Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Хейтърството е уникално нещо по нашите географски ширини.

... Кой може и кой не може да пише и да чете са теми, които не трябва да повдигате уважаема г-жо!
Видях, че освен нападки - Вие не сте в състояние да предложите никаква добавена стойност към  дебата ни.

# 16
  • Мнения: 21 455
Хейтърството е уникално нещо по нашите географски ширини.

... Кой може и кой не може да пише и да чете са теми, които не трябва да повдигате уважаема г-жо!
Видях, че освен нападки - Вие не сте в състояние да предложите никаква добавена стойност към  дебата ни.
Какъв дебат?  Joy
Опитвате се да ни пробутате някакво ваше видео, вероятно с идеята да станете популярен.
Хейтърство? Само защото Лиляна правилно е отбелязала липсата на елементарна грамотност? Или и тук модераторите имат пръст и са изопачили нарочно правописа Ви?

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Виждам, че не се получава експертен дебат.
Би било полезно някой хора поне да се запознаят с приоритетите ако не друго - то това видео е чудесна възможност.

Колко експертно работиш по темата? Досега прочетох как не искаш аудиторията да се запознае с възгледите и анализите ти или както там го наричаш. Решил си, че трябва да гледат клипчето и толкова. Ми, аз не искам да гледам клип, нямам как да го гледам, в момента гледам:слушам нещо друго. А щом си експертно с нещата,  няма да ти е проблем дори в няколко поста, съвсем накратко да представиш някои от основните неща. Дори квантовата физика и човешкият мозък могат да бъдат представени най-основвно в няколко параграфа, а какво остава за някакви съвсем елементарни неща като приоритети на правителството. Но щом не щеш, ние многоо лесно можем да отсвирим темата ти, няма да ти се молим, я! Ти си този, който иска да каже нещо - кажи го във вид, който аудиторията иска, а не както на теб ти е по0лесно!

# 18
  • Мнения: 14
Правопис?!?!?!?!?!

Какво имате в предвид с това???

# 19
  • София
  • Мнения: 17 591
Виждам, че не се получава експертен дебат.
Би било полезно някой хора поне да се запознаят с приоритетите ако не друго - то това видео е чудесна възможност.


Леле, леле, леле...

Ти по какво точно си експерт - по неграмотност ли!?
Съгласуването на числата се учи в 1ви клас!

ПП
Видно е, че не съм единствената, която се надява хората, коментиращ=и образованието да проявяват елементарна грамотност...
С други думи казано - ако не се чувстваш сигурен в писмената си реч, потърси си аудио-визуален форум.

# 20
  • Мнения: 21 455
Аз като автор имам право да си избера под каква форма ще си поднеса материала.
Дали ще бъде в писмена форма или под формата на аудио-визуален документ - това е лично мое право.
С това слагам точка на всички "разсейващи постове", които не са по темата.
Мхм, ти си избираш. Обаче не можеш да сложиш точка на нищо. А и последните мнения са си точно по темата.Обсъждаме грамотността на някой, който е решил да се прави на експерт по образователните въпроси.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
В такъв случай ще си участваш сам в дебата. Все едно да продаваш банички, потенциалният купувач да поиска баничка със сирене, обаче ти да му кашеш "не ме истересува, че искаш баничката със сирене и цяла - аз решавам как да ти я продам и затова ти я давам пасирана и полята с айрян". И клиентът ти казва с малко или много думи, с един или повече красноречиви жестове сам да си ядеш пасираната баничка, полята с айрян.

 
Аз като автор имам право да си избера под каква форма ще си поднеса материала.

Дали ще бъде в писмена форма или под формата на аудио-визуален документ - това е лично мое право.

С това слагам точка на всички "разсейващи постове", които не са по темата.

# 22
  • Мнения: 14
Аз като автор имам право да си избера под каква форма ще си поднеса материала.
Дали ще бъде в писмена форма или под формата на аудио-визуален документ - това е лично мое право.
С това слагам точка на всички "разсейващи постове", които не са по темата.
Мхм, ти си избираш. Обаче не можеш да сложиш точка на нищо. А и последните мнения са си точно по темата.Обсъждаме грамотността на някой, който е решил да се прави на експерт по образователните въпроси.

Не разбрах по кой точно приоритет говорите???
Какви са Вашите доводи в подкрепа на изложените аргументи в анализа?
Какви са хоризонтите за развитие на приоритета - дългосрочни и краткосрочни?
Каква е позицията Ви за материална осигуреност?
Каква е SWOT оценката Ви?

Ако нямате отговори на тези въпроси, бих могъл да Ви посъветвам да ги потърсите в правилата за точките, запетаите и тиретата. Виждам, че тази материя сте я овладели прекрасно.
И точно заради това - моля да ми изпратите линк с Ваши експертни анализи, научни публикации, изнесени уроци и книги.
Виждам, че сте доста активни във форума - с по няколко хиляди коментара и поста.
Аз нямам такъв рейтинг, а и не искам да имам. Инвестирал съм времето си да се изградя като експерт в областите, с които се занимавам.

Мислех, че по българските форум отдавна е сложен край на хейтърството, но за съжаление съм се излъгал.

Останете със здраве и любов!

# 23
  • Мнения: 21 455
Със сигурност знам за образованието в България повече от Вас. И не само аз.
Спестете си високопарните изрази и въпроси. Ако малко поразгледате хилядите ни мнения, може да откриете в тях отговори на някои от въпросите си.
Когато си позволявате да пишете за образование, поне използвайте проверката на правописа, която форумът предоставя. Срамота е " експерт" да пише " някоЙ хора" и не само това.
И още нещо. Не е необходимо да отговаряте на всеки потребител в отделно мнение. Форумът предоставя възможност това да бъде направено на едно място.
Кратка извадка от правилата на форума, с които сте се съгласил при своята регистрация:
6. Спамът, флудът и "чатът" са забранени

Спам - оф-топици, рекламни съобщения и др.

Флуд (flood - наводнение, потоп) - заливане на форума и темите с безсмислени, едносрични и/или повтарящи се постинги, в това число последователни публикации от един и същ потребител, без между тях да има други отговори. При нужда да добавите информация към предишния си отговор, моля, използвайте функцията за редакция.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Кое ти е експертното? Какво ти е образованието, работата, квалификацията? Като за начало по колко въпросителни се слагат в края на въпросително изречение? Това се учи в първи клас. Аз твоя клип няма да го отворя, колкото и безценен да е. Дотук видях сериозен проблем с експертността, започващ от правописа и пунктуациията, също както и откъм информативност на съдържанието на постовете ти. Ти си човекът който трябва да покаже и докаже експертност с публикации и т.н., а не ние като прости читатели. ПредставИ се като експерт, а не само да повтаряш как ти си бил експертът и да искаш от другите да показват публикации. Ти трябва да ги показваш, а не ние!

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Не ще да пише, бе, не ще! Иска да гледаме някакъв клип! Ми, няма пък, да го гледаме! Не щем пасирана баичка, полята с айрян!
Ох, да е жив и здрав, че разведри малко скукана в неделната вечер! И на всичко отгоре май се е регистрирал специално заради тази тема и този клип. Явно мисли, че на потребителските ни имена първото е Идиот.

# 26
  • Мнения: 14
Не смятам, че е нужно да изяснявам кой съм и какъв съм, какво образование имам и т.н.

Щом не искаш да отвориш клипа, то тогава как ще разбереш какъв коментар съм направил по една толкова сериозна тема?

П. С. Тъй като виждам, че доста сте избухливи на тема правопис и пунктуация ще си позволя да споделя следното - всеки един език на планетата търпи еволюционно развитие. Именно форумите /които по същество представляват неформална среда за общуване/ са мястото, където може и трябва да се експериментира с езика.
Формалната среда предопределя спазването на редица правила при конструирането на изреченията.
Тук, в тази неформална среда, може да се експериментира.
Що се отнася до формалната среда - не случайно попитах многократно къде са линковете Ви към написани научни публикации, книги, статии, анализи и прочие. Питам не за постове, а за материали!
Голямата разлика е, че пътят за формиране на един експерт е много по-различен от формирането на един успешен и популярен потребител в интернет форумите.
Експертът освен на личната си преценка следва да обосновава всяка една своя позиция на конкретни данни, достоверна информация и потвърдени източници /на информация/.
Така, че хоризонтите за възприятие на реалността са много по-различни, защото Вие търсите препратки към правописните речници, а един експерт търси статистически данни, потвърждение на информация, логически връзки какво би се случило на един следващ етап и т.н.

Затова за мен е важно да концентрирам дебата в рамките на конкретните заложени политики и параметри, а не да празнословя за точки и запетаи. Между другото пунктуацията в предходните постове е съобразена с правилата на неформалната среда на общуване.

# 27
  • Мнения: 4 188
Бабачката на клипа, и аз не го отразих, предпочитам 500 символа да чИта.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
А сега дай с три изречения какво искал да каже авторът на предишния пост, защото аз нищо не разбрах.
И един проС въпрос - какво искаш? И втори проС въпрос - какво спечели до момента от тази тема, която пусна и всичко което изписа? И трети проС въпрос - себе си ли смяташ за много умен или нас смяташ за идиоти?

# 29
  • Мнения: 21 455
Не смятам, че е нужно да изяснявам кой съм и какъв съм, какво образование имам и т.н.
...........................................................
Що се отнася до формалната среда - не случайно попитах многократно къде са линковете Ви към написани научни публикации, книги, статии, анализи и прочие. Питам не за постове, а за материали!
........................................................
 Между другото пунктуацията в предходните постове е съобразена с правилата на неформалната среда на общуване.
Значи ти не ни дължиш обяснение, но ние на теб - да?
И не ставаше дума за пунктуация, а за нещо далеч по-елементарно, но явно не можеш да го разбереш.

Общи условия

Активация на акаунт