Секс след аборт

  • 20 702
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Здравейте на всички! Преди седмица загубих бебчето си в 11 г.с,бешв спряло развитието си в 7 г.с. имам въпрос,който знам,че не е правилен у много хора ще ме съдят за това. Правихме секс с приятеля ми и свърши в мен,каква опасност има  при евентуална бременност и има ли голям шанс да забременея,още имам кървене и пиех антибиотик. Да пия ли ескапел или? Знам,че не беше правилно,но уви факт е вечв Sad

# 1
  • Мнения: 7 325
Ако аборта е бил преди седмица не мисля, че би могло да има овулация в този период. Посъветвай се с лекар за по-сигурно и вземи мерки да се пазиш от нова бременност поне няколко месеца. Не бих те упрекнала, ама приятелят ти заслужава да му зашиеш един як шамар. Баси егоизма.

# 2
  • Мнения: 11 234
Ами да ви кажа голяма простотия сте направили!  Crossing Arms

Въпреки, че абортите вече са щадящи процедури те не са толкова леки за организма ви.
Ако сега пипнете инфекция е възможно да загубите матката си. За да се избегне възпаление след аборт поне 2 седмици не се прави секс, а няколко месеца се ползват презервативи. Не толкова защото, ще забременеете. Дори и това да се случи на този етап вероятността да задържите плода по остърганите стени на матката е минимална. Всяка инфекция пренесена ви в момента от партньора минава през наранените маточни стени и веднага попада в кръвта ви - стрептококи, стафилококи, бактерии, вируси, гъби - всичко. В момента цялата защитна система на матката липсва заради аборта + като допълнение шийката е разширена от процедурата.

Така, че не се тревожете толкова дали ще забременеете, а дали няма да получите инфекция.
И грижете се за тялото си като хората, после ще се чудите що това онова ви има!

Простете, че ви се накарах ама искате да ставате родители, а се държите като подрастващи.

# 3
  • Мнения: 4 408
Не ви ли предупредиха за секса, че сега не му е времето. Толкова можехте да изчакате малко, а като свърши кървенето задължително презервативи поне до първия цикъл. После задължително питайте колко време да се пазите, защото организма трябва да се възстанови преди нова бременност.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 367
Много безотговорно сте постъпили. Чак пък такъв голям зор .....  ooooh!

# 5
  • Мнения: 18 573
Здравейте на всички! Преди седмица загубих бебчето си в 11 г.с,бешв спряло развитието си в 7 г.с. имам въпрос,който знам,че не е правилен у много хора ще ме съдят за това. Правихме секс с приятеля ми и свърши в мен,каква опасност има  при евентуална бременност и има ли голям шанс да забременея,още имам кървене и пиех антибиотик. Да пия ли ескапел или? Знам,че не беше правилно,но уви факт е вечв Sad

Кога точно са те кюртирали? Преди 5 дни пишеш само за съмнения за спряло развитие на плода.

# 6
  • Мнения: 150
Преди 5 дни беше манипулацията,кажи речи седмица вече.

# 7
  • Мнения: 11 234
И няколко дни след аборт правите секс и то без да помислите за инфекция?  ooooh!

# 8
  • Мнения: 150
Днес посетих гинеколог и инфекция има,има частици,които матката ми не може да изхвърли и трябва да се подложа отново на ужасната процедура.

# 9
  • Мнения: 11 234
Ех, че бела. Sad

Според мен потърси второ мнение. Лекарите лесно правят повторен кюртеж, но какви ще са последствията.
Според мен виж какво ще каже и друг доктор.

# 10
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 516
Аз бях 28 дни с отворен канал ,постоянно кървене  и задържани съсиреци, всеки ден ми даваха хапчета ,защото втори кюретаж е ужасно нещо ... пих и АБ и разни други неща и стана работата .
Търси второ мнение,защото ....за теб е .

# 11
  • Мнения: 150
Много ви благодаря!

# 12
  • Мнения: 11 234
Ти как си?
Важно е да нямаш температура. Мери я поне веднъж на ден.

Какво мислиш да предприемеш?

Все пак си правила секс. Секса кара матката да контрахира. Спермата, която е попаднала предполагам също е направила някаква реакция. Дай си малко време ако лекарят позволи в опит да се справи сам организма.  Peace Питай за медикаментозно решение някакво  Hug

Ако все пак се наложи втори аборт е добре да се погрижиш за матката си. Почивай си поне цял ден след аборта. Полежи си на топличко. Хапни си хубави и домашни неща. След това си купи Геритамин. Това е витамин Е и А. Пий по две перлички 5 дни, а после по една. Тези витамини оказва влияние върху формирането на маточната лигавица. Все пак и двата витамина може да се предозират, не ги приемай ако пиеш друго. След като спреш Геритамина си купи хубави витамини и продължи да ги пиеш.
След като спре кървенето си купи добро Алое /например на Форевър/ и си изпий цялата туба лъжичка по лъжичка - алоето ще изчисти остатъците от упойките, стреса и нормализира хормоните.  Но засилва кървенето, затова изчакай малко за него.

За секса стана ясно - чакаш месец, а после поне няколко месеца само и единствено с презерватив. Тъй като трябва да си напълно убедена, че няма да забременееш настоявай да не свършва в теб, дори и с презерватива.
Напълно забранени са ти поне 3 месеца море, басейни и вани, сауни и всичко подобно.
Всякакви признаци за гъбички и инфекци, течения и каквото там видиш не бива да омаловажаваш, а веднага на лекар.

Погрижи се добре за себе си и за матката си. Все пак твоята грижа ще ти се отблагодари с най-големия дар - твоето детенце  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 955
Преди 7 дена, а вече секс и свършванки вътре?! Shocked Чела съм, че след аборт се забременява много лесно. Вашто е пълен непукизъм - от твоя страна за тялото ти, а приятелят ти за тебе като личност.

# 14
  • Мнения: 18 573
Струва ми се, че или е измислена историята, или са много по-малко от 7 дни между аборта и секса със свършването вътре.

Здравейте на всички! Бременна съм в 11 г.с,установиха ми бременността в 6 г.с и всичко беше наред. Ходих днес на лекар и гинеколожката ми не можа да види плод,каза,че се усеща сърдечна пулсация,но не се вижда плод. Препоръча ми да отида след една седмица,с първите снимки на сакчето,за да види дали има развитие,но според нея няма. Нямам зацапване или някакви симптоми. Дали всичко е наред с плода или вече нямам бебе?

В петък, в 8 часа вечерта пише това, после пише, че тогава ѝ е била манипулацията, ама се съмнявам петък вечерта някъде да правят планови аборти. Ако не е било нещо животозастрашаващо по спешност и в събота и неделя сигурно не правят. Аборт не съм правила, но за други операции в петък вечерта и почивните дни дори не е имало къде да си направя изследванията, необходими за операцията, съмнявам се, че на някой ще му скимне да си насрочи дата точно за тези дни и ще може да стане. Пък и тези пулсации без плод ми изглеждат доста съмнителни, а и след като са ѝ казали да изчака една седмица, за да  са сигурни нещата, тя без да чака, прави аборт...

Последна редакция: сб, 29 апр 2017, 22:29 от кукумицинка

Общи условия

Активация на акаунт