Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родени 2017 г.
Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-151 от 151 отговора

NE

27.11.2016 г.
dEs9110 роди момиченце - 1,338гр., 42 см., момченце - 1,342 гр., 43см. и момченце - 1,230гр., 35 см.

11.12.2016 г.
milevami роди бебе Симеон - 2500 гр., 46 см.

13.12.2016 г.
Кака Сврака роди бебе Ванина - 2750 гр., 49 см. и бебе Вяра - 2400 гр., 48 см.

19.12.2016 г.
Щастливка роди бебе Илия
kalona роди бебе Кристина - 3450 гр., 51 см.

27.12.2016 г.
roki81 роди бебе Веси - 3180 гр., 49 см.

28.12.2016 г.
ionzityyyy роди бебе Кристиян - 3000 гр., 51 см.
г-ца Магнетична роди бебе София - 3000 гр., 50 см.

29.12.2016 г.
SilviyaG23 роди момиченце - 1770 гр.

31.12.2016 г.
_Iri_ роди бебе Лили - 3350 гр., 50 см.
Tobby1011 роди бебе Даниел

1.01.2017 г.
Feeling роди бебе Константин - 3045 гр., 51 см.

2.01.2017 г.
polist роди бебе София

5.01.2017 г.
WomanitKa роди бебе Велимира - 3350 гр., 52 см.
Flower Fairy роди бебе Александър - 3630 гр., 50 см.

6.01.2017 г.
DeLLtaA роди бебе Александър - 3450 гр., 51 см.
Musito роди бебе Явор - 3730 гр., 53 см.

7.01.2016 г.
Dilany роди бебе Филип - 4330 гр., 55 см.

8.01.2017 г.
~Лорелай~ роди бебе Андрей - 2565 гр., 48 см.
9005 роди момченце - 3700 гр., 51 см.

9.01.2017 г.
Poppy роди момиченце - 3530 гр., 51 см.
VetKa роди бебе Явор - 4400 гр., 54 см.

11.01.2017 г.
Candy Mama роди бебе Яни - 3370 гр., 51 см.

12.01.2017 г.
CruellaDeVil роди бебе Никол - 2960 гр., 48 см.

13.01.2017 г.
mesallina роди бебе Магдалена - 3780 гр.,
50 см.

ina_hf роди бебе Кристиян - 3900 гр., 52см.

14.01.2017 г.
Renitka88 роди бебе Божидара - 3260 гр., 51 см.

15.01.2017 г.
Alex4e-111 роди бебе Николай - 2860 гр., 49 см.

16.01.2017 г.
jadi24 роди бебе Петър - 3500 гр., 50 см.

17.01.2017 г.
Lonepa роди момиченце - 3985 гр., 55 см.

18.01.2017 г.
Рали роди бебе София - 3820 гр., 51 см.

19.01.2017 г.
ina-mina роди момиченце

21.01.2017 г.
bubi_h роди бебе Кристо - 3100 гр., 51 см.

24.01.2017 г.
vuteva роди бебе Павел - 3950 гр., 52 см.
Smelena роди бебе Вихра- 3500 гр., 51 см.

27.01.2017 г.
SteliNiki роди бебе Даниел - 3550 гр., 51 см.

30.01.2017 г.
Alja98 роди бебе Ема - 3350 гр., 50 см.

31.01.2017 г.
NiaV роди бебе Матеа

Задължителни прегледи на бебета и деца, поемани от ЗК:
"Приложение 13" към "Националния рамков договор"

Ваксинации
ИМУНИЗАЦИОНЕН КАЛЕНДАР НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ В СИЛА ОТ 01.01.2015 г.
Скрит текст :

Семейни помощи
Еднократна помощ при раждане
Заявление-декларация за еднократна помощ при раждане
Месечна помощ за дете
Молба-декларация за детски

Кърмене
КЪРМЕНЕ
ВСИЧКО ЗА КЪРМЕНЕТО
УКАЗАНИЯ ЗА ПРЕДЛАГАНЕ НА ВОДА НА КЪРМАЧЕТО
КАК ДА РАЗПОЛОЖИМ БЕБЕТО ЗА КЪРМЕНЕ
ЛА ЛЕЧЕ ЛИГА - КООРДИНАТИ И КОНСУЛТАНТИ ПО КЪРМЕНЕ
КЪРМЕНЕ СЛЕД ПЪРВИЯ МЕСЕЦ
ВИДЕОКЛИПЧЕТА ЗА КЪРМЕНЕ
КЪРМЕНЕТО - БЛОГЪТ НА БУ
КЪРМЕНЕТО - БЛОГЪТ НА ХЕДРА
КЪРМЕНЕ НА БЛИЗНАЦИ - БЛОГЪТ НА АЙДА
ОТГЛЕЖДАНЕ И КЪРМЕНЕ НА БЛИЗНАЦИ
ПРАВИЛНО ПОСТАВЯНЕ НА БЕБЕТО НА ГЪРДА
КЛУБ КЪРМЕНЕ КЪМ БЪЛГАРСКИ БЕБЕ ЦЕНТЪР
ЛА ЛЕЧЕ ЛИГА - КООРДИНАТИ ИКОНСУЛТАНТИ ПО КЪРМЕНЕ
НУЖДАЯТ ЛИ СЕ КЪРМЕНИТЕ БЕБЕТА ОТ ХРАНИТЕЛНИ ДОБАВКИ
КАКВО Е ЕБХ?
ОСНОВИ НА КЪРМЕНЕТО: ПОЛУЧАВА ЛИ ДОСТАТЪЧНО БЕБЕТО МИ?
МОЖЕ ЛИ ДА ИМАМЕ МЛЕЧНИЦА
СИТО ЛИ Е БЕБЕТО МИ?(+ коментара за нааканите пелени)
СРЕДНО НАДДАВАНЕ НА ТЕГЛО ПРИ КЪРМЕНИТЕ БЕБЕТА
ПЪРВО ДОВЪРШИ ПЪРВАТА ГЪРДА
КАК ДА УВЕЛИЧИМ КЪРМАТА СИ
ПОВРЪЩАНЕ И РЕФЛУКС ПРИ КЪРМЕНОТО БЕБЕ
СЪВМЕСТЕН СЪН ЗА КЪРМЕЩИ МАЙКИ
УКАЗАНИЯ ЗА СЪХРАНЕНИЕ И ТРЕТИРАНЕ НА ИЗЦЕДЕНА КЪРМА
ОТ КОЛКО ИЗЦЕДЕНА КЪРМА СЕ НУЖДАЕ БЕБЕТО МИ?
МОГА ЛИ ДА ДОХРАНВАМ КЪРМЕНОТО СИ БЕБЕ?

Захранване
БЛОГ НА ЗАХРАНВАЩИТЕ МАЙКИ
СХЕМА ЗА ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБEТА СЛЕД 6-МЕСЕЧНА ВЪЗРАСТ
ЗАХРАНВАНЕ ВОДЕНО ОТ БЕБЕТО
ХРАНЕНЕ НА БЕБЕТО МЕЖДУ 1-ВИЯ И 12-ТИЯ МЕСЕЦ

Полезно
За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 53
МЕТОДЪТ НА Д-Р КАРП – бебетата все пак се раждат с „копче” за успокояване
КОЛКО ЧЕСТО ТРЯБВА ДА АКА БЕБЕТО

Бебеносене
НOСЕНЕ НА БЕБЕТО В СЛИНГ И ЕРГОНОМИЧНА РАНИЦА - ТЕМА 6
НАЧИНИ ЗА ВРЪЗВАНЕ НА СЛИНГ

Приложения за смартфони, таблети...  Mr. Green
Бял шум Андроид: Baby Sleep Sounds FREE

Финансова информация
Майчинството счетоводно

Таблици за тегло и ръст
Таблица за тегло - момчета --> от 0 до 5 години
Таблица за тегло - момичета --> от 0 до 5 години
Таблица за ръст - момчета -->от 0 до 2 години
Таблица за ръст - момичета --> от 0 до 2 години

Млечни зъбки
Скрит текст :

« Последна редакция: ср, 17 май 2017, 14:24 от Flower Fairy »
Цитирай

NE

Аз твърдо ще захранвам след навършени 6 месеца. Преди това бебето е програмирано да бъде на мляко. Почвам със зеленчук, но няма да е картоф. Колебая се между тиква, батат и пащърнак. Морковите малко по-натам, че са алерген уж. При няколко въведени зеленчука ще почна с пюре от ябълка или круша. Между тях оризова каша.
Цитирай

Пробвала ли си сладки картофи печени на фурна примерно? Консистенцията е подобна на тази на пащърнака, вкусът е подобен на тиква. Това мисля, че е подходящо. Онзи позната ме попита кога започваме с попарите  ooooh!
Цитирай

София

Аз ще захранвам след като бебка ми даде сигнали, че е готова. Не се каня на определен месец, защото може да е по-рано, може и след 6ти месец. Те знаят най-добре.
Сега гледах рекламата на новата серия на Дав за бебчета и непременно ще я пробвам, само да ми свърши сегашната.
Цитирай

NE

Аз захранвах с батат, пащърнак и др. големия. Батата има вкус на тиква и картоф и му харесваше много, но той беше изключително злояд.
Цитирай

Аз на теория се радвам, че ще готвя кашички и захранвам. На практика май си е малко тегаво захранването. И новата ми бяла кухня и кремав диван може би ще се съгласят. Вашите бебчета повръщат ли често? Моята връща на всяко оригване почти.
Флауърче, благодаря за готината пролетна тема!
Цитирай

NE

Повръща рядко, но си права за захранването. Ако и това бебе е злоядо ще е голяма мъка. Те повечето лъжички ще са по лигавника. Mr. Green
Цитирай

И аз възнамерявам да захранвам от 6-я месец.Дано плановете ми не се объркат ,де.С баткото започнах с картоф,после морков,тиква,пащърнак.С него започнах захранването от 5-я месец.Но си беше много лаком.На 8 месеца вече имаше заместени 4 хранения-закуска,обяд,след. закуска и вечеря.Надявам се Александър също да си има апетит,а не да е злояд.
Круелка ,и аз я видях тази козметика на Дав.Аз съм голяма почитателка на серията Дав.И все пак реших да пробвам новия хидратиращ крем на Бочко(Бочко са изцяло създадени за бебчета).Много съм доволна!
NiaV,ние сме със светло бежов диван.Купихме го два месеца преди да се роди баткото.Абе като цяло направихме ремонт преди раждането.Мноооого съжалявам,че не взехме тъмната гама за дивана.Вечно е на петна и все го пера.вече виждам как на някои места аха-аха и ще се скъса по шевовете от пране.Сега я гледам тъмната гама,ама 500 лв само за дамаската не ми се дават!
Flower Fairy bouquet за темата!
Цитирай

И ние правихме ремонт на всичко. Уж бях наясно, че с бебе ще се прецакат бързо нещата и почти всичко ново е от ИКЕА, за да се вместим в графата евтино, функционално и приятно. Обаче макар и икейски, светлите неща ще ми скъсат нервите (и бюджета) явно. А и всеки път, в който вляза в ИКЕА за възглавничка и салфетки на излизане се оказвам с количка и ревяща банкова сметка. Неслучайно искат да се минава през целия магазин всеки път тези гадове...
Цитирай

NE

Хаха и сз харесвам Ikea. Есента си купихме библиотека оттам. Днес точа лиги по спалното им бельо, че е на -20%. Активната гимнастика, ваничката и пелените на Алекс са оттам. А големия има дървени играчки, които в прочем са неразрушими и винаги актуални.
Цитирай

София

Делта, сега цялата козметика на бебка е здраве и бочко. Много съм доволна от тях и до ре понасят на бебка. Имах мостри на мустела, бюбхен и тьопфер /ако така се пише/, но не ми допада миризмата им.
Цитирай

Делта, сега цялата козметика на бебка е здраве и бочко. Много съм доволна от тях и до ре понасят на бебка. Имах мостри на мустела, бюбхен и тьопфер /ако така се пише/, но не ми допада миризмата им.

И аз имам мости от тях и още куп други.Дадоха ми ги от Бебеманията миналат година.Не ми харесват.Изпровбах едното една вечер след баня и на сутринта кожата на Сашко беше на сухи люспи.Ужас!

И при нас нещата са от Икеа.Дивана,табуретката и масата-много яки!И нали ви казвам,че само гледам тъмната дамаска на дивана,ама много скъпа.То при нас дивана-една цена,табуретката-друга цена,калъфите(така ги водят)за дивана-трета цена и тези за табуретката-цетвърта цена.Та маса пари оставихме за тях в Икеа,обаче си заслужаваше!Много са удобни.Мъжът ми винаги мрънка като влезем в Икеа,че трябва да минем през целия хамбар.Ама стратегически ход....хитро измислено.Така уж влезем за едно нещо,ама аз докато стигна изхода и още 10 неща съм взела. 35
Цитирай

NE

Момичета, заповядайте да приветстваме новата серия януарки в тяхната тема, която пуснах от наше име.

Цитирай

Здравейте момичета аз да ви питам какво стана с колажа на януарските бебета 😊 ...Относно козметиката сме със себамед от както се е родил и от скоро реших да пробвам на бюбхен и двете ми харесват и мисля тях да си ползвам , само за крем за слънце незнам дали са им така хубави ... А за захранване кърмачетата нали чак в шестия започват и доста чета по тази тема но ми се вижда трудна работа - с кое се започва ,колко се дава , направо ме е страх да не започна да обърквам нещо  #Crazy
Цитирай

Въпрос към кърмещите мами: Има ли храни, които сте изключили напълно от менюто си? 
Педито ми изключи доста неща от менюто, но някак си не се чувствам особено добре.Позволявам си понякога пържено и сладко  Confused
А покрай празниците опитах и тук таме някои други забранени неща
Цитирай

София

Аз не хапвам млечни продукти /понякога се изкушавам/,фъстъци, шоколад /кафяв/ и цитруси. Всичко останало си папкам  Blush. Бях на диета заради акоти на бебка и ядях само пиле, ориз и картофи  Crazy, положението си беше същото.
Цитирай

NE

Момичета, утре ще допълня колажа. Днес не ми стигна времето.
Не ям боб, леща, цитруси и ягоди. Кафе и шоколад си позволявам.
Цитирай

Педиатърката препоръча да не консумирам цитруси, ядки и шоколад. Все пак, понякога си позволявам по малко шоколад /въпреки че е противопоказен за стройната ми фигура  Wink /, от ядките не ям фъстъци. Млечни хапвам често.
Цитирай

Според моя педиатър мога да ям ориз, картофи,от плодовете само банан и ябълка, зеленчуци не, ако ям месо трябва да е овкусено само със сол.
Не знам честно казано тези витамини от къде трябва да дойдат newsm78
Имам питане за някои мои любими храни, тъй като мисля да ги включа в менюто си.Хапвате ли зелена салата, рукола, авокадо, камембер,моцарела, домат,морски дарове?
Извинявам се за безумно тъпите въпроси, но съм се наплашила че детето ще има колики от някои храни   Embarassed
Цитирай

Candy Mama, твоят педиатър те е поставил на "строг пост" Smile . Аз изчетох доста материали относно храните, които могат да се консумират, докато се кърми и в крайна сметка, реших да се водя най-вече от следната статия: https://xedra.wordpress.com/2012/11/26/momdiet/. Дано да ти е полезна.  Smile
Цитирай

София

Кенди, с това ограничение най-много да ти спре кърмата. Чак пък такива строги режими, при положение, че нямате някакъв проблем... Яж си спокойно изброените неща. Ако те притеснява толкова можеш да ги включваш едно по едно в менюто си и да видиш за няколко дни как се отразяват на бебчо.
Цитирай

Candy, доста спартански режим. Когато кърмех никога не съм срещала 'без зеленчуци'.
Мами, децата, които са изцяло на АМ по колко изяждат и колко пъти дневно? Моята кокона започва да се храни много рядко и по доста. Не се оплаквам за през нощта, но пак се чудя 9-10 часа без хранене не е ли странно толкова рано?
Цитирай

NE

Е, то се внимава най-много с плодовете - ягодите са алерген. прасковите, кайсиите и цитрусите дразнят, но всичко в умерени дози е позволено, особено ако бебето не показва дискомфорт.

Пуснах колажа. Надявам се да не съм пропуснала някой, но мога да добавям и да се хареса.
Цитирай

София

Малееее, какви са сладурковци всички   Love
Цитирай

Страшни мишлета сладки! Пишете моля за АМ който дава, че като гледам бузаните на моята бебка са най-големи  Blush
Цитирай

Момичета,защо така се ограничавате откъм храна?Аз си знам,че всичко си е полезно,но в умерени количества.Не е казано да се изяжда по кило ягоди и портокали.Но от няколко бройки нищо няма да му стане.Аз и боб си ям,но само веднъж и Сашко си е добре.Общо взето ям всичко,но не прекалявам.Скоро прекалих с колата.За 3 дни изпих около 4 литра и това вече се отрази.Сашко стана раздразнителен и не искаше да спи.Затова от 5 дни не съм близвала кола.Кафе си пия всяка сутрин.Чаша с мляко и половин лъжичка разтворимо кафе,плюс лъжика захар.Всичко е наред.

https://xedra.wordpress.com/2012/11/26/momdiet/

Ето една много добра статия по въпроса!
Цитирай

Благодаря момичета за съветите! Започвам да добавям нови храни към менюто си  Laughing
Цитирай

София

Делта, аз се ограничавам, защото писах, че имаме проблем с акото. Вече се съмнявам в лактозна непоносимост  Sad. Сега пак ще изключвам доста неща, защото няма оправяне това дете
Цитирай

Круела, какъв е проблемът по точно? newsm78
Цитирай

Момичета страшно ме боли гърло #Crazy
Дайте съвети какво да правя/ пия
Дано не заразя бебо  Sad
Цитирай

NE

Candy Пробвай с прополки, стрепсилс интензив, чай и т.н. Някои са долни от мед и сода.
Цитирай

София

Кенди, акото стана пенесто и рядко, понякога е само слуз. Микробиологията е чиста. Вече не знам какво да правя. Давах пробиотици и какво ли не, но няма оправия
Цитирай

София

Благодаря за новата тема! Smile

Отдавна не съм писала, но обиколихме почти цяла България последната седмица и вече се чувствам уморена. Добре, че децата се държаха страхотно, никакви грижи покрай пътуването.

Аз почнах с болки в гърлото и температура около 37,4. Ходих  на лекар, каза ми, че е вирусно и ми изписаха Изопринозин да пия 3x1, за смучене ми даде Исла Медик, когато много ме боли Стрепсилс с лидокаин и разбира се чай с лимон и джинджифил до припадък. Smile

CruellaDeVil В началото и нашето ако беше слузесто, като сополи, което го свързвам с изчистване на червата след раждането. Понякога и при колики се получава. Доколкото помня се кърмите само, по-добре спри да даваш каквито и да е капки.
Цитирай

София

Полист, аз от три седмици не й давам нищо. На диета също минах, но промяна нямаше. Вече се притеснявам да не се окаже симптом на нещо по-сериозно  Thinking. А ти се оправяй бързо  Hug
Цитирай

NE

Круела Защо не отидете на гастро?
Цитирай

София

Flower, това и ще направя. Сега ще проучвам при кой да отида  Peace
Цитирай

Flower почнах веднага прополките и осцилококцинум, единствено се притеснявам, че утре сме на имунизация, но май ще я отложа.
Имам и още един въпрос към всички ви.При последното миена на косата ми, изпада доста. Възможно ли е да е от кърменето? Липса на витамини?  Случвало ли ви се е от както кърмите? newsm78
Цитирай

NE

Косопада е от раждането. Вярно, че и кърменето изтощава, но не толкова. Ще се оправи от самосебе си косата, но отнема време. На мен ми помогна след първото раждане шампоана Фитовал.
Цитирай

Кенди,косопада е нормален след раждане.Заради хормоните е.Обикновено между 6 и 12 месеца след раждането нещата се нормализират.След като родих баткото имах ужасен косопад,мислех си,че ще остана без коса.Но след 8-9 месеца всичко се нареди.Можеш да ползваш някакви подхранващи маски,но не се притеснявай за това.

Момичета,моят бебок тази вечерми разказа играта.Не искаше да спи.Слагам го на гърдата,заспива след 5 минути и в момента,в който го оставя в креватчето и надуваше гайдата.Направо ви казвам....като пребито куче съм тази сутрин.А пък баткото за капак стана в 6 сутринта.Просто са кошмарни.
Цитирай

NE

Делта И ние 2 поредни вечери отказваме да заспим, а баткото му се спи и става една ... Бях ги свикнала малкия да заспи, а след товя баткото, но се развали режима защото големия събужда бебето от съня в 16:00 и оттам тръгва всичко. Иначе този номер с кошарата ми го въртят и двамата. Алекс поне заспива и го местя, ама големия се събуждаше и след 4-часово приспиване. Mr. Green
Цитирай

Ох,и при нас е така-баткото събужда бебето.То не е хлопане,тропане,викане,хвърляне на играчки.И аз им бях направила като вашия режим,но уви,снощи всичко отиде по дяволите.А този моя батко не знам как да го накарам да спи цяла нощ.Откакто се е родил сигурно има 10 днии,в които е спал без да се събужда.
Цитирай

И ние от доста време насам не спим спокойно.Особено след 3-4 през нощта се започва едно ръкомахане на сън и мънкане.Не знам какво му има на това дете вече. Както си спи спокойно изревава на сън. Не иска да заспива сам, само на ръце и в момента в който го сложа в кошарата както вие казахте се събужда  #Crazy
Цитирай

NE

Аз си слагам Алекс само като заспим в кошарата, но събуди ли се го взимам при мен. Най-спокойно спи отгоре ми, но пък спи и затова го оставям. Баткото спи до мен и не се опитвам да ги отделям защото нямам енергия и за това.
Цитирай

Ям си всичко без бобови храни ,люто и цитроси и подправки и за сега малкия изобщо не е имал колики или са били твърде слаби незнам  newsm78 .... Вашите бебоци обръщат ли се вече че моя е като фартуна по цял ден се търкаля на спалнята  35 35 35 като някое топченце е  35
« Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 09:28 от SteliNiki »
Цитирай

Ям си всичко без бобови храни ,люто и цитроси и подправки и за сега малкия изобщо не е имал колики или са били твърде слаби незнам  newsm78 .... Вашите бебоци обръщат ли се вече че моя е като картина по цял ден се търкаля на спалнята  35 35 35 като някое топченце е  35

И ние лека-полека вече се опитваме да се въртим,но успяваме само настрани.Вече не смея да го оставям без надзор Александър.Ако излизам от стаята,където е той,го окупирам с възглавници,да не се изтърколи на земята.Иначе вече хващаме играчки и ги бутаме успешно в устата.Но ръчичките са ни най-любими.Гризалките не му се услаждат,но пък халката,на която са нанизани-о,да! Laughing
Цитирай

Стара Загора

Хехеее прекрасна темичка Heart
За малко да ви изпусна.
Може ли да добавите и нас в списъчето .    Бебе Елизабет- 3500 , 51 см  10.01.2017
Цитирай

Ям си всичко без бобови храни ,люто и цитроси и подправки и за сега малкия изобщо не е имал колики или са били твърде слаби незнам  newsm78 .... Вашите бебоци обръщат ли се вече че моя е като картина по цял ден се търкаля на спалнята  35 35 35 като някое топченце е  35

И ние лека-полека вече се опитваме да се въртим,но успяваме само настрани.Вече не смея да го оставям без надзор Александър.Ако излизам от стаята,където е той,го окупирам с възглавници,да не се изтърколи на земята.Иначе вече хващаме играчки и ги бутаме успешно в устата.Но ръчичките са ни най-любими.Гризалките не му се услаждат,но пък халката,на която са нанизани-о,да! Laughing
Оооо дааа ръцете са най- сладки в момента , и ние обичаме играчките си особено активната гимнастика , бута хваща , рита ,търкаля се и освен че гука ами си бръщошеви някакви странни неща и понякога чак крещи от кеф  35... Нека да са така децата , щом са живички значи всичко им е наред
Цитирай

София

Малко отчет от нас на 3м и 24д  4,900 62см. Не е наддала много, но сме само на кърма и педиатъра каза, нищо да не додавам. След 2 седмици слагаме Ротарикс, че днес ни биха другите две ваксини и пауза да направи малко.

При нас ръцете също са най-вкусни, нямам представа как ще се справя с това. Въобще нищо гумено не харесва. Мръвка само търси Very Happy
Цитирай

NE

Аз съм на път да намеря решение на ръцете ... каучукова биба на nuk. Човека я прие, а аз колко силиконови му предлагах ...
Цитирай

Нашата биба е каучукова на Нук още от раждането, но ръцете са й все в устата. Понякога се опитва цялата ръка да си изяде, сякаш я сърбят венците, особено към кътниците. Взех й залъгалка за чесане, но не стига чак до там и се ядосва. Чудя се дали да не взема тази  https://www.hippoland.net/produkti/detski-igrachki/bebeshki-igra … -grizalka-0-m-618
Вие каква активна гимнастика сте купили? На нас ни подариха една, на която й висят 3 плюшки и това е. Изобщо не й е интересна и се чудя дали да не купя друга.  newsm78
Цитирай

Нашата биба е каучукова на Нук още от раждането, но ръцете са й все в устата. Понякога се опитва цялата ръка да си изяде, сякаш я сърбят венците, особено към кътниците. Взех й залъгалка за чесане, но не стига чак до там и се ядосва. Чудя се дали да не взема тази  https://www.hippoland.net/produkti/detski-igrachki/bebeshki-igra … -grizalka-0-m-618
Вие каква активна гимнастика сте купили? На нас ни подариха една, на която й висят 3 плюшки и това е. Изобщо не й е интересна и се чудя дали да не купя друга.  newsm78

А,и ние имаме такава залъгалка за чесане.Подариха ни я за баткото,ама той изобщо не я искаше.Сега като я видях в коментара ти се сетих зя нея.Сега ще я извадя,стерилизирам и ще я пробвам на Александър.Иначепри нас биби не вървят-никакви!Ползва ми гърдите за залъгалка,което е направо ужасно.Нашата активна гимнастика също има три висящи играчки,едната от които е музикална.Има и един голям плюшен фираф и една плюшена палма с висяща маймуна.
https://www.google.bg/search?q=%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0 … rc=XA03Vk_diJStEM:

Аз му закачам и други играчки на дъгата,за да му е разнообразно и той се радва.
Момичета,мисля да си взема една ергономична раница.Май само така ще мога да излизам с двете деца навън.Да бутам количката и да гоня баткото няма как да стане.А като Сашко стои в раницата на мен,спокойно ще мога да контролирам баткото.Не искам да държа децата затворени вкъщи на това хубаво време.
Цитирай

Мами, отзиви за кенгуру Babybjorn?
Цитирай

NE

Самата дума кенгуру е супер неергономична. По-добре тъкан слинг или ергономична раница.
Нашата активна гимнастика е от Икеа. Аз много си я харрсвам, че е памучен плата, но човека си харесва шезлонга.
Цитирай

Момичета,Александър е леко сополив. Sad Направо ужас!Не искам пак да се разболява!!! Sad Sad Sad Започнах да промивам нослето с физиологичен р-р.Дано успея да  я пресеча тая хрема.
Цитирай

Аз имам ергономично кенгуро, поръчах си го от mothercare и така и се казва. Държи крачетата на детето разделени в поза жабче, но мисля, че най-важното за мен би било да е удобен методът на пренасяне на бебето, не задължително какъв е. Базирано на ортопедско мнение, но както и той потвърди- най-удобни на бебетата са ергономичните раници.
Цитирай

NE

Всъщност най-удобен е слинга защото се омотва според детето. Каквато и да е носилката, трябва да се цели крачета в буквата М.
Цитирай

Върнах се в предната тема и видях какво сте коментирали по темата. Запозната съм че крачетата трябва да са на М и затова се спрях на babybjorn, изглежда ми добър вариант newsm78
А относно слинга, ЗА съм, но тъй като таткото ще го носи главно, едва ли ще се навие да обикаля със слинг  Laughing
Също така ортопеда ни назначи едно упражнение за сгъване и разгъване на крачетата и освен него ни препоръча и ползването на кенгуру, затова се чудя кой ще е най-добрия вариант.
Цитирай

Тъкания слинг на мен ми е и бая тегав за поставяне. Ако е ето този вариант мисля, че си ОК. http://www.babybjorn.com.au/baby-carriers/baby-carrier-one/
Цитирай

NE

Прочетете тази статия.
http://blog.roshavo.com/кенгуру-и-правилно-носене-на-бебе/
Скрит текст :

Повечето ортопези казват на всичко кенгуру.
Много добро решение е ергономична раница от слингов плат. Аз се спрях на такава. Ергономични раници има много модела - проучих поне 10. В диапазона околи 150-200 лв. си вървят, но много често продават на сносни цени в бебеносещите групи почти нови раници. Бебе в слинг е групата във фейсбук. Там момичетата са доста напред с материала. Утре ще има в София бебеносеща среща.
Цитирай

Ниа, точно този модел съм харесала  Peace
Флауърче, благодаря за статията. Доста се рових и четох, включително и нея. За жалост не съм запозната с ерго раниците  Thinking няма идея къде и какво да гледам
Цитирай

NE

Candy Винаги можеш да питаш някой консултант от библиотеките "Вълшебен възел", Слинготека, Слингофея. Те ще те насочат, ще прибваш няколко и ще решиш дали ви харесва. Ако искаш да носиш питай, ще помогна и аз с каквото знам.
Цитирай

Момичета,май повечето сте от бебеносещите мами,но да питам тези с количките.Вие повдигате ли вече положението на количката.Моят Александър хич не иска да стои в легнало положение в нея и вече я поставям в полулегнало/полуседнало положение(нещо като столчето за кола).Така е много доволен,че вижда и страшно се радва на дърветата и листата,на които се кокори и смее.Знам,че до 6-тия месец не е хубаво да се правят опити бебето да стои седнало.Но пък баткото си спомням ,че на 5 месеца вече си седеше,та нищо му няма сега.А и забелязвам,че Александър се опитва да се набира нагоре като ме хване за пръстите.Та при вас как е?Не е проблем,че се друсаме полуседнали в количката,а?
Цитирай

NE

Делта Аз баткото от 4 месец го слагах полулегнал в количката с т.нар. летен кош. Човека искаше да зяпа и това беше решението. Алекс го нося в раничката и зяпа по-лесно, но таткото си харесва количката и май също ще го слагаме полулегнал ако не сме с раничката.
Цитирай

Значи всичко е наред!Да не се притеснявам.Че с баткото не се замислях толкова...общо взето се водих по него.Сега какво ми става,не знам.Все ми е притеснено нещо да не му стане със ставите и т.н.
Цитирай

София

Делта, на нас ортопеда още преди няколко седмици ни каза, че можем да я поставяме полуизправена (нещо такова / ). Аз питах специално, защото мисля скоро да махам портбебетп и да седи в лятната количка. Всяко бебе се развива различно. Едно може да седи на 5месеца, друго чак на 7. Аз си взех май тай слинг но не ми е комфортно, количката ми е толкова лека и удобна, че не я сменям нито за слинг, нито с друга.
Записах час за гастро и във вторник ще я водя. Дано мо дадат някакво решение на проблема вече. Забравих да пиша, че в понеделник мерихме бебка и е 5700 гр. 62 см. Фина мадама  Laughing
« Последна редакция: пт, 28 апр 2017, 11:37 от CruellaDeVil »
Цитирай

NE

Самостоятелното седене не е като полулегналото положение. Сядането преди 6 месец може да изкриви гръбнака, но полулегналата поза е ок.
Цитирай

София

Ние още сме в количката изцяло в легнало положение, но и моята иска да се надига и прави упражнения сама, хваща се и се набира. С каката след 4тия месец си я сложих в летния кош на около 150 градуса е най-легналото положение, беше много щастлива, защото може да зяпа настрани. Около 6/7 месец вече си седеше по дупе, а на 10,5 месеца се изправи и проходи за мои ужас тогава, пропусна каквoто и да е лазене Very Happy . Всичко си е индивидуално до детето, дано второто не тръгне пак толкова рано.. Smile
Цитирай

NE

Хаха Поли, моя, големия проходи на 1,3 г. и оттогава бял ден няма с разходките. 35
Цитирай

NE

Момичета, май Алекс вади зъби. Whistling Днес напипах нещо, но не знам дали не е фалшива тревога. Брат му почна на 11 месеца и още мъчим последните два кътника и съм леко в шок.
Цитирай

Момичета,търсих ли търсих коментарите за ергономичните раници,обаче явно съм мега уморена и нищо не намирам.Затова с риск да се повторите,ще ви питам(особено Flower Fairy,понеже е доста запозната)-каква раница препоръчвате.Аз разглеждах по сайтове и в OLX гледах.Ето какви модели съм набелязала.

Скрит текст :

За разлика от конвенционално кенгуру в ергораницата бебето заема удобна и препоръчвана от ортопедите поза с правилен широк разкрач и леко извито гръбче. Така се комбинират ползите от слинга и удобството на раницата. Възможно е носене както отпред, така и на гръб. Презрамките могат да се кръстосват за максимален комфорт на носещия. Лесната и бърза регулация на ремъците позволява носене на раничката от различни хора. Ергономичната раница е подходяща за носене на бебе от момента в който е способно да държи главичката и гръбчето си по-стабилно (обикновено около 4ти месец).
Сенника се закопчава с тик-так копчета за презрамките и придържа главичката на спящото бебе, докато го защитава от вятър и слънце. Гръбчето може да се смъкне и да остане по мрежичка за горещите летни дни. Раниците са направени от плътен и здрав памучен плат с подсилени шевове.

- Раницата е подходяща за бебета и деца от 3,5 кг. до 15 кг.
- Има вградена седалка за носене на по-малки бебета, която ги повдига малко по-високо, така че да не потъват в нея.
- Към раницата има и качулка, която придържа главичката на бебето по време на сън. Качулката може да се сваля, прикрепена е с тик-так копчета.
- Възможни са три позиции за носене – отпред с лице към родителя, на гръб и странично на хълбок (като хип сит).
- Размери на платката - ширина 32 см, дължина 40 см.
- Максимална дължина на колана - 150 см.

Материята е 100% памук.
Цитирай

NE

Като цяло това са реплики на ергономични раници. Ако бюджета е между двете, чувала съм повече добри отзиви за първия вариант. Аз имах реплика на Ерго бейби с големия и бързо отесня. Важното е да се получи поза жабче, като коленцата са по-високо от дупето във формата на буквата М. Ако имаш по-голям бюджет до около 100 лв. хвалят много руските ранички Алое и ги внасят в България със заявка. Lenny lamb съм имат бюджетна раничка. Хубавото е че повечето раници и слингове се поръчват и се доставят лесно.
Цитирай

Като цяло това са реплики на ергономични раници. Ако бюджета е между двете, чувала съм повече добри отзиви за първия вариант. Аз имах реплика на Ерго бейби с големия и бързо отесня. Важното е да се получи поза жабче, като коленцата са по-високо от дупето във формата на буквата М. Ако имаш по-голям бюджет до около 100 лв. хвалят много руските ранички Алое и ги внасят в България със заявка. Lenny lamb съм имат бюджетна раничка. Хубавото е че повечето раници и слингове се поръчват и се доставят лесно.

Бюджета не е проблем.Не знаех,че са реплики.В такъв случай ще взема оригинална.Само каква да бъде?Ще поразуча повечко тогава като заспят малчуганите.Благодаря,че ми каза ,че са реплики.
Цитирай

NE

Делта Прочети някои ревюта тук.
Ако имаш фб, влез в групата "Бебе в слинг" или най-добре се свържи с Библиотека "Вълшебен възел". Дамата има голям избор от раници за наемане и е сертифициран консултант.
Моята е Chimparoo, но за нашите бебоци стават Isara, Tula free to grow, Liliputi, Aloe, Lenny lamb (мисля че е 6+ м), Boba, Baby monkey.
Цитирай

Здравейте!

Нашето бебе напоследък прави опити да се завърти, но много му тежи дупето. Smile Снощи обаче успя да се превърти от гръб по корем. Удари 7 кг вече, може би и малко повече, а дрехите за 6 месеца леко му теснеят.  Whistling

В количката от доста време вече го слагам в полулегнало положение, да си гледа, когато е буден. Докторът ни беше казал, че може да стои седнал в нас, но трябва да има опора на гръбчето.
Също правя и упражнението с набирането, чак с глас ми се смее на него. Smile
Вече избягвам да го нося в слинг, че мнооого ми тежи, само в извънредни ситуации, но те са рядко.
Цитирай

Здравейте и в новата тема.
Smile
Моя миналия месец беше 6600. Утре сме на ДК. Ще го видим колко е станал.
Дупето му беше здраво подсечено. Судото не свърши никаква работа. Взех бепантен. Подейства. За 4 намазвания и му мина почти нацяло.
Количката я изпълни от до. Ще трябва да го обръщам в обратна посока да гледка напред. Още го държа легнал. Като е по корем, се мъчи да се обърне. С моя помощ успява. Smile
Цитирай

Отчета за месеца-6580гр и 65 см.Сложиха ни пневмококовата ваксина.Отново се държа мъжки-порева 10 секунди и всичко утихна.Между другото върви доста по-едър от батко си.Бобо беше с размерите на Александър на 6 месеца.Много добре!Баткото го пуснахме в център за работа с деца.Много е хубаво местенцето.И педагожката е страхотна!Днес му беше трети ден по за един час и има подобрение.Вчера и предния ден за час беше оревал целия квартал.Днес беше посвикнал.От другата седмица ще го оставяме до обяд.И от по-другата,живот и здраве,по цял ден.Искам да свикне с деца и да се отпусне,че от септември тръгваме на детска градина.
Цитирай

София

DeLLtaA Моята голямата е първа ясла. Ходи от 3 месеца, няма проблем с ходенето сутрин, но следобед винаги реве и ни чака. Проблем е когато отсъства по дълго и загуби ритъм, дано да сте здрави, ще свикне.
За съжаление ние сме най-големи в групата и разбира какво се случва, за разлика от другите, които са все още бебета с биберони и памперси, ама като кандидатстват по набор така е. Дано догодина да са на един акъл вече, че започна да ми се вдетенява, иска памперс да носи и бибка да си закачи ,  а отдавна и двете не ги ползваме. Smile
Цитирай

NE

И моя Александър върви по-едър от батко си. Не сме били още на мерки и теглилки. Големия също ще го пускам на градина. Откакто се е родило бебето е абслютно бебе. Последно иска бибата на бебето, а не е ползвал никога въпреки опитите да му давам.
Цитирай

Момичета  и аз още се чудя дали да поръчвам ерго раничка или babybjiorn  newsm78
Относно раничките се спрях на Boba и Isara...
Бебо вече почти не иска да стои в количката.. май ще сменям и аз кошовете, въпреки че някак си ме е страх. Втълпила съм си че е рано и би могло да навреди на гръбнака.
Цитирай

Запис и от мен. Ние сме болнички от известно време. Запушено носле много ни мъчи, имаше мишонката и разстройство с т 38гр.
Продължава драмата сега и с мен. Много ме боли гърло. Лл не дава нищо повече от хомеопатия
Цитирай

Момичета, на мен ми предстои излизане и ще бъда в заведение, в което, за съжаление, се пуши  Sick , та въпросът ми е да се цедя и да изхвърлям кърмата, нали? Предполагам, че пасивното пушене също се отразява и преминава в кърмата, но кога мога пак да дам да суче отново?  newsm78
Цитирай

NE

Надали е толкова страшно и не мисля, че трябва да се хвърля.
Цитирай

Момичета, на мен ми предстои излизане и ще бъда в заведение, в което, за съжаление, се пуши  Sick , та въпросът ми е да се цедя и да изхвърлям кърмата, нали? Предполагам, че пасивното пушене също се отразява и преминава в кърмата, но кога мога пак да дам да суче отново?  newsm78
Не- обясниха ми, че трябва да има 2 часа от пушенето до кърменето. Дори и пушачките кърмачки ги съветват по-скоро да кърмят отколкото да не.
Цитирай

Хасково

Първо детенце ли ти беше на теб  Hug? Момичета, не се впрягайте толкова  Hug То и вървейки по улиците се тровим, въздухът е ужасен, а това се случва ежедневно, ежечасно дори. Та няколко часа при пушачи едва ли ще са фатални...
Аз не знам дали се похвалих - след 3 месеца близка дружба с помпата, от 15-на дни дребната суче  Love Само навън не иска, ама и това е прогрес, много съм щастлива.
Миналия ден сложихме 1-ви Синфлорикс и Ротарикс, пупу, добре се понесоха.
Цитирай

NE

Рали Браво за победата! Сега само натурално да хапва. И моя Алекс навън отказва. По принцип навън се впечатлявят прекалено много за да обърнат внимание на мама.
Цитирай

Първо ми е, да. Толкова ли си личи?  Blush Непрекъснато ми повтарят, че много й треперя. А проблемът според мен е, че в заведението, в което ще бъда не просто се пуши, а сякаш пада димна завеса.  ooooh! Само да имах избор, изобщо не бих стъпила на подобно място. Аспирацията е някаква излишна екстра явно.  Tired
Цитирай

Хасково

Първо ми е, да. Толкова ли си личи?  Blush Непрекъснато ми повтарят, че много й треперя. А проблемът според мен е, че в заведението, в което ще бъда не просто се пуши, а сякаш пада димна завеса.  ooooh! Само да имах избор, изобщо не бих стъпила на подобно място. Аспирацията е някаква излишна екстра явно.  Tired
Първо, едва ли чак насила може някой да те замъкне някъде, където не искаш, но по-важното е, че наистина няма какво толкова да стане,спокойно. Все пак бебето няма да е там, това вече би било проблем.

Флауър, мерси  Hug
Цитирай

Е, да, така е, но няма как да откажа да отида. Друг е въпросът, че ако аз избирах мястото, бих се съобразила, но както и да е. Благодаря, че ме успокоихте, няма да прекъсвам кърменето тогава и без това помпата започна да ми разранява зърната отново. Мамите, които се цедите и давате от шише сте истински герои!  bouquet
Цитирай

Момичета какво сте решили за захранването? Кога започвате? С кои зеленчуци?
Първо дете ми е, всичко ми изглежда толкова сложно и объркано,бих казала че малко ме е страх  ooooh!
Цитирай

NE

Ние след 6-тия месец.
Цитирай

И аз ще започвам от 6-я месец.Мисля да започвам както при баткото-морков и картоф.Във фейсбук има група за" Захранването-въпроси&отговори."Може да е от полза на мамите с първо детенце.
Аз тъкмо мислех да се оплаквам,че Александър не е акал от 24 часа и тази сутрин такава бомбичка хвърли,че си умрях от кеф. Very Happy
Цитирай

NE

Напоследък Алекс такива гранде акота прави, че се налага да го къпя и пера по няколко пъти на ден.
Цитирай

Тая нощ беше лоша.Баткото ни е със запушен нос.Пръскала съм със стеримар,дърпала съм сополките и после капки.Тая сутрин и ериус му дадох.Направо съм на тръни и за него и за Александър!Това пусто променливо време.....ужас!!!!А и тъкмо Бобо свикна в градинката с педагожките и децата.Сега като стои вкъщи и после пак наново рев,драми.И на мен да ми се къса сърцето. Sad Ох,само дано Сашко да удържи фронта и да е здрав!
Цитирай

Stara Zagora

Девойки, отдавна не съм писала, но бяхме в болница.
След втората ваксина Пентаксим и пневмококи на 18-ти на 19-ти се събуди с хрема. Беше само сутрешна, на 23-ти и 24-ти хремата се задълбочи и вече се появи и кашлица . На 25-ти имаше разстройство поне 7 пъти за деня а вечерта вдигна температура. И ни вкараха в болница. Стояхме 4-ри дни на системи и АБ. Излязохме и след една нощ у дома аз станах с присипнал глас и кашлица Smile  35 35 35

А от няколко дни май прави и кърмаческа стачка и направо  #Cussing out
Цитирай

NE

Уоманитка Радваю се че сте по-добре вече и се гушкате вкъщи.
Цитирай

Уоманитка и моето бебе имаше същите симптоми. Пие Суметролин. Давах за растройството и Ентерол и днес нова драма. Страшен запек. Едвам се изходи и такъв рев нададе , че бях готова да тръгна към Пирогов. Рева беше продължителен и Мм щеше да откачи от страх какво се случва. Слава богу след изхождането се успокои и заспа.
За пръв път толкова ме беше страх, особено да не преплете червата от напъване.
Цитирай

Мами,ние сме болнички.И баткото,и Александър,и аз сме с ужасна хрема.На децата правя инхалации,дърпам сополките с аспиратора и слагам капки.Аз съм на капки и нон-стоп духане на носката.Абе....ужас направо!Къде я хванахме тая хрема направо не знам. Sad А другата седмица сме на имунизация-втората за ротавируса.Ама че късмет!!!
Цитирай

София

При нас каката е почти постоянно със задни сополи, вече не знам какво да я правя, на малката бързо и минава само с физиологичен разтвор. Днес сложихме ротарикс първият прием и ще ходим на детски нефролог. Захранване мисля чак следващият месец, поне седмица след вторият прием на ротарикса, тъкмо ще е на почти 6м. Другите ваксини ще ги забавя.
Цитирай

София

Мамита, дечицата да се оправят бързо  Hug.
Захранването ще го почвам на 5 месеца и половина, защото четох доста и реших, че това е най-подходящият момент според мен. Много сложно ми се струва обаче  newsm78
Цитирай

NE

Круела Всъщност не е толкова сложно захранването. Внимава се с глутена и месото повече. Има много хубав блог в началната страница под секция "захранване". Аз оттам съм се информирала най-точно.
Цитирай

София

Flower, благодаря, сега ще го търся  да се образовам  Laughing. Много ми е интересно за кашите. Какви трябва да са? Млечни или безмлечни?
Цитирай

NE

Почва се с безмлечна. Може да се добави кърма или АМ. Някои каши като на Hipp са директно с АМ. Тези млечните на Слънчо са с млечна суроватка и се дават щом се въведе кравето мляко след 10 месец. Почва се освен това с оризова и въобще без глутен. Глутена се въвежда по-внимателно.
Цитирай

Варна

Здравейте,
аз съм новичка тук...абееее, просто до сега нямах време да пиша, че съм с първа рожба от 24.01.2017: дъщеричка гръмогласна Wink на име Вихра .
Мисля за захранване към 1 юли и ще цъкам усилено темите.
Ще се радвам да се видим и в морската във Варна,ако имате път насам!
поздрави за сега от нас  Very Happy
Цитирай

Stara Zagora

Днес бяхме на пробно кърмене заради въртенето мрънкането и отказа от гърда. Изсука 30 мл само. Взех АМ Бебелан дадох 150мл нямаше такова ядене хора.  35 35 35
Тъй като реших, че явно вече ще се дохранваме и щом няма да сме само на кърма мога да почвам със захранването. Днес дадох картоф и морков пюре на ХИП.
Утре ще й направя аз само картофче. Смесих го с малко кърма и хапна.
Учудването дойде следобед след хубав сън ревна предложих шише отказа го категорично  35 35 35
Дадох гърда сука доволно .
Това дете ще ме побъркаааааа.
После лапна пръста ама понамусена викам айде може да е било по топло да дам пак шише е не и не и накрая повърна Smile)) Сега пак спи спокойно с пръст в устата.
Цитирай

NE

Уоманитка Голямо шоу сте с астралната близначка. Според мен е било инцидентно това с АМ, но си предлагай. Само може да ти намалее кърмата.
Днес пътувахме близо 4 часа до Търново да разходим баткото, че откакто се е родило бебето все висим вкъщи. Алекс проспа целия път с лека почивка за кърмене. После разходките проспа, но трудно заспа вечерта и ми е превъзбуден.
Добре дошла на Smelena и Вихра. Утре ще ви включа в списъка, но ми трябват рожденните мерки и теглилки.
Цитирай

София

На мен също не ми достига кърмата, чакам да ми дойде пак цикъл. От седмица насам предлагам АМ. Взех така хваленото от ДМ-ско . Не му се мръщи, но предпочита гърдата.  От няколко дена похапва повече АМ след кърмене, съответно и изхожданията зачестиха, но от снощи от 2 часа до сега е акала 5 пъти. От съвсем малко бебе не е акала толкова много, най-много до 3 пъти сме стигали дневно. Малко ми е притеснено понеже минаха 2 дена от ротарикса, дали е от него? Консистенцията си е нормална, не е като диария течно. Последното кърмене, така се оригна, че имам чувството, че цялото мляко върна. След 30 мин пак се кърмихме, нямам идея колко е изяла, не съм я мерила, но заспа. Последното хранене не съм додавала. Все си мисля, че е от ваксината реакция.
Цитирай

В една друга група писаха, че семената от Сминдух правели чудеса с кърмата
Цитирай

Здравейте, мами. Отдавна ви следя, но все не успявам да драсна някой ред. Ако може да впишете и нас в групичката: Бебе Кристиян, роден на 13 януари, 3900 гр., 52 см. Поздрави  bouquet
Цитирай

Ina_hf добре дошла. Как е бебчето? Кърмиш ли го? Ако имаш въпроси-сподели.
Цитирай

Stara Zagora

Мами сериозен проблем имам с храненето.Налага се дохранвам,а тя не иска шише изобщо. Голям рев като давам АМ.
Цитирай

NE

Уоманитка А защо дохранваш? Големия така и така не пожела това АМ и на 1 г.
ina_hf Добре дошли с Кристиян! Включих ви.
Цитирай

Обясни ми как се храните, колко често, една или две гърди даваш, спокойно ли е бебчето, в каква поза суче и т.н.
Цитирай

Stara Zagora

Когато е само на кърма е неспокойн хубавоа. Не суче добре. Суче няколко секунди после се започва въртене и рев. Имам кърма като стисна цвърчи на четири пет струйки, но гърдите ми са много меки и може би няма сила да си издърпа мляко. Наддала е за месеца 100грама. Затова започнах дохранване и захранване. Суче във всякакви пози. Легнали на ръце всякакви,но няма оправяне.
Цитирай

Womanitka, смени шишето и АМ. Аз пробвах всякакви на моето бебе и накрая се спряхме на ХИП Комбиотик и Томи Типи за шишета. Обаче бебетата обичат Аптамил най-много, защото леко сладни. Тъй като то я запичаше мина на Хип. Ти беше писала,'че си пробвала с Бебелан- това не е един от оптималните варианти, може би смени АМ. И се цеди и давай кърма ако имаш.
Цитирай

Stara Zagora

Смених го .био лактана  и шишета на Томи Типично. Изобщо не стига до млякото в момента в който подам биберона и почва да вика и да се върти.
Цитирай

Когато е само на кърма е неспокойн хубавоа. Не суче добре. Суче няколко секунди после се започва въртене и рев. Имам кърма като стисна цвърчи на четири пет струйки, но гърдите ми са много меки и може би няма сила да си издърпа мляко. Наддала е за месеца 100грама. Затова започнах дохранване и захранване. Суче във всякакви пози. Легнали на ръце всякакви,но няма оправяне.
Нормално е гърдите ти вече да са меки. В тези месеци кърмата се урегулира. В началото тя се е произвеждала предвалително. И е имало запаси. Бебето е било малко и е нямало сили да изсуче всичко. В резултат гърдите ти са били пълни и твърди. С времето бебето заяква и започва да изсуква повече. Като расте му трябва повече кърма и изсуква повече. Когато има скок в разтежа, бебето за кратко време се нуждае от много по-голямо количество кърма, но още няма необходимата сила да изсуче всичко. Предното мляко е по-воднисто и то бързо го изсуква. Задното е по-гъсто и бавно излиза. Докато в началото на кърменето след раждане заради запасите бебето веднъж сукне и 5 6 пъти глътне, то сега нещата са на обратно. 5 6 пъти сукне за да глътне само веднъж. Бебето се изморява, ядосва се, че трябва да поработи за да глътне 1 път. Изсуква предното мляко бързо, но не и задното. Получава се така, че суче няколко минути и всичко изглежда наред, но в един момент бебето е видимо недоволно, плаче, мръщи се, бие по гърдата, опъва зърното, става неспокойно. Ядосва се че е гладно, а не може да изсуче колкото му трябва за да се засити. Хем виждаш, че има кърма, хем не суче. Може да му помогнеш по няколко начина. По време на кърмене прави компресия на гърдата с ръка. В гугъл има достатъчно инфо как става. Позите за кърмене в случая са обратна люлка и котешката поза. Така гравитацията също помага кърмата да се движи надолу. Първо даваш едната гърда, помагаш с компресия, после даваш другата гърда и пак правиш компресия. Това на всяко хранене. Кърмиш преди бебчето да се е изнервило много, не даваш нито вода, нито чай, нито залъгалка преди кърмене поне 40 минути. Това е за да е празно стомахчето и да не се е изморило. След кърмене се изцеждай. Кърмата после може да я ползваш за дохранване, за запас, за ядене, или каквото решиш. През ноща след 2 до 6 часа е добре да имаш поне едно кърмене. В този интервал се произвежда най-голямо количество кърма за денонощието. Може да включиш изцеждане тогава. Кърми бебето и в полусънено състояние на бебето. Тогава е най-ефективно кърменето. Яж повече супи, овесени ядки, жито, царевица. Пий вода. След като си дала и двете гърди, може да додадеш и изцеденото. Важно е ако е през шише, да ползваш такова с 1 дупка и то възможно най-малката. Другите начини са с чашка, лъжичка, спринцовка, са капкомер.
Пробвай това. За друго за сега не се сещам.
Цитирай

NE

Уомънче Аз бих пробвала с консултант по кърмене. Моите и двамата предпочитаха кърма и захранването ме озорваше, АМ не поглеждат.
Някои майки почват захранване в оризова каша.
Цитирай

WomantiKa, имах може би същия проблем с бебо, затова се наложи да почна да се цедя и да давам от шише.Мина известно време и храненето стана мъка.Случи се точно това което ти описваш, в крайна сметка май май се оказа че е от инфекция в ушичките.Излекувахме ги и постепенно всичко се нормализира. Моя съвет е да отидете да ви прегледат за всеки случай.
А относно семената от сминдух и аз съм чувала че са добро средство за увеличаване на кърмата.Пробвах, но за жалост детето получи ужасни колики и спрях с опитите.Пробвала съм и шуслерови соли, но не съм сигурна че ефектът е задоволителен  newsm78
Цитирай

Womanitka, при моята бебка има същия проблем и понякога направо откачам. Тя вечер суче поне 2 пъти - около 2.00 и 6.00 часа и се надявам, че тогава наваксва с хапването, защото през деня е ужас - дърпане, рев, викане / а бебка е супер гласовита/ smile3514 . Другата седмица сме на консултация, когато видя как върви с теглото ще решавам за АМ, въпреки че не ми иска.
Zaharchero, страхотни съвети си дала, ще опитам нещата които си описала, дано имаме успех!
Цитирай

София

Моите гърди също са меки, но смятам, че е нормално. При нас през нощта кърменето е лесно, именно защото има повечко кърма. Аз правя две кърмения през нощта. Около 1/2ч и след това 5/6ч. Следващото кърмене също е добре. При мен следобеда и привечер, вече имам чувството, че няма нищо. Тогава се нервира и дохранвам с около 60 грама мляко. Ползвам биберон с 1 дупка. Предполагам, че гърдата ми пуска повече, защото много се изморява на шишето, голямо потене пада.
Като цедя не изкарвам повече от 20 грама. Замразена кърма имам, но си я пазя за захранването и кашите, а тия 20 грама ги събирам на няколко пъти и ги давам. 
Повече от 130гр мляко не е изяждала на хранене. Забелязвам, че няма особено голям апетит, дори към АМ. Каката си спомням ядеше страшно много. Изпиваше големи количества, дори съм я ограничавала и съм правила по-гъсто мляко, докато това малкото е без апетит, не знам какво ще я правя. Smile

За захранването също знам, че може да се почне с оризова каша. Ама това вече зависи от географския район. Моя племенник които живее на остров в Тихият океан е захранен така. В България не е много възприета тази схема, въобще в Европа.

WomanitKa Моята от началото не качва много. Първият месец 800 гр, след това 600гр и сега върви с около по 400гр. Сега е на 4м и половина 5,500, 63см.  Не бързам да захранвам, защото пюретата са много по-ниско калорийни от млякото/кърмата. Но ако педиатъра е преценил така, си го следвай Wink
Цитирай

Stara Zagora

Категорично детето се чувства по-добре. Захраниха с картоф вчера и с тиква.проблема е от биберона. Взех най-простия на света каучуков и обикновено шише на канпул и я излъгах.ТомиТипи , аввент изобщо не ги пожела.щом почна да хапва АМ не дадох призова каша продължаваме със зеленчуци.Вечер давам гърда сутрин също.но определено след като почнах дохранване е по спокойна.
Цитирай

София

Отчет от мен: на 4-ти месец - 6300гр. и 65см.
Polist, аз също храня бебка точно в тези часове нощно време. Забелязвам, че през деня не е псобено гладна. Яде набързо /5-10мин./ и после иска да спи. Доста поспалива стана. Според мен като има нощни хранения и през деня си и държи по-сито, докато мои познати, които не хранят нощно време имат големи лакомници през деня.
Аз имам въпрос за захранването /още е рано, но не ми стана ясно/ - до какво количество пюре /каша/ се дава при заместване на едно хранене?
Цитирай

Ina_hf добре дошла. Как е бебчето? Кърмиш ли го? Ако имаш въпроси-сподели.
Здравейте, благодаря за приема. Малко късно отговарям, но освен бебо имаме и батко ученик в първи клас и общо взето не ми остава много свободно време  Laughing Кърмим се с моето човече, но напоследък имам същия проблем като WomanitKa. Имам чуството, че вече почва да се отбива  Sad Суче точно пет- десет минути общо и от двете гърди и започва едно недоволство, едно ритане, едно сърдене... Кърмим се легнали, прави, във всякакви пози, но положението е същото. Наддава си добре, но имам чувството, че все е гладен. Поради тази причина последния месец започнах вечер да му давам кърма от шише, за да съм сигурна, че е хапнал колкото трябва да може да спинка през нощта – биберона е с най- малката дупка, анатомичен, на AVENT, за да не се оттучва от гърдата. Изобщо общо взето правя горе- долу всичко, което трябва, но напоследък нещо не ни се получава.  Rolling Eyes
Цитирай

NE

Моя Алекс обикновено се сърди по време на кърмене ако се нагълта с въздух и иска да го оригна за да продължи. Той много настървено яде, но ако е направил дълга пауза. Напоследък дори усещам, че увеличава времето в което огладнява. За мен е странно защото брат му беше нон стоп на гърдите. Абсолютно различни са. Не мога да прециня дали е по-ящен, но с големия още се боря с капризите му. До дете си е, някои ядат, други не.
Цитирай

Зравейте,момичета.
Тази сутрин гостенката ми дойде за първи път от раждането.Малко ми е неприятно,че от година вече нищо нямаше и сега....Чувством се мнооого мръсна и само искам да стоя в банята.Мисля,че оказва влияние и на Александър.Днес е ужасно кисел,мрънкащ и не суче така активно,както обикновено.Знам,че по това време кърмата намалява и си променя вкуса.Предполагам,че оттам идват тези неразположения и при него.Ама какво да се прави.Жени сме!Така ни е създала природата!Баткото пак тръгна на градинка.Днес стоя до обяд.Бил е златен!Да се похваля,че ни приеха в държавната детска градина точно пред нас.Много съм доволна!Ремонтът трябва да приключи септември или октомври месец.
Цитирай

Момичета,много съм притеснена!Баткото ни реши,че ще се опита да щипне Сашко по бузката,обаче взе че го стресна и то как само.Докато отреагирам и бебчо така наду гайдата,че едва го успокоих.За капак и Бобо се стресна от писъците на Александър и той почна да реве.Та единия съм гушнала,та другия до мене и него.Обаче като се успокои бебчо и започна едно такова като хълцане,само че не точно,ами е като след страшен рев.Нещо средно между въздишка и хълцане,не знам дали ще ме разберете какво искам да кажа.След като го успокоих заспа.Обаче от време на време го има това.Събудих го -започна да ми се усмихва.Не знам адли не се паникьосвам!Никога преди не ми се е случвало и сега съм много,ама много уплашена.За капак пък забелязах,че белега от БЦЖ има някакаво мехурче.Помислих си,че е станало нещо нередно като някаква инфекция,ама прочетох,че е съвсем нормално да се получи такова нещо и трябва да го пазя да не се пукне.Ама с баткото никога не сме имали мехур.Белег-да,но нищо повече.Ох,направо ще полудея! Cry Cry Cry
Цитирай

Stara Zagora

За мехурчето ние го имаме. Трябва да пазим да не го търкам.не са казали да не се пука. Доколкото знам то само се пукна и се обели.
Цитирай

NE

Делта Моите и аз самата съм хълцала така след силен рев. Явно се е уплашило адашчето. Всичко е наред. Hug
Нашият батко само ако му подам бебето го милва и цунква, но последния път му дърпа много лошо бузите, иска да пипа в очите и не му давам вече.
Междувременно големия вчера си усука ръката от лигавщини и сега бетер бебе.
Цитирай

Flower Fairy,явно така се е получило.Днес вече всичко е наред!Успокоих се.
малко да ви се оплача.Откакто ми дойде цикъла.Александър много се дърпа да суче.Засучка,след малко започва да хленчи,пуска,пак засуква и така нещата се повтарят.Хич не е толкова активен,както беше преди.Надявам се като приключи цикъла нещата да се нормализират.С баткото бяхме на смесено хранене и не мога да направя сравнение как е било тогава.Затова сега ми е едно такова странно.
И един въпрос към вас.Получихте ли първия си превод за майчинството.Аз имам изплатена последната част от третия болничен,детските(одобрили са ни Praynig Peace),но превод от майчинството-не.Декларацията започва от 15 април и си мислех,че на 15 май ще има нещо.Все пак се навършва един месец.Обаче явно съм грешала.При вас как е?
Цитирай

Моята бебка тотално отказа кърмата когато ми дойде, но аз си я дохранвах от началото, това беше пъкленият ми план да спя по 8-10 часа нощем  Twisted Evil
Има ли мами, които водят бебетата си на плуване? Гледам, че има добри отзиви за Щерев и се чудя дали да започваме скоро.  Бебка е на 3 месеца и половина Smile, последната дк беше 5.300 и 62см
Цитирай

Явно четвъртия месец почват нещо да се дърпат децата от яденето. И нашият хем гладен, хем се върти като изоглавен.  Mr. Green
Май е най-дебелото бебе тук - 7700 и 68 см.  Embarassed Давам от време на време сок от морков и някое пюре, не замествам цяло хранене, но се надявам да се спре малко да шишкавее. Вече имаме няколко успешни нощи, в които се буди за малко и пак заспива, горе-долу от 10 до 8 спи.
Аз утре чак ще си получа първото майчинство, във фирмата ми забравили документите и ги пуснаха в края на миналата седмица. Днес видях, че са ги пуснали от НОИ.
Цитирай

София

За майчинството .... за месец април, вчера ми преведоха. Документите са подадени на 5 май. За 10 дни са ги обработили.

DeLLtaA На мен като ми дойде първият път така беше, ще отмине. Smile

Аз да се оплача, вчера изживях малък ужас. Между 4 и 5 сутринта имахме 3 изхождания, бяха нормални като за бебе, но беше топличка, беше вдигнала температура 37,5. Хранихме се много трудно, дундуркахме се и накрая заспа. После се събуди и температурата беше 39 градуса, отказва всякакво ядене гърда/шише, нищо. Имаше едно зелено изхождане, но нормално като е с температура . Заведох я веднага на лекар. Педиатъра се усъмни за уроинфекция. Пуснахме изследвания, минахме ехограф, всичко е наред. Хванали сме някаква вирусна инфекция и ни изписаха Биозин Кидс с лактоферин.
Малко изостава с килограмите, трябвало да е +2кг от раждането, а тя е 1,600, казаха ми да дохранвам. Ама то детето не иска, как да яде повече не знам. Вчера насила я храних и накрая повърна на фонтан (вече разбрах как точно изглежда). Нямаме диария, ака си нормално сега. Поддържа температура около 37,3 градуса и продължава да не иска да яде. Притеснява ме, че не пишка, ама то като не яде какво да изпиша. Вода не иска. Не знам какво ще я правя. На панадола и биозина, така се мръщи, много трудно ги давам...
Цитирай

Здравейте мами, и при нас яденето отново е проблем. Имам съмнения, че го болят венците, защото гризе биберона и едновременно хленчи,разбира се не се сеща да засуче Crossing Arms Каквото види го слага в устата и съответно озверява.На моменти се притеснявам, защото прави паузи по 8-9 часа.Дано по бързо отмине този период. #Crazy
Не знам как вашите бебоци спят по 9-10 часа newsm78 , моя бебо заспива в 21:00-22:00, събужда се към 02:00 да мрънка съответно го храня ,ако се наложи, заспива отново и в 04:00-05:00 се започва отново. Спи му се, но хленчи и накрая се стига до разревано и сърдито бебе  Tired
Със съпругът ми спим в отделни стаи и за момента аз гледам бебето през нощта.Доста съм изморена и разсеяна през деня. Днес сложихме хексацимата, малко къснично... но все нещо имаше и отлагахме слагането й. Та.. по същество, тъй като не съм много в час заради спането съвсем изключих за ваксината и изкъпахме бебо  Sad Знам, че след ваксина не трябва да се мокри и честно казано доста се притеснявам. Не съм звъняла още на педито, защото беше късно, когато се усетих ....
Цитирай

Да внеса малко закачливи усмивки. Моята сладурка тия дни й слагам различни висящи играчки и започна да се радва и да блъска много енергично. Казвам това, защото преди това изобщо не ги отразяваше и ги гледаше с безразличие.
Сега е такава радост и им говори. Предните дни за 2-3 дена пък си упражняваше гласа и толкова силно грачеше, че на два пъти ни стресна. Laughing Laughing Laughing Laughing
Цитирай

Кенди мама, да те успокоя - нашата педиатърка каза, че вече няма такова изискване да не се мокри и къпе бебето след ваксина.  Smile
Цитирай

NE

Аз винаги съм къпала в деня на ваксината. Нищо не им е ставало и на двамата.
Цитирай

Stara Zagora

Ние днес трябваше да сме на ваксина,но отложи докторката до понеделник за да мине повече време от лежането в болница. Температура 37.3 - 37.5 мен най-много ме плаши. обикновено при баткото значеше пневмония.
Цитирай

Candy Mama, не се притеснявай, нищо фатално не си направила. Аз също моите деца съм си ги къпала след ваксина, само мисля, че не е хубаво да го къпеш ако ти е вдигнало температура, защото от топлата вода може още по- висока да стане.
Цитирай

Хасково

Здравейте!
И ние днес минахме на ваксина, след което ни дадоха направление за ортопед и познайте...честити ортопедични гащи  ooooh! Ужас, в тая жега дето се задава само това ни липсваше... Било най-леката възможна степен на дисплазия на ТЗ става, но 2 месеца ще си ги поноси душичката. На ехограф са добре и двете стави, но при разгъване и прилепяне към тялото дясната не се разгъвала напълно. Уж видя, че точно преди това ѝ бяха били ваксина в същото краче, но отрече да има връзка - много стегнат бил мускула и трябват упражнения. Имам спомен, че и някоя друга мама от тази тема имаха изписани такива гащички, какво се случи, бихте ли споделили? Аз уж щях да търся второ мнение, но реших направо да ги купувам и даже сега съм ѝ ги сложила, то май не може да се обръща детето настрани с тях  newsm78
Иначе сме добре, пу-пу, 400г и 4 см е напред за месец.
Полист, бързо да оздравява девойката и повече да не я намират подобни вируси  bouquet
Цитирай

Здравейте, мили мамчета!! Отдавна не съм се включвала, при нас положението с кърменето не се е променило много,през деня суче с триста Зора, но нощем се събужда два пъти и всичко е нормално суче без люлеене, без тичане из стаята,без песнички...Тогава става чудо, за което съм благодарна, защото през деня е много трудно...Свързах се с консултант направи ми схема, по която да се водя, но тя включва 10-12 кърмения при нас е много трудно, за това когато един час се опитвам да го сложа на гърда, а той вече реве силно миличкия от глад, върти се и не иска да погледне към мен давам изцедена кърма или АМ и след това изцеждам. Понякога се получава и суче по 20-30 мин. И през деня, но е много трудно...Знам, че не трябва да давам АМ, но предпочитам детенцето ми да е щастливо и спокойно...И за сега сме на смесено хранене. Опитвам се да стимулирам кърмата с помпата, но е много трудно трябва време и помощ.. Положението при нас е такова, имам въпрос към вас кога ще започнете да мажете бебчета с мляко за тяло, вместо олио? Хубав и усмихнат ден! Hug
Цитирай

Хасково

Олиото използвах само в студените месеци и то, защото го имаше в комплекта на Мустела, който купихме. Иначе млякото върши чудесна работа  при нормална и безпроблемна кожа  Peace
Цитирай

София

Tobby1011  И ние сме с комплект на Мустела. Сега олиото го ползвам за главичката от време на време, за тяло млякото ползваме. Не се притеснявай, че даваш АМ. С голямото ми дете кърмата ми спря на 2-рият месец. Израстна с АМ, живо и здраво си е и с нищо не е по-различно от другите. Страшно много плаках когато ми спря тогава и толкова нерви си докарах. Важно е бебето да е сито и щастливо. Smile

При нас кризата премина. Вече е добре и започна да се храни, пак е трудно, но все пак яде нещо. Кърмата ми се е увеличила, днес като сучеше и се давеше. По едно време се дръпна и буквално струята я опръска. АМ отказва да пие, няма да се мъча да давам.
Цитирай

Тоби и аз мажа с мляко от 2 месеца. Избрах българското на Тео. Мирише си ба бебе. И сапунчетата са ми негови. Кремчето и шампоанчето са ми на Бочко- много съм доволна. В Южния парк едни промотърки раздаваха и антиперспиранти на Бочко за бебета.
Цитирай

Как антипрерспиранти за бебета?
Днес бяхме на ехограф за луксация- няма нищо, всичко е супер. Рали, съчувствам ти. Бебка обаче подсмърча и кашля, та ме притеснява.
Цитирай

Polist, благодаря ти за успокоението и подкрепата! И аз се старая да ми се увеличи кърмата, дано се получи като при вас:) А за кремчето ще пробвам на Бочко или Мустела и ще оставим на страни олиото Smile
Цитирай

Благодаря мами! Успокоихте ме! За сега сме добре, не е вдигнал Т, но продължава да спи неспокойно, да се върти и ръкомаха.
Исках да попитам ще използвате ли нещо срещу  насекоми лятото? Въпросът ми е по скоро за комарите. Живеем до морето и през лятото е ужас. Чувала съм за лепенки, които се лепят на количката и отблъскват насекомите newsm78 А ако бебо бъде ухапан от комар с какво мога да го мажа?
« Последна редакция: пт, 19 май 2017, 09:13 от Candy Mama »
Цитирай

NE

Лятото е ужас с комарите, наистина. Аз големия не съм мазала. Не че не е бил нахапан от комари, но гледах да разхождам с комарник и да избягвам стоенето на едно място (не че ни оставяше да стоим и да искаме).
Бях взела от iherb някакъв био препарат, но ужасно миришеше.
Не искам да звуча като черна станция, но препоръката е да се ходи на първи ортопедичен преглед на 30-40 дни за да може при евентуална лека дисплазия да се корогира до 3 месец. Това може да се установи чрез ренгенова снимка или ехограф. Ехографа е за предпочитане, разбира се. Днес тъкмо бяхме на ортопед покрай големия. И ние бяхме с лека дисплазия на лявото краче, но беше започнала да се оправя.
Цитирай

Отчет на малката ми бамбинка 3м и 1/2 6500 и 61 см. Много рева на ваксината. Вече ни сърбят венците и хапе всичко, което докопа. Взех вече гризалка, ама е още тежка за ръчичките, за да я държи
Цитирай

Candy Mama, ние също от скоро живеем на морето и комарите са ни голям проблем, дори у дома ни намират, взехме машинка с таблетки и ще видим ще има ли ефект, а на количката сме с комарник. Има две големи пъпки на личицето, но не знам дали да ги третирам ...  Thinkingх
Цитирай

NE

Може да се маже с Фенистил гел. Аз винаги на отворен прозорец (с комарник) ползвам машинка с таблетки или течност. Дори тези с течност са силни и пише да се избягват с деца под 3 г.
Цитирай

Аз с баткото ползвах спрей на Бочко 0+.Изобщо не го близваха комарите като беше бебе. И аз го ползвах. Сега съм му взела и на Александър, а на Бобо същото, но 1+.Имам и гел при ухапване от насекоми пак на Бочко. Много съм доволна и от него. Вкъщи сме на таблетки в контакта и нямаме комари. За количката си имам и комарник, но козметиката на Бочко е винаги с нас.
Цитирай

И на мен ми хареса шпрейчето на Бочко против комари. Било билково и го дават за бебета. Имаха промотърки в Южния парк и ми подариха.
Цитирай
0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-151 от 151 отговора