До кога ще продължава все така ....

  • 25 159
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 19 249
ОК, съжалявам, забравих, че има наематели. Но другите неща са факт
Имате си мъж в семейството, той си гони своята цел, нали така? Хубава, лоша - той така разбира грижата за семейството. Не съм ви избирала аз този мъж, може би е очаквал син и е донякъде разочарован (в селския манталитет влиза и това).
Повярвайте ми, влизам ви в положението, защото и ММ от известно време напира за къща, а съм наясно, че той и с едно жилище не може да се оправи. Аз изобщо не поддавам, да се оправя сам, вилата не ми е първи приоритет.
Всички искаме спокойствие, но невинаги се получава, особено при случаи като вашия - с дете от друг брак.

# 136
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Цитат
  Страхувам се, че всичко това ще се отрази на сина ми - той си мълчи, сякаш игнорира това .. ., но и към него има лошо отношение: "хъркаш като свиня", "мързелив си" ... "ще пробиете дивана от седене с майка ти" и т.н. Малката е на 2 години и като се разплаче, изхвърля я в другата стая да си реве сама. Не ми дава да отида да я взема, за да не съм я лигавила 
Защо допускаш подобно отношение към децата? Нали всичко за тях правиш?Ами ако не оцелееш докато изплатиш тая пуста ипотека?Нямате общо имущество, тъй че не разбирам какво те спира да си тръгнеш, освен страх, да точно това.Как може да очакваш , че нещата ще се подобрят щом те удря!Да не се опита и детето да си вземе и да те изхвърли оттам.Мисли момиче, мисли, уреждай си нещата и бягай!

# 137
  • Мнения: X
..
Аз бих стояла в неговото, докато не е наложително да се изнеса и бих направила най-доброто за децата си. ...
е нали жилището му е мухлясало и е вредно за децата ....

# 138
  • Мнения: 22 036
..
Аз бих стояла в неговото, докато не е наложително да се изнеса и бих направила най-доброто за децата си. ...
е нали жилището му е мухлясало и е вредно за децата ....


То може да се ремонтира.

# 139
  • Мнения: 14 966
Ще можеш да получиш издръжка до една година назад от раздялата.
Не ти се занимава с дела , но това е за детето , не за теб.
Приеми новото положение , успокой се. За добре е това , че още не те гони.
Може би, някъде дълбоко, в някой ъгъл на съзнанието му , има съвест.
Докато не те гони , не предприемай съдебни процедури.
Но имай готовност да се изнесеш, предупреди и наемателите си.
За съжаление , или за радост , трябва да разчиташ за в бъдеще само на себе си. Не че този е допринесъл нещо , де. Мисли трезво и стратегически , и практично.  Naughty
Ако дойде да те гони , веднага обаждане  в полицията.
Ако не  искаш да излезеш , трябва да ти води дело  Mr. Green защото живееш в неговия дом при условията на заем за послужване.
Този заслужава да го  #Cussing out #Cussing out #Cussing out. Потърси си адвокат , наистина.

# 140
  • Мнения: X
..
Аз бих стояла в неговото, докато не е наложително да се изнеса и бих направила най-доброто за децата си. ...
е нали жилището му е мухлясало и е вредно за децата ....


То може да се ремонтира.
Няма никаква логика да налива пари в ремонта на чуждо жилище. Ако ще с най-печения адвокат да се свърже, при липса на брак и наличие на нейно собствено жилище, няма да получи нищо. Нито право да останат, нито нищичко. По-добре да се изнесе с децата в нейното жилище.

# 141
  • Мнения: 31 667
А медицинско дали се е сетила да извади?  newsm78

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А медицинско дали се е сетила да извади?  newsm78
Съмнявам се, иначе щеше да го напише. Не й се занимава с дела, в такъв случай за какво й е медицинско....
(Грешно мислене според мен, но тя си знае)

# 143
  • Мнения: 31 667
За мисленето е явно още от началото, че мисли грешно. Ама когато реши да прекрати този ад, ще го направи.

# 144
  • Мнения: X
Ако реши.

# 145
  • София
  • Мнения: 24 839
Няма никаква логика да налива пари в ремонта на чуждо жилище. Ако ще с най-печения адвокат да се свърже, при липса на брак и наличие на нейно собствено жилище, няма да получи нищо. Нито право да останат, нито нищичко. По-добре да се изнесе с децата в нейното жилище.

Права си, но няма логика и да бърза да се изнася.
Той ако реши да я гони, да си действа по каналния ред, а като знаем как се задвижва машината, по- рано от 2 години няма да ѝ потропат на вратата със срок за напускане.
Което е в нейна полза.

# 146
  • Мнения: X
Аз имах предвид мухъла в жилището. Не е добре децата да живеят в такива условия.

# 147
  • София
  • Мнения: 24 839
Е, те явно са си свикнали, щом досега нищо не е предприето.
Една вътрешна изолация на проблемната стена не е нещо невъзможно и жена да поръча.
Щом не го е направила, не е толкова зле.

# 148
  • Мнения: X
Вътрешната изолация пак струва пари. Защо да ги дава за чуждо жилище? Въпросът тук е общо взето като при пациент със злокачествен тумор. Или ампутираме всичко, или пациентът мре.

# 149
  • София
  • Мнения: 24 839
Въпрос на аритметика трябва да е, си мисля.
С един месечен наем на нейното жилище, ще изолира стената и ще живее 1-2 години.
На далавера ще е.

Общи условия

Активация на акаунт