Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора

Сф

Ами въпросчето ми е свързано с някои неща от списъците, с които, по една или дуга причина, не съм наясно... Rolling Eyes Предварително се извинявам, ако някои от въпросите ми са тъпи... Embarassed
Нека изброя:
- възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?
- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?
- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?
- аспиратор за нос- нужен ли е?
- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?
- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски Laughing?
- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?
- гармастан- за какво е?
- силиконови зърна- нужни ли са?

Ох, осъзнавам, че който се навие да ми отговори, голямо писане трябва да пише. Ама и за по няколко неща инфо да дадете... ще съм много, много благодарна, че съм толкова боса... ooooh! .
Лека вечер от мен Hug
Цитирай

РусЙе

да нужна е, аз ли4но съм ползвала, а и увито одеало върШи съЩата работа.

за такава не съм чувала, но първите дни можеШ да държих спокойно бебето само с една ръка.

рано ви е оШе да слагате бебето легнало във ваната. но ако все пак реШите, може парче тензух.

аз си купих, но така и не съм го ползвала, сега служи за играчка

с физ. р_р се чисти нослето, а очите няма нужда да пипаШ. А най_добре със СтеримАР(то си е физ. Р_р с морска вода)

- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски Laughing?

има тънки памучни пелени

аз такава ползвах, но не ми беШе удобна. На ръка ми беШе по_лесно да се цедя, но тярбва да ти покаже някой как да стиснеШ.

- гармастан- за какво е?

много познато ми звучи, но точно в този момент не се сеЩам(сори)

само ако нямаШ зърна.

Цитирай

Не.

Не.

Нищо, мъжа ми я слагаше на едната си ръка.

Имаме, но никога не сме успявали да го ползваме, според мен излишен.

Ползвахме преварена вода.

Леко одеалце от рода на пелените.

Най-добре ще ти кажат в подфорум "Кърмене".

- гармастан- за какво е?
Предпазва гърдите от рагади.

Най-добре ще ти кажат в подфорум "Кърмене".

Very Happy
Цитирай

София

1. Не е нужна, но е полезна. СЪщата работа върщи и нормална възвглавничка или сгънато одеяло.
2. Нямам понятие какво е това
3. Дрешките, които ще переш, памучна пелена или хавлиена кърпа
4. Понякога се налага да отстраняваш секретите от нослето
5. Много деца лесно се заразяват и се появява конюнктивит Става и с тампонче, напоено с преварена вода
6. Завивки от естествена материя. Аз имах вълнена плетена пелена и поларно одеялце. Използвах ги според времето.
7. Изморителна, но ефективна
8. Това май беше мазило за пърдите и зърната, за да не се разраняват и да се образуват рагади (спукване)
9. Ако не може да се образува зърно - това е помощно средство

Успех
Цитирай

За възглавничката за спане на една страна мнение не мога да дам , защото аз не ползвах такава въобще ; ваничката ми е анатомична и е направена така , че бебето да не се хлъзга , а силиконовата възглавничка е удобна и полезна според мен .; аспиратор си вземи , а физиологочният разтвор ние го ползвахме за нослето , така че е добре да го имаш; гармастан-а е крем за зърна и е много , много хубаво да го ползваш от самото начало на кърменето ; ползвах силиконови зърна и смятам , че са полезни в началото , но много мами ги отричат . Успех и прекрасно бебче!  bouquet
Цитирай

Варна

Ето ти моите отговори:
1. Никога не съм ползвала. Навивах олекотеното одеалце от спалния комплект и с него я подпирах.
2. Възглавничка за вана купих, когато беба беше на 5-6 месеца. Преди това не съм я слагала да ляга във ваничката
3. Нищо не съм постилала. Придържах беба с ръка като дланта поддържа главата а показалеца минава под рамото.
4. Аспиратор за нос все още не ми се е налагало да ползвам а и щерката не позволява никакви такива операции по главата и лицето.
5. Такова чудо не съм ползвала
6. При топло време - една пелена ще ти свърши работа
7. Аз имах такава помпа и вършеше работа, но моето мнение не е меродавно, защото аз нямах много кърма.
8. Не съм ползвала.
9. Не съм ползвала. Нужни са ако ти се разранят зърната при кърмене.
Цитирай

от нещата които си изброила на мен са ми били необходими само помпа за кърма ,каквато каза,гармастан-много е добре да си го купиш,силиконови зърна-може и да не ти трябват,аз не съм използвала,но това си е индивидуално.не съм ползвала нито силиконова възглавница нито таква за спане на една страна. а коритото за къпане беше такова,че главата на бебето не може да попадне под водата.
Цитирай

Островитянка Манка

1. Такова нещо не съм си и помисляла да ми е нужно Smile Подпирах с обикновена възглавничка Илко, пък Ани си спеше по гръб или по корем.
2. И аз незнам каква е тая силиконова възглавничка за вана. Явно не е нужна Smile
3. Постила се хавлиена кърпа. Аз не съм постилала, и без друго си държа бебето с едната ръка, с другата го къпя. Ако ще го оставяш да си седи без да го държиш ще си или на анатомична, или ще си с тези хавлиените поставки за вана. Моите бебета, пищяха ако опитам да ги оставя без поддръжка, така че нищо от гореизброените не съм ползвала Smile
4. Аспираторът за нос за мен е инструмент изостанал от инквизицията... само веднъж опитах да го приложа върху Илко. Следващи опити нямаше, децата играят с него.
5. Физиологичен разтвор не съм ползвала за нищо. Някои го използват за отпушване на нос... макар аз да не разбирам как ще успея да влея това нещо в носа на Илко или Ани безнаказано Smile
6. Аз съм с едно майско бебе и с едно мартенско. Завивки не съм ползвала с изключение на първите им новороденчески дни - тогава слагах тъничко памучно одеалце. Иначе не съм ги завивала (сега да не ме изядете с парцалите), ни зиме, ни лете. Просто ги обличам според сезона. Лятно време са били само по потниче и пампа.
7. Помпа за кърма тип спринцовка, мисля, е най-гадната възможна помпа. Аз само с първото бебе опитах да се цедя в началото (от незнание) с такава, ужас и безумие. Може би има и хубави помпи, но тази не е една от тях.  На ръка ми беше по-лесно, а с второто бебе не съм изцедила и капка Smile
8. Гармастана е за разранени зърна. Струва 15 лв., за разлика от Дефламола, който струва стотинки, но върши същата работа. Освен това, ако слагаш бебето хубаво на гърда, няма да ти е нужно ни едно от двете. Просто бебето трябва широко да отвори уста и да захапе не само зърното, но и част от ареолата.
9. Силиконови зърна също не са нужни ако бебето се поставя правилно и не са ти се разранили зърната.

Откъде го взе пък тоя списък? Има странни "задължителни" неща в него Smile
Цитирай

Бургас

1. не съм ползвала такава а си я подпирах с олекотеното.
2.не съм ползвала
3.постилам мека хавлийка отгоре с пелена/пере се всеки ден/.
4.купих го ,но не съм го ползвала още.
5.физ.р-р за нослето ми върши чудесна работа,а очичките промивах с отвара от лайка.
6.е ние сме зимни и слагах пелената от изписването/не виждам за какво друго да я ползвам/.
7.помпата ми служи 3 месеца.
8.според мен по-добре лансинокс,защото не се налага отмиване преди сукане.
9.така си ми останаха чисто новички в кутията/подарявам ги/.
Цитирай

софия

удобно в някои случаи, но не и наложително. същата работа върши и навито одеяло или обикновена възглавница. аз отначалото си взех бебка в нашето легло и нищо такова не съм ползвала.

излишно

както са ти казали ако изобщо ще постилаш нещо най-добре да е нещо, което така или иначе ще переш.

не

за очите за пръв път чувам. знам че се слага в носа, за да се втечнят секретите и да се инквизира после с аспиратора.

със сигурност като приключиш с покупките ще имаш достатъчно пелени, така че няма нужда да купуваш отделно за това. според мен една тънка памучна и една по-дебела за всеки случай ще са достатъчни.

има и доволни, но няма нужда да купуваш предварително.

- гармастан- за какво е?
мазило за разранени зърна. може би по-добър вариант е Лансинокс, защото не е нужно да се отмива преди кърмене.

няма нужда да купуваш предварително.
Цитирай

най-шареното място

- възглавничката за спане на една страна за бебето- не, навито одеало
- силиконова възглавничка за вана- не, къпане на ръка
- какво се постила във ваната при къпане. нищо ако има кои да помага и да подържа главичката. шезлонг за ваничка ако къпеш сама.
- аспиратор за нос - в редки случай, но за новородено е малко грубо, можеш при нужда да ползваш клечки за уши за възрастни - първо с мокър край, полсе със сух
- физиологичен ратвор за почистване на очичките- не, много по-лесно е да преваряваш чашка вода в микрото или покрай готвенето на котлона.
- завивките за разходка в количката- лека бархетна пелена и леко проветриво памучно одеяло бяха страхото удобни при нас, вечерно време - едно върху друго.
- помпа за кърма ти спринцовка- да, евтино, просто и надеждно. ползвах такава
- гармастан- за какво е? тук съм пас
- силиконови зърна- нужни ли са? не, ако нямаш добре оформени зърна, но тогава обтриване със спирт преди раждането помага, питай акушерката от консултацията. после бебо сам се справя. Аз и след спирта нямах, но се мазах с благ мехлем против радразване и бебо свърши останалото.
Цитирай

Burgas

- възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?- Не. Аз ползвах обикновена възглавничка, която беше от комплекта за изписване.
- силиконова възглавничка за вана- нужна ли е?- Не. Ползвах шезлонг, много е удобен.
- какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо?- Нищо не съм постилала.
- аспиратор за нос- нужен ли е?- Не. Имам, но изобщо не ми е удобен. Почиствам нослето с физиологичен разтвор и тампони за уши.
- физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е?- Не. Почиствах с тензухена кърпа и чешмяна вода. Но ще ти трябват ампули физиологичен за нослето, вземи си / от пластмасовите/.
- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски Laughing?- Памучно одеялце. Вземи си и вълнено и плюшено, зимата ще си ги ползваш.
- помпа за кърма ти спринцовка- мнения?- Препоръчвам ти помпата на Авент, тя е най- добра, въпреки че е по- скъпа си струва парите.
- гармастан- за какво е?- За да не ти се разраняват зърната, докато кърмиш. Ако си намериш Лансинокс още по- добре, защото не е нужно да го отмиваш преди кърмене.
- силиконови зърна- нужни ли са?- Не, само ако имаш рагади или вдлъбнати зърна.
Цитирай

подпирах го с едно навито на руло одеалце, спеше на тънка възглавница
не съм ползвала - не ми е трябвала - Не нужно
слагах една пеленка
според мен  - не
Не
зависи как е облечено детето, какво е времето. Но като цяло - памучно. Аз слагах една пелена в порт бебето , отгоре пак пелена/едно много леко одеалце.
много не ми трябваше помпа, но такава на Нук си купих - Не съм доволна
- гармастан- за какво е?
за разранени зърна. Ползвах Лансинох-много съм доволна
Не.

Цитирай

ГО

Възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е?
Не.Става и обикновенна.
Не.
Аз не постилам нищо.
Аз ти казвам че е необходим много.Наложи ми се да го ползвам веднага и ми помага много.
Такъв ама за нослето.Стеримар е морска вода и помага за разводняването на секретите които вадиш после с аспиратора.
- завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски ?
Памучна пеленка ще ти свърши чудесна работа.
Ползвах такава,но за съжаление много малко време.аз съм доволна пък и не са много скъпи.Всички вършат една и съща работа.
- гармастан- за какво е?
Гермастан,Дефламол,Ласинокс-всички са за рагади по гърдите.Няма значение кое ще избереш.Не е необходимо да си вземаш предварително.
Само ако твоите са вдлъбнати или раздразнени.
Цитирай

London, Sofia

Ами въпросчето ми е свързано с някои неща от списъците, с които, по една или дуга причина, не съм наясно... Rolling Eyes Предварително се извинявам, ако някои от въпросите ми са тъпи... Embarassed
Нека изброя:
1.възглавничката за спане на една страна за бебето- нужна ли е? - Гери си имаше и все още има и не я използва
2.силиконова възглавничка за вана- нужна ли е? - не
3.какво се постила във ваната при къпане, за да не се хлъзга бебо? - ако ваничката е анатомична като нашата - нищо не се постила
4.аспиратор за нос- нужен ли е? - да
5.физиологичен ратвор за почистване на очичките- нужен ли е? - в началото - да
6. завивките за разходка в количката- какви да са, при условие, че сме юнски Laughing? - е това си решаваш ти - все пак някакви завивки трябва да има - нищо, че е юни Peace
7. помпа за кърма ти спринцовка- мнения? - имаше момиче с мен- сякаш става, но се уморяваше здраво. Бих заложила на Авент Peace
8.гармастан- за какво е? - аз не съм го ползвала  Naughty За рагади на кърдите е доколкото знам
9.силиконови зърна- нужни ли са? - според мен- не Naughty

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора