеят за деня, в който ще излезе брошурата и за деня на пускане на стоката. А тя не е нещо невиждано. Точно заради това, много хора не успяват да се сдобият с някое изделие. Случвало се е майки с бебешки колички (аз също съм с две деца, едното малко) рано сутрин да обиждат майка ми, че баби нямали място там! Съжалявам, но даже бих избягвала подобни ситуации.

# 738
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
flufi, мнението ми се припокрива напълно с твоето.Аз започнах да посещавам магазина заради бебешките дрехи преди две години и тази политика на ограничени бройки безумно ме дразни.Досега не съм ходила преди да отворят или да вися по опашки от ранни зори.

# 739
  • Мнения: 40
За миналата Коледа  исках да купя на внучката си голямата дървена къща/беше към 70лв./. Предупредиха ме,  че трябва да съм в магазина рано сутринта и на мен не ми се вярваше чак такава истерия, но като отидох 10 мин. след отварянето беше ужас. Големи къщички нямаше и трябваше да преследвам персонала с брошурата да настоявам да ми намерят, накрая ми изровиха една-бяха само две бройки. после ги гледах в сайтовете за продаване по 120лв.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 4 898
Така е, купува се и с цел търговия. За мен също е безумна политиката им. Като знаеш търсенето и не можеш да му отговориш по-добре не пускай този артикул в съответната страна. Никъде другаде няма таково чудо невиждано като изчерпване на промоционални артикули за часове и то не защото са "Уоу". Къде им е и тяхната сметка като могат да продадат поне двоен обем и спокойно да покриват едни доста по-високи таргети.
Факт е, че специално за тези дървени играчки цените са ниски на фона на всички останали, но и за 20лв няма да се правя на маймуна да чакам да отворя магазина и да се блъскам плез хората вътре.
Да, това е нормална реакция и пазар за страни като Щатите и има защо, но тук е просто преекспонирано. До съобразиш свой ден, а какво остава и отпуск от работа да трябва да си вземеш, за да купиш подарък на детето си....
Това за бабите е не е за коментиране! Само ще кажа, че всички деца имат баби и всички хора-майки!

# 741
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Тази фирмена политика и пазарно поведение ми напомнят за едни далечни времена. Когато нямаше за всички... Още помня като малко дете, как с майка ми се редяхме на две опашки в халите, за да вземем каквото ни се полага от купоните, защото пак не стигаше за всички. Или банани преди това, но само по 1 кг... Не, благодаря! Нито децата ще останат без играчки, нито без дрехи. Не знам, как е в другите ЕС държави, където има Лидл. Дано скоро отворят още обекти, но с нужните просторни паркинги, за да могат стоките да стигат до повече хора.
P.S. Голяма част от дрехите след време ги има във магазини Немски център и то на по-ниски цени! Още един безумен факт!

# 742
  • Варна
  • Мнения: 1 730
Да, дрехите стигат до немските магазини, понякога на по-висока цена, а в повечето случаи на същата като в Лидл или съвсем малко по-ниска. Предполагам те си ги изкупуват на едро и така си слагат надценките.

# 743
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 351
Да, дрехите стигат до немските магазини, понякога на по-висока цена, а в повечето случаи на същата като в Лидл или съвсем малко по-ниска. Предполагам те си ги изкупуват на едро и така си слагат надценките.

"Немски център" изкупуват остатъчни количества от различни магазини в Германия, не само от Лидъл. Едно време веригата "Биг шоп" продаваше нещата на Tschibo.
Лидъл и в Германия не зареждат големи количества по магазините или не е равномерно... Много хора кухуват от два съседни размера и на следващата седмица/месец връщат.

# 744
  • Варна
  • Мнения: 898
Къде мога да потърся фенски артикули на Манчестър Юнайтед?

# 745
  • Варна
  • Мнения: 25 199
Прави сте, разбира се, и аз не бих виснала половин час преди да отворят. Но на път за работа бих минала, защо не? Обаче до другия край на града изобщо не бих хукнала, знаейки, че е много вероятно нещата, които търся да ги няма още в края на първия ден. Затова ми се искаше да има магазин близо до вкъщи или до работата ми. А иначе в Лидл отдавна е скръб, преди 2-3 години буквално от всяка брошура си харесвах, я дреха за мен, я нещо за детето, я играчка, я друга бъзикня, сега сигурно от Коледа не съм харесвала абсолютно нищо, големи глупости започнаха да пускат.

# 746
  • София
  • Мнения: 39 674
Моля пуснете нова тема.

# 747
  • Варна
  • Мнения: 1 837
Носи се Blush

Ето я
Нова тема
http://bg-mamma.com/?topic=993097.new#new

Последна редакция: пн, 28 авг 2017, 10:14 от mari6a

# 748
  • Мнения: 1
Не е спешно, благодаря! Simple Smile
По пътя за Добрич, точно след село Стожер. Веднага след табелата за край на селото било полето. Ако не го видите питайте там и ще ви опътят точно.
Кажите моля, ако обичате, цъфти ли лавандулово полето в началото на юни? Кога най-рано обикновено то цъфти?

# 749
  • Мнения: 11 747
И в село Зорница има лавандулово поле, но не е на влизане, а трябва да се мине през селото и до конната база. Нямам идея кога цъфти.

Общи условия

Активация на акаунт