развод и самота

  • 10 750
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 325

Е, какъв шанс да ти дава, тя не те обича! Ами просто го приемаш и това е. Как се живее с човек, който не те обича?

И какво трябваше да направя според теб, да й тегля една ли?
Стига глупости, щом уважаваш, държиш и обичаш един човек се опитваш да го накараш да размисли. Най-малкото за да не се обвиняваш след време, че не си направил всичко по-силите си!

Когато една жена вземе  категорично решение след безброй опити да те накара ти да размислиш няма начин да го промениш ако ще и мъж мечта да станеш. Има една граница, която ако прекрачиш нещата стават необратими. Ако настояваш рискуваш да стане толкова тегаво, че на жена ти да и се отще и на снимка да те гледа. Както са те посъветвали по горе - остяви я на мира. Ако тя иска да е с теб ще намери начин да ти го покаже, ако не иска няма начин да я накараш.

# 31
  • Мнения: X
Вероятно е давала много шансове жената, просто си ги проспал.
+1
За съжаление "хората оценяват нещата едва когато ги загубят" не е поредното клише, а психологически обоснована реакция на човешката психика спрямо заобикалящия ни свят и хората около нас като част от него.

# 32
  • Мнения: 488
Направих каквото можах и каквото смятах за правилно.
Повечето хора дават шанс, опитват, доверяват се за последно, но явно само повечето, а не всички...
Когато нищо не зависи от самия теб, то няма какво да направиш.

Единственото за което съжалявам е точно саването на този последен безсмислен шанс, за успокоение на съвеста.АКо не го бях дала сега да съм в много по-добра ситуация.
Ако найстина имаш чувства и си загрижен, промени се, но не като част от условието 'втори шанс'. АКо мислиш , че си дал и напрваил всичко което си могъл...какво ще промени този втрои шанс?

# 33
  • Мнения: 30 802
Аз пък се чудя- втори шанс за какво? Примерно прибирам те обратно и се държиш по същия начин. Ако ще е втори шанс, трябва да има много добра индикация, че давам втори шанс на човек, който по някакъв начин се е трансформирал и дава нещо ново.

Иначе се очаква отсрещната страна просто да преглътне още от старото.

# 34
  • Мнения: 8
Мъжете и жените са различни, с това банално заключение надали ще учудя някой. Определено мислим и действаме по различен начин.
Важното е децата да са добре! Те не са виновни за нищо, а са най-ощетени и най-прецакани и ми е криво за тях.

# 35
  • Мнения: 30 802
Правилно си осъзнал. Има един блог, Must Be This Tall to Ride, за мъж, дето уж си мислил, че е добър съпруг, ама жена му го напуснала. Прочети, има интересни прозрения.

# 36
  • Мнения: 8
Правилно си осъзнал. Има един блог, Must Be This Tall to Ride, за мъж, дето уж си мислил, че е добър съпруг, ама жена му го напуснала. Прочети, има интересни прозрения.
Всеки разумен и отговорен родител знае, че децата са най-важното и няма нужда от каквото и да било осъзнаване, то просто си е така. Ако не си осъзнал щом си видял за първи път дететото си, че вече не си си най-важния човек на света, то значи не си бил готов или не си го искал истински.

Аз не претендирам, че съм бил добър съпруг, очевидно е че не съм бил такъв щом сме стигнали дотук. Дразня се, че се забравят хубавите неща, вадят се случки от нафталина и че непрекъснато ми се натякват неща които не са се случили, но пък може да се случат в бъдеще.
Винаги имат вина и двамата, да се упреква единия и да се казва как едва ли не другият просто е търпял е несериозно и обидно.

За промяната в хората- всеки който иска може да се промени/трансформира/улегне/усмири и т.н.
Хората се променят по два начина:
- неосъзнато, защото трупат житейски опит, осъзнават грешки или пропуснат ползи, в живота им се случват катаклизми
- съвсем съзнателно и целенасочено, защото осъзнават че трябва да се променят
Характера се променя по-трудно, но дори и той се влияе от самочуствието и опита

За шанса- втори, трети, пети или който и да било- той не се иска, той се дава! Важно е човека получил шанс да знае, че е сгазил лука и е получил шанс, а не когато той поиска шанс да чуе "ама аз ти давах, но ти не виждаше, не разбираше, не осъзнаваше..."

Важното е, че всички са живи и здрави. Има само едно непоправимо нещо. Децата ми няма да останат без баща, но нещата можеха да се развият и по-друг начин.

# 37
  • Мнения: 30 802
Ако си мислил за самоубийство, недей. Ей тука в една съседна кооперация, гледам си я от прозореца, зарязан татко уби себе си, детето и жената. Споко, няма нужда чак от такава драма.

А децата си имат техен живот- най-важното са в ранните години, но от един момент нататък ги пускаш, все по-малко са с теб. Няма нужда да живееш вместо тях. Живей си своя живот.

Аз съм разведена, осъзнавам, че мъжът ми е бил наранен. Но вече минаха повече от 6 години, аз родих още 2 деца, завъртя ме животът с местене, работа...той милият жив да го ожалиш, айти специалист в София и още цикли на едно място как е зарязан и онеправдан. Абе досега три жени да беше сменил и нови деца да беше завъдил...

Животът си продължава, действай.

# 38
  • Мнения: 1 413
Винаги е тежко да се разделиш с някого,с когото сте били заедно години наред. CryМакар че понякога разводът е за предпочитане пред алтернативата да се разминавате като непознати вкъщи или все да има скандали и тровене на нервите.
Ето така и братът на майка ми и съпругата му постепенно си развалиха отношенията.Беше шокиращо,предвид това колко хубаво семейство изглеждаха.Но съпругата му започна да пие много и да прави изпълнения пред познати и приятели и на вуйчо ми просто в един момент му писна. Тя отказва да се лекува, да не говорим,че имат деца и те милите се травмираха много. Cry Най-после той се изнесе и вече живеят отделно и като че ли е настъпил някакъв мир.Жалко,че се разтуриха,но... Rolling Eyes Родителите ми допълнително имаха разправии с "вуйна"ми,заради общи бизнес интереси.Тя се оказа кофти човек.Да е жива и здрава,заради братовчедите ми,но докато тя не вземе мерки да се лекува от алкохолизма,няма да я бъде. Вече изгуби мъжа си, поне да се стегне заради децата си.Не ги е намерила на улицата,все пак. Едното пиене не може да е по-важно от тях. Rolling Eyes
Боли,не боли,някак трябва да се продължава напред,всеки както може. Confused

# 39
  • Мнения: 15 619
Самотата идва преди развода, поне за единия.  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839

И какво трябваше да направя според теб, да й тегля една ли?
Стига глупости, щом уважаваш, държиш и обичаш един човек се опитваш да го накараш да размисли. Най-малкото за да не се обвиняваш след време, че не си направил всичко по-силите си!
Ти си ѝ теглил майната, когато ден след ден си си чоплил телефона без да я забелязваш, като си бил груб, и ти си знаеш още какво.
И не, нито си я уважавал, нито си я обичал, нито си държал на нея- смятал си я за досадна даденост.
Така че, хайде не се изкарвай великомъченик.
Още докато уж ревеш за нея, я клепаш че била манипулаторка, а кой знае с каква помия я заливаш пред приятели и познати.

От друга страна- казала ти е в прав ред, че не те обича и има друг.
Какво, по- точно да размисли?


# 41
  • В.Търново
  • Мнения: 6 656
За това се мисли навреме.Горният пост много точно дава оценка.
Който каквото си надроби ще си го сърба.И аз да бях на мястото на жена ти и аз щях да постъпя по същия начин.

# 42
  • Мнения: 8

И какво трябваше да направя според теб, да й тегля една ли?
Стига глупости, щом уважаваш, държиш и обичаш един човек се опитваш да го накараш да размисли. Най-малкото за да не се обвиняваш след време, че не си направил всичко по-силите си!
Ти си ѝ теглил майната, когато ден след ден си си чоплил телефона без да я забелязваш, като си бил груб, и ти си знаеш още какво.
И не, нито си я уважавал, нито си я обичал, нито си държал на нея- смятал си я за досадна даденост.
Така че, хайде не се изкарвай великомъченик.
Още докато уж ревеш за нея, я клепаш че била манипулаторка, а кой знае с каква помия я заливаш пред приятели и познати.

От друга страна- казала ти е в прав ред, че не те обича и има друг.
Какво, по- точно да размисли?



Далеч съм от идеята, че нямам грешки, аз не го и крия... Тя далеч не е идеална също. Дали съм държал на нея, дали съм я обичал и дали е била досадна даденост зная само аз.
Не рева, споделям. Великомъченик... Сериозно?! По-скоро бях объркан известно време. Моя грешка, всеки има моменти на слабост.
За помията си в огромна грешка, наистина няма смисъл да обяснявам...
За другия- уви, разбрах го от други хора.
Че не ме обича, тя разгласи на всички, то си е доволно ясно.
За какво да размисли ли? Тук няма какво да кажа/напиша.

Животът продължава, важното е че сме живи и здрави. Случват се много по-лоши неща. Аз си извадих поуките. От тук нататък важни са само децата. Няма какво повече да кажа и не смятам повече да се включвам.
Благодаря на всички (наистина на всички) които писаха!

# 43
  • Мнения: X
Ей, изядохте го човека с парцалите тука.  Жена ти хич не е цвете за мирисане, както и ти не си. Тя си е въртяла очичките много отдавна, за да ти каже сега, че не те обича и да се окаже, че има друг. Бих казала...едно..година, две тя вече е имала план да търси друг. Била съм в подобна ситуация. Един човек като усети, че нещо не го намира във връзката, почва навън да го търси. Та тя просто е решила и го е направила. А не те е обичала още когато го е решила и както ти казах това изобщо не е от сега. Тя не те обича от години.
Поуки не знам какви ще имаш да вадиш. Освен че между мъж и жена в много случаи се стига до този развой на събитията...не знам какво друго. Никой никого не обича безусловно и в това е проблема. Като спре да му дава каквото иска и си вдига шапката. Всичко е взаимна изгода един вид. Жена ти от теб вече не е получавала каквото иска и го е потърсила другаде. А ти, както много хора си мислел, че ако се снишиш и не говориш за проблемите, забиеш поглед в телефона..те ще изчезнат. Ами не изчезват. По-скоро се връщат с още по-голяма сила.
Но тя си е вече в една друга фаза, където теб те няма. На нея не й пука за теб и е наложително да я забравиш, защото тя вече не те мисли.
Адски боли от тия истини, знам. И няма да е леко, нито ще е скоро да мине болката. Но какво ще търсиш при някой, на когото не му пука за теб? Нищо!
Депресията е кофти работа и трябва да я лекуваш. Може би да се съсредоточиш сега върху този проблем, а после всичко останало. Едно по едно.

# 44
  • Мнения: 2 113
Телефонната игра хазартна ли беше ?

Дори да не е била хазартна, то голям мъж през цялото свободно време с телефон в ръка  и активност в игра - това вече е сериозна картина за спешна помощ от доста професионалисти.

Дано се справите!

Общи условия

Активация на акаунт