Нередовен цикъл и опити за бебе

  • 3 263
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
3дравей  аз имам доста нередовен цикъл и с мъжа ми от 3г опитваме да имаме  бебе ,но се не се получава...Искам бебе на всяка цена кажете ми,ако някой знае как цикълът  ми да си идва секи месец по 5-7 дни поне?

# 1
  • София
  • Мнения: 10 642
Ами има едни едни хора, доктори им казват, със специалност "репродуктивна медицина".
Обръщате се към такъв и нещата ще се случат

# 2
  • Мнения: 10 874
3дравей  аз имам доста нередовен цикъл и с мъжа ми от 3г опитваме да имаме  бебе ,но се не се получава...Искам бебе на всяка цена кажете ми,ако някой знае как цикълът  ми да си идва секи месец по 5-7 дни поне?
Едва ли някой тук ще знае повече от лекар, който е наясно със състоянието ти. Peace Ако още не си потърсила такъв, смятам, че е крайно време да го направиш. Успех! bouquet

# 3
  • Мнения: 5 468
Отдавна е трябвало да посетите репродуктивна клиника. Ако ще да ти идва и за по 10 дена "секи" месец, това може да не реши проблема!

# 4
  • Мнения: 264
Чудя се по някои път това ,което чета истина ли е не е ли. Извинявай,че съм толкова откровенна. Първо-не си ли прочитате това ,които сте написали преди да го пуснете. Поне за правописни грешки. Второ-убеждавам се,че здравната култура на българина е на много ниско ниво. Все още има хора -и жени и мъже,които не знаят значението на думата "инвитро" ,репродуктивни проблеми и т.н. А процентът на пациентите в клиниките за Репродуктивна медицина все повече нараства.
До авторката:мнооого отдавна трябваше да посетите лекар. Поне гинеколог. Тъй като имаш проблеми с цикъла най-малкото поне това можеше да се реши. Желая ти успех по пътя към мечтаното бебче.

# 5
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 049
Първо-не си ли прочитате това ,които сте написали преди да го пуснете. Поне за правописни грешки.
То и да го прочетат, файдата е малка. Само да вметна, че "откровена" се пише с едно "н".

И аз се изумявам как 3 години няма да потърсиш лекарска помощ и да не прочетеш, че не е достатъчно само да ти идва всеки месец.

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!Незнам дали точно тук трябва да пиша но съм от скоро тук и немога много да се ориентирам!аз съм от Сливен на 28 години съм!Правя опити за бебенце от доста време но нищо не се получава за съжаление.Та моя цикъл също е нередовен.Освен това вече от от 6 месеца имам аширики аколи мисля че се казва бактерията която вече четвърти лекар неможе да излекува пих какви ли не антибиотици и вагинални глобули успоредно с тях но проблема си остава.Течение с неприятна миризма.Ходих при двама лекари в Сливен и един в стара Загора нищо.Инъче с партньора ми пробваме за бебе от 2 години вече и не се получава предполагам че тази бактерия има нещо общо четах много по темата че е възможно да е свързана и с друга неизлекувана болест като например хламидия и разни други но никой лекар не ми е назначил подобно изследване,чудя се аз ли трябва да ги накарам незнам вече!Чувствам се супер безсилна особенно заради бактерията тази миризма е толкова неприятна!моля ви да ми препоръчате някой лекар от София надежден който да ми помогне ще съм ви много благодарна наистина!Явно тукашните доктори не си разбират от работата за съжаление!Надявам се този при който ще отида да е вече правилния лекар и нещата да се оправят!благодаря ви предварително и се извинявам ако не е по темата и не трябва да пиша тук!

# 7
  • Мнения: 5 468
Сиана, при опити за бебе повече от 1 година се препоръчва посещение при репродуктивен специалист(не обикновен гинеколог). Освен това, да се правят опити за бебе при неизлекувана инфекция, е опасно. В твоя случай, когато явно не се е изяснила причината за инфекцията, е още по-рисковано да не се пазите. Трябва първо да се излекуваш и тогава да продължите с опитите. Моят съвет е изобщо на не чакате(двамата партньори), а да посетите репродуктивна клиника. Там ще ти излекуват инфекцията и ще ти направят необходимите изследвания за да се установи причината за неуспешните опити за бебе. Изобщо не очаквай от кварталните гинеколози да са наясно с репродуктивните проблеми особено щом и с инфекцията не могат да се справят. В репродуктивните клиники се правят специални изследвания и "работят специалисти в тази област. Недейте да отлагате, защото може да отнеме време докато се изясни проблема исе вземат необходимите мерки.

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, имам проблем със цикъла ми и той е-, от както правим опити за бебе с моя приятел вече 6-7 месеца, цикъла ми стана нередовен т.е. Идва ми на 22 до 26 дена всеки месец и понякога ме изненадва 2 пъти в месеца.. Но така и все още не успявам да забранея.. Все още не събърим смелост да отида на гинеколог, защото чета тук и в други страници, че е нормално да не ти е редовен Cry Та въпроса ми към вас е, ако някой е имал същите съвпадения нека си даде мнението което ще ми е от ползва каквото и да е! Ще съм ви много благодарна!

# 9
  • София
  • Мнения: 10 642
Идва ти всеки месец, ама е нередовен???

# 10
  • Мнения: 441
Щом ти идва всеки месец, няма как да е нередовен.  6-7 месеца не са особено много време за опити, ову може да следиш с тестове или да отидеш на преглед и да ти кажат, имаш ли ДФ и съответно, кога е подходящ момент за оплождане. Вече след неуспешни опити повече от 1г се препоръчват специалисти. Успех!

# 11
  • Мнения: 142
Здравейте и от мен. Имам 14 Дни закъснение на цикъла, тази сутрин 19.10 си направих тест Sure check който трябваше да има контролна линия C  за да е валиден но тави линия я нямаше прозорчето беше бяло, все пак го направих и излезна само една черта (C). Възможно ли е теста да е бил невалиден и да ме е излъгал?
Благодаря ви!

# 12
  • Мнения: 441
Здравейте и от мен. Имам 14 Дни закъснение на цикъла, тази сутрин 19.10 си направих тест Sure check който трябваше да има контролна линия C  за да е валиден но тави линия я нямаше прозорчето беше бяло, все пак го направих и излезна само една черта (C). Възможно ли е теста да е бил невалиден и да ме е излъгал?
Благодаря ви!

Никой тест преди да се употреби няма контролна черта, тя излиза след напояването му.  С такова голямо закъснение щеше да отчете, щом се е появила само контролната линия - няма бременност. Отиди на лекар, може да има проблем, не е нормално такова закъснение, щом няма бременност. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт