Повечето вече знаем, ДЕКЕМВРИ с бебенце ще си играем - 2 Тема

  • 42 813
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177
Велев е много хвален лекар. Чувала съм все хубави неща.
Аз съм 55-56кг, бях свалила 2кг, сега почти ги върнах.
Бях на ФМ. Всичко е наред-органи, кръвоток, сърце. На кръвното рискът ми е нисък за всичко.
И ще е момче, явно няма да ме огрее за момиче  Laughing

И аз 2-3 кг. съм качила и се чудех не е ли много.
За ФМ - в коя седмица я направихте. В понеделник питах лекарката , но ми каза , че е много рано и се правела към 20 седмица , а  в нета четох и за 12-13г.с. ...?

# 721
  • Мнения: 1 019
Дези, много се радвам за теб. Като ти прочетох поста и се усмихнах. Браво! Все така хубаво да се развива, а то може и момиче да е на края. Аз много не вярвам на тези ранните Simple Smile честито

# 722
  • Мнения: 1 081
Разбира се Тонче, направи темата както ти решиш. Ти си човека!

С радост ще посрещна новата тема. Искам да кажа, че се радвам, сякаш вчера беше като се регистрирах при вас Декемврийски мами  Party Hug

# 723
  • София
  • Мнения: 8 596
jully20, между 11 и 13г.с. се прави ранен скрининг-фетална морфология и кръвно изследване.
После в 19-22г.с. пак същите, като кръвното може и да го пропуснеш.
Около 30-а седмица се прави последната фетална морфология, както и фетална ехокарфияграфия ако искаш.

# 724
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177
jully20, между 11 и 13г.с. се прави ранен скрининг-фетална морфология и кръвно изследване.
После в 19-22г.с. пак същите, като кръвното може и да го пропуснеш.
Около 30-а седмица се прави последната фетална морфология, както и фетална ехокарфияграфия ако искаш.
Имате предвид БХС  И Фетална, така ли? Тай като както казах, моята лекарка ми назначи само БХС, а фетална каза час след 20 г.с. На аз желая да си направя и ранната сега. Има ли проблем д аси направя ФМ преди БХС, защото БХС ми е назначено мн късно към 13г.с и 5 дни?

# 725
  • София
  • Мнения: 8 596
БХС е ранния скриниг. Биохимичен скрининг. Той включва кръвно изследване и ехографско, на което се казва фетална морфология, защото се оглежда тя. Фетална морфология-развитие, устройство на фетуса.
Т.е. и сега се прави, но в късните седмици може да е и само фетална морфология (без кръвното) и най-често на този преглед му казват така.
Лекарката вероятно не нарича ехографското изследване сега фетална морфология, защото бебето става фетус слес 12-13 седмица, преди това е ембрион, доколкото помня.
Та вероятно е назначила и двете, защото кръвното няма смисъл от ехографа.

# 726
  • Мнения: 152
Привет,
Честито на всички научили хубави новини и пола на бебчетата.   bouquet
А Вие в коя седмица сте, че на ФМ Ви казаха пола - на мен при първата бременност едва в 17 седмица ми дадоха първото предположение, което после се потвърди, но сега като Ви чета явно е доста по - рано. И аз много се вълнувам за това питам. Предполагам моята ФМ ще е към края на месец юни, че сега съм в 9 седмица и на 06.06 съм на преглед, когато с док се разбрахме да обсъдим БХС и ФМ, както и записването на женска консултация. Вие записахте ли се вече?

Поздрави и хубава вечер,

# 727
  • Мнения: 144
Аз днес бях да повторя БХС,тъй като резултатите не бяха задоволителни и на фетална бях,само че този път на 4D.Ранната фетална се прави от 11-13г.с+6дни.

# 728
  • Мнения: 2 339
Дези, честити сини гащи! Знам, че искаше момиче, но важното е да е здраво  Praynig

Поздравления за хубавите резултати!

Заповядайте в новата тема -
НОВА ТЕМА

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 20:00 от ton4etyyy

Общи условия

Активация на акаунт