Секс след аборт

  • 20 700
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 820
   Защо сте проявили толкова безразсъдна постъпка да правите секс? Ето. Сега има последствия за Вас. А приятелят ви е такъв егоист, че нямам думи. Сигурна съм, че той е настоял за секс. И отгоре на това да свърши и във вас. Ужас.

# 16
  • Мнения: 2
Аз искам да ви попитам Вече ще станат 2 месеца от както направих аборта и вчера правих ме секс за първи път и след секса имах кафяво течение имали нещо притиснително или напразно се притеснявам? Благодаря предварително...

# 17
  • Мнения: 11 234
Аз искам да ви попитам Вече ще станат 2 месеца от както направих аборта и вчера правих ме секс за първи път и след секса имах кафяво течение имали нещо притиснително или напразно се притеснявам? Благодаря предварително...

Не е редно да има такива зацапвания. Добре е да ви види лекар.

# 18
  • Мнения: 2
Ами да ви кажа голяма простотия сте направили!  Crossing Arms

Въпреки, че абортите вече са щадящи процедури те не са толкова леки за организма ви.
Ако сега пипнете инфекция е възможно да загубите матката си. За да се избегне възпаление след аборт поне 2 седмици не се прави секс, а няколко месеца се ползват презервативи. Не толкова защото, ще забременеете. Дори и това да се случи на този етап вероятността да задържите плода по остърганите стени на матката е минимална. Всяка инфекция пренесена ви в момента от партньора минава през наранените маточни стени и веднага попада в кръвта ви - стрептококи, стафилококи, бактерии, вируси, гъби - всичко. В момента цялата защитна система на матката липсва заради аборта + като допълнение шийката е разширена от процедурата.

Така, че не се тревожете толкова дали ще забременеете, а дали няма да получите инфекция.
И грижете се за тялото си като хората, после ще се чудите що това онова ви има!

Простете, че ви се накарах ама искате да ставате родители, а се държите като подрастващи.


За съжеление и аз направих същата глупост 2 седмици и половина след мисед аборта мъжат ми свърши в мен
Много се карах много се исплаших и все още ме е страх но и аз си имам вина разбирасе ...

# 19
  • Мнения: 11 234
И защо 2 седмици след аборт правите секс без презерватив? Това, че сте семейство не означава, че вече сте си предали кой каквото има и давай там!
Млад мъж да не му става със презерватив са смешни оправдания.

# 20
  • Мнения: 20
Здравейте, направих мисед аборт в 7 г.с. , организма изхвърли всичко от само себе си . Не се наложи даже кюретаж.  Цикъла ми след това дойде на 26 тия ден . Днес бях на преглед и гинеколожката ми каза поне 6 месеца да изчакаме за бебе.  Обаче забравих да я питам за полов контакт трябва ли още да изчакваме 🙂 . Вие какво бихте ме посъветвали 😉 благодаря предварително.

# 21
  • София
  • Мнения: 11 366
Да се консултираш с друга гинеколожка. 6 месеца е прекалено много.
Тъкмо ще питаш и за половия контакт.

# 22
  • Мнения: 350
Виждам,че темата е стара ,но е по моят проблем,в момента ,и ще си позволя да пиша.
Въпреки че съм грамотен човек , аз също направих глупост, обмислих го и пак позволих да се случи.
Края на 15-тия ден след аборт по желание ,имах полов контакт с мъжа ми,с презврватих,много нежно и минимално като см. проникване ,но то е достатъчно да стане инфекция . На следващият ден се натоварих физически с един преход около час . И оттогава не съм спряла да го мисля,да се шашкам ,да чета неща,които уж знам . И изведнъж почнах да усещам парене в областта на таза,на моменти,леко ,но го усещам и колкото повече мисля ,толкова по-натрапчиво ми е и се страхувам да нямам инфекция ,защото стават 3 дни...макар да сме използвали предпазни средства . Нямам кървенисто течение ,имам леко прозрачно/ бяло такова след ципрофлоксацина, който пих превантивно ,макар да приех противогъбичен препарат ,може и да са се появили и затова да имам секрет . Няма мирис ,като цяло друго оплакване нямам ,но тъкмо бях физически добре ,затова и си позволих да се случи това ,а сега треперя от страх и ужас , от тия усещания .мислите ли,че е голяма вероятността да имам инфекция ,мисля да посетя гинеколога ,само по снета анамнеза няма как да се отговори и все пак в рамките на тези дни ще разбера ли,ако има нещо?болката е самодостатъчна ,нали(паренето де )?

Последна редакция: пн, 01 фев 2021, 16:57 от Ален

# 23
  • Мнения: 7
Здравейте.Преди 9 дни направих аборт с вакуум.Пих антибиотик и сега съм на противозачатъчни.Бих ли могла да подновя сексуалния си живот (естествено и с презерватив).Нямам кървене.На моменти има леко кафеникаво.И ако някой има опит да сподели дали би могло да ми навреди по някакъв начин.

Общи условия

Активация на акаунт