Добре дошли, Януарки 2018!

  • 49 488
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • Пазарджик
  • Мнения: 75
Мами, прави ли ли сте си кръвно изследване за витамин D и В12 ? А пиете ли ги под някаква форма?
Аз имам проблеми с коленете, които отдавна не се бяха обаждали, но сега като клекна става лошо..имам чувството, че дребосъка си смуче вит. D..май ще звъня на доктора да питам, но ми е интерсно и вие какво мислите? Rolling Eyes
Благодаря много! bouquet Мен доста ме болят прасците, питах дали мога да взимам магнезии, но и двамата гинеколози казаха, че било рано.. Относно B12 - не са ми правили, но понеже знам колко изключително важен е, вероятно сама ще си направя отделно(преди да забрвменея го приемах по 1000мг.). За вит.D не съм толкова информирана newsm78, но ще ни разкажеш как е минало при твоя лекар  Hug и какви са ползите.
Здравей. На мен АГ-то ми изписа фолиевс с комплекс от витамини В ...на Або Фарма са ако искаш да приемаш този витамин това е добър вариант

# 706
  • Мнения: 715
Добро утро момичета. Аз също не съм си правила изследвания за Д и Б12, но витамините които си купих имат. Избрах ги специално заради това и защото имат и калци, магнезии и желязо ( за Prenatal става въпрос). Бях притеснена, че не приемам достатъчно витамини с храната.
Иначе в момента историята ми е: два дни яли, пили и се веселили и... на третия гаденето се върна Grinning
Отидох да си купя закуска по нормалния маршрут днес и на средата ми стана толкова лошо и слабо. Едвам се прибрах. И говорим за едно 50 метра не за далечна разходка Sad.
Иначе се надявам всичко да е наред. Хубав ден на всички Hug

# 707
  • Мнения: 82
Момичета,изписаха ме от болницата ,прегледаха ме казаха,че всичко е наред с бебето и няма отлепване (приеха ме за отлепване,после ми откриха и бактерия в урината Ешерихия еколия)но това кафеникаво зацапване продължава.имам и едно като къркорене ниско в корема и много слабо болки като при цикъл към вече по слабите болки ...имам час чак за четвъртък за преглед.Чувствам се добре ,но ме притеснява това кафеникаво .има понякога и на превръзката , един път като капки др път повечко и като се забърша също има-не винаги но има.
Утрогестана има страничен ефект-кървене!

# 708
  • Мнения: 335
Здравейте момичета, минавам да се отбележа ,че вчера бяхме на преглед и видяхме нашето ембрионче и чухме  тупкащо сърце, отговарящ на 7 седм. и 2 дни. Върви с 3 дни напред - по посл. цикъл термина е на  3.02, а по гестационна възраст на 30.01. Така както ще съм с операция като гледам съм си чистокръвна Яниарка 2018. Док каза, че всичко изглежда наред, с изключение на едно старо по нейните думи отлепване, което с утрогестан до края на 10 седм. ще се.резорбира. Така че го продължаеам заедно с фолиевата и много почивка. Сега ми се е паднало. На преглед съм след 2 седмици.

Към тези с вече по- големи деца: кога мислите да им казвате?

Добре дошли на новите.  Hug

# 709
  • Мнения: 143
Здравейте момичета, минавам да се отбележа ,че вчера бяхме на преглед и видяхме нашето ембрионче и чухме  тупкащо сърце, отговарящ на 7 седм. и 2 дни. Върви с 3 дни напред - по посл. цикъл термина е на  3.02, а по гестационна възраст на 30.01. Така както ще съм с операция като гледам съм си чистокръвна Яниарка 2018. Док каза, че всичко изглежда наред, с изключение на едно старо по нейните думи отлепване, което с утрогестан до края на 10 седм. ще се.резорбира. Така че го продължаеам заедно с фолиевата и много почивка. Сега ми се е паднало. На преглед съм след 2 седмици.

Към тези с вече по- големи деца: кога мислите да им казвате?

Добре дошли на новите.  Hug
Аз мисля да й кажем на малката след като сама забележи корема. Трябвада има време да свикне с мисълта, но сега ми се струва рано, защото няма да спре да пита кога ще се роди бебето.

Аз съм също като теб с термин 02.02.18г. , но понеже ще ми е второ секцио си знам, че сме януари....сега съм 7 г.с. и 1 д. Simple Smile

# 710
  • Мнения: 715
Май тази група замря. Така става с повечето, когато се отвори фейсбук група Grinning

# 711
# 712
  • Мнения: 25 737
Аз съм тук... Rolling Eyes

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 479
А тук сме си Simple Smile
Чакам срядата да звънна на АГ и да ходя на преглед. Ще се записвам вече на ЖК. Ще говорим за БХС и ФМ Simple Smile

# 714
  • Мнения: 143
Мен много ми тежи дългото пътуване. Незнам при вас как е, но съм изтощена след 30 мин шофиране. Другата седмица имаме планирана почивка с кумовете....обаче се чудя дали да влизам в басейна или не? Как мислите?

# 715
  • Мнения: 25 737
Мен много ми тежи дългото пътуване. Незнам при вас как е, но съм изтощена след 30 мин шофиране. Другата седмица имаме планирана почивка с кумовете....обаче се чудя дали да влизам в басейна или не? Как мислите?
Басейна по скоро не. Peace
На мен също ми предстои дълъг път другата седмица, не знам как ще издържа.

# 716
  • София
  • Мнения: 13
Мен много ми тежи дългото пътуване. Незнам при вас как е, но съм изтощена след 30 мин шофиране. Другата седмица имаме планирана почивка с кумовете....обаче се чудя дали да влизам в басейна или не? Как мислите?

В басейн не е много препоръчително да се влиза.Има опасност от гъбички.

# 717
  • Мнения: 143
Добро утро, мами! Благодаря ви за съвета ще ви послушам и няма да влизам в басейна Rolling Eyes....ще си взема книжката и ще си чета.
Аз още не съм си пускала никакви кръвни изследвания, след две седмици ми казаха да отида чак. Вие до къде сте с изследванията?

# 718
  • Мнения: 17
Здравейте, споделям ви една страничка от която аз си следя в коя седмица какво се случва с точките 🤗😊😀😂. http://bremennost.bg/8-gestacionna-sedmica-ot-bremennostta.html

# 719
  • Мнения: 17
Добро утро, мами! Благодаря ви за съвета ще ви послушам и няма да влизам в басейна Rolling Eyes....ще си взема книжката и ще си чета.
Аз още не съм си пускала никакви кръвни изследвания, след две седмици ми казаха да отида чак. Вие до къде сте с изследванията?

Добро утро
Относно кръвните изследвания, аз си ги правих миналата седмица и са ОК, пуснаха ми кръвна картина, серологиия и сифилис, също и кръвна група, че не я знаех. Имах само в урината левкоцити и бактерии, сега чакам да излязат резултатите от стерилната (пуснах я в четвъртък сутринта и ми казаха най-късно резултати във вторник 🙄😮 ) Днес още няма ..., но иначе се чувствам добре , нямам оплаквания за инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт