Начална бременност и прием на Нурофен

  • 3 257
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте бъдещи мами! Аз разбрах че съм бременна преди два дни и че съм в 5та г.с. Преди седмица очаквах М. и ме болеше доста корема затова пих Нурофен за болката. Един ден след това започнах да чувствам че се заболявания и предприех три дневно лечение с Нурофен тъй като не предполагах че съм бременна. Сега когато знам се притесних малко понеже прочетох доста статии за вредата на Нурофен в начална бременност и последствията които могат да настъпят. Малко ме е страх защото преди 3г направих спонтанен аборт. Ще съм ви благодарна ако споделите вашият опит и наблюдения. Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 638
Нурофен съдържа Ибупрофен, който е съвместим с бременност и кърмене. Води се с много нисък риск.
Важно е да не се смесва с парацетамол и да има поне 4 часа интервал между двете.

# 2
  • Мнения: 10 874
Ако е имало да става нещо, вече да е станало. Мисля, че всичко е наред. Hug

# 3
  • Мнения: 2
Надявам се да сте прави защото ми е доста притеснено...първият път не откриха сърдечен ритъм Sad сега съм на преглед след 3 седмици да чуем дали има пулс и се надявам всичко да е наред. А с този Нурофен - доста статии изчетох за лошите му ефекти върху плода и допълнително се притесних. Благодаря за споделеното

# 4
  • Мнения: 10 874
Не съм чела задълбочено, но попаднах на информация, че в начална бременност би могъл да предизвика спонтанен аборт и точно затова казах, че ако е имало да става нещо, вече щеше да е станало. Затова си мисля, че всичко е наред и се надявам да е така. Успех! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт