Добре дошли, Януарки 2018!

  • 49 487
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Здравейте мами и бъдещи мами,
включвам се в темата и аз... След отлепване, кървене, лежане и за малко некомпетентността на лекар да доведе до загубата на нашето така желано малко човече, вече съм добре... Днес бях на преглед 9 г.с., но докторката каза, че бебо отговаря на 10г.с. и се развива добре (пу пу да няма уроки) Първият термин, който определи доки е края на януари... Живот и здраве, когато тогава само да е живо и здраво, нищо друго няма значение! Лека бременност на всички ни и накрая най- хубавият финал! ❤

# 736
  • Мнения: 414
Dogsy къде ходиш да плуваш?Аз одавна си търся басейн в София.
Ходя в Silver City Sport, много е приятно, ако живееш в южните квартали. Топла вода и въздух, няма много хора, основно дечица,а вечер почти никой.

Понякога ходя в Спартак, но там е много задушно и водата ми е студена. Не ми харесва  ooooh!.

Ти в коя част на София си? Grinning

# 737
  • Мнения: 715
Изток, но с метрото мога да ходя до Хладилника. Ще го разгледам и може да пробвам, това много ще помогне за контрола на килограмите ми и за движението  Hug

# 738
  • Мнения: 852
Фетална морфология и ранен биохимичен скрининг заедно ли се правят и предвиждат?

# 739
  • Мнения: 17
Фетална морфология и ранен биохимичен скрининг заедно ли се правят и предвиждат?
Не съм много на ясно, но мисля че не се правят заедно. При мен док каза само за ранна морфология към 12 г. седмица ..., поне за сега . 😀 Мисля другия път да го разпитам повече

# 740
  • Мнения: 26
Момичета, как сте днес? Голямо затишие и тук и във фейс групата! Трънче 2 , губиш се ,как си,изписаха ли те от болница? Целувки и прегръдки за всички

# 741
  • Мнения: 25 737
Aз утре съм на преглед, очаквам да ми пуснат изследвания....
Иначе, гадене, умора, смяна на настроенията...ей такива хубавини. Twisted Evil

# 742
  • Мнения: 715
Днес ходих да търся подарък, тъй като сме кумове и семейството скоро ще имат бебче живот и здраве. Не знам какво съм гледала, но толкова се размечтах, толкова неща си харесах Sad искам вече да минава и да имам пухкаво бебе което да гугука и да обличам в тия сладурски дрешки  newsm76
Иначе всичко за сега е добре. Надявам се и при вас  Hug

# 743
  • Мнения: 414
Фетална морфология и ранен биохимичен скрининг заедно ли се правят и предвиждат?
Здравей, правят се заедно, най-добре в рамките на ден, но може и два поредни. Или поне моята лекарка така държи да ги направя. Добре е да се направят ранните между 11-14седмица. Вижда се и дебелината на нухалната транслуценция, която след това не може да се види. Следващата фет. морфология е 18-22седмица.

Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 16:57 от Dogsy

# 744
  • Мнения: 26
Aз утре съм на преглед, очаквам да ми пуснат изследвания....
Иначе, гадене, умора, смяна на настроенията...ей такива хубавини. Twisted Evil
Това с настроенията е просто ужасно!!! Понякога съм в супер настроение, но в повечето случаи емоционалното ми състояние е просто ....нямам думи. Както си седя и почвам да плача, а дори не знам защо

# 745
  • Мнения: 852
Фетална морфология и ранен биохимичен скрининг заедно ли се правят и предвиждат?
Здравей, правят се заедно, най-добре в рамките на ден, но може и два поредни. Или поне моята лекарка така държи да ги направя. Добре е да се направят ранните между 11-14седмица. Вижда се и дебелината на нухалната транслуценция, която след това не може да се види. Следващата фет. морфология е 18-22седмица.
Питам защото доктора ми каза да си запиша час за ранен скрининг но в това включва ли и фет.морфология идея си нямам

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 479
Бхс-то е от снимка, на която се мерят определени неща на бебето + взимане на кръв. Снимката може да е направена и от твоя АГ.
Аз ще си правя ранното бхс, а фетална чак 20седмица Simple Smile

# 747
  • Пазарджик
  • Мнения: 75
здравейте момичета. Вчера след обяд се прибрах от болницата. След почти 20 дневно кървене се прибрах в къщи добре. Моите искренни благодарности на д-р Траянов и целия екип от лекари , акушерки и санитари в АГ отделението към МБАЛ пазарджик. Всички са прекрасни. С Такова внимание и уважение се отнасят с всяка пациентка. Очарована съм. Чувствам се добре, но трябва да пазя леглото още 2-3 седмици докато премине критичния период до към 12-13 седмица. После ще направим изследванията с БХС и Фетална морфология. Всичко с бебето е наред . Лекарите не допуснаха отлепвания и всичко с бебето е наред. Ръсте по грефик. Беще 6 дни назад, но въпреки всичко си навакса и вече е в график.10 и 3 дни 3,5 см. Това е от мен ще съм по активна вече. Момичета къжете ми какви витамини за бременни си взехте???  Вземате ли желязо и магнезий и под каква форма??? Какви други витамини и минерали ползвате???

# 748
  • Мнения: 715
Здравей  Трънче 2, много се радвам за теб, дано всичко страшно е отминало. Хубаво е, че си е наваксало, сега малко ще пазиш дивана, но ние сме тук да се разведряваме една друга  Hug
Аз си взех витамини, тъй като не ям никак разнообразно, и помолих доктора да ми даде нещо. Той ми препоръча Матерна, но не ги намерих и си купих Пренатал. И в двата вида има желязо и магнезии, Б 12 и Д.
Малко са ми големи таблетките и не са приятни за преглъщане, но други оплаквания нямам  Simple Smile
Хубав ден на всички Hug

# 749
  • Мнения: 19
Момичета,
много съм развълнувана...вчера бях на ранния скрининг и БХС ... на ехографа всичко е наред, чакам резултатите от изследването - честно казано въобще не съм притеснена, знам, че и там ще са добри...но беше толковаааа вълнуващо да го видя за първи път а 3D - на обикновените ехографи аз лично нищо не различавам...и то се върти, вдига ръчички и крачета, прави пируети ....много е вълнуващо - 1 истинска среща Simple Smile

P.S. До кога мислите да работите - мен вече многоооо ме мързи....  newsm78  Embarassed

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 10:11 от vyaritaaa

Общи условия

Активация на акаунт