Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 790
  • 734
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 429
На мен също не ми достига кърмата, чакам да ми дойде пак цикъл. От седмица насам предлагам АМ. Взех така хваленото от ДМ-ско . Не му се мръщи, но предпочита гърдата.  От няколко дена похапва повече АМ след кърмене, съответно и изхожданията зачестиха, но от снощи от 2 часа до сега е акала 5 пъти. От съвсем малко бебе не е акала толкова много, най-много до 3 пъти сме стигали дневно. Малко ми е притеснено понеже минаха 2 дена от ротарикса, дали е от него? Консистенцията си е нормална, не е като диария течно. Последното кърмене, така се оригна, че имам чувството, че цялото мляко върна. След 30 мин пак се кърмихме, нямам идея колко е изяла, не съм я мерила, но заспа. Последното хранене не съм додавала. Все си мисля, че е от ваксината реакция.

# 106
  • Мнения: 1 269
В една друга група писаха, че семената от Сминдух правели чудеса с кърмата

# 107
  • Мнения: 81
Здравейте, мами. Отдавна ви следя, но все не успявам да драсна някой ред. Ако може да впишете и нас в групичката: Бебе Кристиян, роден на 13 януари, 3900 гр., 52 см. Поздрави  bouquet

# 108
  • Мнения: 1 269
Ina_hf добре дошла. Как е бебчето? Кърмиш ли го? Ако имаш въпроси-сподели.

# 109
  • Мнения: 1 343
Мами сериозен проблем имам с храненето.Налага се дохранвам,а тя не иска шише изобщо. Голям рев като давам АМ.

# 110
  • NE
  • Мнения: 10 999
Уоманитка А защо дохранваш? Големия така и така не пожела това АМ и на 1 г.
ina_hf Добре дошли с Кристиян! Включих ви.

# 111
  • Мнения: 361
Обясни ми как се храните, колко често, една или две гърди даваш, спокойно ли е бебчето, в каква поза суче и т.н.

# 112
  • Мнения: 1 343
Когато е само на кърма е неспокойн хубавоа. Не суче добре. Суче няколко секунди после се започва въртене и рев. Имам кърма като стисна цвърчи на четири пет струйки, но гърдите ми са много меки и може би няма сила да си издърпа мляко. Наддала е за месеца 100грама. Затова започнах дохранване и захранване. Суче във всякакви пози. Легнали на ръце всякакви,но няма оправяне.

# 113
  • Мнения: X
Womanitka, смени шишето и АМ. Аз пробвах всякакви на моето бебе и накрая се спряхме на ХИП Комбиотик и Томи Типи за шишета. Обаче бебетата обичат Аптамил най-много, защото леко сладни. Тъй като то я запичаше мина на Хип. Ти беше писала,'че си пробвала с Бебелан- това не е един от оптималните варианти, може би смени АМ. И се цеди и давай кърма ако имаш.

# 114
  • Мнения: 1 343
Смених го .био лактана  и шишета на Томи Типично. Изобщо не стига до млякото в момента в който подам биберона и почва да вика и да се върти.

# 115
  • Мнения: 361
Когато е само на кърма е неспокойн хубавоа. Не суче добре. Суче няколко секунди после се започва въртене и рев. Имам кърма като стисна цвърчи на четири пет струйки, но гърдите ми са много меки и може би няма сила да си издърпа мляко. Наддала е за месеца 100грама. Затова започнах дохранване и захранване. Суче във всякакви пози. Легнали на ръце всякакви,но няма оправяне.
Нормално е гърдите ти вече да са меки. В тези месеци кърмата се урегулира. В началото тя се е произвеждала предвалително. И е имало запаси. Бебето е било малко и е нямало сили да изсуче всичко. В резултат гърдите ти са били пълни и твърди. С времето бебето заяква и започва да изсуква повече. Като расте му трябва повече кърма и изсуква повече. Когато има скок в разтежа, бебето за кратко време се нуждае от много по-голямо количество кърма, но още няма необходимата сила да изсуче всичко. Предното мляко е по-воднисто и то бързо го изсуква. Задното е по-гъсто и бавно излиза. Докато в началото на кърменето след раждане заради запасите бебето веднъж сукне и 5 6 пъти глътне, то сега нещата са на обратно. 5 6 пъти сукне за да глътне само веднъж. Бебето се изморява, ядосва се, че трябва да поработи за да глътне 1 път. Изсуква предното мляко бързо, но не и задното. Получава се така, че суче няколко минути и всичко изглежда наред, но в един момент бебето е видимо недоволно, плаче, мръщи се, бие по гърдата, опъва зърното, става неспокойно. Ядосва се че е гладно, а не може да изсуче колкото му трябва за да се засити. Хем виждаш, че има кърма, хем не суче. Може да му помогнеш по няколко начина. По време на кърмене прави компресия на гърдата с ръка. В гугъл има достатъчно инфо как става. Позите за кърмене в случая са обратна люлка и котешката поза. Така гравитацията също помага кърмата да се движи надолу. Първо даваш едната гърда, помагаш с компресия, после даваш другата гърда и пак правиш компресия. Това на всяко хранене. Кърмиш преди бебчето да се е изнервило много, не даваш нито вода, нито чай, нито залъгалка преди кърмене поне 40 минути. Това е за да е празно стомахчето и да не се е изморило. След кърмене се изцеждай. Кърмата после може да я ползваш за дохранване, за запас, за ядене, или каквото решиш. През ноща след 2 до 6 часа е добре да имаш поне едно кърмене. В този интервал се произвежда най-голямо количество кърма за денонощието. Може да включиш изцеждане тогава. Кърми бебето и в полусънено състояние на бебето. Тогава е най-ефективно кърменето. Яж повече супи, овесени ядки, жито, царевица. Пий вода. След като си дала и двете гърди, може да додадеш и изцеденото. Важно е ако е през шише, да ползваш такова с 1 дупка и то възможно най-малката. Другите начини са с чашка, лъжичка, спринцовка, са капкомер.
Пробвай това. За друго за сега не се сещам.

# 116
  • NE
  • Мнения: 10 999
Уомънче Аз бих пробвала с консултант по кърмене. Моите и двамата предпочитаха кърма и захранването ме озорваше, АМ не поглеждат.
Някои майки почват захранване в оризова каша.

# 117
  • Мнения: 143
WomantiKa, имах може би същия проблем с бебо, затова се наложи да почна да се цедя и да давам от шише.Мина известно време и храненето стана мъка.Случи се точно това което ти описваш, в крайна сметка май май се оказа че е от инфекция в ушичките.Излекувахме ги и постепенно всичко се нормализира. Моя съвет е да отидете да ви прегледат за всеки случай.
А относно семената от сминдух и аз съм чувала че са добро средство за увеличаване на кърмата.Пробвах, но за жалост детето получи ужасни колики и спрях с опитите.Пробвала съм и шуслерови соли, но не съм сигурна че ефектът е задоволителен  newsm78

# 118
  • Мнения: 114
Womanitka, при моята бебка има същия проблем и понякога направо откачам. Тя вечер суче поне 2 пъти - около 2.00 и 6.00 часа и се надявам, че тогава наваксва с хапването, защото през деня е ужас - дърпане, рев, викане / а бебка е супер гласовита/ smile3514 . Другата седмица сме на консултация, когато видя как върви с теглото ще решавам за АМ, въпреки че не ми иска.
Zaharchero, страхотни съвети си дала, ще опитам нещата които си описала, дано имаме успех!

# 119
  • София
  • Мнения: 429
Моите гърди също са меки, но смятам, че е нормално. При нас през нощта кърменето е лесно, именно защото има повечко кърма. Аз правя две кърмения през нощта. Около 1/2ч и след това 5/6ч. Следващото кърмене също е добре. При мен следобеда и привечер, вече имам чувството, че няма нищо. Тогава се нервира и дохранвам с около 60 грама мляко. Ползвам биберон с 1 дупка. Предполагам, че гърдата ми пуска повече, защото много се изморява на шишето, голямо потене пада.
Като цедя не изкарвам повече от 20 грама. Замразена кърма имам, но си я пазя за захранването и кашите, а тия 20 грама ги събирам на няколко пъти и ги давам. 
Повече от 130гр мляко не е изяждала на хранене. Забелязвам, че няма особено голям апетит, дори към АМ. Каката си спомням ядеше страшно много. Изпиваше големи количества, дори съм я ограничавала и съм правила по-гъсто мляко, докато това малкото е без апетит, не знам какво ще я правя. Simple Smile

За захранването също знам, че може да се почне с оризова каша. Ама това вече зависи от географския район. Моя племенник които живее на остров в Тихият океан е захранен така. В България не е много възприета тази схема, въобще в Европа.

WomanitKa Моята от началото не качва много. Първият месец 800 гр, след това 600гр и сега върви с около по 400гр. Сега е на 4м и половина 5,500, 63см.  Не бързам да захранвам, защото пюретата са много по-ниско калорийни от млякото/кърмата. Но ако педиатъра е преценил така, си го следвай Wink

Общи условия

Активация на акаунт