Бързо, балансирано и икономично хранене - 3

  • 63 342
  • 744
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 711
Добро утро и от мен  Hug

днес не се очертава да закусваме и обядваме вкъщи, но аз въпреки всичко се събудих с мисълта за вкусните череши в хладилника и вече ги нападнах. След малко будя ММ и отиваме към града да се разкрасявам (на козметик съм  Laughing) и после съм му обещала да го заведа на един магазин за техника. Като малките деца се лъжем, ама айде...

Снощи изпълних и последната част от плана - ребърца на фурна с гарнитура ориз и зелена салата с авокадо. Ще има и за днес за вечеря.

Аз също през седмицата гледам да готвя по-малко и въпреки всичко преди 9 не сядаме да вечеряме.  Blush

Благодаря ви за подкрепата (за ваксината)  Hug Почти мина, само имам лека синина и боли като докосна, но вече мога да се обличам без асистент  Laughing

# 196
  • Мнения: 3 743
Ох, ужасно е това с ваксините. На мен ми стават така ръцете, като ми вземат кръв, все намират да ми спукат някоя вена ooooh!
Йоанка, после да ни се покажеш Flutter

елеа, разбира се, че ще стане, давай смело Hug

Аз със спанака, утре се глася да правя спаначената баница на Мими. За гъбите, аз всякак ги ям и задушени и запържени и запечени и като гарнитура и пълнени Heart Eyes

Аз от 5-7 готвя и приготвям, че след вечеря ме чака и четене с децата преди лягане, въобще пълна програма Heart Eyes

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 19:35 от Галче

# 197
  • Мнения: 28 454
Тази вечер пека картофи на фурна за фемилито, а снощи имахме супа от елда и салата! Simple Smile
Мими, как я правиш супата от елда? Много я харесвам напоследък елдата и искам да разнообразя менюто с нея.
Гримче, готвя я точно като леща, но по редичка, слагам морков и зелена чушка! Стана вкусна! Simple Smile
Аз днес не готвих, казах им да се спасяват защото деня ми мина в английски, маникюр и педикюр и ходене 2 км, за вечеря им взех пиле на грил! А моето меню беше
З кафе с кокосово мляко
О микс сушени плодове и ядки
Сз банан и три ягоди
В салата!
Очаквам утр да съм свалила някой грам Simple Smile

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 22:39 от mimi.7299

# 198
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Ир все се каня да те питам почна ли да готвиш с ИП, иили още е в кашона...!

           ooooh! ooooh! Embarassed Embarassed Мале-е-е, дойде Видовден  Embarassed Embarassed Embarassed ooooh! ooooh! ooooh!, все се чудех кога ще ме питаш  Embarassed Embarassed Embarassed. Ами ... в кашона е още, само забърсвам праха отгоре. Точка.  Blush Blush Blush
                  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
   Сладка не правя - намирам био такива на добри цени и взимам, но те у нас много се не тачат - с две бурканчета изкарваме годината  Laughing.
  
   Аманда, ябълките са от сорта Грани Смит, пържат се и имат захар и канела отгоре - наподобяват пържени хрупкави картофки. Топиш ги в сметана и докато ги лапнеш, тя се е разтекла  Heart Eyes (продават ги топли и мноооого уханни). За около 100 грама платих $6.00, но оставихме и за тати - като бяха студени, не бяха хрупкави и така вкусни.
    Днес за закуска - арабски кус кус, варен в прясно мляко, с масло, овче сирене и захар.
    Салати - №1 (настъргани моркови и репички, овкусени с олио от гроздови семки, пресен лимонов сок и сол); №2 (млечна с прясна краставица); №3 (мини зелении (кейл, рукула, спанак...) с босилеково песто и котидж сирене); чери домати натюр. Основно - застроена спаначена супа с фиде. Мъжете хич не бяха въодушевени от нея  Rolling Eyes, все нещо по-така искат.

# 199
  • Мнения: 3 743
При нас големи премеждия, замалко да загубя едно чуждо дете в центъра на Отава Rolling Eyes Слава на Бога, че всичко свърши благополучно Praynig Но менюто за вечеря се промени: пак беше риба с картофи и салата Blush

Аз съм правила панирани ябълки, ето такива: http://abc.go.com/shows/the-chew/recipes/Carla-Hall-Fried-Apple-Pancake-Rings

Ир, много добре те разбирам  Hug което ми напомни как вълчето никога не се оплаква на майка си какво ще яде, не казва "Е, елен ли, пак ли елен"  Joy

# 200
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   Да, Галче, капризи  #Cussing out. Заради това преди вечеря от страна на 5-годишното ми л...йно имаше преговори: "Не искам супа за вечеря-я-я-я!!!" (за него всички готвени неща - супи, яхнии, манджи, ако не са паста/спагети са СУПА). Та ... извадих две кюфтета от снощната яхния, нарязах ги (не е супа), дадох млечна салата и чери домати (не е супа), направих кесадия с чедър (не е супа) и ела да видиш как яде  Grinning.
   Пийвам си една водка с млечната салата и малко чипс с кимчи (Миме, не казвай "отвъди"  Wink) и си чаткам тук.  Hug Hug Hug

# 201
  • Мнения: 28 454
ООООх, Ир, направо ще ме умориш, как ти се готви по сто неща на един ден...браво на теб, а за кукъра небраво! И Курдов си купи подмамен от мен и още не го е разопаковал! Днес ще съм бяла и добра и ще сготвя на домочадието пиле със зеле, тя и моята щерка не е въодушевена ог манджите, все иска сухо, ако не го хареса да дояжда пилето на грил!
Аз отивам да вървя 2 км и после ще готвя.....чистя и т.н. ....кога от слугинстване да ми остане време за учене!

# 202
  • Мнения: 3 743
Ир, ти имаш цяла стратегия bouquet Аз обикновено казвам, тук не е ресторант Crossing Arms и всеки да се спасява Whistling

елеа, станаха ми пониците Laughingето такава ми е оранжерията: http://www.avogel.ca/en/health-food/bio-snacky-original.php Най-много ми харесва, че мога едновременно три различни вида семена да сложа. За първия опит сложих броколи, небелена елда и белен слънчоглед. И понеже в инструкциите не пише, не ги накиснах и пак станаха Crazy После прочетох в интернет, че било хубаво да се накиснат за едно денонощие Rolling Eyes Днес мисля да си купя боб мунг, че свърши и ще пробвам и с него. Преди да си купя оранжерията, той ставаше най-лесно и бързо Peace После ще си купя и люцерна и червена детелина и жито от био магазина. Направо имам не план, а големи планове hahaha Сетих се за онази песен: сей земеделецо, днес му е времето... Joy

# 203
  • Мнения: 3 841
Ир, ти имаш цяла стратегия bouquet Аз обикновено казвам, тук не е ресторант Crossing Arms и всеки да се спасява Whistling

елеа, станаха ми пониците Laughingето такава ми е оранжерията: http://www.avogel.ca/en/health-food/bio-snacky-original.php Най-много ми харесва, че мога едновременно три различни вида семена да сложа. За първия опит сложих броколи, небелена елда и белен слънчоглед. И понеже в инструкциите не пише, не ги накиснах и пак станаха Crazy После прочетох в интернет, че било хубаво да се накиснат за едно денонощие Rolling Eyes Днес мисля да си купя боб мунг, че свърши и ще пробвам и с него. Преди да си купя оранжерията, той ставаше най-лесно и бързо Peace После ще си купя и люцерна и червена детелина и жито от био магазина. Направо имам не план, а големи планове hahaha Сетих се за онази песен: сей земеделецо, днес му е времето... Joy
Ох,въобще не знаех,че има такава оранжерийка!Супер е!Това е идеално за всякакви кълнове.За колко време покълват?Чак се замислих дали и аз мога да си поръчам-въпреки,че никога не съм поръчвала от чужди сайтове...

# 204
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   За закуска  newsm78 newsm78 newsm78 - бисквити???, как е всъщност ей това на български? Не съм си забравила майчиния език, просто наистина не се сещам за аналогична дума.

              
  
  За малкия мъж - намазани с меко ирландско крема сирене, изяде цяяяяяла една  Grinning. И малко салам, кашкавал и краставица + шоколадово прясно мляко. За големия мъж - намазани с масло и конфитюр от портокалови корички.
   Обяд - купен хот дог  bowuu и млечна салата вкъщи за детенце; ММ не поиска обяд; аз - пилешко печено бутче (купено), печен карфиол и зелена салата с песто (остатък от вчера).
   Вечеря - ще дояждаме.

  Готвеното днес съм го подчертала  chef chef bowuu bowuu chef chef.

# 205
  • Мнения: 3 743
Елеа, за оранжерията, зависи какви семена посееш, от 3 до 7 дни Peace Аз от местен био магазин я взех, може и в България да я има. Като гледам май е европейско производство.

Аз днес най-накрая направих спаначената баница на Мими. Малко й развалих формата Blush защото не намазах формата, нали е силиконова и избързах с обръщането. Трябваше още малко да я оставя да се запече. Но кой ще ти чака, но стана божествена Heart Eyes С остатъка от корите, направих спаначени рулца.

Днес на обяд, спаначени рулца с варено яйце, морков
вечеря: овчарския пай със замразен италиански микс зеленчуци и говеждо мляно месо. Дойде му най-после реда hahaha и салата

Утре за закуска: овесени ядки с млечен кефир и манго
обяд: спаначената баница с мини доматчета
вечеря: хляб от месо с нахут и овесени ядки и салата

Ир, аз на тези бисквити, им викам хлебчета Laughing Пак страхотна идея с подчертаването на готвеното вкъщи Heart Eyes

# 206
  • Мнения: 711
Скрит текст:
Галче, не съм за показване, моите посещения при козметик далеч не са спа  Laughing Нали преди време ви надух главите как на дърти години започнаха да ми излизат пъпки, та с тях се занимавам все още  #Cussing out Моето козметично приключение включва стискане и пилинг, след които съм червена като рак и гледам възможно най-бързо да се покрия в нас  Laughing

Ир, никога не съм вземала такова, а знам, че ги има по супермаркетите. Това бутертесто ли е или нещо друго? Аз съм вземала разни теста от този тип, но всички ми идват много сладки. Докато схвана как се "пръска" тоя цилиндър го отварях с отгоре и дърпах тестото и накрая то ставаше по 1 метър  Joy Добре, че споделих на една приятелка и тя ме светна как се отваря  Blush

И аз направих баница със спанак - извадих я от фризера и я метнах във фурната. Не ми хареса, искам от на Мими  Crossing Arms

Сега (9:25 pm) съм метната пиле с картофи и моркови на фурна, което очаквам до час да е готово. Ще хапнем и шопска салата с авокадо. За десерт ягоди, череши, или нищо, зависи колко място ни остане.

Утре за обяд ще има сьомга на фурна за моя милост, а ММ ще дояжда ребрата като добро прасе.

Утре ще подготвям храната за през седмицата. Планувала съм да сваря жито за закуска няколко дни, ще си носим и плодове; обядите ще са пилешки пръчици на фурна със задушени зеленчуци, наденички с ориз или някакви зеленчуци, единият ден ще си взема спагети а за ММ няма да има нищо защото не ми иска спагетите, и единият ден ще е само на салата - ще си донеса от вкъщи и ще е с бекон  Laughing

Иии имам два вида дроб - пилешки дробчета и другият е телешки. Веднага ги замразих защото нямам идея как да ги сготвя, никога не съм правила. Мисля пилешките да са мезе за бира с лук, но не знам как да ги докарам дотам  newsm78 Правила съм сърчица, но предполагам при дробчетата технологията е малко по-различна. Някой може ли да удари едно рамо  Flutter Ама аз и телешкия дроб не знам как да приготвя, така и за там приветствам идеи. Мислех си нещо с бекон да стане по-мазничко, защото е доста сух, но нямам представа...

Успешна седмица на всички!  Hug

# 207
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   Йоана, ПИЛЕШКИ ДРОБЧЕТА НЕ  СЕ ЗАМРАЗЯВАТ!!! Мило момиче, като ги размразиш и ще имаш пюре/каша - абе заготовка за пастет  Joy Joy Joy. Виж блога на Пеп-4о, ще намериш страхотни съвети и рецепти за приготвяне на дроб. Помня, че миналата година правих свински или телешки дроб  newsm78 по нейна рецапта, стана крехък и уникално вкусен. Тя има невероятни неща, лесни за приготвяне дори и от начинаещи. Успех!
   А за бисквитките/хлебчетата - не са сладки, тези специално са неутрални, мнооого са вкусни, не са за хора на диета  Laughing. Купувам ги от любимия ми напоследък магазин "GROCERY OUTLET bargain market", обожавам го (нали и ти си в САЩ). Ако го имаш наблизо бЕгай, страшни дийлове има (тези хлебчета ги взимам за $1.29, а ако ги купувам в деня, когато им изтича срока на годност - 4 броя за $1.00  Blush). Това са верига магазини, които разчитат на стоки със скорошен срок на годност и имат много органик неща. Родих се откакто го откриха в района, ама не мога и да се спра да пазарувам  Embarassed Embarassed Embarassed. Ей одеве купих от любимите ми
Скрит текст:

   ...ами 4 броя за $1.00, че им изтича ср. на г. до края на месеца. ММ ще си ги хапне за десерт на работата. Абе ... луд умора нЕма, туй съм аз с пазаруването  ooooh! ooooh! ooooh!

   Тази вечер се сетих, че имам замразена пача (сварени и обезкостени свински крачета и уши с бульон). Извадих и размразих на ММ, че нещо се е срещнал с някакъв хремав  Wink вирус и да си я хапне с много чесън - утре е празник и не е на работа.  Party

# 208
  • Мнения: 711
Аууу, ужас  Shocked Ами замразих дробчетата без да ми мигне окото, откъде да знам аз  ooooh! Ще разгледам блога, поне единият дроб ще става след размразаване  Laughing Сега проверих този магазин, ние го нямаме въобще в нашата част. Основно ходим на Garden Fresh, Lewis fresh market, Mariano's, Trader Joe's и Walmart. Ако нещо я закъсаме отиваме на Target или Heinen's и общо взето това са магазините, които посещаваме - от всеки купуваме различни неща. Изобщо цялото пазаруване е поне 2 часа  Tired

Днес закуската е кафе и плодове (ягоди и боровинки). Останалото е според плана  Laughing

# 209
  • Мнения: 28 454
Привет кулинарки!
Днес у нас за вечеря има винен кебап, но с пилешко, щерката каза, м, уж кебап пък с пилешко, с топка бял ориз!
За мен понеже и аз съм на диета салата от домати, крадтавици, царевица, зелен лук и маслинки! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт