Пазари за дрехи в Истанбул

  • 22 868
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
разгледах доста теми във форума свързани с тази интересна дестинация. До сега съм бил няколко пъти там и съм разгледал основните забележителности, но сега ще ходя с мои приятелки и искаме да открием пазари от където могат да се купят евтини други имитации на известни марки или поне сравнително качествени.
Капалъ Чарши и Египетския пазар въобще не ги включвам, там няма много интересни неща за мен.
В европейската част има един квартал в който често отсядаме и там има магазини които продават на едро, но не съм се заглеждал в цените там.
По-скоро търся типично техни пазари в които цените не са завишени за туристите допълнително и може да се намери нещо интересно.
Ще съм там събота и неделя и може би това е също важно, защото не знам там как работят.

# 1
  • Мнения: 2 467
От Египетския пазар си купувам билки, подправки и сладкиши. Ние отсядаме в Аксарай - той си е търговски квартал и има интересни неща.

# 2
  • Венера
  • Мнения: 858
Ridrick, доста хора съм разпитвала по този въпрос включително и местни турци и българи, които зареждат от там с реплики. Винаги отговора е един и същ - Капалъ и улиците около нея. Най-добрите и качествени реплики са в подземията на Капалъ. Познавам хора от българсият "елит", които пазаруват чанти и обвувки от там и качествето на стоката е отлично, но и цената е доста висока, но все пак къде къде по-малка от тази на оригиналите. Тези, които зареждат тук с реплики основно пазаруват от магазините в пресечките около Капалъ, но там продават основно на едро и качеството е много по-лошо. Аз лично съм виждала хубави реплики в Нишанташъ. Там освен бутиците има и малки магазинчета продаващи основно реплики.
Техните пазари са през седмицата. Съобта и неделя трудно ще намериш голям пазар камо ли и с реплики. В Димитровград ще имаш по-голям успех.

# 3
  • Мнения: 4
Neolita ти казваш в подземята на Капълъ? Но там не знам да има подземия? Само закритият пазар или има някъде вход към тях?
Също какво мислиш за аутлетите им там? Или някой друг ако има мнение по въпроса? Атлетите и моловете им?

# 4
  • Венера
  • Мнения: 858
Не, голяма част от магазините са на два етажа, като ние виждаме само горния. Горе съм виждала реплики от ниско към средно качество, а долу са перфектните, които нямат право да продават тъй като нямат разлика с оригинала. Разбира се, вратите към "рая" не се отварят пред всеки.
Аутлетите и моловете са като навсякъде другаде. За аутлет на първо време се сещам за ViaPort и за един в Бакъркьой, но не съм ги посещавала. Моловете са им страхотни, на мен любим ми е Istinye Park.

# 5
  • Мнения: 4
Neolita благодаря ти, много полезна информация. Аз съм бил в ViaPort и там не ми изглажда като outlet, а като нормален мол.
Гледах, че много хора препоръчват Olivium Outlet и ще го разгледаме и него.
Най.много ме тревожи факта, че не говоря езика им и не съм добър в пазърлиците Grinning
На Капълъ черши не си спомням да съм виждал много места за дрехи, по-скоро за дранкулки, злато, сувенири и др. подобни. Знам че около пазара има разни улички, може би там ще мога да намеря хубави реплики?

Общи условия

Активация на акаунт