Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте мамчета имам един проблем. Малката е на 1 година и 2 месеца и от казва да яде мляко. Бяхме на адаптирано мляко спря да яде после минахме на кисело и това отказва да яде. Какво мога да и давам яде .Благодаря предварително!!

# 1
  • Мнения: 30 802
Масло и месо. В крайна сметка важни са мазнините и протеините и ако се понасят са си хубава храна. Както и всички други храни, но да не се прекалява със зърнени и каши- важно е храната да има повече мазнини и протеини.

На 1г. 2 мес. е хубаво да спира с шишета, ако може. След годинката може и прясно мляко дори.

# 2
  • Мнения: 46 405
Можеш да даваш и в храните, които яде.

# 3
  • На Дунава
  • Мнения: 268
На тази възраст вече не е задължително детето да пие мляко. Давай й разнообразна храна, продължавай със захранването по план и не се притеснявай излишно. Много народи по света въобще не консумират млечни продукти след кърмата, или го правят в ограничени количества. Ако детето има достъп до разнообразна, пълноценна храна - плодове, зеленчуци, месо, ще си набавя всички необходими елементи.

Важно е в този преходен период да не заменяте бутилката с мляко с бутилка със сок/подсладен чай, защото това би било пагубно както за зъбките, така и за хранителните навици. Или тотално махнете бутилката като залъгалка за заспиване, или слагайте несладка течност - неподсладен (плодов) чай, вода...

# 4
  • Мнения: 1 656
И дъщеря ми отказа всякакво мляко на тази възраст след като приключихме с кърменето. Лека полека предлагах кисело с лъжица - само така го прие, понякога слагах и бисквити вътре, за да я привлека.  Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
На тази възраст вече не е задължително детето да пие мляко.
Сериозно ли?  newsm78 Според мен (и според повечето педиатри) е абсолютно задължително едно дете поне до 7 год да пие/яде мляко, а до 3 год млякото е основна храна.
Към авторката - опитай всякакви варианти - с бисквити, с плодове, млечни десерти, мляко с грис, с ориз, кремчета, с каша, прясно, кисело... все някакво ще яде. Остави я една седмица без мляко и после опитай пак. Вероятно е период, който ще отмине. Ако пък съвсем никак не иска увеличи млечните продукти - извара, сирене, кашкавал. Изварата почти няма вкус, можеш да добавяш по 1-2 с.л. към почти всякакво ядене.

# 6
  • Мнения: 1 385
Млякото е основна храна до 1 г., а до 2 г. трябва да присъства ежедневно в менюто. Но ако детето не желае да го пие, няма как да го принудиш. Налага се да се замести с други продукти - например сирене, масло. Кокосовото масло има липид, който е много близка до кърмата. Аз го добавям в сутришното мюсли. В него слагам и 2-3 лъжици АМ - просто гледам да го маскирам, където е възможно, защото и моята дъщеря отказа да пие мляко преди годинка и половина.

# 7
  • Мнения: 10 478
Ако не е мляко, тогава млечни продукти (сирене, кашкавал, извара, кремове) или добавяш в храните, както вече те посъветваха. За млечни напитки също се сещам.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт