Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 809
  • 734
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 2 666
Бебла днес се „изправи” на длани и на колена. Много се смяхме с ММ, защото така се клати напред-назад, че сякаш ще изнасили кревата  hahaha
Месалина, аз добавях само кърма, можеш и АМ и мнпгп го хареса. Аз минах картоф и морков, утре ще е на тиквичка с картоф

# 316
  • NE
  • Мнения: 10 999
Кърма, адаптирано млвко, но не сшагайте масло, че се въвежда доста по-късно зареди млечните.
Круела Скоро ще пролазите. Точно така се почва. На моя дупАта му тежи.

# 317
  • София
  • Мнения: 2 666
Тя сега не се спира, представям и като пролази какво ще е  Crazy

# 318
  • Мнения: 361
Здравейте.
Да не ни забравите. Толкова много неща ми се случиха, че дори не успявах да чета. Малкия го захраних с морков в неделя. Смених му педиатъра на първи. Купихме къща в друг квартал и съответно и педиатъра е нов. Сега обаче сме в чужбина за 3 месеца. Тук малкото пюре е 79 цента, а голямото почва от 89 цента. Цените са поносими. Излезе му зъбче и се скри отново. Баткото беше така и сега и малкото по същия начин. А с каката не съм имала подобен проблем. Последно като то мериха беше 67см и 7500гр. Аз пък съм си още дундеста с 13 кг+, но както и да е. Все някога може да сваля някое килце. Диети не спазвам, но си тая надежди. С ваксините е един синфлорикс назад, но докато се върнем в.бг ще са доста броя назад. За тия 5 месеца 3 пъти се разболява. Ама с кака и бати е така. При първа възможност ще почета назад и ще пиша повече, ама ми е съвестно че се включвам рядко.
П.с. не пълзи, но с въртене се придвижва на малко отстояние

# 319
  • Мнения: 1 269
Zaharche къде се преместихте и в кой град? На нас ни предстои местене и ми е мъка

# 320
  • Мнения: 361
Симеоново, София. За трите деца е супер, защото има двор 700 квадрата. Малкото ще прохожда там Simple Smile зимата

# 321
  • Мнения: X
Zaharche, честито, близо ще си ми, свиркай за разходки ако искаш, в къща е супер и моята бебка много я кефи да си спи на двора.

# 322
  • Мнения: 361
Супер. Само да си дойдем в бг есента

# 323
  • Мнения: X
Аз да се пооплача на вас тук- май след месец ще се връщам на работа. От вкъщи е, таткото иска да излезе по бащинство, а и определено е различно финансово с майчинството вместо заплата, но сърцето ме боли, че няма да съм с нея по цял ден. Има ли и други работещи?

# 324
  • Мнения: 372
NiaV, не съм работеща, но те разбирам много добре. Моето майчинство приключва януари 2018, а по това време дребното трябва да тръгне на градина. От сега сякаш ми е заседнала буца...

Коко го мързи и да се мъчи да пълзи даже. Дупето тежи яко. Предпочита да наблюдава кучетата ни и се захласва от смях. Нещо много забавни му се виждат, когато го погледнат.     hahaha

mesallina, как така сол?! Тази педиатърка май е за смяна. Ужас!
Аз пюрето не давам в чист вид - към зеленчука добавям АМ и мъничко био кокосово масло. Ама наистина малко. Животинско знам, че се дава по-нататък.
Има ли някой, който да е въвел жълтък? Мисля да поизчакам до 6.5 месеца, информативен ми е въпросът.  Simple Smile

# 325
  • София
  • Мнения: 2 666
След навършване на годинката повечето майки си се връщат на работа. С тези 340лв за къде?

# 326
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз бях се върнала на пълен работен ден на 1,7 г. когато беше баткото. Ако не беше майка ми да го гледа, не знам как щях да се справя. Вчера ми подхвърляха да се връщам вече щом бебето е с баба си, а баткото на градина, но не бих си го причинила. В останалия свят няма такова нещо като нашето майчинство и смятам да се възползвам колкото мога. Blush

Жълтък се въвежда между 7 и 10 месец. По спомен го въведах с баткото късно защото не бързах.
https://zahranvane.wordpress.com/

# 327
  • Мнения: 125
Момичета започнахте ли с местните пюрета? Вчера бяхме на преглед с малкото вече сме 70см и 10 и100кг. Педито каза да започна да давам местни пюренца и да започна с пилешко. Вие кога смятате да започнете,че аз още се чудя дали да давам Hug

# 328
  • София
  • Мнения: 2 666
Аз мисля да е поне след месец с месото, някъде към 7-8 месец.

# 329
  • NE
  • Мнения: 10 999
Месото, глутена, жълтъка и млечните не се почват толкова рано.
Качила съм един линк за захранването. Там са представени няколко схеми.
С големия съм въвела месо на 7 месеца. Почва се в този ред - пуешко, заешко, пилешко, свинско и телешко. Риба съм предлага около годинката.

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 13:18 от Flower Fairy

Общи условия

Активация на акаунт