КГБ = Клуб на Готините Баби - 178.

  • 62 505
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 082

  Добро утро на 24 май!Честит празник мили дружки, отдали голяма част от живота си в името на просветата-честито и на подрастващите, честит да е и за всички нас.
  Закуската е сервирана-така че не му мислете-поизлежавайте се!

# 556
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК- 24-ти МАЙ! НАЙ- БЪЛГАРСКИЯТ ПРАЗНИК! bg bg bg

# 557
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293

 ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА И КУЛТУРА! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК КОЛЕЖКИ! ЧЕСТИТ ДА Е И НА НАШИТЕ УЧЕНИЦИ!

                   

# 558
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 912
Честит празник! Нека пазим езика и словото ни! Поклон пред всички, посветили се на великата професия УЧИТЕЛ!
https://youtu.be/7GrwzkTpbFk

# 559
# 560
  • Мнения: 1 563

Честит празник мили  приятелки  !
Честит празник на всички ученици ,преподаватели и културни дейци !
Честит празник на нашите учители и просветни дейци  в темата !
Пожелавам много здраве , успехи , упоритост, стремеж към едно по- добро  бъдеще !




На патерица ,
Честит рожден ден  на Шпунци !
Честит имен ден на нашите именнички ,внучки !
Бъдете здрави ,щастливи , радвани и обичани !



Виждам ,че сте добре  , с изключение на Вивиа. Подразбрах ,че нещо й се е случило,но не съм чела  всичко. Пожелавам бързо възстановяване и връщане към доброто ежедневие.

При мен всичко е наред . Прибрах се от срещата с Веселите баби. Беше много зареждащо и весело! Нали знаете като се съберем колко ни е хубаво , в крайна сметка на всички ни е една целта ,да се забавляваме и веселим.

Вчера чистене , готвене , ходих да си оправям документи за почивка по КП . За първи път ми е , та ще видим , вярвам ,че всичко ще е наред.
Сутринта станах ,направих закуска ,замесих един козунак и ще боядисам няколко червени яйца , че утре нали е Спасов ден.
Внуците са при нас днес ,та ще си ги поглезя.
Тези дни имахме и вълнения покрай изпитите на внучката по български и математика. Резултатите на 3 юни .

Оставям ви ,че козунака ми втаса и трябва да го оформя.

Всички ви прегръщам и целувам !

Прекрасен ,спорен ден!!! Hug Hug Hug Hug Hug newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 561
  • Мнения: 1 997
Честит празник!
Честити да са учителките ни в нашата къщичка!
Поклон пред работата им!
Честито на имениците!

 Спокоен празничен ден на всички! Hug

# 562
  • Мнения: 172
                         
Честит празник и от мен, момичета Heart


# 563
  • София
  • Мнения: 8 371
Като по правило на 24.май вали дъжд. И сега в София е такова-дъждовно. Така беше и преди 48 години, когато аз бях абитуриентка. Преди обяд препръска, колкото да ни пожелае природата да ни върви по вода, а после огря слънчице. Ние бяхме първи випуск, които празнувахме по много училища в огромни зали, а не в ресторант. Събрахме се в училището и от там с автобуси та до зала България. По някое време заключиха вратите и ги отключиха сутринта в 5.00, с цел да не нахлуят външни лица. Явно-мерки за сигурност. Имахме програма от естрадни певци, конкурс за най-красив тоалет, никакви манджи и напитки. Имаше бюфет със сандвичи и безалкохолно. За бала имах подарък от родителите ми красива гривна, от 13 незабравки. Пръстен нямах. Та на тръгване вуйна ми настоя да ми сложи нейния пръстен. Не го исках, но накрая го взех. Балът свърши, тръгнахме на групи по Руски към Орлов мост. Точно пред Народното събрание видях, че пръстенът го няма на ръката ми. Тръгнахме на обратно и срещах мои съученици, с които учих заедно до 8-ми клас. За мой късмет те намерили пръстена и ми го върнаха!
От сутринта си мислих и за първата ми учителка другарката Влайкова. Възрастна, пред пенсия ( ние бяхме последен випуск за нея ) Тайничко завиждахме на другите два класа, чиито учителки бяха млади и красиви. В края на 4-ти клас, най-високи успехи имаше нашата учителка! От нашия клас излъчиха краснописец на випуска! Понеже съм скромна, няма да кажа името Embarassed
Ех, кога се изниза това време... помня още как за всеки празник на буквите носех божури от бабината градина, та правехме венци и украсявахме портретите на Кирил и Методий. И до сега, щом видя божури, все ми се иска да зазвучи-Върви народе възродени...А чуя ли песента, сълзите ми сами потичат...

Поздравявам с Празника ХАРМОНИЧНО и МАРИНА ВЛАДИ, а така също и ШПУНЦИ! Hug Hug Hug

# 564
  • Мнения: 239
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК БЪЛГАРИЯ! bg
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА НАШИТЕ УЧИТЕЛКИ, НА НАШИТЕ СТУДЕНТИ И УЧЕНИЦИ! newsm51
ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, УВАЖАВАНИ, УСПЕШНИ!  Hug

Яжка, ако имаш днес и ти професионален празник, цвете и за теб!  newsm51
Ако нямаш, гледай го и му се радвай, нали е празник все пак!  love001smile3503  Hug


Айша,  Heart Eyes Hug !
Бавно става възстановяването, днес ми е 15-ти ден, слагам капки по схема....
Това е при мен, чакам да ми се избистри погледа! Да видим на 8-ми юни, какво ще каже докторката, дано да е добро! Flowers Four Leaf Clover

За днешния празник, поздрав от Хор "Аспаруховски бриз", нали сме читалищен хор!  smile3501
                   

                       
                         https://youtu.be/YVz9NgZ_U4Y

# 565
  • София
  • Мнения: 16 023
Честит 24 май!
Честито на всички - нали ползваме буквите.
Специлни пожелания за всичко по-по-най на учителите и учащите!
Фло, вие пак сте били на сравнително културно място.
Нас ни закараха в зала Универсиада и ни заключиха - всички у-ща от Ленински район.
До у-ще всеки дойде с кола, нагласен, облечен. А от там с червените, прашни Икаруси. Скупчихме се на пътеката, никой не смее да седне, седалките мръсни.
Имаше някакво бюфетче със съмнителни сандвичи и лимонади - много бързо свършиха.
Добре, че си бях хапнала солидно в къщи. Другите умряха от глад, а аз от жажда.
Момчетата си носеха плоски бутилки с алкохол в джобовете. Без храна и като несвикнали доста вързаха кънките. Тълпа и блъсканица, повечето съученици се пръснаха по групи.
Помня, че няколко души си седнахме в дъното на залата. Говорихме си, кротко си чакахме да пуснат трамваите и да ни отключат. Може и да съм придрямала.  Embarassed
Прибрах се в къщи, хич не съм обикаляла Борисовата или ходила до у-ще. На другия ден ми беше матурата по математика.
Аз не исках да ходя на бала, не ми харесваше организацията. За втората вечер с класа нямах проблеми. Но майка ми като се тръшна как така без бал. Доведе си колежките да ме изпратят с почерпка. Щяха уж да ме гримират и лакират  - ами аз го правех от доста години. Хич не ми беше тръпка, но и това мина.

# 566
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
 И аз да споделя:
Балът ни беше на 23 май в единствения ресторант в Кубрат! На жива музика и една петромаксова лампа по средата на дансинга, която събираше пеперуди и разни други насекоми! Но пък беше весело до сутринта. В 6 часа бяхме на панаира! Да не казвам, че на 22 май беше гала концертът в София от IV републикански фестивал! А нашата вокална група за руски частушки взе първо място и трябваше да бъдем на концерта. Та се прибрахме от София към 3 часа през нощта. Минах през банята и, докато почти заспала, майка ми нави косата - нали на другия ден съм на бал! Пропуснах прощаването в у-ще и отидох направо в ресторанта! Тогава нямаше такива изпращания! Кавалерът ми ме чакаше пред ресторанта. Беше върхът!И не са ни заключвали - на него време сигурно дори не им е минало през ума!
Днес имах изненада! Бяхме почти на половината път до панаира и ми се обажда щерката: С баща си решили да дойдат на панаир да се отчетат пред Криско и Анжелка. Изчакахме ги. ММ им даде по 10 лв, а  децата решиха да минат през една люлка \ центруфугата \  и после - на батута. То бе скачане, пози, прехвърляния... Абе, доволни децата! За край си взеха по един дюнер - нездравословно, но не пречи един път на 2-3 месеца! Сега следва празничната вечеря за двете ни! Лека вечер и на вас - аз отивам да правя картофена салата.

# 567
  • Мнения: 1 997
Еех балове и абитуриентиии!
Спомениии Grinning
По мое време беше на мода коприненото кадифе.Имаше го в червено,зелено и тъмно синьо.Купихме в червено,защото моята приятелка-сега наша кума си купи в зелено и да не сме нощни шкафчета
Joy Joy.Оказа се,че масово сме зелени и червени и аз запънах крака-не го искам кадифето.А бяхме купили и сандали златнии Joy.
Майка и татко се видяхо в чудо.А не съм от глезаните и може би за това решиха да се съгласят с мен.От татков братовчед тираджия купихме плата.Бледо сиво почти бяло с втъкани сребърни цветчета.То добре ама сандалите златни Joy
Ха сега сребърни.Обух ги и на снатбата ни,а и доста пъти след това по официални събития.С много висок ток ,с платформа и мтого скъпи.Още помня -42 лв.
Моя кавалер беше настоящия бат Павли-тогава вече официални гаджета hahaha
Той с тъмно сив костюм,светло сива риза и папионка .
Весело беше в ресторанта.Иваше скришно алкохол,посрещнахме залеза и т.н.
А роклята ми те зная колко снежанки и принцеси е изиграла. Joy hahaha
От време на време щерките я вадят и се пременят с нея из къщи. Laughing
И естествено се чудят каква мъничка и слабичка е била мамичка. newsm78

# 568
  • Мнения: 641
Честит празник на всички бивши и настоящи учители – просветители! Носете винаги светлината на този празник в душите си!

# 569
  • София
  • Мнения: 16 023
По мое време по магазините за платове имаше някакъв японски жоржет във всички цветове на дъгата.
Аз си избрах ярко червен, обичам този цвят. Роклята  ми беше под коляното, полата солей/вид плисе/.
Обувките от март ги разтъпквах вместо пантофи в къщи. Те до бала заприличаха на чехли, но пък не убиваха.
В деня на бала, на който не исках да ходя валеше, духаше и стана 8 градуса. Бррррррррррр, ми то зимна температура.
Та върху роклята сложих и 1 вълнено, карирано сако, имаше червено, тъмно сиво и черно. Не ми тракаха зъбите за разлика от съученичките ми.
Винаги съм била на принципа - да ми е удобно, не мога да се притеснявам, от самолет не личи.
Янке, браво на Тошо за отчитането. А защо дюнера да е нездравословен? Все му се чудя - месото е печено, питката е тънка, има и салата. Пържените картофки може би, но те едва ли са повече от 6 -7 бр. Като си купуваме дюнери със Пл. ги караме да слагат всички картофки в неговия. Моя е диетичен, нищо че не слабея.

Общи условия

Активация на акаунт