Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, мами!

Аз съм младеж на 27г. и от около година и половина се намирам в доста тежка депресия плюс огромна тревожност, с изключения на няколко "светли месеца". Имам обещаваща професия, в която мога тепърва да се развивам, имам нелоша външност ине страдам от липса на дамски интерес, живея и работя в един от най-хубавите наши градове - би трябвало всичко да ми е "шест", но не... няма да влизам в подробности,  но преди година и половина започна нещо ужасно с мен без конкретна случка. Истината е обаче, че от много години нося семето на тези състояния в себе си - в ранното ми детство имам тежки спомени на домашно насилие над близките ми, извършено от баща ми - т.е. не са тежки, като се сетя за тях, а в смисъл, че съм сигурен, че тези събития и фигурата на баща ми страшно са объркали конците в душата ми. От 14-15години насам съм имал какви ли не натрапчиви мисли и съм изпадал в депресии - помня как преди да свикна с тях бях на 12-13 годипна възраст и исках да умра за да се отърва от напрежението, породени от необичайните интрузивни мисли... сега е по-различно, налице е огромна и всепоглъщаща липса на желание за работа и удоволствия, страх от бъдещето и огромно напрежение, породено от неприятните натрапчиви мисли, мисли за смърт и провал и страх от тях... Това отчаяние, демотивация и депресия ги нямаше до преди година и половина, имах проблеми, но имах желание за живот и борба...

Та така, търся специалист в гр. Велико Търново, където живея, но евентуално бих пътувал и до Плевен (или някой друг град, недалеч от Велико Търново както Плевен) Ще се радвам да ме посъветвате за конкретни специалисти, особено ако са от ваш собствен опит. Пробвал съм двама-трима специалисти в Търново и един в Плевен, не ми се получи с тях, и сега не знам накъде...

# 1
  • Мнения: 539
Емилия Тихова
Аксиния Цветанова

# 2
  • Мнения: 14 227
Кристина Дешкова: https://sites.google.com/site/almabgcenter/kontakti
Само кабинетът вече не е там, а до ресторант Асеневци. Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 721
Здравей, можеби ти трябва и преглед при добьр психиатьр, депресията е лошо заболяване и не трябва да се подценява.приемат се медикаменти по схема и заболяването отшумява.Ти си млад човек, не се изоставяй, бори се и се лекувай.

# 4
  • Мнения: 14 227
Здравей, можеби ти трябва и преглед при добьр психиатьр, депресията е лошо заболяване и не трябва да се подценява.приемат се медикаменти по схема и заболяването отшумява.Ти си млад човек, не се изоставяй, бори се и се лекувай.

Подкрепям и препоръчвам д-р Галя Казакова, работи в поликлиниката. С тях и аз преборих депресия и вече живея пълноценно.

# 5
  • Мнения: 11 234
При вас началото трябва да е психиатър и добро, продължително лечение.

После обезателно психоаналитик за дълъг период и ако прецени специалиста констилации

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 049
Абсолютно подкрепям момичетата за психиатър и медикаменти. Това, което описваш, не е обикновен проблем само за психотерапевт. Психотерапевтът е за след медикаментозната терапия.
Моя близка излезе от тежка депресия само 2 дни, след като започна подходящата терапия /която продължава дълго/.

Общи условия

Активация на акаунт