Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 776
  • 734
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 415
И аз ще започвам от 6-я месец.Мисля да започвам както при баткото-морков и картоф.Във фейсбук има група за" Захранването-въпроси&отговори."Може да е от полза на мамите с първо детенце.
Аз тъкмо мислех да се оплаквам,че Александър не е акал от 24 часа и тази сутрин такава бомбичка хвърли,че си умрях от кеф. Grinning

# 91
  • NE
  • Мнения: 10 999
Напоследък Алекс такива гранде акота прави, че се налага да го къпя и пера по няколко пъти на ден.

# 92
  • Мнения: 415
Тая нощ беше лоша.Баткото ни е със запушен нос.Пръскала съм със стеримар,дърпала съм сополките и после капки.Тая сутрин и ериус му дадох.Направо съм на тръни и за него и за Александър!Това пусто променливо време.....ужас!!!!А и тъкмо Бобо свикна в градинката с педагожките и децата.Сега като стои вкъщи и после пак наново рев,драми.И на мен да ми се къса сърцето. Sad Ох,само дано Сашко да удържи фронта и да е здрав!

# 93
  • Мнения: 1 343
Девойки, отдавна не съм писала, но бяхме в болница.
След втората ваксина Пентаксим и пневмококи на 18-ти на 19-ти се събуди с хрема. Беше само сутрешна, на 23-ти и 24-ти хремата се задълбочи и вече се появи и кашлица . На 25-ти имаше разстройство поне 7 пъти за деня а вечерта вдигна температура. И ни вкараха в болница. Стояхме 4-ри дни на системи и АБ. Излязохме и след една нощ у дома аз станах с присипнал глас и кашлица Simple Smile  Joy Joy Joy

А от няколко дни май прави и кърмаческа стачка и направо  #Cussing out

# 94
  • NE
  • Мнения: 10 999
Уоманитка Радваю се че сте по-добре вече и се гушкате вкъщи.

# 95
  • Мнения: 1 269
Уоманитка и моето бебе имаше същите симптоми. Пие Суметролин. Давах за растройството и Ентерол и днес нова драма. Страшен запек. Едвам се изходи и такъв рев нададе , че бях готова да тръгна към Пирогов. Рева беше продължителен и Мм щеше да откачи от страх какво се случва. Слава богу след изхождането се успокои и заспа.
За пръв път толкова ме беше страх, особено да не преплете червата от напъване.

# 96
  • Мнения: 415
Мами,ние сме болнички.И баткото,и Александър,и аз сме с ужасна хрема.На децата правя инхалации,дърпам сополките с аспиратора и слагам капки.Аз съм на капки и нон-стоп духане на носката.Абе....ужас направо!Къде я хванахме тая хрема направо не знам. Sad А другата седмица сме на имунизация-втората за ротавируса.Ама че късмет!!!

# 97
  • София
  • Мнения: 429
При нас каката е почти постоянно със задни сополи, вече не знам какво да я правя, на малката бързо и минава само с физиологичен разтвор. Днес сложихме ротарикс първият прием и ще ходим на детски нефролог. Захранване мисля чак следващият месец, поне седмица след вторият прием на ротарикса, тъкмо ще е на почти 6м. Другите ваксини ще ги забавя.

# 98
  • София
  • Мнения: 2 661
Мамита, дечицата да се оправят бързо  Hug.
Захранването ще го почвам на 5 месеца и половина, защото четох доста и реших, че това е най-подходящият момент според мен. Много сложно ми се струва обаче  newsm78

# 99
  • NE
  • Мнения: 10 999
Круела Всъщност не е толкова сложно захранването. Внимава се с глутена и месото повече. Има много хубав блог в началната страница под секция "захранване". Аз оттам съм се информирала най-точно.

# 100
  • София
  • Мнения: 2 661
Flower, благодаря, сега ще го търся  да се образовам  Laughing. Много ми е интересно за кашите. Какви трябва да са? Млечни или безмлечни?

# 101
  • NE
  • Мнения: 10 999
Почва се с безмлечна. Може да се добави кърма или АМ. Някои каши като на Hipp са директно с АМ. Тези млечните на Слънчо са с млечна суроватка и се дават щом се въведе кравето мляко след 10 месец. Почва се освен това с оризова и въобще без глутен. Глутена се въвежда по-внимателно.

# 102
  • Мнения: 3
Здравейте,
аз съм новичка тук...абееее, просто до сега нямах време да пиша, че съм с първа рожба от 24.01.2017: дъщеричка гръмогласна Wink на име Вихра .
Мисля за захранване към 1 юли и ще цъкам усилено темите.
Ще се радвам да се видим и в морската във Варна,ако имате път насам!
поздрави за сега от нас  Grinning

# 103
  • Мнения: 1 343
Днес бяхме на пробно кърмене заради въртенето мрънкането и отказа от гърда. Изсука 30 мл само. Взех АМ Бебелан дадох 150мл нямаше такова ядене хора.  Joy Joy Joy
Тъй като реших, че явно вече ще се дохранваме и щом няма да сме само на кърма мога да почвам със захранването. Днес дадох картоф и морков пюре на ХИП.
Утре ще й направя аз само картофче. Смесих го с малко кърма и хапна.
Учудването дойде следобед след хубав сън ревна предложих шише отказа го категорично  Joy Joy Joy
Дадох гърда сука доволно .
Това дете ще ме побъркаааааа.
После лапна пръста ама понамусена викам айде може да е било по топло да дам пак шише е не и не и накрая повърна Simple Smile)) Сега пак спи спокойно с пръст в устата.

# 104
  • NE
  • Мнения: 10 999
Уоманитка Голямо шоу сте с астралната близначка. Според мен е било инцидентно това с АМ, но си предлагай. Само може да ти намалее кърмата.
Днес пътувахме близо 4 часа до Търново да разходим баткото, че откакто се е родило бебето все висим вкъщи. Алекс проспа целия път с лека почивка за кърмене. После разходките проспа, но трудно заспа вечерта и ми е превъзбуден.
Добре дошла на Smelena и Вихра. Утре ще ви включа в списъка, но ми трябват рожденните мерки и теглилки.

Общи условия

Активация на акаунт